0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2014, 11:02:45 am »
мои скорошни наблюдения ме убеждават, че хората, които професионално и дългогодишно работят с деца, в повечето случаи развиват някаква "броня" срещу емоциите си към децата, които нормално са присъщи на хората. колкото и да са като цяло добри, чувствителни, отзивчиви, с правилен морал - имат я тая броня, тая бариера. явно се формира несъзнателно като защитна реакция срещу прекомерно изхабяване - знам ли и аз...

много, много рядко виждам професионално работещи в сферата на отглеждането, обучението и възпитанието на деца, които да са лишени от тая броня. повечето вършат санитарния минимум и толкоз. професионална деформация, един вид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2014, 11:05:23 am »
Точно същите впечатления имам и аз. Дори и хората, които вършат работата си с децата сравнително съвестно, нямат лично отношение ...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #62 -: Октомври 23, 2014, 11:33:06 am »
Според мен те пробват -ако мине номера и родителят си вземе детето, добре, ако не все пак търсят начин да се справят със ситуацията. Вчера е била на смяна другата ни възпитателка, която ми се струва по-интелигентна и по-човечна. Та тя е казала, че са му преместили леглото по встрани, за да не буди останалите деца, когато ревне и е спал 1 час. Освен това се съгласиха да му занесем някакви бисквитки, да има нещо да хапва докато се разреши въпроса с храненето. Оказа се, че не е единствен случай. Имали са и преди дете, което 3 месеца е отказвало да се храни там и чак след това са се разрешили нещата. Добро впечатление ми прави и педагожката, която следи за адаптацията на децата. Тя също има добър поглед върху Явор и ни каза, да не се притесняваме толкова. Има и други деца, които свикват по-трудно.
<br />[link=http:
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #63 -: Октомври 23, 2014, 11:38:35 am »
мешко, незнам дали занеш, но във филиала на оборище построиха нова сграда, спроед Еленка днес кметицата щяла да я откирва, т.е. ще се набират и децата за там. Ще има 2 ясленски групи и една градинска, та разрови се из системата и виж дали са обявени, ако не обади се на директорката да питаш. Това като вариант ти го казвам. :)
Сградата е хубава, наистина, но ако преместят персонала от Мърфи там, не благодаря. За нищо на света не бих оставила детето си на тези безхаберни, безотговорни и откровено нагли хора. Една свяства учителка нямаше там, а за просташкото отношение на сестрата, няма да споменавам. А директорката ако е същата, която за 2 години не видях нито веднъж и когато се обърнах за помощ към нея, ми заяви, че нищо не можела да направи, да си говоря лично с учителките. Ами с такъв директор, какво да очакваш от подчинените му. Знам, че ти си доволна от вашите учителки, но всичко останало в тази градина е гнило в самата си същност. Те дори бяха допуснали да изчезне дете, което беше върхът на безотговорността им.
<br />[link=http:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #64 -: Октомври 23, 2014, 11:57:48 am »
Мешко, инспектората по образование е следващата инстанция, ако не се разбереш с директорката. Много бързо омекват, като чуят, че си прочел съответните наредби и знаеш къде да се обърнеш, ако не съдействат :wink:

Като те чета, смятам, че ще наредят нещата с яслата. Дано е скоро!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #65 -: Октомври 23, 2014, 12:10:53 pm »
някой смята ли да поръчва адвент календари за децата си тази година?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #66 -: Октомври 23, 2014, 12:15:49 pm »
Мешко, инспектората по образование е следващата инстанция, ако не се разбереш с директорката. Много бързо омекват, като чуят, че си прочел съответните наредби и знаеш къде да се обърнеш, ако не съдействат :wink:

Като те чета, смятам, че ще наредят нещата с яслата. Дано е скоро!

Да, с Мия минахме през инспектората-пътят е отъпкан и ми е ясен.
И аз се надявам, че с яслата нещата ще се нормализират. Той Яворчо снощи беше много спокоен, което ме кара и мен да се чувствам по-спокойна.
<br />[link=http:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #67 -: Октомври 23, 2014, 19:14:57 pm »
някой смята ли да поръчва адвент календари за децата си тази година?
А какви календари поръчвате? За колко големи деца са подходящи?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #68 -: Октомври 23, 2014, 19:54:26 pm »
м-и,

