0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #460 -: Февруари 21, 2015, 19:56:07 pm »
От тези мелачки, в които на домакинята и пада пръстенчето, и тя бърка вътре да го извади. Естествено мелачкате се задейства сама и познай какво става. Това в кръга на шегата разбира се :)
:lol:

Ахахаа кой е гледал много филми :lol: Може ли, линк към този олх  :wink: и аз искам, да си купувам такава джаджа, то май само такава нямам, все още :D
Днес при нас си беше времето същинска пролет, имаше и слънце и беше поносимо откъм темперетури времето, та отразихме една разходка в Морската, но народа, не иска да стои вързан в количката вече и май, ще се разделяме с нея :? Мъчно ми е, че ми е и спомен, как ще се разделя с нея, незнам! После ходихме и на клубче и мъниците си поиграха пак малко а мама отрази един крем :lol:
Михче оздравявайте бързо, че като знам, какво е да са ти болни дечицата :?
Аз навън с нищо не им мацам лицата, но ние и по студенити дни, не сме излизали, нали си бяхме и болнички :P
Ох, Рачко и вие ли сте болнички, оправяйте се бързо! :P
Тази павловича мас и аз я видях първо в Кауфланд,  апосле и в някаква аптека, но не съм я ползвала, аз си залагам на Бепантена за дупетата и на судо крема, с първия мажа ако се получат някакви зачервявания, тип подсичания, а другия, през другото време, досега го поръчвах от Англия, но последно взех оттук и защо англ. сякаш ми се струва, че е по-гъст 8O
Смайлче хи хи и и моята Стефи така спи, все и се чуда на вирнатото дупе, незнам аз ако заема такава поза, че и за сън, няма да мога да мигна цялата нощ :lol:


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #461 -: Февруари 21, 2015, 20:47:09 pm »
... бях на козметик с малчо ...
Алекс 77, браво на малчо. Аз с моя и преди и сега това не мога да го направя. То ще е един рев и едно пищене  :lol:

Dess_dess, наистина ли ще махате вече количката? Браво на момичета! Големи са вече  :P
А иначе ето обявата http://olx.bg/kuhnenska-melnitsa-za-otpadtsi-eurolux-hd-38-i70896252

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #462 -: Февруари 21, 2015, 20:57:37 pm »
Смайли спа си човека през цялото време  :lol: трябва и на фризьор да го заведа,че съм за подстригване и боядисване :lol:  у нас пък мъжа ми мрънка да имаме такава мелница  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #463 -: Февруари 22, 2015, 10:03:24 am »
Здравейте мами  :D
Рачко ужас направо,да минава на малката бързо,леле аз ако видя такава температура не знам кака ще реагирам  :?
Смайли аз викам Дани вече е добре ,а той още се вайка със запушен нос :(
Алекс 77 малчо чака търпеливо нали мама трябва да е красива  :D,браво на него.
Десс  ще се справите ли без количката :)?
Ние онзи ден взехме кръв на Виктория спаднали са левкоцитите,ще звъня утре на ЛЛ да видим дали ще правим ваксина,уфф  :(
Бяхте ме посъветвали да й изследвам и ЦРП/заради високите левкоцитти,но в лабораторията ми казаха,че трябвало кръв от вената на детенцето,а не от пръста и аз се отказах :?

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #464 -: Февруари 22, 2015, 10:51:37 am »
Здравейте. Въпросът ми е, като се взема кръв от пръста, какви точно показатели могат да се изследват, освен кръвна захар?? На синът ми до сега 3 пъти са му вземали кръв за всевъзможни изследвания, от вирусология до алергии и т.н, но винаги е било от вена ( на 2.8 месеца е).
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #465 -: Февруари 22, 2015, 11:53:08 am »
Amanda, има лаборатории, в които се взима кръв за изследване на ЦРП и от пръстче. Зависи с каква техника разполага лабораторията.

Rosidanailova, не мога да ти кажа за всичко, само това, което на Мишо са изследвали с кръв от пръстчето - ПКК, СУЕ, ЦРП, Желязо и още нещо беше, за свързването на желязото, но не помня точно какво. Беше свързано с нисък хемоглобин и трябваше да се провери дали има липса на желязо и дали се усвоява добре.

Рачко, как е детенце? И аз не знам как ще реагирам, ако видя такава температура. С Мишо не съм имала до сега проблем с висока температура, дано и занапред да е така, с Никола също.

