0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #680 -: Януари 28, 2015, 09:54:39 am »
При нас излизането мина чудесно. Ако не броим че на следващата сутрин осъзнахме че дрехите ни вонят на цигари?! Включително бебешките :( В просторния ресторант бяхме само няколко маси и никой не пушеше. Жалко, защото ресторанта беше хубав, освен скъп.
В коритото с малко бебе е хубаво да се подложи някакво платче против пързаляне. Ние слагаме парче тензух.

Каси, аз ще захранвам по някое време като ми дойде музата през февруари, но смятам да правя звб. Няма да бързам. Понеже ще сме по почивки в началото на лятото вероятно ще смесвам с педагогическото. Иначе Калина от месец насам си играе с една метална чаена лъжичка и е доста ловка, но засега ще си остане със започнаването.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #681 -: Януари 28, 2015, 12:37:29 pm »
Lili, ще се радвам, ако споделяш как върви вашето захранване. Аз също имам идея да захранвам по звб, вероятно и при нас ще е някакъв микс, няма да е съвсем чисто звб. За момента съм на вълна четене, да видим 4 месеца ще ми стигнат ли за теоритична подготовка.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #682 -: Януари 28, 2015, 13:19:28 pm »
Здравейте момичета и момчета :lol:
Лили браво,че ходите по ресторанти с Калина аз още не смея... :D а какво е това съкращение звб?
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #683 -: Януари 28, 2015, 13:41:01 pm »
ЗВБ - захранване, водено от бебето  :P
Лили, Maury, голям купон ще пада с това захранване - да разказваш после  :D
Като знам Дани как се цапа понякога, когато аз го храня и след манджа отивам директно да го къпя. Не ми се мисли какво ще е, ако му давам той сам да си държи нещата :lol:
Той обича да бръкне с ръце в устата, докато още не е глътнал пюрето. После се маже по главата, по краката, навсякъде. Или докато му подавам лъжицата я хваща с две ръце и започва да дърпа здраво, съотвено всичкото пюре е по него отново. Или пък прави "бррр" с уста, докато има ядене в устата.
Тези екстри не са всеки път, но се случва често  :lol:

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #684 -: Януари 28, 2015, 14:15:08 pm »
Здравейте,
и аз се интересувам за захранването - на нас педиатърката каза, че може след 4 пълен месец да го почваме, но аз така ли иначе мислех да почна от тогава - все пак - той ще си покаже дали ще му хареса, дали ще я понесе и т.н. До 6 месец ми се струва далеко  :? не знам още на 100%. Сокчета реших след 7-8ми месец да давам, но сега от толкова четене съвсем се обърках - смятам да започна със зеленчукови пюрета, като първото да е картофено /сварен от мен картоф/, но само картоф или смесен с нещо :? Видях, че се смесва с АМ - какво е пропорцията - картоф: АМ?
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #685 -: Януари 28, 2015, 14:41:53 pm »
bonbolini аз направих първия път така мисля че 150мл АМ бях направила и брибавях постепенно към намачкания картоф е не ми се получи сместа изобщо разтягаше се като ластик нещо,сигурно аз не съм направила както трябва,но си купих готово пюре от картоф то е много сухо и гъсто и тя изобщо не го харесаваше :?

Ние вече сме добре не е имала повче Т,дано и да няма,само че сега пък на мен снощи нещо ми задращи гърлото и малко носа ми се запуши,но веднага взех мерки и днес е по-добре май  :wink:.
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 14:46:41 pm от amanda »

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #686 -: Януари 28, 2015, 14:48:57 pm »
По мое мнение картофът не е най-добрият избор за първа храна. Започнете с морков или тиква. вероятността да не се хареса картофа е огромна. Моят син въобще не харесваше картоф и дори като го усещаше в манджа, започваше да плюе. Иначе прибавяш АМ докато стане хубава гладка и хомогенна смес.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #687 -: Януари 28, 2015, 15:26:43 pm »
Между другото последният път като бях на консултация педиатърката съветваше друга майка да започне първо с тиква,защото най-добре се понасяло...иначе като захранвах Вера навремето не помня какво и е било плодовото пюре може би ябълка,а от зеленчуците с картоф почнах ама хич не помня колко АМ съм слагала към картофа...явно е било на око :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #688 -: Януари 28, 2015, 17:00:58 pm »
Сериозна рожденничка маже съсредоточено и упорито торта. Няколко дни по късно подгони котарака - пълзешком ... Маги, този стимул и при нас се прояви.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #689 -: Януари 28, 2015, 17:19:10 pm »
Хаха, avallon! Котаръкът ще получи стрес  :lol:. Много ти е сладка рожденичката, да й изпапкам бузките  :D.

