0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2015, 19:07:15 pm »
Слънцето, аз вече два пъти имах проблемна урина, но белтък не съм имала. Последният път като бях в спешното заради левкоцити и други разни работи в урината, дежурната лекарка ми каза, че не е хубаво да имам белтък в урината. Това по повод, че аз си следя показателите вкъщи с лентички и тя тогава ми обясни при какви показатели трябва да ходя в спешното и при какви не. Та белтък беше едно от нещата за спешното. Само искам да уточня, че при мен системата е различна. Тук мога да подведа под отговорност лекар дори затова, че съм се почувствала обидена при преглед, така че сигурно не е нищо толкова страшно, но те просто си връзват гащите.
А като казвам спешното, имай предвид че аз съм в такъв период от бременността, че съм разпределена за наблюдение към спешното отделение на родилното.

uBu, усещанията не зависят от големината на корема. Аз нямам почти никакъв. Имам приятелки, които са в 12-14 седмица и имат 2-3 пъти по-големи кореми от моят.
Освен това не е задължително да имаш контракции, освен подготвителните разбира се, но те са в края на бременността.
Недей да се оглеждаш в проблемите на другите, защото така ще се побъркаш. Всяка бременна си е уникална сама по себе си.
Аз например почти нямам от нещата характерни за износването на едно бебе. Нямам корем, не ми ставаше лошо, нямам киселини, нищо никъде не ме било и т.н. Ама съм си бременна отвсякъде.
Единствено имах 2 уринарни инфекции и една гастритна криза и толкоз.
Така че ако всичко си ти е наред, просто бъди спокойна и се радвай на един от най-хубавите периоди в живота си.
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 19:11:30 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #41 -: Февруари 28, 2015, 19:17:58 pm »
yanichka аз напълно разбирам какво ми казваш.но много ми се промени мисленето от самата бременност и във всяко едно малко ниразположение аз търся симптом за нещо по-сериозно.Просто явно до края ще съм така,колкото и да ми говорят хората и да знам,че е за хубаво
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #42 -: Февруари 28, 2015, 19:30:56 pm »
Слънцето, белтък в урината си е сериозно нещо изобщо не чакай,а отивай да те прегледат и консултират и изобщо да не ти дреме,че ще слезне д-р от отделението не мисля,че стоят в кабинета май който е дежурен горе слиза и в спешния кабинет ще ме прощаваш за въпроса ама какво и хареса пък точно на д-р Димова,че нея си избра? И пиши после какво са ти казали да не те мислим :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2015, 19:46:03 pm »
Значи утре отивам. Аз си бях избрала док. Цветков, защото той ме прие на спешния и останах много доволна, но на регистратура ме сюрпризираха, че нямало вече да води ЖК и ми изсреляха няколко имена. Димова ми беше най познатото име, защото моя приятелка миналата година беше при нея и е доволна. И така я избрах. Ти явно не си с добри впечатления. Аз и отношението по време на прегледа не останах доволна, но реших, че първото ми впечатление може да е грешно. А може ли да я сменя междувременно, вече съм платила 50% от пакета? И ако може да се сменя, при кой лекар ме съветвате да се запиша?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #44 -: Февруари 28, 2015, 19:47:06 pm »
Яничка с преходен диоптер съм 4.5 с 5 късогледство,но трябва да отида на офталмолог за да си каже мнението за очното налягане както казваше Блу_Скай по-назад в темата
Иви прави са момичетата.бременност с бременност не си приличат.аз пък съм пълна противоположност на Яничка Имам  корема и имам чувството че от ден на ден все по-огромен става,ама аз си знаех че ще бъда с много голям корем особено накрая ще е огрооомен  :? ставаше ми лошо особено първият триместър и понякога пак ми става.киселини имам понякога не мога да заспя от тях.още от първият триместър изкарах със силни болки в кръста,малкият таз,гърба и корема,вторият триместър го изкарах добре,след някои ден влизам в трети и болките в гърба почнаха и краката ми вече се измарят по-бързо още от сега, а по-нататък не знам как ще е.иначе само една  инфекция имах .няма наистина за какво да се притесняваш :)
Жасмин и ти скоро ще раждаш като Румито и аз понякога се нервирам от болките.Честита оценка  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #45 -: Февруари 28, 2015, 20:30:00 pm »
Слънцето точно Цветков мислех да ти препоръчам :lol: дано mgstra се включи тя роди и се следи там и е най-запозната :lol: миналата година не можеше да си избираш кой да те следи който е на работа той...за това и не ходих там на ЖК но лежах там за задържане в началото и почти всички лекари видях та Димова най не я харесах :lol:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #46 -: Февруари 28, 2015, 21:36:58 pm »
Slanceto , за д-р Димова съм чувала доста добри отзиви като професионалист, но и на мен не ми хареса поведението и по време на визитациите.
Аз бях на ЖК при д-р Белкин, той ми прави и секциото. Много внимателен и спокоен. Всеки път ми казваше, че ако имам каквито и да е притеснения, да му се обаждам по телефона.
Мисля, че на регистратурата спокойно можеш да поискаш да те прехвърлят при друг да те следи.
Не отлагай посещението утре, все ще те прегледат, без значение от къде ще идва доктор.


