0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #720 -: Януари 29, 2015, 19:11:29 pm »
Хоупче,Морско конче е любимото ми място  :lol: плажа е чист,тих залив,кристално чиста вода,а бе най-хубавото място след Силистар и плаж Листи край Синеморец...в самия хотел не съм отсядала не мога да дам мтение :lol: ресторанта е хубав,готвят вкусно :P,отсядали сме на къмпинга в бунгалата,не ги препоръчвам мизерни са,а платихме примерно 200 лв. по-малко отколкото в хотела при това без включена закуска и вечеря :lol:...хубаво и спокойно местенце,защото е само този хотел и бунгалата и караваните от къмпинга и нищо друго,идеално е за малки деца,защото е оградено и не ги мислиш кой ще ги прегази и т.н.
Инак и аз не ходя от години август на море миналото лято по изключение в края му за 4 дни :D юли или юни ми е идеално  :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #721 -: Януари 29, 2015, 22:32:03 pm »
Днес направихме първа разходка без количката и освен това ползвахме градски танспорт. Беше доста успешно, на рисковите места го гушках, а в парка го водих за ръчичка, е и малко сам го оставих да се почувства свободен (бях плътно зад него де). Пак ще пробвам някой следобед, дано само да е хубаво времето.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #722 -: Януари 30, 2015, 07:42:24 am »
Охоооо,заформили сте любимият ми "лаф моабет" :lol: за почивки и пътувания. :D Темата ни е много актуална,че и ние се каним да организираме нещо. Море юли и август ,по нашето крайбрежия ,според мен не е добра идея  :( Юли на юг е по=добър вариант- сезона не е започнал,времето е по-топло /и водата/,цените все още поносими :wink:. За Обзор,наши приятели с малко дете доста се изпатиха преди две години.Имаше и скандали. Ако не сте ходили и не е проверено на място-внимавайте!! Ако искаш.ще попитам за кой комплекс става въпрос по-точно.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #723 -: Януари 30, 2015, 07:49:28 am »
rtfrtf, страхотно, нали? Свобода :)
Хоупче, у нас наистина досега не се е усетило че има бебе, Калина е толкова спокойна и непретенциозна, че създава измамното усещане че всичко е както преди. Не, не е. Нищо вече не е същото. Това се опитвам да набия в кратунката на мм, който много иска да ходим на почивка в две държави, при това всеки ден да сме в различен град. Това значи от сутрин до вечер обикаляне на градовете, малко кръчми, сън, шофиране и пак отначало. Ежедневно сваляне и товарене на багаж. Да споменавам ли, че скоро след това минавам на майчинство 340 лв и леко трудно ще се оправяме финансово. Той ми спори, че му се ходи. Е да, то и на мен ми се ходи... Наистина сякаш не си дава сметка, че вече имаме дете. И че тогава ще е на непредвидимите 11 месеца. Зъбоникнене, лазене, драми.. И ако си мисли как той ще обикаля и ще кръчмосва, а аз ще седя по хотелите да се оправям с малката значи е много, много далеч от истината!
Иначе с Калина ходихме на море миналия септември в Гърция, но тя тогава си беше куфар. А сега си е човече <3 .
Та такива са ми неволите. Да не споменавам, че искаме още едно бебче и трябва да започнем всичко отначало. Само че този път финансово изтощени. Ето, оплаках се :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #724 -: Януари 30, 2015, 08:52:05 am »
rtfrtf, браво на вас. Първата ми мисъл беше, че подписът ти (думите на Нийл Армстронг) много пасва на разказаното от теб :) На колко стана Иво?
Виждам, че си говорите за море. Аз го чакам с нетърпение от септември месец. Да ви кажа, че не е толкова страшно с дете на море, особено ако е по-мъничко. Ние ходихме миналата година 2 пъти. Един път в България и един път в Гърция. Нямаше никакви проблеми, а пътят е доста дълъг. Ако ви се пътува до Гърция, мога да кажа къде бяхме ние. Много съм доволна. Дребният беше тогава на 9-10 месеца. Е, да, наистина бяхме като катун, но това беше единственото неудобство.
lili2011, уредихте се вие с добро дете, а?  :D А относно второто дете - нямате ли право на заповед от Фонда?
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 08:54:40 am от Lary75 »
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #725 -: Януари 30, 2015, 09:22:00 am »
Rtfrtf, чудесно сте се разходили  :P И аз чакам с нетърпение тези моменти. Само дето нямаме парк в квартала и между блоковете хич не е толкова приятно.

Лили, и аз знам за много семейства, които не си променят много много навиците като имат бебче. Браво на Калина, че е такава послушка.  :bori_007:

Ние вчера се разходихме до съседния квартал, където има езеро. Отидохме до там с автобуса с количката. Дани много се зарадва отново на возенето в автобус. Ще го водя по-често.

Почивката още е въпрос на преговори вкъщи, защото с мъжа ми е искаме тотално различни неща. Аз искам море в Гърция (на Талата, където нашите приятели ходят всяка година) и ходене на гости на роднини в САЩ. Той обаче иска да съчетае нашата почивка с неговия спорт и да ходим на лагер в румънските карпати. Само, че там той ще си тренира, а ние ще трябва да се гледаме почти самички :(
А не може навсякъде, защото няма толкова отпуск.

Майчинството 340 лв. ли е втората година? Дали не се говореше нещо за малко увеличение?
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #726 -: Януари 30, 2015, 09:50:39 am »
Напротив,говореше се дори да се увеличи минималната заплата,майчинството да си остане както е сега.За това аз след като си използвам отпуските тръгвам на работа.Е,и защото съм незаменим кадър и не ме пускат за по-по дълго. :)
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 09:56:58 am от hope-love »
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #727 -: Януари 30, 2015, 09:54:04 am »
Що,бе,Смайли,ще търсите Граф Дракула!!!  :lol: :lol:Или неговите потомци!  :wink:Чувам ,че там били красиво. В района на Брашов,май? Нещо такова! :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #728 -: Януари 30, 2015, 10:02:32 am »
Ех, говорите си за почивки... Аз мога само да си мечтая за такава. Имам чувството, че никога няма да мога да си позволя да отида някъде, като платя квартирата, сметките и огромният заем (които ще плащам още 10 години) и съм на червено. А за детето, за храна... почнах и уроци по математика да давам, вярно две дечица ама все е нещо, работя и като осигурителен посредник, но и аз като Хоуп, май ще се наложи да започна основната си работа, защото с тези
340 не се виждам. На съпруга си и грам не мога да разчитам финансовои.
Ох и аз се оплаках
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #729 -: Януари 30, 2015, 10:09:36 am »
Е,стига,де  :o! Толкова ли е зле положението или просто не му се дава? 8O
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #730 -: Януари 30, 2015, 10:37:34 am »
Е,стига,де  :o! Толкова ли е зле положението или просто не му се дава? 8O
За съжаление Рачо, в момента не работи, а като работи лятото пък си събира пари било за колата, било за някой скъп телефон и цигари, абе основно за себе си. Но както се казва, аз съм си виновна, че търпях.

Но няма да се оплакваме, важното е че имам едно прекрасно съкровище до мен. Другото ще се нареди. И все ще се ходи на почивки, има време, да порасне Мария и ще обикалям с нея България.

Тя ми е доста крива, може ли след като изкара две долни зъбчета, да почнат да я мъчат горните зъбчета?
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #731 -: Януари 30, 2015, 10:56:09 am »
stoeka71, убедена съм, че ще се справиш с всичко. Наистина най-важното е, че успя и имаш дъщеричката си. А за зъбките - при сина ми в средата на август му изби първият зъб, а в края на месеца - още три. Така че е абсолютно възможно отново да й избива зъбче.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #732 -: Януари 30, 2015, 11:29:51 am »
Да,Стоека възможно е..офф,повечето мъже си мислят,че всичко е като преди моя се сърдеше,че за нова година си бяхме у дома какво толкова ако една вечер не го кърмиш,а баба му го храни с АМ...ами нищо,просто най-малкото съм изморена и имам нужда от сън,а не от танци до зори и като се приберем той ще спи,а аз ще ставам да го храня ама за това те не мислят мислят за себе си :lol: и аз съм свикнала ей в този сезон да ходя в Хисаря и Велинград ами не,че толкова ми пречи Алек ами не ми се седи сама в стаята с него докато те с Вера са в басейна или сауната :lol: не може да си егоист трябва малко да помислиш и за другия...добре,че мм не е много по кръчмите,а обича домашната обстановка та от време на време за да му угодя някой идва на гости,но и това ми е в повече честно казано... :lol:
Лари 75,кажи къде ходите в Гърция,че натам ще ходя тая година...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #733 -: Януари 30, 2015, 11:59:18 am »
Охоооо,заформили сте любимият ми "лаф моабет" :lol: за почивки и пътувания. :D Темата ни е много актуална,че и ние се каним да организираме нещо. Море юли и август ,по нашето крайбрежия ,според мен не е добра идея  :( Юли на юг е по=добър вариант- сезона не е започнал,времето е по-топло /и водата/,цените все още поносими :wink:. За Обзор,наши приятели с малко дете доста се изпатиха преди две години.Имаше и скандали. Ако не сте ходили и не е проверено на място-внимавайте!! Ако искаш.ще попитам за кой комплекс става въпрос по-точно.

случайно попадам във вашата тема днес.

дами, имаме специална тема за пътувания и почивки във форума "На кафе". защо не пишете и не четете в нея по въпросите, свързани с почивките? така ще могат повече хора да участват, а и вие може да получите повече предложения.

подкрепям rtfrtf за морето. докато моето дете беше малко (3-4 години), винаги ходехме в края на юни на нашето море.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #734 -: Януари 30, 2015, 12:12:51 pm »
Алекс 77, последното лято бяхме в Торони (това е на края на средния ръкав на Халкидики) - вила "Сузана". Това е къща с няколко стаи, с кухненски бокс и баня във всяка стая. Имах известни забележки за хигиената, но като цяло е добре. Селцето е изключително малко и спокойно, разположено основно покрай брега и всички вили и хотели са почти на плажа - дели ги 1 много тясна уличка. Има доста кръчми, на някои от тях има детски площадки с люлки и пързалки и 2-3 магазина за хранителни стоки. Ако човек е без деца, ще му се стори скучно, но според мен е много подходящо за семейства с малки деца.
Преди години ходихме  на о.Тасос, селцето се казва Скала Потамия, а бяхме отседнали в бунгала "Спитакия". Там беше наистина разкошно. Още нямахме дете, но семейството на сестра ми, с племенницата ми (тогава на 1 год.) бяха с нас. Бяхме в2 еднофамилни вили, състоящи се от широка всекидневна с кухня, спалня и баня. Между двете вили има беседка с барбекю. Пясъчният плаж е на 1-2 мин. Беше изключително подходящо за толкова малко дете.
Стана много дълго, но аз като чуя за почивка в Гърция и се въодушевявам :)
jam, видях отговора ти, след като бях публикувала. Приемам забележката :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #735 -: Януари 30, 2015, 12:17:58 pm »
lili2011, много се радвам, че се включваш напоследък :bighug: Като те слушам как обикаляте и т.н. и направо ме вдъхновяваш :lol: Но си е и до родители де... Ние в последно време сме по-улегнал тип, защото мъжа ми е винаги на работа (и събота и неделя) и в общи линии е трудно да се ходи където и да било :( Дори с приятели рядко се виждаме, защото я той е уморен, я ние не сме в крачка с малкия... И все пак плановете на мъжа ти са наистина много амбициозни :lol:
Аз си мечтая да отидем на почивка преди есента когато се връщам на работа. Последните три години все почиваме между другото, дори сме се връщали от почивка няколко часа след като се стигнали заради драмите на мъжа ми с работата и то все или пари няма или не може да отсъства и ми се е приискало страшно много да отидем някъде спокойно за няколко дни, ама да видим. Оптимистичните прогнози са да успеем да отидем пролетта на гости на едни приятели в Дания (и те имат бебче колкото нашето и ще сме си тамън компания), а края на лятото едно моренце за 5 дни в Гърция. За жалост ми се вижда все по-нереалистично да се случи :(
stoeka71, мила не знам дали ще ти олекне, но те разбирам повече от прекрасно. Последните дни затова и нямам много време да пиша, защото съм в някаква дупка изпаднала... Работя от вкъщи, търча на процедури с малкия, а мъжа ми пак има проблеми в работата и очаквам всеки ден да видя дали утре ще е пак на работа :( И ние сме така от вече няколко години - постоянно нестабилно положение, яко затънали в заеми и нямам избор нито за работата сега нито за връщането наесен - просто е абсурдно. И все пак вярвам, че рано или късно ще насмогнем - страдам единствено за времето прекарано заедно, с детето, приятните моменти и емоции, които се губят защото сме все "смогващи" и уморени :(
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #736 -: Януари 30, 2015, 12:21:21 pm »
Да, де ама времето в България е толкова непостоянно, че никога не знаеш дали юни или септември изобщо ще стават за море. Миналият юни, а и цялото лято като цяло беше ужасно. То не спря да вали и си беше студено юни. През септември същата работа- ако имаш късмет да улучиш топло време ок, но в повечето случаи вече е есен и не става. За мен вариантът с малко дете си е Гърция -може и през май да се отиде, пак ще има хубаво време.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #737 -: Януари 30, 2015, 12:58:36 pm »
Лари благодаря ти това за Тасос ми хареса,защото малкия ще го оставя в Кърджали при майка и от там ми е много близо,а каката е на почти 12 и няма нужда от люлки и пързалки :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #738 -: Януари 30, 2015, 13:48:44 pm »
Ех,че сладко си приказвате за почивки:)

Аз нали съм от Варна ,но като бях бременна ни веднъж не видях моренцето:(Лежах,лежах,лежах.........
В разгара на летния сезон дойдохме в София:)
Разбира се заслужаше си:),но така ми се ходиииииииииии 8) :lol:
А хич незнам как ще стане..........и толкова уморени и парички........без помощ,но трябва да се спрвим няма как на нас разчитат децата:)

Много добре ви разбирам,момичета и ние сме в същото положение............
Толкова съм изморена и подтисната.......то никъде не излизам дори и с децата.Все вали все гадно ,сега и грип,че и ММ болен и аз малко и сме ошашкани за бебоците:(
И аз се пооплаках.............имаме подобни тревоги.

Да ви питам за чувалчетата за спане какъв размер да взема,че вече се откриват бебоците 8O
Сега са по около 55см.Ивончето,Боби по набит го раздава :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #739 -: Януари 30, 2015, 15:01:56 pm »
Ние май сме най-задръстени на тема-пътувания с малки деца.Ще наваксваме май като станат по-големи и тогава ще сме една голяма весела група туристи.
Иначе от няколко дни двамата малки са малко болни.Жената,която ми помага и баба им-също.Три дни си имахме дядо-асистент,но го изтощихме, та днес се оправяме сами,ама добре върви всичко.