0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #40 -: Октомври 14, 2014, 08:38:12 am »
И на Алекс извадиха третата сливица тази година, февруари. Много съм доволна от д-р Златанов от ВМА, и въобще от целия екип. Независумо, че не е детско отделението, отношението към децата беше прекрасно.
Работят със здравната каса. Само за електродите платих, понеже бяха по мое желание.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #42 -: Октомври 14, 2014, 12:10:11 pm »
Jam, 5 г. съм живяла в Пловдив и за пръв път разбирам,че има детска железница :lol: е,верно нямах дете тогава студенстки живот и работа,но все пак колеги и приятели с деца имах.. :lol:
И в родния ми град Кърджали има такава железница от детските ми години много се и кефят и деца и възрастни  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #43 -: Октомври 14, 2014, 12:18:29 pm »
както разбрах, железницата е пусната през 1979-та година и е спряна през 1992-ра. Едва през 2007-ма година е реставрирана и пусната отново. много се радвам, че са успели да я съживят!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2014, 14:37:09 pm »
Нашите яслени неволи продължават. Вчера оставиха Явор за пръв път да поспи там. Много ревял в креватчето, взели го на ръце и започнал да заспива. Упрекнаха ме, че не съм им казала, че го приспиваме наръце. 4о минути след този разговор ми звънят и казват: елате си го вземете, събуди се и много реве, ще събуди и останалите. Взима го баба му и той моментално заспива. Днес им се обаждам да разбера как е положението. Мрънкал, пак не спял, като го слагали в леглото и започвал да пищи. Да ходя да си го взема. Отказах им, той как ще свикне, ако всеки ден някой го взима при първия рев. Обвиниха ме как на нищо не съм си научила детето, а на ясла го пращам...Много ме вбеси, но запазих спокойствие и питам: "Извинявайте, но на година и половина какво точно очаквате да знае едно дете, за да ходи на ясла? Не съъм го научила да ползва гърне, не можели да го нахранят, не знаел какво е да спи в легло.. Обяснявам аз, че ние ползваме гърне от около 6 месеца, даже вече много често и съзнателно си казва като има нужда. Там пищял и не искал да сяда. По отношение на храненето -той и вкъщи спря да яде нормално. В чудо се видяхме, но нищо не мога да направя.  Смятам, че е някакъв протест заради яслата и като се нормализират нещата, ще започне пак да се храни добре. А за спането, наистина го приспивам наръце, но след това си спи в леглото без проблеми. Като не иска да спи, оставете го да си седи и да си играе, така няма да плаче и да буди другите. Какво съм си мислела, там били 20 деца и не можело да не спи. В яслата се спи.  Не знам, с висше образование ли искат да приемат децата в яслата? Та той си е още мъничък. Освен това е много активно дете и наистина може да изкара страшно много време, без да спи ако реши. Вместо да намерят подход към него, защото едва ли е първото дете, което реагира така, те вднага: елате си го вземете....
<br />[link=http:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2014, 16:28:16 pm »
Ми що не им кажеш, че детето в къщи така не прави и явно Те нямат подход  :lol: Що си мислят, че тяхната работа е само да вземат заплати, да си клатят краката и като всички на обяд заспят да пият кафе, а не да се занимават с неспящите?! И не е лошо ако я докарат така, но защо се очаква Ти да си научиш детето на тия неща?! Винаги съм предполагала и всички педагози, с които съм говорила, а и родители казват, че по-лесно се учат децата в група. Как се очаква майка без тяхното образование и възможност да даде пример с околни на същата възраст, да може и да трябва да се справя по-добре?!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #46 -: Октомври 21, 2014, 16:50:52 pm »
meshko106,искрено ти съчувствам и разбирам .
Ния я взимах на обяд близо три седмици и повече .Ходех , защото не работех . В момента , в който обаче почнах работа казах -КРАЙ ! Да видиш как бързо се съгласиха и казаха,че ще я накарат да спи . Много мога да пиша за тамошните лелки аз ,и много съм набрала , но си мълча ,че ме е страх да не рефлектира върху нея после. Като ги питам всяка вечер като я взимам спала ли е ,едната ми вика - не , другата вика - да , спа . На кой да вярвам и аз не зная.Да не  казвам колко е изцапана .Цял ден стои омазана явно и под долната й устничка все има пъпки , които почиствам и мажа редовно с крем.Дупето й ,дето вече е без памперс ,но и с такъв като беше никога не се е изприщвал ,сега е все обринат . Въобще ужас пълен е . Вчера вече не изтърпях и им казах да я почистват добре като яде ,че кожата й е чувствителна .
