0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #180 -: Октомври 13, 2017, 14:49:34 pm »
Бебешок,

В началото и нашата принцеса имаше проблеми с кожата и я заведохме на читав педиатър, който ни реши проблема. Мога да ти дам координати на лични, ти нали беше в Сф?
По негова препоръка зарязахме всякаква измивна козметика и започнах да й мия дупето с душ гел отделно преди баня, а иначе банята само с чиста вода, дори косата. Косата с шампоан максимум веднъж седмично, а може и на две седмици, зависи дали се омазнява. Тялото мажехме основно с Линола фет (много мазен лечебен крем),  който прави защитен филм срещу изсушаване, никакви други измислени козметики.  Къпехме си я всеки ден иначе. До ден днешен повече проблеми не сме имали.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #181 -: Октомври 13, 2017, 14:54:44 pm »
Педиатър или дерматолог,ако е дерматолог ще очаквам да ми пратиш координати.Благодаря предварително.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #182 -: Октомври 13, 2017, 15:15:09 pm »
Наистина не е нужно ежедневно къпане ако са чисти. Моите не са имали чак такива проблеми и не съм много запозната, но голяма част от бебешката козметика не съдържа сапун и е доста щадяща.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #183 -: Октомври 13, 2017, 15:23:38 pm »
През повечето време използвам Биодерма,само когато бяха крустите съм използвала Мустела и двете са сравнително добри марки.Като за начало ще разредя къпането  за седмица и после може би всеки ден с водичка само и 2 пъти седмично с измивно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #184 -: Октомври 14, 2017, 22:12:16 pm »
Защо искаш, да я къпеш всеки ден? Поти се, повръща или просто за да е изкъпана? Хубаво е също банята да е кратка, без игри и киснене във вана. Може на душ или на чешмата ако ти е удобно. Аз така ги къпех първото лято. Вана почти не сме ползвали.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #185 -: Октомври 15, 2017, 07:54:45 am »
Нямам точно обяснение защо го правя.Ей така за свежест.Не се поти,просто се лигави и повръща и като измия лицето,врата,ръцете,дупето и то ми се струва че на половина съм я изкъпала и ми е по-лесно да я сложа цялата под-душа.До скоро я къпехме на ръце с душа,от няколко седмици използваме ваничка,но не толкова да се плацика,колкото за наша упора ,тъй като си натежава
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #186 -: Октомври 15, 2017, 09:21:18 am »
Бебешок,

Педиатърът в случая даде по-адекватни съвети отколкото дерматолога, който тръгна да лекува с няколко мазила. Писах ти на лични, ти си прецени.





*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #187 -: Октомври 15, 2017, 16:37:35 pm »
Предполагам, че мисленето ми се е променило или момента е бил такъв, а и възможностите ми :) големият още го къпя ежедневно, малките са по-скоро измити целите на парче, ако не са си размазали макароните или кюфтетата на главите  :lol: но като съвсем бебета, не можех да ги нося нон-стоп до банята, да разнасям легени или корита съвсем не, а нямаше кой и така... Реално не са мръсни, та не е загуба, виж лятата в жегите с всяко миене на дупе ги къпех целите с водичка.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #188 -: Октомври 20, 2017, 21:58:12 pm »
Здравейте момичета, :D
Ще ме приемете ли и в тази тема?! :wink:
Моят беборан вчера навърши 1 месец, но проблемите ни започнаха по-рано. Преди 2 седмици се появиха пъпчици по бузките му и педи реши, че е бебешко акне нооо не след дълго се обрина главичката му, ушите, вратле, рамене и гърдички. Днес ни даде направление за консултация с кожен. Ходихме при д-р Зафирова, която работи и в Александровска болница. Та тя каза, че има атопичен дерматит. И аз съм в ужас, защото има вероятност да е за цял живот. Изписа ни Адвантан мляко. Също така като го къпем да е възможно най-бързо и във водата да има олио за мазане. Той има и зачервяване и белене на кожичката между слабините и за там остана с олиото на Хип. Каза да не го къпем с шампоани а само вода. Иначе ползвам и Биодерма за овлажняване. Чета, че Миракъл е дала някакви кординати на дерматолог. Дали ще може да ми ги дадеш за всеки случай? Др седмица трябва да звънна на докторката да и кажа дали има ефект.
В др тема на бременните, Гальонди писа че е възможно заради ваксината да е отключило това заболяване.
Иначе малкия през деня почти не спи а само дремва по 15 мин. Ако излезем с количката спи някой и др час иначе не и все реве. През нощта спи и се буди 1-2 пъти за хранене. Снощи ме шокира, заспа след 21:30ч и се събуди сутринта в 5:00ч за хранене. Не можах да го събуда по-рано. Реших, че след като не се събужда значи не е гладен.