Днес е мрачно в София, но баткото е навън, защото не го свърта вкъщи. Особено събота и неделя, когато не е на градина.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #466 -: Февруари 22, 2015, 12:15:23 pm »
Е значи може црп с кръв от пръста да се изследва. Аманда е писала, че са и казали от вена за црп-то.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #467 -: Февруари 22, 2015, 12:28:20 pm »
Даааа, затова писах, че зависи от лабораторията.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #468 -: Февруари 22, 2015, 13:28:47 pm »
Ние преди два дена ходихме в неонатологията в педиатрията (където се надявам че имат добра техника) за да му вземат кръв за изследване на желязо, пак заради нисък хемоглобин... Та неонатоложката каза, че трябва да е венозна кръв и му взеха отгоре на ръчичката. Друг е въпроса, че на него досега два пъти са му взимали от пръста и едвам успяваме от пищене и дърпане, а сега не  гъкна дори, при все че аз не бях с него, чужда обстановка и т.н. 8O :lol:
Вече трети ден горе-долу овладявам дневните истерии. Установих, че е от незаспиване :lol: Вечерното заспиване обае остава проблем! Снощи например си беше щастлив, весел, спокоен. През деня беше спал добре, изкъпахме го, нахраних го и го сложих в леглото. Той си гукаше щастлив на играчките, лежеше си и така изкара 20-ина минути и като писна все едно го ущипаха 8O Взех го аз, няма гушкане, няма люляне няма чудо - той реве и пищи! Накрая го сложих в кенгурото (той милия и там хич не обича да седи, бори се все едно го притиска нещо), боднах му биероната и след три обиколки на хола заспа като отрязан :lol: Ама някак ме тревожи така да се приспиваме всяка вечер, не знам....
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #469 -: Февруари 22, 2015, 13:53:22 pm »
Офф Моусит съчувствам ти и дано скоро ви отмине....и аз съм се побъркала тия дни и не знам какво да го правя както се бе научил от 22.30 да яде към 05 чак и после спи до 10, сега от пет дни се буди и яде и в 3.30 и в 7.30 и направо не знам на кой свят съм от недоспиване... идея си нямам,защо прави така снощи от 3.30 се буди и в 5 и 6.30 и ни вода ни биберон помага,а само гушкане....ужас
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #470 -: Февруари 22, 2015, 14:33:07 pm »
Момичета,може ли да ми препоръчате слънцзащитен бебешки крем за лице?
Моят юнак започва 3 мес и минах на 5 кратно хранене през 4ч през деня,като не го будя и вчера е спал от 19,30 до 3,та излезнаха 4 хранения. Много ми е жал да го будя.
тия дни се виждах с мами и ми казаха,че имали рестрикции след секцио-до 5кг,без спорт и секс... а аз тръгнах на йога втория месец. При вас има ли такива противопоказания?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #471 -: Февруари 22, 2015, 16:05:53 pm »
Ами явно е ,че в нашия малък град техниката не им е кой знае каква и навярно за това са ми отказали.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #472 -: Февруари 22, 2015, 16:08:56 pm »
Рафи, аз не съм я мазала госпожицата засега със слънцезащитни, но имам мострички на Mustela, Avene, Alverde, Seba med. Предимно 50-ти фактор са. Чакам да видя дали ще ми дойде музата да ползвам или да ги раздавам. Имай предвид, че децата е хубаво да си набавят витамин Д от слънцето, а и това че в момента ги разхождаме около обяд ще се промени. Летните разходки са сутрин преди да е напекло и по-късно следобед.
Смайли, мелничката ти е супер, аз много исках преди време да имам. Но доколкото има хора които обикалят контейнерите И за храна, размислих се и предпочитам да изхвърлям.
Алекс, бебчетата се будят нощем, и това е напълно нормално. Всеки ден и всяка нощ може да огладняват или да им се приспива по различно време. И не, номерът с водата не помага при малки бебета, но част от педиатрите са потресаващо упорити в настояванията си и те карат да се чувстваш като престъпник, или като единствения при чието бебе не работи. Няма такова нещо! Абе има си доста зле-та сред педиатрите, затова мисля че е добре майките да се информират и от други източници. Една мама скоро писа, че дава кисело мляко от първия месец на бебето, педиатърката и препоръчала. Ех!
Във фризьорските и козметичните салони може да има неподходящи за бебета миризми. През лятото е по-добре, защото работят на отворени врати/прозорци и има някакво проветрение.
Михче, честито за миксера! Аз тъкмо избих масло докато те четях и някак много ми се прииска да имам миксер като твоя, хихи. Ама вкъщи от толкова уреди вече се шегуваме, че не съм домакиня, а оператор на домакинство. Ставам, зареждам машините и после само ги следя :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #473 -: Февруари 22, 2015, 16:24:50 pm »
Михче, честито за миксера! Аз тъкмо избих масло докато те четях и някак много ми се прииска да имам миксер като твоя, хихи. Ама вкъщи от толкова уреди вече се шегуваме, че не съм домакиня, а оператор на домакинство. Ставам, зареждам машините и после само ги следя :)
Хахаха - добре казано ;) И мен все ме будалкат колежките, че няма машинка да нямам, ама аз си ги харесвам. Жалко, че сега почти нямам време за тях :(