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #47 -: Октомври 21, 2014, 17:02:43 pm »
Само един съвет ще си позволя - не си мълчете, търсете си правата, говорете с лелите, госпожите, директорката. Обикновено не рефлектира в-у детето, а внимават повече. Поне моя опит е такъв. Спрях да си трая и има подобрение.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2014, 08:56:51 am »
Само един съвет ще си позволя - не си мълчете, търсете си правата, говорете с лелите, госпожите, директорката. Обикновено не рефлектира в-у детето, а внимават повече. Поне моя опит е такъв. Спрях да си трая и има подобрение.
И аз това съветвам, не мълча, досега не се е отразявало на детето. Ако сме на принципа - Ще рефлектира върху детето, никога няма да се променят. Не е казано да викате и да се карате.

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2014, 10:04:42 am »
Мешко, май и преди бях писала - същият проблем имах със спането на Кати, не спеше изобщо в яслата, сложат ли я на креватчето, започвала да пищи. Леличките я оставяха да си играе, а дори имаше случаи, в които я приспиваха на ръце. Не са ме упреквали за нищо - това не опира дали детето е научено или не - това си е стрес и се изразява по различен начин - едно дете не спи, друго не яде, или пък не иска да седи на гърне - някои деца всичките неща накуп.
Разбирам те и ти съчувствам - много тежък период - доста дълго трая при Кати. Приключи когато се разболя и стоя в къщи две три седмици - после, и досега се чудя как и защо - стана нов човек. Избра си една кукла от вкъщи и досега ходи с нея всеки Божи ден, но спи и яде, смее се, изобщо - броя я за свикнала  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2014, 11:36:12 am »
Мешко, защо причиняваш това на детето си? Не мога да разбера, как допускате някой да се държи с вас и детето ви по този начин.  8O Нито с говорене, нито със скандали може да се промени манталитета на такъв човек. Той просто не е за тази работа и детето ми няма място при него.
Изкриви ни се мисленето в тая държава. Заради тъпите пари да ти се налага да подлагаш детето си на откровен психически, а не рядко и физически тормоз от мързеливи и некомпетентни държавни служители. :x
Сменяйте градината (яслата), защото тези травми остават за цял живот.
Направо излязох от кожата си... :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2014, 11:53:05 am »
Не защитавам учителките и лелките, но не може пък само срещу тях да скачаме. Ние като не можем да научим на определени неща 1-2 деца, те наистина как да се справят с 30? В крайна сметка родителите си възпитават и учат децата, а в градините ни помагат. Моите тръгнаха на 1г и 4 месеца, 2-3 месеца преди да ги пусна се постарах да им доближа режима до ясленския. И те са плакали, имаха си своите криви моменти (и аз също), но никога не съм обвинявала персонала, първо тръгвах от себе си.
Това е мое мнение естествено, никой не задължавам с него.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2014, 11:54:44 am »
Ох, добре, че уайт го написа, защото от вчера го мисля същото, но си признавам, че не го написах само, за да не реши Мешко, че се заяждам.
Защото ако малкия е в кварталната ясла, за чиято слава всички знаем от поне 10 г. и в която дори за миг не съм си помислила, че мога да изпратя децата си, не се учудвам изобщо. Но и мешко това го знае, все пак живеем на едно и също място.
Подреди си приоритети, за съжаление уайт е много права, понякога си заслужава да се лишим от някой неща, за сметка на други. А ти много добре знаеш правилното място в квартала кое е.
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 13:09:49 pm от StefiZ »
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2014, 13:23:11 pm »
Благодаря за съветите, но май не сте ме разбрали. До този момент аз лошо отношение към детето си не съм усетила, напротив. Лошото отношение вчера беше към мен. Освен това ситуацията след това се е развила доста спокойно. Явор все пак беше заспал в леглото си и спал 1 час. Следобед е бил спокоен. Защо причинявам това на детето си -ами защото както хората от квартала много добре знаят, ако детето не ходи на ясла, няма никакъв шанс да попадне в хубавата градина. Тази година най-малкият брой точки, с които децата участваха в жребии за Веселина беше 9.2. Ние в яслата влязохме с 8.2. Вече изживях кошмарни няколко години с наистина лошо, бих го нарекла престъпно лошо отношение към детето ми с градината на Мия. Писала съм не един и два пъти, така че да ме прощавате, но бих искала да избегна този кошмар втори път. Що се касае до съвета за частна ясла - да, Стефи, знам за къде говориш. Истината е, че не можем да си го позволим. Преди няколко години, когато Мия ходи там за 1 година, получавахме 2 сравнително добри заплати и имахме 1 дете. Сега едната заплата е почти наполовина по-малка и децата са 2, така че финансово е невъзможно. Не се оплаквам, просто такава е реалността. А и за съжаление ходенето в частна ясла не ти дава точката вплюс, която ти трябва за градината. Що се касае до съвета да съм си подготвила детето за яслата -ами допреди 2 месеца детето ми се хранеше чудесно в сравнително хубав режим, спеше следобед по 2, а понякога и 3 часа. По отношение на приспиването, тук сигурно имам вина, защото  Явор беше кърмено бебе, заспиваше си на гърда, като спряхме да се кърмим, заспиваше в количката, а като минахме на лятна, която няма легнало положение, трябваше да се избере по-малкото зло -или приспиване наръце или дълги часове опити за заспиване. при дете, което по принцип спи малко, е по-добре все пак да го приспиш, пък било то и на ръце. С гърнето, както казах, вкъщи съзнателно го използва, което е изумително постижение за неговата възраст. Истината е, че той наистина свиква доста по-трудно отколкото очаквахме. За проблемите с храненето писах много в друга тема, засега никой не е успял да ми помогне с нещо, което да работи, така че надявам се да отмине.
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 13:25:10 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #54 -: Октомври 22, 2014, 13:47:13 pm »
Мешко, аз към възпитанието ти нямам никакви упреци. Към останалото - също. Просто ти се оплака, пък аз поразсъждавах писмено.
Идеята ми беше, че не може да се допуска някаква лелка или пишман учителка да държи подобен тон на родител при това за абсолютно неоснователни неща. Та тя е там, точно за да намери подход към трудно приспособяващото ти се дете, да го гушка, люшка и приспива, така че то да се чувства защитено и обгрижено.
Ясно е, че всяко дете се адаптира различно. Моята дъщеря е трета година на детска градина и все още очите й се пълнят със сълзи, ако съм отишла през деня по работа до градината и тя ме види. Нищо че там много й харесва, има си приятели, прекрасни учители...
Но реплики от типа "Елате си го вземете, защото не спи и ще събуди останалите 20 деца" за мен са абсурдни. Камо ли пък да се прави проблем за неходенето на гърне или неядене.
Далеч съм от идеята, че само в частна ясла или градина може да получиш прекрасно отношение. Това си е до човек. Да си учител е призвание, както и лекар.Ако не ти идва от вътре, просто не ти е там мястото. И от нас зависи това да стане реалност. Не трябва дори за миг да се примиряваме с безпардонното отношение, нито да мислим, че може действията ни да рефлектират отрицателно върху отношението към детето.
Съжалявам, че на много хора се налага да мислят дори за дребните разходи и да страдат, че не могат да дадат най-доброто на децата си. Най-доброто според мен е да ги защитаваме и да ги даряваме с любов. Другото са материални подробности.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #55 -: Октомври 22, 2014, 15:02:10 pm »
мешко, незнам дали занеш, но във филиала на оборище построиха нова сграда, спроед Еленка днес кметицата щяла да я откирва, т.е. ще се набират и децата за там. Ще има 2 ясленски групи и една градинска, та разрови се из системата и виж дали са обявени, ако не обади се на директорката да питаш. Това като вариант ти го казвам. :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #56 -: Октомври 22, 2014, 16:47:17 pm »
meshko106, разликата между Иви и Явор е 1 месец, и тя ги прави същите неща без да ходи на ясла или да има някакви промени в средата. Това е просто началото на "the terrible 2" :) много нови неща научават, започват да се определят като самостоятелни единици и тестват всички граници.
Търпение! :lol: и това ще мине.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #57 -: Октомври 22, 2014, 16:58:08 pm »
ъъъхххх...на ясла Ники така и не тръгна, но виж, спомням си добре като тръгна на градина. И аз мнооого исках държавна, после се наложи да сменя квартала и отидохме в Младост. По средата на годината нямах друг избор и го дадох на частна градина, полудневно, защото не работех. През другото време учих езика, стягах багажа и ходих на зъболекар (това последното отне много време). И до днес не мога да повярвам в жестоката разлика между двете места и точно частната градина ме накара да се замисля да си сменя и аз професията на тукашна земя.
Нооо, истината е, че всичко опира до финанси, почти винаги.
[/url][/url]
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2014, 10:42:45 am »
meshko106, не позволявай да ти вменяват чувства за вина. Какви гърнета, хранене сам и др подобни на 1 и половина година? Тяхната работа е това и трябва да я вършат. В яслата имах огромно съдействие от персонала за свикването на несвикващото ми дете. По-късно чух от жени с по 15 годишен стаж " честно ти казвам, страх ме беше, че трябва да го приспивам твоя младеж" , както и "такова чудо не съм виждала" :) , но тогава дума не съм чула.
Сега, в градината, имахме огромен проблем с численоста на групата ни, спящи от други групи в нашето помещение, численост на персонала, но с ежедневни срещи с директорката го разрешихме. Не съм си и помислила, да си мълча или да се местя в частна градина, защото някой не си е свършил качествено работата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2014, 10:53:53 am »
Мешко, аз и до сега лягам с Калина или Митко, когато пожелаят.
Прати на тези жени "много здраве" мислено и им обясни, че ти и те сте различни,
така са и децата, индивидуалности са. Още работят в миналия век, егати!
Проблема е в това, че работят работа която не усещат, не възприемат със сърцето.
Това не са предмети, а деца...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)