Мами, можете да започнете захранването с компромисен вариант между картоф и тиква - сладък картоф. Моите малчовци много го харесаха. Иначе и аз вкарвам по някоя троха от нашето меню, колкото да опитат. Особено когато сме били навън, не мога да ги оставя да ме гледат как ям и да не им предложа нещо. Ние засега сме много кротки, когато сме в заведение. Хапват си пюретата и после стоят в количката, без да протестират. Последният път дори се закачаха с едни каки на 2 години.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #690 -: Януари 28, 2015, 17:40:59 pm »
Малка сладка пухкавелка  :P
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #691 -: Януари 28, 2015, 17:49:56 pm »
Авалон,много е сладка Нора пу-пу да ви е жива и здрава :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #692 -: Януари 28, 2015, 17:56:38 pm »
Avalon,Нора е страхотна ладурана:)
Да ви е жива и здрава:)Уф че сладкааааа :lol: И коткат ви е много хубава :wink: :D

Рафаила,Боби е на Аптамил АР и плаче като ака и акото му е трвърдо:( и сега смесвам неговото с това на Ивона Аптамил 1 разхлабва го,но някакси му е зачервено и малко подуто сякаш до дупето

Да ви питам моите бебоци веса са на по 2 месеца коригирана възраст–по колко трябва да ядат,през колко часа и колко хранения?
Сами си намалиха броя хранения от 8 на 7 сега и на 6 и изяждат различно количество АМ-90,100,120
Вечер се будят (Бобито) и аз давам и на двамата в повечето случаи ядат по-малко по около 60-70
А тия днИ Ивончето яде по около 70мл.,намалила си е.



Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #693 -: Януари 28, 2015, 18:08:53 pm »
Михче,по 120 трябва да ядат :) и Алек яде 7 пъти и той по 120,ама в 4ч. и в 8 ч. по около 60/70 мл изяжда ама за сега добре наддава та не го мисля толкова :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #694 -: Януари 28, 2015, 18:29:24 pm »
Прекрасна рожеденничка Нора,да е жива и здрава,намазали сте се с тортичка  :D много е сладка,бузанка  :)

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #695 -: Януари 28, 2015, 18:39:21 pm »
Здравейте мамчета,на вълна захранване сте,виждам,ама да вметна едно въпросче:на малката и се подсече дупенцето- ама доста упорито се оказа!
По принцип в началото бяхме с едни памперси на Белла-хепи,но малко твърдички ми се видяха и ги смених с оригиналните на Памперс! Почиствам я с мицеларна вода и тампони за грим
(не беше ни паднало пъпчето и за това не я миех на всяка смяна,а само като я къпехме вечер).Сега я мия през деня с чиста водичка,а вечер пак с мицеларната на Алфанова...
Мазах със Судокрем, Бепантен, Веледа-крем против подсичане...и вече не знам какво да я правя-подобрение почти няма-не се влошава,но не се и оправя :(  :(
Някакви идеи?!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #696 -: Януари 28, 2015, 18:45:20 pm »
Бистрикус,навремето Вера ми се подсече така от някакви памперси не помня кои и минах само на Памперс и педиатърката тогава ни изписа Triderm след няколко намазвания се оправи,но е само с рецепта май...
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #697 -: Януари 28, 2015, 19:07:42 pm »
Бистрикус, пробвай да мажеш с Павловича мас. Много я хвалят за упорити подсичания.
Mih, нека изяждат, колкото им се яде. Децата са различни и няма как да е еднакво количеството, което изяждат, пък било то и на една й съща възраст. Броят на храненията също е индивидуален. 6 хранения мисля, че е ОК.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #698 -: Януари 28, 2015, 19:33:22 pm »
Бистрикус, когато ползвах Памперс за кратко дупето се зачерви и работата отиваше на подсичане, дано уцелиш бурзо подходящите памперси. Имам Цикабио лосион на Биодерма за всеки случай при подсичане, не съм го ползвала, изписаха ни го за пъпчето, бил добър и подходящ и за подсичане  http://www.adonis.bg/биодерма-cicabio-лосион-заздравяващ-40-мл_%7C5%7C20%7C_664
Подсушавай добре митото дупе.  Иначе пак ще похваля павловичата мас с ектоин .
Благодаря ... и от името на рожденичката  :D , за сега котарака печели в отстъплението, но предвиждам скоро един котешки фризьор. Много ще му дойде скубането,  освен Нора и папагала не си поплюва. Едва устоявам на идеята и за куче, надявам се още година да устискам иначе хващам гората.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #699 -: Януари 28, 2015, 19:58:27 pm »
Само веднъж се подсече Мария, от зелените памперси (ние караме само с белите, но бяха свършили в магазина) и ми изписаха Ломексин, оправи се бързо.
Относно захранването, започнах с картоф. Бяха донесли български картофи от Самоков и аз го сварих на пара, намачкай с вилица, добавих на око мляко. Не е ставала лепкава сместа, беше вкусно и детето яде с охота 5 дни, не се запече от картофа.

Avalon, Нора е кукла, да я изпапкаш..