0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

октомври месец - цветна есен
« -: Октомври 02, 2014, 14:03:43 pm »
Хайде, добре дошли в октомврийската тема във втория ден на месеца.  :)
Есента вече чука на вратата.  :)

Да споделяме радости, тревоги и всякакви вълнения около челядта. :wink:

Вчера бяхме на детски РД. Та една от майките ме втрещи,  8O като ми сподели, че когато децата и били в четвърта група, вече доста деца имали мобилни телефони  8O и ги оставяли в шкафчетата.
За мен това е нодопустима и висша форма на гъзария! :x

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2014, 14:35:57 pm »
и абсолютно ненужна вещ....
моята е втори клас вече и още няма телефон. Миналата година като заминаваха на зелено училище купихме една карта и я сложихме в наш стар апарат, за да имаме връзка все пак. След това не е ползван и мисля да го давам само в такива случаи - екскурзии, зелени, бели и т.н. училища :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2014, 14:47:49 pm »
родителите масово са идиоти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2014, 17:01:28 pm »
Аз рядко се впечатлявам от разни случки по площадките, но днес една баба с внучето си наистина ме накара да се чудя наред ли е народа? Седим с майката на едното приятелче на Жорко и гледаме едно 4-5 годишно момченце рови в тревата с един нож. И викам на бабата: "Ама той си играе с нож!" и тя ми отговаря: "О, да, той от малък си играе с ножове. Даже днес ми наряза зарзавата за супата!"   8O :lol: Ами викам: "Чудесно, но не е ли опасно според вас за другите деца?" Не било опасно, пак каза, че той от малък имал опит...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2014, 17:55:49 pm »
Кокиче, благодаря за подкрепата.
Мими е добре, но всичко около пръстчето ще бъде ясно когато свалят конците.
Според снаха ми, която е мед. лице и прави превръзките добре зараства!
Движи другите пръсти, дано се възстанови и наранения пръст.
Този понеделник е звъннала основаната госпожа да пита защо не е на училище,
информацията достигнала до нея била за по леко нараняване и е била много изненадана.
Уверила е снаха ми, че ще се постарае да навакса пропуснатото.
Пиша от телефона по- късно ще пиша за застраховка при инцидент в училище.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2014, 18:36:18 pm »
Аз бях приятно изненадана в събота по време на панаира на градчето ни. Имаше надуваеми батути за малките деца.  Не зная как точно да ги нарека, но са с различни форми и размери, децата се пъхат вътре боси и скачат на воля. Изненадах се, че са безплатни. Децата чинно се редяха на опашка и доброволци ги пускаха по 5-6 вътре за по 5 минути, подбрани по възраст.

Моето момче се качваше за пръв път и не знаеше какво точно да прави. Осмели се да влезе в своеобразен коридор и да изкачи няколко стъпала, за да се пусне по пързалката. Беше бавен и неуверен, заприщи прохода и всички останали деца се насъбраха зад него, но никой не го избута или наспеши, просто го изчакаха спокойно.

Може да ви се стори патетично, но аз се трогнах от поведението на тези малчугани. Нямаше родители да ги гледат и да им нареждат как да постъпят, просто се отнесоха с търпение и уважение към бавното и неопитно дете. И по площадките е така - големите вземат малките под крило и играят с тях, а когато има много деца накуп и всички тичат като свободни електрони, винаги се пазят взаимно.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2014, 18:58:23 pm »
Цигу, изобщо не е патетично.
Децата са като родителите ....
родителите масово са идиоти
Аз бих добавила невъзпитани и изтрещели, затова и децата се държат така.
Без нужда агресивни, без да се уважават и това е болна моя тема и на всички тук,
които се опитваме да възпитаваме изключения в един вълчи свят.
След инцидента с племенницата ми в близкия ни кръг, дечицата с които ходи на карате,
които също са първолаци и наблюденията ми в училището и разказите ви тук,
стигнах до извода, че инцидентите с децата са едва ли не ежедневие.
Най-близкото приятелче на Митака, вчера му извадиха две зъбчета,
без време разклатени от игра с шишетата с вода  8O... не мога дори да коментирам вече.
Поинтересувах се относно застраховките, за съжаление при Мими не е направена.
В нашето училище днес разпитах и се оказа, че родителското настоятелство
прави поименно на всяко дете.
Предложих и на Директорката в градината на Калина да направим и там,
те дори са имали предложени оферти, да видим.