Алекс 77, и Мати имаше един период дето даде назаден - както не ставаше нощно време става няколко нощи подред. После му мина и вече от доста време вечер си заспива и сутрин е часовник 07:00ч!  :lol: Така че, кураж, стискай зъби и скоро да се наспинкаш :sleeping:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #474 -: Февруари 22, 2015, 17:42:20 pm »
Моусит,благодаря за куража :)
Лили,аз точно два пъти съм пробвала да давам вода като се събуди нощем,еми той след половин час отново е буден от тогава се отказах вода давам след хранене,а инак воденето на фризьор мисля той да е отвън в количката и да спи :wink:
Рафаила,Вера като бе бебе я мазах с Виши фактор 60+ още от втория месец от април,защото е много бяла,а аз съм със слънчева алергия Алек и той е бял ама още не съм го мазала...
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #475 -: Февруари 22, 2015, 19:14:15 pm »
Благодаря ви Алекс и Лили. Четох за някакви минерални филтри,но при кои са те,при кои изкуствени...
Алекс,а ти имаш ли някакви рестрикции след секциото?
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #476 -: Февруари 22, 2015, 20:08:13 pm »
Рафаила на мен в МД както се сещаш никой нищо не ми обясни какво може и какво не...от около месец се чувствам добре и взех да правя по-малко коремни преси като разбира се гледам да не се натоварвам инак като вдигам тежко ми боли корема,а за секс не виждам пречка друг е въпроса,че нещо хич нямам желание не знам хормони ли е или умора с Вера не бях така хем нормално раждах дет се вика по трябваше да ме е страх от болка и т.н.
Според мен вече можеш спокойно да си тренираш и да правиш секс ако не те боли все пак са минали три месеца...единствено не вдигай много тежко да не получиш постоперативна херния..
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #477 -: Февруари 22, 2015, 20:55:38 pm »
Mousyt, мен ме пратиха в Токуда за желязото, за да му вземат кръв от пръстчето. Мишо не плаче, а си гледа, защото му казаха, че събират калинки и на него му стана интересно.

За слънцезащитния крем мога да кажа, че съм страшно доволна от Eucerin 50+ Спрей. Нанася се лесно и попива добре.
Аз съм фен на козметиката на Себа мед, но от слънцезащитния 50+ Мишо се изрина на морето и затова го замених с Eucerin и останах много доволна. Но аз ги ползвам само на море, за разходките не мажа, а избягвам силното слънце.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #478 -: Февруари 22, 2015, 21:36:49 pm »
Ама вкъщи от толкова уреди вече се шегуваме, че не съм домакиня, а оператор на домакинство. Ставам, зареждам машините и после само ги следя :)
Лили, винаги успяваш да ме разсмееш  :lol: Благодаря ти!  :P

Mousyt, бързо строявай Мати да стане пак предишното послушно и кротко бебче, за пример на всички други бебчета!  :lol:
Аз се шегувам, но сигурно не ти е леко. Може да е свързано с период на бърз растеж. Дано да е временно и да му мине.

Алекс, дано и малкия Алек започне да спинка повечко нощем и да не ви буди.
Дани спря нощното хранене като стана на 6 месеца. До тогава се будеше да яде към 1 ч. и после към 6 часа сутринта. Той и сега, въпреки че е вече голям успява да яде по 6 пъти на ден  8O Но нощем си спинка.
Още е с хрема. Но интересно, че вече няма нищо против да му пръскам спрей в нослето. Даже му е интересно. Бейби вака обаче много го стресира и се налага да го държим и става още по-зле.  :(
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #479 -: Февруари 22, 2015, 22:55:22 pm »
И аз да се отчета, днес нямаме температура и малката отново живна. Балгодаря, на всички които са ни мислили. Наистина си е стресиращо с такава висока температура при малко бебе, но гледаме да не изпадаме в паника, а да действаме. Дано на никой да не се налага.
Дано тази нощ всички бебоци си спинкат сладко-сладко!