има календари за различни възрастови групи. аз съм купувала на Плеймобил - те имат и за по-малки деца. сега съм загледала календара на Лего.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #69 -: Октомври 23, 2014, 23:31:15 pm »
Джам, дай линк ако е удобно. Тия на Лего, които аз намерих, не мисля, че ще го впечатлят моят син, съвсем отделен е въпроса дали ще изтрае да отваряме по едно на ден  :lol: Плеймобил до сега не съм купувала и сякаш предпочитам ако купувам конструктор да е Лего, че ги събира и си ги сглобява заедно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #71 -: Октомври 24, 2014, 15:45:07 pm »
Jam, никога не съм купувала Дупло, само съвсем като бебе исках голям конструктор да купя и понеже Дупло с повече части не намерих, взех някакъв. Играе прекрасно с малкия  поне от година, някак интересен и занимателен е, но предимно си прави коли, а Коледните са малко различни  :D Бих пробвала де, все пак ако чакам още няколко години за да опитам, той ще ги е надраснал :) Колко ориентировъчно ще бъде цената му с доставката? Тук го намирам на 46лв и ако е малка разликата не си заслужава мисля.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #72 -: Октомври 24, 2014, 16:05:49 pm »
Много ми харесаха календарите и дори не знаех, че съществуват. Благодаря ти, jam!
И аз като м-и клоня към Lego City, въпреки че детето ми е на три години.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #73 -: Октомври 24, 2014, 23:20:25 pm »
ауу ,страхотно е това  Lego City.И за малкото харесах от Дуплото.Сега ще трябва да разучавам и от Амазон как се пазарува  :lol:.
<br />
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #74 -: Октомври 26, 2014, 21:14:49 pm »
Jam, не писа нищо и си поръчах календар от тук.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #75 -: Октомври 27, 2014, 03:04:17 am »
А моето хлапе, изправено пред избора на календар с играчки и календар с шоколад, си избра този с шоколада. (Не съм съвсем сигурна, че успя да си представи играчките...) Ще уважа решението му и ще му взема един от ИКЕА с много хубави картинки. Само малко рано ми се вижда да го купувам... едва краят на октомри е.

Kато сме на вълна коледни подаръци, препоръчвам пъзели за под като тези. Деца на 2.5 години се справят с тях, потвърдено е:

http://www.amazon.com/Jungle-Juniors-Piece-Floor-Puzzle/dp/B006ROJJCS/ref=pd_sim_t_2?ie=UTF8&refRID=07XHDV8A3AFM8C6EKWAX

http://www.amazon.com/Ravensburger-Fire-Engine-Piece-Puzzle/dp/B0006G2OZC/ref=pd_sim_t_5?ie=UTF8&refRID=189P45TPJ7XNG9RK06ES

http://www.amazon.com/Ravensburger-African-Animals-Piece-Puzzle/dp/B0009VCVA2/ref=pd_sim_t_6?ie=UTF8&refRID=1BJX6QM7NG27MEHE7FHQ

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #76 -: Октомври 27, 2014, 07:41:09 am »
Момичета, много хубави идеи за подаръци.   :D
Аз имам да купувам на двама племенника и на две кръщелничета.
На Ravensburger освен пъзелите, игрите са много хубави.
Подарявала съм тази и много се хареса:
http://www.amazon.co.uk/Ravensburger-26448-Labyrinth-Game/dp/B00000J0JF
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #77 -: Октомври 27, 2014, 08:31:52 am »
Цигу, при разглеждането из Амазон видях календар на Киндер, дали той не е и с играчки?
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #78 -: Октомври 27, 2014, 08:32:42 am »
Много хубава тема сте подхванали и то навреме. Тази година подаръците са ми тъмна Индия. Вече се чудя какво да взимам. Миналата година взехме 4 в 1 - джаги, билярд, тенис на маса и хокей (размер 100х70см), имат над 5000 части Лего, игри и пъзели - не им знам бройката (преди седмица взех нови 2 пъзела от Хиполенд (намалени с по 60%), единия 3Д), на всеки повод основно и книги купувам и.... Искат барабани, ама на мен палатка трябва да си купя, за да се изнеса в градинката пред блока.
За адвент календарите - в Май тойса също има, но не съм ги гледала на каква цена са тази година. Аз не съм взимала, защото са двама и си е цифра по 2, а и вече си имаме традицията с чорапите и въглените ;) Което ме подсети, че трябва да се ориентирам да подготвям нещата :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #79 -: Октомври 27, 2014, 08:46:42 am »
В майТойс поне Лего календара е на същата цена, първо там ги проверих, че от Амазон не съм правила поръчки.
Мими, не са ли им интересни Трансформарс?