0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #300 -: Август 10, 2017, 22:16:35 pm »
Ето тези.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #301 -: Август 11, 2017, 09:15:47 am »
Да и аз ползвах тези,само че 5бр. които са. Теста за ранна бременност точен ли е на тази марка,защото четох доста отрицателни коментари за него :(
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #302 -: Август 11, 2017, 10:35:17 am »
Ами когато съм пробвала с него винаги беше "-" и не съм била бременна,тъй че смятам че са ок.За мен престо е най-добрия.Шуър шек е за доста по-късно и мисля,че той не би отчел.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #303 -: Август 11, 2017, 12:02:32 pm »
Здравей, dess.santos!
Може да си направиш регистрация в овулационния календар на Зачатие и да сложи линк към графиката в подписа си. Дори и да не мериш базална температура, на графиката ще се вижда кога е началото на последния цикъл и ще е по-лесно за проследяване и коментар.
Указания за работа с овулационния календар .
За копирането на линк към графиката в подписа:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Необходимо е също да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

При цикъл 30 дни, се очаква овулацията да е около 17-ти ден от цикъла, дано да сте правили опити около 16-17-18 ден. Макар че, след като месечният цикъл варира като продължителност, не може да се разчита, че това са фертилните дни и действително е добре да се ползват и тестове. Най-дългият цикъл е към 30 дни, а колко е най-късият?
Според мен тестовете за овулация са направени според изискванията, може да има различни причини за по-бледата тестова чертичка, дано да е проблем на самите тестове.
Пробвай с тестове и в следващия цикъл и дано всичко да е наред! Но от сърце ти желая успех този месец и тези препоръки да се окажат излишни!  :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #304 -: Август 11, 2017, 22:40:05 pm »
Благодаря за отговорите. Видях този календар,но ще ми отнеме малко време,докато попълня всичко. Имам едно приложение на телефона за цикъла и там ми е страшно удобно да отбелязвам всичко,но и тук ще се прехвърля. Иначе, това ми е най-късия цикъл последните 6 месеца. Периода март-април-май е около 35,36 дена. От както имам цикъл ми е идвало 2,3 дена след датата и само няколко пъти преди нея. Според мен попадам в графата с нередовен цикъл,за това започнах с ову тестовете,но не им се доверих напълно и си бяхме активни доста дни  :D
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #305 -: Август 12, 2017, 01:03:38 am »
Тогава е твърде възможно да си спряла с тестовете за овулация точно преди самата нея...
Аз съм с 35-36 дневен цикъл и с малки изключения овулацията ми последните месеци е на 22-23 ден. Ако не мериш БТ, ЦС също и в момента може да ти бъде някакъв отиентир, но най-несигурният за овулация, и все пак...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #306 -: Август 12, 2017, 16:26:33 pm »
Ами,както казах, след 10 дена абсолютно едни и същи чертички леко позагубих вяра в тях. До 21 ден си бяхме активни този месец,пък каквото стане :)  Благодаря за отговорите.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #307 -: Август 17, 2017, 16:39:05 pm »
Момичета, имам следното питане относно моята така наречена овулация...
Този месец положителните тестове направо са като отрицателни (лентички 3 и 4 от дясно на ляво), но съдейки по ЦС, усещания долу и БТ, би трябвало да е била и да се е случила, може да се проследи двуфазността в графиката ми.
Обаче, от тук идва следващия ми въпрос...
Три дена след предполагаемите ми положителни тестове, чертичките избледняваха до третия ден, когато последния тест изведнъж излезна с по-наситена втора черта. Това нормално ли е според вас? БТ ми е била 37.1 в този ден вече, така че няма как ову да е била предстояща тепърва, още повече, че съдейки по БТ и това че е било това на 23ти ден (мойто ову е между 19-20 и 24 ден по принцип)
« Последна редакция: Август 17, 2017, 16:42:01 pm от Vistal »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #308 -: Август 18, 2017, 11:17:48 am »
Здравейте!Нова съм във форума и се извинявам предварително ако допускам някой грешки.Правих тестове за овулация но немога да разбера има ли положителни или не.Публикувам снимки.Моля за отговор.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #309 -: Август 18, 2017, 16:40:32 pm »
Момичета, имам следното питане относно моята така наречена овулация...
Този месец положителните тестове направо са като отрицателни (лентички 3 и 4 от дясно на ляво), но съдейки по ЦС, усещания долу и БТ, би трябвало да е била и да се е случила, може да се проследи двуфазността в графиката ми.
Обаче, от тук идва следващия ми въпрос...
Три дена след предполагаемите ми положителни тестове, чертичките избледняваха до третия ден, когато последния тест изведнъж излезна с по-наситена втора черта. Това нормално ли е според вас? БТ ми е била 37.1 в този ден вече, така че няма как ову да е била предстояща тепърва, още повече, че съдейки по БТ и това че е било това на 23ти ден (мойто ову е между 19-20 и 24 ден по принцип)

Vistal, според мен можем да приемем, че тестовете на 19 и 20 ден от цикъла са положителни, базалната температура се е повишила добре след това. Желая ти успех в този цикъл!