Врабчо, точно за това иде реч....утре да му даде и пистолет да й отстреля дивеча за вечеря.

Кокиче, а Мишката как е?

А телефоните изобщо не искам да ги обсъждам, дано удържа фронта,
съгласна съм и подкрепям подхода на Стефи!
Приятна вечер!

Отивам да кача едни Пукани чушлета в Рецептурника :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #7 -: Октомври 02, 2014, 19:14:58 pm »
Врабчо, що така обиждат детето? Като има опит с ножове - барем мачете вече трябва да му е играчката.  :lol: Не е за смях хич де... Споделям мнението на Попова. Или казано по друг начин - "от маймуна-маймунки, от кратуна - кратунки". И понеже аз съм и достатъчно луда и достатъчно зла при прояви на крайна идиотия - при такава случка - щях да викна полиция, да пиша жалба, или каквото там се прави, да се сезират "социалните" и там ще ида да пиша и да свидетелствам ако трябва. Аз внимавам лопатки от каква пластмаса купувам за пясъчника и с каква форма, че да не се нарани той, или друго дете случайно, тая...с нож ще си играе. Де сопа де...  :?

За мобилен на Дани...и аз като Стефи. Бих купила, или дала за временно ползване по подобни поводи - зелено училище, екскурзия т.е. 24 часа, или нагоре отсъствие от къщи, когато не е придружен от близки, роднини и пр., на които да звъня когато ми щукне на мен. Вече като е пубер - ще купя, к'во да правя, ама тогава - друга бира по темата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2014, 09:16:10 am »
Здраве пожелавам на всички, малки и големи!

За идиотията при родителите, и да коментираме, файда няма  :?

Преди няколко дни имах случка на една детска площадка в Кюстендил. Седим в едно заведение срещу въпросната площадка. София си играе с моя племенница, която е на 11 години. Отиват до магазина да си купят нещо, връщат се и разказват как някакви момчета се закачали с тях и ги обиждали. Отиват на площадката, след известно време отивам да видя какво правят. Заварвам ги да се разправят с въпросните момчета, които не спрели да ги преследват и да се закачат. Едното момче ходело след София и я гонело от люлки и пързалки. И като не могло да я изгони от люлката, взело, че я наритало по краката. Каката се втурнала да защитава, момчетата бяха на възраст 5-7 години, 3 на брой. Идва една майка от някъде, разказваме какво е станало и тя се втурва да си бие отрочето. София каза, че не нейното дете я е наритало. И тя - Добре, че уточнихте, че щяхте да му изкарате бой без нищо. А на другите две момчета родителите така и не ги видях. Явно бяха на площадката сами. Но и с родители да бяха, явно нямаше да ги спрат да раздават ритници.
На София й беше за първи път да попадне под такава агресия и беше шокирана.

Отивам на родителска среща, едната учителка се обръща към една майка - Денис много бие децата. Отговор от майката - Знам / придружено с лека усмивка/, но съм вдигнала ръце от него.
Е, ако е вдигнала ръце от три годишно дете, на 15 какво ще го прави се питам аз.
Всеки ден ми разказва как Денис е ударил еди кой си и как учителките му повтаряли, че не трябва да го прави. Ама те учителките кога видели, кога не...

Тези два случая и този на Врабчо показват пълно безхаберие от страна на родителите и обобщават написаното от Джам - Родителите масово са идиоти...
А аз като родител си давам сметка, че много трудно ще я опазя от тази агресия и простотия!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2014, 11:15:50 am »
Ники, аз друго се питам, родителската другарски съд ли е....
Все си мисля, че малко дипломация и деликатност, никога не е излишна.
И този тип забележки се правят на 4 очи. Дали детето е агресивно, дали се справя добре
в градината или училище са все теми които е хубаво всеки родител да обсъжда с госпожите конкретно.
Не оправдавам майката, никак дори, но се опитвам да възпитавам децата така, че
дори и на човек с някакъв проблем в поведението винаги вадя добрата му страна.
Първо показвам нея, пък те да си направят извода според постъпките му.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2014, 14:16:15 pm »
Охххх, аз по друга тема, ама вече ми се изправя косата от тая пуста ДГ, честно. От юни Дани не е боледувал, едно "смрък" не е имало, нито го пазя, нито нищо. Че и с откровено болни го събирах лятото, че вируси хващаха и баба и майка ми и баща му и братовчедите - него ниииищо му нямаше. То и юни всъщност - лепна инфекциозна мононуклеоза, та там - нямаше как да се размине.
Е, в сряда го пратих на ДГ, снощи като го посрещнах - чувам аз, че му хърка носа, викам си дано мине. Цяла нощ обаче - колкочи тоя нос, нищо не тече де, ама като стана и говори "гъгне" здраво и диша през устата. Няма Т, няма нищо друго, ама не секне ли сАполя - ще проима, въпрос на време е.

Знам, че звуча идиотски, но такива са фактите у нас - 95% от разболяванията му откакто се е родил са благодарение на ДГ. Като не ходи на ДГ - здрав си е и пак казвам - не го пазя нещо, да му треперя, а и не е кекав и болнав по принцип, че да го правя. Не го гледам в "изолатор" зер, че да е ДГ единственото място където се сблъсква с бактерии и вируси. Не разбирам защо а отиде там - а е лепнал нещо бе хора. Няма изключения. Това, че се разболява там е кофти само по себе си, но така и на мен ДГ не ми е никак "в помощ". Не мога да разчитам на някакво планиране на времето си, да си върша работата нормално, ей от сутринта въртя телефони да отменям уговорки за едно и друго. Не знам вече какво решение да измисля на въпроса. Ни с ДГ става, ни да го държа у нас става, защото и за него самия не е ОК у нас, има си нужда от деца и социални контакти, не е кърмаче вече...Ама ако пак ми влезе в цикъл болест, след болест, АБ след АБ, седмица там - три у дома...то не е ходене на ДГ това, а някаква пълна гавра. Отделно,ч е така излиза, че зорлен го разболявам и тъпча с лекарства.

Извинете за мрънкането, ама имах нужда да си го излея някъде.  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2014, 15:38:09 pm »
Ох, Жбрул , недей така ,че ме плашиш.... предстои ни тръгване на ясла, всеки  ме  предупреждава да се приготвя за болести ден през ден, педиатърката ми вика "Нали ,ако почне много да боледува ще го спреш", почнах да се чудя дали тръгването му да не го съчетая с ежедневен прием на коластра от крава или някакъв друг имуностимулант. На братовчедка ми детенцето от двумесечно бебе започна да боледува, но е в постоянен контакт с две деца в градинска възраст , които все или сополи точат или кашлят. Купиха я тая коластра и голяма файда имаше от нея , цялата им къща се изпоразболя , какви ли грипове не ги натртъшкаха , само малкия оцеля тогава благодарение на коластрата. Че съм много пред дилема по въпроса.
Пък сега и аз да споделя една случка , която ме втрещи. Онзи ден отиваме в един парк , където кумците ни постоянно ходят.... носеха си една топка (мини баскетболна). Топката се търкаляше около нас, когато 3 момиченца на възраст 3-4 г я взеха и започнаха да си я подхвърлят. Мойта приятелка ги остави да поиграят (там е нещо нормално да се грабят играчки навред), за миг се обърна и въпросните момиченца хукнаха с топката към детската градина .която е на една ограда от парка. Там има баскетболни кошчета и те решиха там да играят. Добре , но дойде ред да си ходим и мойта дружка реши да си прибере топката. Първо вися пред оградата на детската градина 20 мин. да им вика "момичета, деца ", а те да се правят на глухи. После  прескочи оградата и най-добронамерено ги помоли да върнат вече топката ,защото трябва да си тръгват, тея най -нагло и с тон отговориха " Тая топка си е наша , ние си я намерихме и няма да я върнем". Обясняваше им се ,че не е така ама те пак нагли се обясняват ,че тази топка не била ,оная която търсим , те си я намерили...., накрая им се стросна  и успя да си я вземе.
Потресе ме това ,каква нагласа имат тези деца: вземам нещо чуждо , не ми се прави забележка на момента, значи съм го намерила и е мое. Другото ,което не доумявам е къде ,аджеба, бяха родителите на тези деца. айде по-големи са могат да ги оставят да играят сами, ама все пак да ги виждат. Забелязваш,че възрастен отива при тях обясняват се нещо,явно имат някакъв спор,  е ,ти като  родител няма ли да идеш да  разбереш за какво иде реч. Не безхаберие ,ами не знам как се нарича това.... Аз ,в такава ситуация сигурно щях да се огъна пред тея пикли и щях да си прежаля играчката (ако не е от скъпите или от любимите ни де)....много съм мека като застана пред деца,направо друг човек ставам и то все ,щото не знам дали утре и моето дете няма да прави така, все гледам  с разбиране , ама айде , ама деца са , но то понякога това не бива да  оправдава невъзпитанието и наглото поведение
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2014, 16:47:37 pm »
Ивелинка, аз давам на Явор Имуникол (въпросната коластра), но ефект магически няма. Тръгна на ясла на 10 септември и досега не е изкарал пълна седмица там. Не, че боледува кой знае колко -кашля и има сополи, ама пак си е вкъщи. То направо се чудя как ще успее да се адаптира така, при положение, че не може да изкара пълна седмица. Надявам се все пак да попремине този период. То вярно, че и стресът за него е голям, но честно не съм очаквала, че ще бъде чак така.
<br />[link=http:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2014, 17:02:02 pm »
Моето дете е някакво много странно изключение, та нека четящите - не го взимат "за база". Като не ходи на ДГ - не му давам никакви имуномодулатори и глупости. Течности се пият само студени, яде се от хладилника, ходи буквално гол и бос на 10 градуса по двора, контактува с хора тръшнати от дрисливо-повръщащ вирус таман три пъти това лято...НИЩО! Под контактува - имам предвид нагушен, нацелуван и олигавян с часове, а не че просто са се засекли за 5 мин.
За ДГ - купих поредния "магичен" сироп за имунитет (похвален от приятелки дето не си падат по тия средства), противогрипна ваксина сложих на 20-и септември още, отива на ДГ след 4 месеца бетонно здраве...
2 дни изкара и на втория вечерта - каквото казах. При всяко пускане на ДГ - така става. ЗАЩО - не знам, няма рационално обяснение - просто това са сухите, идиотски факти у нас.  :? Знам за още едно дете на майка от форума, което беше така. Знам и, че това спря като спря детето от ДГ и сега като ученичка вече - няма такива неща. Коластрата, като имуностимулатор, не мога да я приема сериозно, защото значи да приема кърменето за такова като функция, а аз не го. Не си давайте парите за тези дивотии според мен. Ако някое дете на коластра не лепва е същият шанс просто, както моето без коластра - не лепва, ама извън ДГ. Ама що само извън ДГ става така - никаква идея нямам и не само аз. Изумявала съм се понякога как може да не се зарази, когато всички сме яко болни у дома и то от някой зъл вирус...но си остава здрав. Без добавки, сиропи и чудеса. И с всите сиропи и ваксина, пуснах го на ДГ и ми се разсмърка. А ся де... Не е единичен случай това, правило е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2014, 17:12:03 pm »
Jbrul, и аз се разподсмърчах тия дни от рязката промяна на времето, а не ходя на детска градина  :lol:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #15 -: Октомври 03, 2014, 17:18:45 pm »
Жекова, времето се промени много пъти и много рязко докато бЕхме на село и докато негова светлост се разцъкваше "онли" по боксерки и бос на няк'ви си 10 градуса и се заливаше с вода от кладенеца... )същата излиза с Т 10-12 градуса макс) Би следвало менингит да го тръшне така, ама даже не подсмръкна.
Прибрахме се в градО във вторник вечерта, днес е петък, от четвъртък вечер носа му колкочи. Нямам по-точно описание на звука. И така е задръстен тоя нос, та диша през устата и има вид на имбицил, докато го прави. Ми не е от времето, сори.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2014, 18:22:17 pm »
Направо тръпки ме побиват какво ни чака от 01.11, когато смятам да пусна Жорко на ясла. Всъщност гледам от сега да се настройвам психически...

Иначе по случая с момченцето с ножа, след това много си мислих какво всъщност мога да направя, при положение, че бабата през цялото време се хилеше и явно наистина приема нещата за супер нормални. Ако викна полиция, какво могат да й направят? Почти по цял ден двама полицаи седят и вардят купчината наркомани дето кибичат в градинката, защото в близост е центъра по наркомании и им раздават с един бус метадон. И подписки имаше, и ТВ снимаха, и какво ли не, е нямат мърдане от градинката, където е пълно с деца. Просто отвратително. Наистина понякога се чувствам безсилна.

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #17 -: Октомври 03, 2014, 18:30:02 pm »
Врабчо, не обичам да говоря без да съм 100% убедена, но в този случай с ножа - говорим за обществено опасно поведение и пряк риск да пострадат други хора (деца) от това поведение. Детето - не подлежи на санкции персонално разбира се, но възрастният който е с него - е пряко отговорен за неговото поведение и той подлежи на санкции от всякакъв вид и порядък. Затова мисля, че е трябвало да сезираш полицията, а оттам насетне какво още може - те са в състояние да ти кажат. Аз нямам компетенции по темата.
Наркоманите са неприятна гледка и присъствие на площадката, но те не хукват да бодат децата с иглите и наркотиците си и в този смисъл  - не са пряка заплаха за тях. Докато хлапе, дето хабер си няма какво аджеба причинява реално, ако реши с този нож да намушка друго дете "на игра" - си е опасно, поне в моите очи. Ехххх късмет за тази баба, че си била ти, а не аз....как рязко иззлобявам при проява на подобна тъпотия - идея нямаш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2014, 19:06:00 pm »
Ох, да не звучи преувеличено, но наистина са ужасен проблем наркоманите в нашата градинка. Аз съм виждала употребявана игла със спринцовка в тревата. Постоянно има някой припаднал някъде из тревата. В частта, в която висят, никой не си пуска детето, но те като се развихрят и плъзват из цялата градинка. И са едни драми по между им, постоянно се карат и крещят на висок глас, за някакви битови неща, кой на кого изял яденето, изпил бирата, кой с кого спал и подобни. Виждала съм как пред очите на всички на задните стълби на църквата един седи и се боде. 

Онзи ден една от майките ми разказваше, че дъщеря й в играта с някакви деца започнала да употребява техния език и да крещи като тях, т.е. изцяло е попила някаква случка. Ужасно просто.

И тук държавата е безсилна. Не можела да измести центъра от Пиротска. Тези хора трябвало да се интегрират.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #19 -: Октомври 03, 2014, 19:15:17 pm »
Врабчо, аз друго имах предвид. Не, че наркоманите и описаното от теб са "нЕма проблем", а че като пряка заплаха за живота и здравето на играещи деца са по-малката... Сравнено с 5 годишно, което рови с нож в пясъчника.  8O Мисля си, че дори мога и да не забележа, че с нож рови, а не с лопатка (понеже не го очаквам) и да го разбера чак когато намушка Дани, понеже се сдърпали за тоя нож в пясъчника примерно. Ми деца са, сещаш се колко често се сдърпват за някоя вещ. За наркоманите - внимаваш, пазиш... Дете с нож някой очаква ли в пясъчника? Аз лично - не.

Ама за "държавата" се изказах днес доволно много пъти, та да не наемам наново и тук, че на себе си писнах вече.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!