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #47 -: Февруари 28, 2015, 21:49:42 pm »
Успях да се свържа с Димова. На регистратура ми казаха, че е нощна смяна и бях настоятелна в звъненето. Каза да не се притеснявам. Първо каза, че сигурно съм имала бяло течение, казах и, че нямам никакви оплаквания и течение, но че слагам утрогестан и тя заключи, че е от него. В такава ранна седмица не било опасно, каза направо на 23.03 да се видим, тогава сигурно пак ще ми пускат урина. Аз мисля междувременно да си пусна някой ден урина и общ белтък в кръвта, да видя какво ще покаже, но утрогестана няма как да го спра, слагам максимална доза 2х3, а през устата, ако изпия и една перличка ми пада рязко кръвното и става страшно.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #48 -: Февруари 28, 2015, 22:11:29 pm »
Не съм доктор, ама и аз слагах утрогестан, а белтък в урината не съм имала. Може би е до организъм де, и при едни да реагира така, при други - не.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #49 -: Февруари 28, 2015, 22:50:17 pm »
И аз не съм доктор,а мед.сестра ама не виждам връзката от поставянето на утрогестан и повишения белтък в урината!!!!! И аз си слагах утрогестан,но нямах повишен белтък...ами д-р Димова кво да говорим повече...всички виждаха,че имам два плодни сака само тя виждаше един и заради това не я харесвам не само заради отношението и както каза mgstra, много ми е съмнителен професионализма и...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #50 -: Февруари 28, 2015, 23:01:45 pm »
И аз съм на мнение, че няма връзка между Утрогестана и белтъка в урината. Повечето сме изследвали урина, когато сме слагали и Утрогестан, а не сме имали такива резултати. Имах течение през цялата ми бременност, но белтък не съм имала. Не знам повече какво да те посъветвам, но аз лично бих потърсила и второ мнение. Аз се следях при д-р Белкин и д-р Михова и мненията им винаги се припокриваха, та не съм имала поводи за съмнения.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #51 -: Март 01, 2015, 00:08:03 am »
Слънцето, а нещо друго освен този белтък има ли повишено?

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #52 -: Март 01, 2015, 11:41:58 am »
 :balk_5:
Честита Баба Марта момичета, пожелавам на всички здрави бебчета с румени бузки!!!
Аз рядко се включвам,но съм част от вас и ви чета редовно!
« Последна редакция: Март 01, 2015, 11:44:57 am от Gerita »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #53 -: Март 01, 2015, 11:46:00 am »
Слънце, а кръвното ти как е? Аз съм с високо кръвно и редовно следя за белтък в урината, горе долу през седмица пускам. Бях с утрогестан 2х3 до 15 г.с. не искам да те плаша, но знам че белтък в урината е сериозно и не е за пренебегване. Да не се притесниш нещо, но на мен ми казаха, че появи ли се белтък в урината ще се наложи да вадят бебо, ако не се овладее. При хипертония може да е друго, но не чакай, а потърси второ мнение дори и само за спокойствие.

Иви, на мен 110 пулс ми се виждат много. Един единствен път съм имала 100 при положение, че Го меря три пъти на ден с кръвното. Когатп казах, е съм имала сърцебиене, Док ми каза да ида на кардиолог. И теб бих  те посъветвала да се консултираш с кардиолог.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #54 -: Март 01, 2015, 11:49:16 am »
А и Яничка, Магнерота е с натрупване и май не е хубаво да се спира. Аз го почнах преди няколко седмици не заради контракции, а към хапчетата за кръвно и ми казаха 3х2 таблетки без да се спира.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #55 -: Март 01, 2015, 13:47:55 pm »
Честита Баба Марта! :balk_5: Пожелавам на всички бъдещи мамчета леко раждане и здрави бебчета! :bori_016: :bori_002:
« Последна редакция: Март 01, 2015, 13:57:28 pm от kati_vm »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #56 -: Март 01, 2015, 14:07:21 pm »
 :bighug: Да сте здрави и щастливи, момичета и сладки, алени и засмени като мартенички бебчета на всички ви желая. ( аз си направих още един тест днес така за контрол, и беше с тестова черта наситена колкото контролната, предишния го направих на 32ия ден и беше с бледа но видима, този го направих на 35ия ден - днес и е наситена тестова черта колкото контролната, сега чакам за прегледа и ще ви пиша, мисля да се запиша за четвъртък или петък )
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #57 -: Март 01, 2015, 16:33:28 pm »
Честита Баба Марта момичета!

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #58 -: Март 01, 2015, 18:49:36 pm »
Честита Баба Марта на всички!!!
Много,много леки бременности  и успешни леки раждания около термин за всички!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #59 -: Март 01, 2015, 18:56:23 pm »
За 4ти път се опитвам да ви честитя.Честита Баба Марта!Бъдете мноого здрави!