0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #380 -: Януари 07, 2018, 23:54:23 pm »
Благодаря и дано скоро всички видим двете чертички. Аз този месец с моят нередовен цилъл си направих доста тестове около 4 кутии.  Утре ще направя пак но като чели днешният е с най-наситена тест линия.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #381 -: Януари 08, 2018, 12:23:59 pm »
Днес тестовата линия е значително по-светла, така че се предполага, че овулацията трябва да е била вчера или онзи ден нали?!?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #382 -: Януари 08, 2018, 16:45:48 pm »
Еличка О настъпва от 12 до 48 часа след положителен тест за О.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #383 -: Януари 08, 2018, 17:12:58 pm »
Вчера и онзи ден тестовите линии бяха много тъмни, а днес е в пъти по-светла.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #384 -: Януари 16, 2018, 08:18:18 am »
Момичета препоръчайте тест за ОВ
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #385 -: Януари 16, 2018, 08:39:39 am »
Аз използвах Овю / Oview тест за овулация - винаги разчитах кога е положителен, тестовата си потъмняваше достатъчно. Има някои който с лупа трябва да ги гледаш... Късмет :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #386 -: Януари 16, 2018, 09:28:33 am »
Благодаря ти Слънцемое
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #387 -: Януари 23, 2018, 20:17:06 pm »
Здравейте, според вас този тест положителен ли е? Или ще е утре овулацията. Благодаря предварително!
http://prikachi.com/images.php?images/898/9251898o.jpg
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #388 -: Януари 23, 2018, 22:50:25 pm »
Не е положителен. Но изглежда да е тръгнал натам. Спази ли правилото да не пиеш течности и да не ходиш до тоалетна 2-3 часа преди теста?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #389 -: Февруари 14, 2018, 10:55:04 am »
Здравейте, имам ПКЯ и пия фемара от 2до5 ден, сега съм в чужбина и доктора ми каза да си взема тестове за ову и на третия ден след + тест за ову да запощвам дуфастон. НО, мислех си, че всичко ще е наред, док ми каза от 12 до 20 ден да правя тестове, аз се изкуших и направих на 9 ден...какво да видя 2 силно изразени чертички, викам си- сега е момента. Продължих с тестовете, днес е 6тибден в който ги правя, а чертичките са все така еднакво оцветени, като за овулация... според вас какво се случва? :( последния е от преди 1 час и изглежда с по-ярки черти...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #390 -: Февруари 14, 2018, 11:08:30 am »
За мен са еднакви чертите. Обади се на лекаря си! Мисля, че трябва да те прегледа на ехограф.
До сега, при тази стимулация, следена ли си на ехо?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #391 -: Февруари 14, 2018, 11:12:11 am »
Не, само в първия ден. Както казах, заминах за чужбина и нямам възможност да си прибера за ехограф в следващите месеци.... а ако започна дуфастона? Ще звънна довечера на докторът ми.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #392 -: Февруари 14, 2018, 11:40:33 am »
Звънни му. Той ще ти каже най- добре.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #393 -: Февруари 14, 2018, 12:42:27 pm »
Според мен е нормално, и аз пия Фемара и няколко дни подред бяха така еднакви чертите, док каза че е нормално, най-малкото заради Фемара се увеличава този хормон или там каквото се отделя :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #394 -: Февруари 14, 2018, 12:57:47 pm »
Тестовете, които правих до тук бяха овю, купени от България. Направих и на друга марка днес и ето резултата, разликата е 1час между двата теста. На кой да вярвам, ужас
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #395 -: Февруари 14, 2018, 13:43:10 pm »
Здравейте, имам ПКЯ и пия фемара от 2до5 ден, сега съм в чужбина и доктора ми каза да си взема тестове за ову и на третия ден след + тест за ову да запощвам дуфастон. НО, мислех си, че всичко ще е наред, док ми каза от 12 до 20 ден да правя тестове, аз се изкуших и направих на 9 ден...какво да видя 2 силно изразени чертички, викам си- сега е момента. Продължих с тестовете, днес е 6тибден в който ги правя, а чертичките са все така еднакво оцветени, като за овулация... според вас какво се случва? :( последния е от преди 1 час и изглежда с по-ярки черти...

Здравей, Maria_222!
За мен е странно, че са ти предложили при стимулация да проследиш овулацията чрез тестове за О., тъй като при стимулация има по-различна динамика на хормоните (не е както при спонтанен нестимулиран цикъл) и е редно проследяването на фоликулите да се направи с вагинален ехограф и проверка на хормоните през няколко дни.
От друга страна при поликистоза обикновено нивата на LH са по-високи от началото на цикъла (докато при стандартния цикъл нивото на LH е ниско в началото, а има пик на хормона преди овулация, след което LH отново се понижава, именно този пик отчитат LH-тестовете за овулация).
Затова принципно при ПКЯ не може да се разчита на тестове за овулация, а би трябвало да се направи ехографско проследяване на доминантния фоликул (ако има такъв), да се провери настъпва ли овулация. Правени ли са хормонални изследвания във връзка с ПКЯ? В предишен цикъл правено ли е ехографско проследяване? Стимулацията от репродуктивен специалист ли е назначена?

Така че според мен в този цикъл не може да се разчита на тестовете да дадат насока за евентуалните дни за овулация, за да започнеш дуфастона след това.
Ако имаш възможност, свържи се по телефона с лекаря, за да те посъветва при тази ситуация как да постъпиш, евентуално от кой ден да започнеш приема на Дуфастон?

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #396 -: Февруари 14, 2018, 18:40:32 pm »
Ходя при специалист по репродуктивна медицина, правила съм всички необходими изследвания, в т.ч. снимка на тръбите, вагинален секрет, микроорганизми, хормонални изседвания, фоликулометрия, изследването с глюкозата и всичко общо взето, което е възможно може би+спермограма, при която всичко е ок. Тъй като съм в чужбина и няма как да ме гледа на ехограф ми каза да опитам с тестовете. Но странното е, че две марки тестове показват различни резултати... Попринцип аз не образувам доминантен фоликул, преди да замина в продължение на месеци посещавах редовно лекаря ми+второ мнение при друг специалист, защото имам и малко проблем с матката.
А през целия месец пия и допъшнително хранителни добавки и витамини.
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 18:48:56 pm от Maria_222 »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #397 -: Март 26, 2018, 09:18:08 am »
Здравейте на всички, и преди да започна- успех в бебеправенето.  Днес направих OVIEW тест (моля, погледнете снимката и посъветвайте това дали са двете черти ,които са наситени т.е. + тест за овулация. )  Погледах календара с месечния си цикъл за последните няколко месеца и е както следва:
м.ц. М. Септември 31 дни
м.ц. М. Октомври 31 дни
м.ц. М. Ноември 28 дни
м.ц. М. Декември 29 дни
м.ц. М. Януари 28 дни
м.ц. М. Февруари 26 дни
м.ц. М. Март 32 дни

Не знам от колко дни да го взема с оглед на по-горните дати, и ползвах 28 дни. Направих днес теста, рано сутринтта, като спазих това да не съм пила вода 2-3 часа , релевантно няма ходене до тоалетната повече от 3 часа преди замерването.  С оглед на нередовния ми цикъл дали днес не съм в овулация? Ще съм благодарна да интерпретираме заедно резултатите. Благодаря предварително.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #398 -: Март 26, 2018, 09:54:50 am »
Здравей, тръгнал е LH хормонът вероятно, но все още е по-бледа чертата. За по-оптимални резултати правете теста следобед. Пикът на LH хормонът е около 15:30 следобед. Аз се тествам към 18:30. С тестове рано сутринта може да изпуснете пикът, защото той много бързо се вдига и пада.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #399 -: Март 26, 2018, 11:24:38 am »
Привет teri_90, благодаря за отговора. Ще направя отново следобяд. Тоест, според листовка, го интерпретираме като : "Тест линията е по-тъмна от контролната линия: положителен резултат - вероятност да настъпи овулация в след-ващите 24 до 48 часа. Ако желаете да забременеете, това е най-подходящия период за полов акт."