0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #340 -: Септември 04, 2017, 00:11:12 am »
Дано да си права 😘 ще видим и утре какво ще покаже...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #341 -: Септември 05, 2017, 23:07:38 pm »
И днес теста ми е абсолютно същия като останалите 3. Много странно...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #342 -: Септември 06, 2017, 09:33:30 am »
Kikcheto, цикълът ти варира от 29 до към 39 дни, т.е очаквани дни за овулация между 15 и 25 ден от цикъла, затова си мисля, че е добре да продължиш с тестовете, за да проследим дали ще има промяна в следващите дни.
Единият от направените тестове е много близо до положителен, но също е възможно пикът на ЛХ да не е настъпил още. Ако можеш запази си тестовете и ги подреди един до друг, така по-лесно се отчита промяната в насищането на тестовата чертичка.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #343 -: Септември 06, 2017, 12:17:47 pm »
Един път в годината МЦ ми е 39дни.. обикновено е 30-32 дни. Според мен просто няма ову този месец. Но все пак ще продължа с тестовете още няколко дни.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #344 -: Ноември 04, 2017, 20:46:40 pm »
Здравейте на всички и в тази тема. Нова съм и моля за разбиране. От 7-8 месеца ние с мъжа ми правим неуспешни опити за бебе. А въпросът ми към вас е следния. Последният ми цикъл беше от 23.10 до 28.10. На 01.11 си направих тест-получиха се две еднакви черти. На 02.11 тестовата беше по-наситена от контролната. Вчера и днес пак правих и пак двете черти са еднакви. Моля Ви някой да ми каже защо така се получава и кога да очаквам овулацията или пък вече е минала... Успех на всички и кураж... Все пак най- тъмно е преди разсъмване нали..
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #345 -: Ноември 16, 2017, 13:38:31 pm »
и на мен ми е трудно да се ориентирам с овулационните тестове, кога са еднакви чертичките, да чакаме ли на другия ден едната да е по-наситена...  :ask:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #346 -: Ноември 16, 2017, 22:50:46 pm »
и на мен ми е трудно да се ориентирам с овулационните тестове, кога са еднакви чертичките, да чакаме ли на другия ден едната да е по-наситена...  :ask:

Plamena88, скоро в тази тема бяхме коментирали тестовете за овулация:
Тестове за овулация
има и примерни снимки с тестове, дано да успееш да се ориентираш.
Прегледай темата, има определени изисквания за тестването.
Ако нещо не е ясно, пиши и ще се опитаме да дадем насоки  :)

Ако подредиш тестовете един до друг, по-лесно може да ги сравниш и да отчетеш деня с положителен тест.
Ако си запазила тестовете, копирай тук, за да обсъдим.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #347 -: Ноември 17, 2017, 09:29:22 am »
Правила съм овул.тестове в 4 от 18те месеца опити, включително и този. Всеки път щом се стигне до втора ясна чертичка се питам това ли е, положителен ли е или отрицателен, какво да отбележа в календара, да почваме ли бебеправене или да изчакаме още малко. Овулацията, т.е. отделянето на яйцеклетка от фоликула се случва 24-48часа след пика на ЛХ, съответно две ярки чертички на тест линията, но дали утре чертичките няма да са по- 😁 голяма каша е, особено когато след всички прегледи ви се каже не нацелвате точния момент явно, почвашда се филмираш
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #348 -: Ноември 17, 2017, 09:38:45 am »
Ето и снимка на последните ми тестове този месец, правени в три последователни дни с първата сутрешна урина...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #349 -: Ноември 17, 2017, 10:13:39 am »
Този най-отляво е положителен,защото втората черта е по-наситена от контролната.Дано сте правили в този и следващия ден опити :) Успех ти пожелавам и скоро да се похвалиш с  :bfp:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #350 -: Ноември 17, 2017, 10:26:03 am »
А този в средата бихте ли го приели за положителен, без да видите третия...  :D отбелязах си в календарчето положителен тест при втория, вечерта опит, а на сутринта още по-положителен тест... И пак опит ... И пак чакане    :ask: та затова казвам че ми е трудно да се ориентирам с тези тестове, виждаш все по-положителен резултат, ама междувременно и часовете си летят и от много чакане и тестване да се  изпусне овуто
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #351 -: Ноември 17, 2017, 11:15:03 am »
Plamena88 aз също от няколко месеца си правя тестове за О и ако може един съвет - недей да правиш тестовете с първата урина сутрин. По-добре ги прави след обяд между 3 и 5 часа. Спазвай и изискванията да не пишкаш и да не приемаш много течности преди това. А относно бебеправенето вие пак си правете любов просто когато имаш чудене днес ли е или утре правете и двата дена, за да не се притесняваш :)
За мен лично този по средата е отрицателен, защото е малко по блед от контролната, а трябва да е или колкото контролната или по тъмен.
При мен всеки път О е по рано от предвиденото в менструалния ми календар на телефона и имам един еднакви черти, и на следващия ден тестовата е по ярка, на следващия ден тестовата започва да избледнява по малко..
В темата правим опити за бебе бях качила и моите тестове от този месец може да ги погледнеш.

Стискам палци и желая успех :)
« Последна редакция: Ноември 17, 2017, 11:19:56 am от Слънцемое »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #352 -: Ноември 17, 2017, 11:29:59 am »
Всъщност на практика така се получава с любовта  :oops: :D :oops: нооо впредвид толкова месеца неуспех, почвам да мисля че избързваме, качеството на сперматозоидите пада от ежедневна любов и какво ли още не  :lol: просто когато не се получава търсиш къде грешите
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #353 -: Ноември 17, 2017, 11:56:14 am »
Пламена88 да питам пускали ли сте си някакви изследвания доколкото си спомням 18 месеца пишеше че имате неуспех с бебеправенето?
Ние с моя мъж действаме от близа 1 година и след 3 дена ми е дадата за Ц и ако ми дойде директно да изследвания и записвам час за доктор..
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #354 -: Ноември 17, 2017, 12:29:54 pm »
спермограма в норма, женски полови хормони в норма, щитовидни хормони в норма, хламидии отрицателни, вагинална ехо в норма... и спрях до проверка на тръбите, ако продължим с неуспехите до края на годината, ще се престраша и за нея  :?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #355 -: Ноември 17, 2017, 13:28:48 pm »
Ми в крайна сметка по добре си направи една цветна снимка и виж и при тръбите как е положението. Дано скоро видиш  :bfp:
Силно ти го пожелавам и стискам палци.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #356 -: Ноември 17, 2017, 14:06:26 pm »
Благодаря за палците 🤗 всъщност проверката на тръбите не е безобидна манипулация според мен, а и не е евтина. Дотук похарчихме доста пари с моите филми за проблеми, то не са тестове за ово, за бременност, за хормони, за прегледи, тук там и кръвен за чхг  :oops: :oops: :oops:  ... А  емоционалната страна няма да я коментирам... неудобно ми е пред ММ, той мисли, че всичко е в главата ми и може би е прав  :oops: сега съм решила да си дам почивка, просто да следя овото и търпеливо да чакам  8)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #357 -: Ноември 17, 2017, 14:48:44 pm »
Ми нз какво да ти кажа, ако силно искаш нещо не би трябвало да се отказваш. Според мен е хубаво да я направиш щом всичко друго е ок, дори и да има леки запушвания, може да се отпушат.
Другото времето си лети, докога да се чака.
Много хора пишат и казват успокой се малко, много си се вманиачил и т.н. от толкова вманиачаване  да не става 1-2-3-6 месеца дори година, но някак си не ми се иска да повярвам че 18 месеца не ви се получават нещата заради това че си се вманиачила.
Имам чувството че и моят мъж си мисли че съм се побъркала тотално, но за сега нищо не казва, само дойде ли ти кога трябва да ти дойде, за спермограма си говориме от 2 месеца и той също е на мненние че трябва да си направи.
Не ме разбирай погрешно, вички тък сме се събрали да се помагаме, покрепяме и изслуваме, и затова ти написах всички тези неща. Борете със зъби и нокти за това, което силно искате и то ще стане по какъвто и да е начин то ще стане, трябва да стане...
С теб съм и те покрепям :)
 :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #358 -: Ноември 22, 2017, 12:36:37 pm »
Здравейте, според вас кой е по-положителен тест.
За да не пиша и в другата тема, ето и снимката от вчера. Дали да отида  днес да го видят пак.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #359 -: Ноември 22, 2017, 16:53:01 pm »
Според мен и двата са положителни :) Действайте  :bighug: