0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #20 -: Октомври 25, 2014, 19:26:29 pm »
Яничкачай от шипки и плодови чайове .също чай от джинджифил можеш да си вземеш ако имаш гадене.само внимавай с ментовият чай не пий повече от чаша на ден,защото предизвиквал контракций в матката.за другите билки повечето от тях имат различни действият като успокояващи,освобождаващи и предизвикващи контракций.това съм чела в нета.иначе и аз пия много чай особено зимните месеци.в момента пия от шипки най-вече заради стомашните ми проблеми . и да ти пожелая една безпроблемна бременност.
Алекс честито изписване!жълтеницата при бебета бързо ли минава?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #21 -: Октомври 25, 2014, 20:01:14 pm »
Добре дошли, yanicka и shinzou :) Лека бременност и щастлив финал :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #22 -: Октомври 25, 2014, 20:11:17 pm »
Чай от липа също съм чела че може, освен чая от джинджифил. Чаят от шипка избягвах заради запичащия ефект.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #23 -: Октомври 25, 2014, 21:32:35 pm »
Яничка, добре дошла :)
ЗАбранени са ментов чай, чай, който съдържа малини и малинови листа, червен и жълт кантарион в големи количества, сена...за по-сигурно наблягай на лайка и липа :) И фрешове.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #24 -: Октомври 25, 2014, 23:19:39 pm »
балгодаря ти Румиаз се записах още миналата тема.не съм писала много,но ви чета редовно :) в някои(повечето) теми които обсъждате не давам мнение,понеже нямам опит.радвам се че може и липа и лайка да се пие незнаех.за другите като малиновите листа съм чела.не  препоръчвам соковете от кутия.само веднъж пих и такова драйфане дори и от газираното ми се получиха гадения.само сок от моркови (като тези на Теди),айрянът,чаят,водата и фрешовете ми понасят.
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 00:24:30 am от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #25 -: Октомври 26, 2014, 08:14:27 am »
Благодаря ви, момичета! Ревизирах вече кутиите с чай.
Аз все още нямам гадене, така че за момента си пия без проблем соковете в кутия. С фрешовете имам проблем, че всеки ден пращам някой да ми купува, понеже в София нямам машина за фрешове, но като си се прибера вкъщи ще си прави самичка. Само чакам да дойде този момент, че тук не само времето ами и храната не ми понася много добре.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #26 -: Октомври 26, 2014, 16:04:26 pm »
yanicka, ако вземеш да кашляш може и чай Бронхо да пиеш.
Алексче, чудесни новини! Кърмиш ли го малкия?
Ние сме добре, във вторник на преглед и запис на тонове ще ходим.
Уютна и топла неделя на всички  :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #27 -: Октомври 26, 2014, 17:00:12 pm »
Catcat, не е ли рано за запис на тонове?
Аз започвам да ходя всяка седмица на тонове от 8-ми ноември, а съм значително по-напред от теб.


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2014, 18:01:58 pm »
Да, и аз това щях да питам : не е ли рано за тонове? На мен ми започнаха почти в 9-ти месец  8O
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #29 -: Октомври 26, 2014, 19:19:24 pm »
Ами знам ли, докторката така иска. Даже един път бях вече. Когато имах болката от бъбреците ме пуснаха на запис да видят имам ли контракции. Тя сестрата вика, че такова малко бебе не може да му хване пулса, че не спира да мърда  :D Е, записа го все пак. Нямам представа кога се започва записа, ама няма да е всяка седмица.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #30 -: Октомври 26, 2014, 19:38:34 pm »
Catcat,да кърмя го малкия  :)  аз само веднъж ходих на тонове теб много от рано са те почнали... :lol:
Shinzou,при всички бебета различно минава жълтеницата,май при недоносените по-бавно и по-дълго време...от сряда е така и още ми жълтее,но е сякаш по-жизнен вече...
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #31 -: Октомври 26, 2014, 19:50:03 pm »
Алекс, в коя седмица се роди бебчо? За недоносен ли се счита? Много хубаво, че го кърмиш. Аз не съм забелязала досега да имам коластра и се надявам това да не е показател за наличието на кърма след раждането. Вчера обаче забелязах една мъничка стрийка  :?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #32 -: Октомври 26, 2014, 23:05:35 pm »
Catcat,в 35 г.с. се роди и го считат за недоносен,а иначе и аз май в 28 г.с. забелязах коластра да имам,не мисля,че това е показател,като родиш ще видиш....за сега имам кърма само се моля да му стига и да наддава,защото е мъничък...кака му се роди с килограм повече от него и я кърмех и за 20 дни нищо не бе наддала оказа се,че не и е стигало и си е гладувала,а инак спеше и не плачеше та си мисля дано сега да не е така...
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2014, 10:21:06 am »
Добро утро, майчета :D
Тук наистина е уютно и приятно.
Яничка, радвам се, че резултата е положителен и групата се увеличава.
Аз с първата си бременност много активно пишех в бгмамата, но сега никак, ама никак не ми харесва, дори не съм се записала в техните отчетни.
Предполагам това е отчетната, в която искам да пиша.
По повод на чайовете - и аз пия доста: билков - алпинист...Може би литър на ден...вместо вода в студеното време.
 Не ми се гади, ходя на работа..на моменти забравям, че в мен живее фъстък със сърчице...Чакам да стигна 12 седмица, за да се успокоя някак...
Радвам се, че имам сродни души
 :wink:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2014, 10:52:48 am »
Здравейте, момичета,

Добре дошли на новодошлите, лека бременност с хубав край пожелавам.