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #310 -: Август 18, 2017, 16:47:05 pm »
Здравейте!Нова съм във форума и се извинявам предварително ако допускам някой грешки.Правих тестове за овулация но немога да разбера има ли положителни или не.Публикувам снимки.Моля за отговор.
Здравей, vesimiteva! Не е много добра снимката, но ми се струва, че тези от 19 и 20 ден от цикъла са най-близо до положителен. Принципно трябва тестовата черта да стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея, при теб са малко по-бледи, спазени ли са изискванията за тестване? Тестовете за овулация, които отчитат пик на LH, трябва да се правят средобяд, най-добре след 2-3 часа въздържане от прием на течности.
С каква продължителност е цикълът ти (не менструацията, а месечният цикъл)?
« Последна редакция: Август 18, 2017, 17:10:19 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #311 -: Август 18, 2017, 18:10:43 pm »
Здравейте,  бихте ли погледнали този тест. Може би не го държах достатъчно. Има ли смисъл да направя нов след два часа или вече ще е късно.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #312 -: Август 18, 2017, 20:16:42 pm »
mary cherry, според мен е невалиден този тест, тъй като не само тестовата, но и контролната черта е доста бледа. Ако можеш направи нов тест.
« Последна редакция: Август 18, 2017, 20:19:03 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #313 -: Август 18, 2017, 22:01:25 pm »
Момичета, имам следното питане относно моята така наречена овулация...
Този месец положителните тестове направо са като отрицателни (лентички 3 и 4 от дясно на ляво), но съдейки по ЦС, усещания долу и БТ, би трябвало да е била и да се е случила, може да се проследи двуфазността в графиката ми.
Обаче, от тук идва следващия ми въпрос...
Три дена след предполагаемите ми положителни тестове, чертичките избледняваха до третия ден, когато последния тест изведнъж излезна с по-наситена втора черта. Това нормално ли е според вас? БТ ми е била 37.1 в този ден вече, така че няма как ову да е била предстояща тепърва, още повече, че съдейки по БТ и това че е било това на 23ти ден (мойто ову е между 19-20 и 24 ден по принцип)
Вистал, само да вметна нещо от моя опит - при опитите за бебче, имах месеци, в които тестовете за О така и не се насищаха достатъчно до положителни, а в същото време имах двуфазна графика. Но тъй като се следях и на ехограф - винаги в тези случаи имаше проблем, съмнение, че фоликулът не се пука изцяло и яйцеклетката не излиза (ЛУФ синдром), а и при пускане на прогестерон на 7ми ден след О също се виждаше, че има проблем - прекалено ниски резултати. При теб може и нещо инцидентно да е, просто споделям опит. Успех мила  :bighug:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #314 -: Август 19, 2017, 01:30:13 am »
Marsi,
Сърдечни благодарности, че както винаги се отзова с отговор по моите дилеми.
А, според теб, нормално ли е от избледняващи черти изведнъж пак да се насити втората линийка, след минала овулация и пик на ЛХ вече? Не би ли трябвало само да намалява от тук насетне?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #315 -: Август 19, 2017, 12:04:07 pm »
Снощи в 8 часа направих нов тест. Така изглежда изсъхнал.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #316 -: Август 19, 2017, 12:47:45 pm »
Mary Cherry, положителен от всякъде си е...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #317 -: Август 19, 2017, 17:00:47 pm »
Момичета, имам следното питане относно моята така наречена овулация...
Този месец положителните тестове направо са като отрицателни (лентички 3 и 4 от дясно на ляво), но съдейки по ЦС, усещания долу и БТ, би трябвало да е била и да се е случила, може да се проследи двуфазността в графиката ми.
Обаче, от тук идва следващия ми въпрос...
Три дена след предполагаемите ми положителни тестове, чертичките избледняваха до третия ден, когато последния тест изведнъж излезна с по-наситена втора черта. Това нормално ли е според вас? БТ ми е била 37.1 в този ден вече, така че няма как ову да е била предстояща тепърва, още повече, че съдейки по БТ и това че е било това на 23ти ден (мойто ову е между 19-20 и 24 ден по принцип)
Вистал, само да вметна нещо от моя опит - при опитите за бебче, имах месеци, в които тестовете за О така и не се насищаха достатъчно до положителни, а в същото време имах двуфазна графика. Но тъй като се следях и на ехограф - винаги в тези случаи имаше проблем, съмнение, че фоликулът не се пука изцяло и яйцеклетката не излиза (ЛУФ синдром), а и при пускане на прогестерон на 7ми ден след О също се виждаше, че има проблем - прекалено ниски резултати. При теб може и нещо инцидентно да е, просто споделям опит. Успех мила  :bighug:


Lilitu, благодаря за отговора, опасявам се обаче, че и ЛУФ не е причината, защото днес пуснах прогестерон (би трябвало по графиката и шашавите реултати от тестовете за овулация, днес да ми е 7ми или 8ми ден, а и корема ми се изду много и се чувствам меко казано ужасно днес), а резултата обаче е много над горната граница този път (а не малко над нея като май месец, когато го пусках първия път, мисля беше 79 тогава) и взех та се притесних, не е ли вече този доста завишен резултат знак, че имам някакъв хормонален проблем или знам ли аз вече...
« Последна редакция: Август 19, 2017, 18:30:14 pm от Vistal »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #318 -: Август 19, 2017, 18:38:21 pm »
Vistal, принципно ЛХ има един пик в рамките на цикъла, но съм чела, че тест за овулация може да улови ЧХГ. Ето цитат от листовка на тест за овулация:
"Поради кръстосаната реакция с гонадропининовия хормон (hCG), теста е предназначен за анализ на LH в проби, чисти от hCG(проби взети от жени, които не са бременни)."
Дано да е това, късмет ти желая!

По-високите нива на прогестерона не са притеснителни! Успех в този цикъл!

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #319 -: Август 19, 2017, 18:47:39 pm »
Благодаря Marsi, поуспокои ме :)!