Лека вечер!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #189 -: Октомври 20, 2017, 23:08:11 pm »
Ефра,

Добре дошла при нас и да ти е жив и здрав бебока!

Знам как се чувстваш, обривите шашкат всяка мама. Но имай предвид, че специално за бебешките обриви не са винаги точни диагнозите на лекарите и понякога си отшумяват в рамките на месец-два и с правилната грижа всичко се забравя.

За вс случай ще ти пратя координати на дерматолог на лични.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #190 -: Октомври 21, 2017, 14:01:18 pm »
Мирикъл е права, а и много често дерматита се израства.Племенницата се роди и още от родилния беше с ужасно суха кожа и с тази диагноза.След разредено къпане само с водичка, много мазане  хубава козметика, след месеци кожата и спря така силно да се бели, а сега на почти 3 години няма и следа от пъпки или дерматит.Моника го отключи след 1-вата си година и все още прави малки обриви по раменете и ръцете.
Мажете с хубава козметика, мийте по-на рядко само с вода, подсушавайте и така.

За реването знам за какво говориш, но децата са така.Различни.Моника много плачеше спеше само в количката когато се движеше.После пък не искаше количка и седеше само в раничката, после пак заобича количката.КОлко е ревала, колко се е драла само ние знам, но порастват и това отминава!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #191 -: Октомври 21, 2017, 22:32:42 pm »
Момченцата са особено ревливи. Не знам защо. Със сигурност по-често ги мъчат коликите.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #192 -: Октомври 22, 2017, 00:36:34 am »
Момченцата са особено ревливи. Не знам защо. Със сигурност по-често ги мъчат коликите.
Мъже  :lol: :lol: :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #193 -: Октомври 22, 2017, 09:36:46 am »
Незнам за момченцата,но моята мома не отстъпваше по рев.Тук от седмица започна да се укротява и да става едно малко човече.
Относно кожните проблеми при нас има ефект разреждането на къпането с козметика.Петънцето за което писах почти не си  личи.Започнах да редувам вечер само с водичка,вечер с измивно олио и от време навреме пропускам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #194 -: Октомври 22, 2017, 13:14:11 pm »
Момичета има ефект от мехлема за сега, дано се оправи. Ние също разредихме къпанията и яко мазане с олио хип и крем биодерма. Даже го усещам по-спокоен. Еми това е положението, докато се научим кое, как и какво ще мине и замине и ще дойде нов проблем. :D
Иначе четох за тази алергия и направо се ужасих, затова не трябва човек мн да чете. Дано сте прави и не е това а нещо по-елементарно.
Маги, за каква хубава козметика имаш напредвид?
Хубав последен есенен ден, от утре го дават да се разваля. Даже др седмица го дават под 0-та.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #195 -: Октомври 22, 2017, 15:52:46 pm »
Аз мажа с Уриаж ксемоз, с това и къпя.Всичко което е за Атопичен става.Имай в предвид при захранването да внимаваш с алергените и да ги вкараш по-късно.Говоря за мъхести плодове, за по-късно даване на шоколад и мед.И до сега като и се изостри дерматита спирам да давам такива храни.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #196 -: Октомври 23, 2017, 22:33:24 pm »
Благодаря Маги!
Ще видим доки какво ще предпише. Иначе завяхват пъпките но нови се появяват и се притеснявам, че явно не се справям добре.

Лека вечер!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #197 -: Октомври 24, 2017, 17:21:45 pm »
Момичета в аптеките Ремедиум има намаление на тази марка Уриаж, Памперс, както и на др неща до края на октомври месец. Има и разпродажба голяма и в Практикер.
Някой може ли да ми каже от къде, мога да купя термос, отвътре със стъкло? Но такъв, който наистина да държи дълго време топла течноста.
« Последна редакция: Октомври 24, 2017, 17:28:58 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #198 -: Октомври 25, 2017, 00:47:28 am »
Ефра, какъв е този термос? Чувам за пръв път. Аз имах нормален и правех на бебето АМ навсякъде с водата от него.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #199 -: Октомври 25, 2017, 00:52:52 am »
Старите термоси са само със стъкло, но е чупливо и има опасност да попадане малко парченце в течността, затова вече не ги правят масово така. Иначе :
https://www.dimibike.com/turizam-ekipirovka/kamping-oborudvane/termosi-i-butilki-grupa/staklen-termos-thermos-actionvac.htm