0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #360 -: Ноември 22, 2017, 20:55:28 pm »
mary cherry, тестовете са положителни, правете опити днес и утре. Ехографската снимка показва същото- фоликул преди овулация (в деня на измерването 21.6мм/ 19.1мм). Успех в този цикъл!

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #361 -: Ноември 22, 2017, 21:25:22 pm »
Благодаря ви, момичета. Ходих днес на преглед. Докторката не видя нито фоликул, нито течност. Каза, че матката била като в овулация (не помня термина, който използва). За съжаление снимката не е толкова добра.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #362 -: Декември 07, 2017, 13:35:20 pm »
Здравейте и от мен. За първи път ползвам тестове за овулация. Тъй като живея в Германия,единствените които намирам тук са Clear Blue-дигитални. Започнах да ги правя на 24.11,като от тогава до 26.11 бяха отрицателни. И от 27.11 та до днес са все положителни. Този тест не е с чертички,а с празно(когато няма ову) -за отрицателен и усмихнато -за положителен резултат,кръгче. Не намирам това за нормално . Гинекологията ми пуска изследвания на хормоните преди три месеца-нямала съм редовна овулация и ми изписа Фемостон за предизвикване на ову. След телефонна консултация с моя гинеколог в България,думите му бяха че тези хапчета няма да ми помогнат и да не ги пия-така и направих,след което започнах да си правя тестове за овулация.  Имала ли е някоя от вас подобен проблем?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #363 -: Декември 11, 2017, 21:49:10 pm »
Здравей, Dessy32, когато правих такива тестове ми се случи веднъж да имам около 7-8дни + тестове... после отидох на преглед ... няколко дни преди датата за МЦ.. оказа се че месеца ми е бил без овулация...  ( мисля че в старата тема има и снимки). Тестовете за овулация и меренето за БТ са ориентировъчни, единствения начин да се докаже овулация има или няма е фоликуметрия(следене с ехограф)...тестовете показват пика на ЛХ, но не дават инфо,кога точно и дали ще има овулация(е ако ще има овулация тя би трябвало да настъпи от 12 до 48часа), а с меренето на БТ можеш да разбереш евентуално, кога е била...  Тоест след като гинеколожката, при която си била ти е казала, че нямаш редовна ову... моите думи се потвърждават... И те съветвам да пиеш хапчетата, които са ти предписани от лекаря, който те е прегледал, а не от този, който те е “прегледал” по телефона.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #364 -: Декември 20, 2017, 13:29:46 pm »
Здравейте!Този месец реших да си направя тест за ову,но с два различни вида-тест за овулация CLEAR и OVIEW.В петък и двата показаха бледи втори чертички.В събота Clear си даде наситена втора,а Oview отново бледа втора.В неделя и двата пак бяха с бледи втори чертички.Някой попадал ли е в такава ситуация.В чуденка съм дали е имало или не ову.Церкв.слуз не забелязах.Благодаря!
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #365 -: Януари 04, 2018, 12:44:37 pm »
Момичета според вас тук има ли положителен тест за ову
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #366 -: Януари 04, 2018, 22:08:33 pm »
Момичета според вас тук има ли положителен тест за ову
Eli4ka93, няма положителен дотук, би трябвало тестовата черта да стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея.
Продължи с тестовете и дано този месец да има положителен. Успех!

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #367 -: Януари 05, 2018, 13:30:26 pm »
Момичета според мен днешния тест е с по бледа втора черта, може ли и вие да си кажете мнението? За пояснение снимката с 1 тест е от дмес, а на снимката с 2 теста първият е от вчера, вторият от онзи ден.
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 13:59:22 pm от Eli4ka93 »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #368 -: Януари 05, 2018, 15:08:06 pm »
Еличка аз лично не мога да преценя... най-лесно е подреждаш тестовете един под друг и така ще е по видно и за нас и за теб :) ако можеш направи нова снимка с трите теста :) успех
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #369 -: Януари 05, 2018, 15:12:50 pm »
За съжаление няма как, тъй като погрешка изхвърлих старите :(
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #370 -: Януари 05, 2018, 16:42:14 pm »
Еми за другия път да знаеш да си ги пазиш и си ги подрежай :) ... на мен ми се вижда по-тъмна тестовата от тестовете от предишните дни, НО мисля че е отрицателен, защото тестовата трябва да е със същия цвят или по-тъмна. Нали не пиеш течности и не ходиш до тоалетната преди да се тестваш?
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #371 -: Януари 05, 2018, 18:21:00 pm »
Поне 2-3 часа гледам да не ходя до тоалетна,а течности попринцип не пия много. Ще правя до отрицателен пък ще видим, че с моя нередовен цикъл малко сложно да се ориентирам кога да правя тестовете.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #372 -: Януари 05, 2018, 19:27:21 pm »
Пиши какво става. Ние сме насреща за всичко. Може и да пишеш в другата тема ,,правим опити за бебе тема 11,,. Там сме много момичета и обменяме опит. Успех
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #373 -: Януари 05, 2018, 19:58:46 pm »
Благодаря! То при мен със СПЯ и инсулинова резистентност кои знае кога ще стаме.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #374 -: Януари 05, 2018, 20:04:46 pm »
А сега показах снимките на мъжа ми, даже направих колаж да са един под друг и според него днешния е най-тъмен :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #375 -: Януари 05, 2018, 20:15:26 pm »
И според мен по снимките е по тъмна тази от днес, но мисля че не е положителен. Утре пак  :P
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #376 -: Януари 05, 2018, 20:44:10 pm »
Да трябва да взема утре нови но незнам пак на колите ли да взема или лейди
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #377 -: Януари 07, 2018, 20:41:44 pm »
Горният е от днвс, адолния от вчера. Според мен горният е по тъмен и може би положителен, но може ли и вашето мнение, че вече се оплетох съвсем с тези тестове?!?
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #378 -: Януари 07, 2018, 23:33:41 pm »
Горният е от днвс, адолния от вчера. Според мен горният е по тъмен и може би положителен, но може ли и вашето мнение, че вече се оплетох съвсем с тези тестове?!?


С такъв тест на Клиър Ову, че и с по-бледа втора черта от тази аз лично забременях.
С Овю ми се насищаше втората повече, един месец изкарах с Клиър Ову, реших, че може да не е имало овулация, макар, че БТ ми се покачи като за преминала овулация, пуснах си прогестерон 7-8 дни след първата съвсем избледняла тест лентичка, беше много висок и малко по-късно стана ясно, че е станало. С други думи, за по-голяма сигурност и да няма ролкова чудене, може и БТ да се мери за ориентир заедно с лентичките.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #379 -: Януари 07, 2018, 23:41:47 pm »
Определено като за тест на Clear Ovu си е доста наситена черта. Досега съм правила 5-6 пъти само тестове с Oview, но при тях контролната черта е по-светла и размазана и по-лесно се постига така желания по-тъмен цвят на тестовата. Днес(10ти ден) отново правих тест с Clear ovu и Oview за сравнение. При първата марка едвааа се вижда, че някакъв процес е тръгнал, при втората ме изкара почти в овулация. В този ред на мисли аз смятам, че са си тестове с овулация. Успех, Ели, нека ви е на късмет новата година.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света