Да се включа и по темата за тоновете - явно си е до лекар и неговата преценка за ситуацията. Моята докторка от ЖК също настоя да започна с тоновете от миналата седмица (32 г.с.). След това за същото ме пита и доктора, при когото ще раждам, и беше доволен, че сме започнали. Не знам дали е заради близнаците или заради друго, но и аз вече ходя на тонове.

Аз както живеех с мисълта, че всички подготовки ще ги започвам след като изляза болничен, така днес док ме свали на земята като каза, че ако удържа до края на ноември, ще съм от образцовите му случаи. Започвам да си мисля как нямам никакво време и горките деца ще вземат да се родят преди края на ремонта вкъщи, та ще се видим тогава в чудо ... Ама ще се борим до последно, няма да се предаваме я  :)

Алекс, браво на двама ви! Щом успявате и да се кърмите след като мъника е недоносен, браво! 35 седмица си е 5 седмици преди термин все пак ... Колко време стоя в кувиоз малчо?
Catcat, аз стрии не съм забелязала, но кожата на корема ми е толкова разтегната, че имам чувството, че всеки момент ще се пръсне. Открих, че много ѝ помага какаово масло (смесвам го с кокосовото, че иначе е много твърдо). Като се намажа и усещам как се отпуска и престава да ме дразни.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2014, 10:54:27 am »
 Алекс 77 радвам се,че сте добре и се кърмите, дано да има и за напред.

Аз имах нещо като коластра още от 4-ти месец и после на 3-ти ден след секциото ми дойде хубаво кърмата,кърмих 40 дни и ми спря не знам поради какво,не съм пила нищо за да стимулирам.
А относно тоновете мен ме викаха щом започнах 9м., един ден от седмицата ходех.
Жълтеницата при нас мина около 10-на дни след изсписването.


п.п.Извинете че нъхлтвам ,ама ми е хубаво да ви чета :)

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #36 -: Октомври 27, 2014, 12:09:44 pm »
Здравейте бременни :) Така ми липсва тази тема, че ще се възползвам да се изкажа по темите дето ви вълнуват  :lol:
Относно коластрата/кърменето - няма връзка дали преди раждането ще имате или не коластра. На мен гърдите ми не са имали никакви индикации на коластра или прочие, а вече трети месец съм си с хиперлактация и то без да кърмя - на помпа. От контакта си и с други майки в болницата се убедих, че правило няма - всичко е индивидуално! Единствения ми съвет е да не се тревожите за това и ако имате желание да пробвате, защото това в важното :)
Относно тоновете - когато лежах в болницата в 24-26 г.с. ми мериха тонове... акушерката много мрънкаше, че толкова малко бебе какви тонове и сие, но лекарите искаха заради контракциите да следят. При проследяване на бременност обичайно тонове се записват само в края, но и да ви ги пускат по-рано не е лошо или необичайно :)
Жълтеницата също е индивидуален случай - Матей хем недоносен и крайно дребен, с анемия и кръвопреливане и го хвана много тежко, чак лампа му сложиха на кувиоза а му мина за 24ч  :lol: Та правете си сметка ;)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #37 -: Октомври 27, 2014, 13:34:46 pm »
Добре дошли на новите бремелинки
С каката кърмата ми слезна в 6 месец и се наложи да я спрем с хапчета.Но един ден след секциото си текна отново и имаше за три бебета ,но за около 10дни.Сега преди седмица имах няколко капчици,надявам се този път да се кърмим повечко.
Алекс радвам се че сте добре и се кърмите.Чувстваш ли се по спокойна и уверена като е второ бебче?
Хубав ден ,аз отивам да си полегна

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #38 -: Октомври 27, 2014, 16:18:53 pm »
Привет, момичета,  :D
да попитам пресно родилите мами, къде водихте бебетата на ортопед на 1 месец. Аз мисля на частно, в поликлиниката при нас е с направление, доплаща се 15 лв.  8O и се чака с възрастни пациенти. Преди 5 години близнаците ги водих в Горна баня при д-р Алексиев.
Благодаря ви!



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2014, 16:46:50 pm »
Алексче, прегръдки и на двама ви изпращам :bighug: :bighug: :bighug:

И на мен темичката ми е скъпа и си ви чета:)

Яничка , лека и много безпроблемна бременност от сърце ти желая:)
Моите прекрасни близначета са от златните ръце на Александров също:)

Поздрави от мен на всички:)
Бонболини , ти си наред стискам палци всичко да мине леко и да ни зарадваш и ти когато му дойде времето:)
Маури , ще устискаш как няма :) Стискам палци:) пък трябва да почакат мама и тати да им подготвят стаята я :lol: