0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2014, 11:55:31 am »
Ех момичета, аз от няколко дена се каня да подхвана темата с коледните подаръци, ама ме изпреварихте ;)
Благодаря за идеята с календарите - много ми допада - ще разгледам. Приемам обаче идеи и за по-сериозни подаръци. Имам племенник на почти 5г и племенница на 2г и малко. Последната година покрай бременността и прочие почти не успях да им обърна внимание когато си бяха в България и по празниците и ми е леко мъчно. Имам мерак за Коледа да им купя наистина хубави подаръци. Искам да е нещо креативно, нещо за развиване на мисълта, за занимание - те са много будни и умни дечица, а и ако може да е транспортируемо в куфар :oops: Ако някой има някакви по-нестандартни идеи ще съм страшно благодарна  yahoo_33
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #81 -: Октомври 27, 2014, 14:57:15 pm »
Мими, не са ли им интересни Трансформарс?
По-миналата година купувахме трансформърси на КРЕ-О (съвместими с Лего) - Оптимус Прайм, Бъмбълби и още един:
http://www.hasbro.com/kre-o/en_US/shop/details.cfm?R=4CEA7F2B-5056-900B-10DD-612AEBAF2BB2:en_US
http://www.hasbro.com/kre-o/en_US/shop/details.cfm?R=50F54BE9-5056-900B-108D-92D2C7758802:en_US
http://www.hasbro.com/kre-o/en_US/shop/details.cfm?R=50E47E34-5056-900B-10D0-19C5848E6ACC:en_US
Купувах ги от майтойс и бяха по-евтини от тези.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #82 -: Октомври 27, 2014, 17:17:52 pm »
Цигу, при разглеждането из Амазон видях календар на Киндер, дали той не е и с играчки?

Потърсих, но тези, които, намерих, не са с играчки. А и честно казано не бих дала толкова пари за шоколад.

Аз следвам желязно правило за един (1) подарък за рожден ден и един (1) за Коледа. Марко цяла година иска китара. Още помни, колко време се молеше за плюшена мечка панда и как Дядо Мраз му я подари. Така желанието не е просто еднодневна прищявка и сбъдването му е важно събитие.

Иначе като Мими купувам книги, пластилин и бои през годината.

Това е хубава играчка за по-малките и много популярна у дома:

http://www.amazon.com/Potato-Head-Playskool-Mr-Potato-Tater/dp/B00BBVYYXG/ref=pd_sim_t_2?ie=UTF8&refRID=1KMBJ6KP71K5W7TAJKZZ

http://www.amazon.com/Mr-Potato-Head-Story-Classic/dp/B003C1MW4Q/ref=sr_1_4?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1414422774&sr=1-4&keywords=mr+potato+head

Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #83 -: Октомври 27, 2014, 17:57:31 pm »
Хубави подаръци за мен са или занимателните игри (напр. последно подарих на племенницата една игра на асоциации, казва се Диксит) или неща, които са свързани със спорта (напр. ролери, колело, уейвборд, ракети за бадминтон и др.подобни).

За деца, които могат да четат добър подарък ми се вижда и Kindle. Спестява доста парички, защото почти всички задължителни книги ги има качени в читанката и не е необходимо да се купуват. Подарих (отново на племенницата) преди няколко години.

Ако някое дете обича някой герой от филмче (напр. Маккуин, Уингс и т.н.) купувам нещо практично с въпросното геройче (напр. купичка, чашка, чинийка и прибори или чаршафи или дреха с такава картинка).

Напоследък забелязвам, че повечето дечица покрай мен, които са над 3 годинки имат таблети. От една страна ми се струва прекалено, но от друга страна има и доста образователни игри, на които играят. Важно е обаче да се контролират какво и колко дълго играят.

За най-малките най-много глупости и ненужни неща ми се струва, че се продават. А и толкова бързо им омръзва всичко.  :(
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #84 -: Октомври 27, 2014, 18:54:15 pm »
Аз следвам желязно правило за един (1) подарък за рожден ден и един (1) за Коледа.
По принцип и аз така правя - по 1 играчка от нас + нещо практично - к-т чаршафи, дрехи и т.н. Но за поводите подаръците от близките също аз ги избирам и затова имат от една серия по няколко играчки (например Леко Карс имат почти всички коли) или един по-голям подарък общ като джагито. За Коледа с кумците и кръстниците си разменяме тайно подаръците предварително и всички се слагат под елхата. И в крайна сметка децата намират мнооого подаръци от Дядо Коледа. Така примерно и не чакат като дойде възрастен задължително да получат подарък. Само на мен казват: "Добре де - това е от Дядо Коледа, от вас няма ли нещо"  :lol: Има - естествено книга (х2)  :lol: ,  но пък минават и за подарък за имения ден на Криси  :lol:
Моя мъж подмята постоянно, че им е време за таблет, но аз съм категорична - достатъчно други забавни игри, конструктори и книги има, за да ми виснат на таблетите да играят Енгри бърдс примерно. Стига им телевизията.
Много съм лоша  :lol:
Аз сега чакам включване от Джам с идеи ;)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #85 -: Октомври 27, 2014, 19:11:47 pm »
Цигу, имат ли някаква функция тия картофи?
Мими, благодаря за роботите! Ние сме на Лего сити, ще ги видя и тия Карс, сега за Коледа и влакче поръчвам, че у нас коли и влакове са най-най  :lol: следват трактори и комбайни  :D
Още не съм купила таблет за него и не разрешавам игри. За по-големи деца наистина и Киндъла е чудесен, може и на мен Дядо Коледа да донесе един, няма да откажа  :lol: :lol: :lol: През годината купувам малко играчки, предимно приложни, чат пат някоя количка за 1-2-5лв, но Коледа си е Коледа и наваксвам  :D Иначе детето се радва и на кофичка плодово мляко, торбичка със звездички за украса на бисквити или пък днес възклика "Обичам те Кауфланд", защото имало салфетки със Спондж Боб видиш ли  :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #86 -: Октомври 27, 2014, 19:31:39 pm »
картофът се сглобява по най-различни начини, които са доста смешни. и ние имаме такъв от едно време.

аз също подарявам вече по 2-3 за коледа (просто нямаме много роднини, които да осигурят купчинката подаръци под елхата, затова аз я осъществявам) и 1 за рожден ден. книгите правят изключение, защото се купуват често и също така по заявка от читателя.

категорично съм против таблети, смартфони, четци също. нека първо свикнат да прелистват хартиената книжка, да се насладят достатъчно на цветните картинки, пък после ще пестим от хартия чрез електронния четец.

не мога да ви дам универсални идеи, освен класическото Лего и книжки. според детето е всичко - дали ще е нещо за практикуване на спорт, нещо за практикуване на изкуство...

аз самата още не знам какво ще купувам за Коледа. моят син рядко иска нещо.
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #87 -: Октомври 27, 2014, 20:57:39 pm »
Алекс си е поръчала вълшебен гердан, който да изпълнява всякакви желания  :lol: :lol: :lol:
Аз пък съм решила да е да някаква настолна игра, която да става и само за двама, и да е подходяща за 7 годишни девойки.
Последната мания е да играем на Уно. Ще следя за идеи темата.

За момчета Rush Hour ми е фаворит. Има вариант за 5 годишни, има и за по-големи. Подарявала съм на моите племеници и още като им го подарих играха цял час. http://www.amazon.de/Thinkfun-11198-Rush-Junior-Kinderspiel/dp/B00N5T4VPI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1414435352&sr=8-2&keywords=rush+hour

Миналата година се заблеях и забравих да поръчам адвент календар, та буквално в края на ноември намерих в Немски център някакъв момичешки с ластичета, моливчета и други подобни съкровища.  :D До преди това все на Плеймобил поръчвах - изключително качествени и трайни. Току ги вади и си играе с тях.
Та се чудя дали няма да сбъркам ако поръчам лего френдс календар? Или пък да заложа пак на някакви момичешки съкровища?




« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 20:59:10 pm от sia »
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #88 -: Октомври 27, 2014, 21:02:57 pm »
Още няколко препоръки за деца на 3 до 5 години, с уговорката, че в американския Амазон се продават, но за Европа не съм сигурна. Melissa and Doug правят разнообразни и качествени дървени играчки.

Дървено съндъче с инструменти
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-Wooden-Take-Along/dp/B00005RF5D/ref=sr_1_1?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1414436420&sr=1-1&keywords=melissa+and+doug+tool+box

Дървени блокчета в различни форми и цветове
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-60-Piece-Standard-Blocks/dp/B00008W72D/ref=pd_sim_t_4?ie=UTF8&refRID=1X5RJH2Z1N712J3E8V9N
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-100-Piece-Wood-Blocks/dp/B000068CKY/ref=sr_1_13?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1414433891&sr=1-13&keywords=melissa+and+doug+tool+box

Дървени фигурки - хора и пътни знаци
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-Whittle-Accessory-Bundle/dp/B000FQBGKC/ref=pd_sim_t_2?ie=UTF8&refRID=0HSARTWZDS8ZN36G37GX

Дървени фигури с градски сцени и сгради
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-Town-Blocks-Play/dp/B004PBL3Y2/ref=pd_sim_t_1?ie=UTF8&refRID=0GRQ1ZVMQHA2DSJVFQMN

Дървени автомобили и пътни знаци
http://www.amazon.com/Melissa-Doug-Traffic-Signs-Vehicles/dp/B00A8DJ05U/ref=pd_sim_t_3?ie=UTF8&refRID=1C4B624CGD1FT869S9SW
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #89 -: Октомври 27, 2014, 21:07:12 pm »
Има ги и в европейските. Даже тия дни бяха в специалните оферти на английкия Амазон.
Аз препоръчвам и дървените мъниста на Melissa and Doug. Страхотна занимавка за момичета - малки и големи. Лесни за нанизване, а са много красиви, та дори и аз съм излизала навън с гердан, направен от Алекс. :)
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2014, 21:09:17 pm »
аз самата още не знам какво ще купувам за Коледа. моят син рядко иска нещо.
Къде ги тез деца  :lol:
Моят племенник единствено се съгласява да замени играчката за по-евтина, ако му кажем че тази, която си е избрал е скъпа.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2014, 21:13:38 pm »
аз самата още не знам какво ще купувам за Коледа. моят син рядко иска нещо.
Къде ги тез деца  :lol:
Моят племенник единствено се съгласява да замени играчката за по-евтина, ако му кажем че тази, която си е избрал е скъпа.

И моят е същия. Ако поиска нещо - то е някаква дребничка, евтина глупост. Затова по празници - мисля, ровя, избирам вместо него и така. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2014, 23:00:33 pm »
Ние подаряваме основно книги, понякога дрехи, малко Лего, малко Плеймобил, също така дискове с приказки, както и с класическа музика за деца. Тъй като прекарваме сравнително дълго време в колата (към час на ден), дисковете са много обичани и слушани. Понякога взимам и от библиотеката.

Вчера случайно гледах връчването на едни музикални награди в Германия (за класическа музика) и ето този младеж направо ми спря дъха и ми напълни очите със сълзи.
https://m.youtube.com/watch?v=tt6oc1frNsQ

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #93 -: Октомври 28, 2014, 04:50:04 am »
Деси:flower: Благодаря ти!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #94 -: Октомври 28, 2014, 09:36:58 am »
http://www.amazon.co.uk/gp/deals Melissa and Doug и днес са в сделките на деня. Има доста интересни предложения :)
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #95 -: Октомври 28, 2014, 09:52:35 am »
Аз все повече си мисля, че таблетът би имал чудесно приложение у нас. На моят син страшно много му се отдават всякакви подобни инструменти. без друго телефонът ми му е любимо занимание -има си качени игри там. Вместо да се налага да съм постоянно до него когато си играе, с 1 таблет би било доста по-лесно. Няма да се притеснявам на кого ще се обади в 7 сутринта. На 1 година успяваше да се обади на баба си и на кого ли още не. Освен това открива такива функции, за които дори не съм подозирала. Просто му идва отвътре, има инстинктивен усет към всякаква електроника и не виждам нищо лошо да му помогна да развива тези си интереси и способности. А и така компютрите вкъщи имат по-гоклям шанс да оцелеят :D.  Иначе той може да си играе с всичко -от капачки за буркани до супер модерни играчки и не само. А дъщеря ми пък се радва на дрехи. Още от малка винаги е предпочитала дрехи пред играчки, така че при нея е лесно.
<br />[link=http:
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #96 -: Октомври 28, 2014, 10:21:41 am »
Определено си има деца, които отказват да се занимават с други играчки, освен с техника. Така е единият ни кръщелник. Родителите вече не се и опитват да го накарат да кара колело или да тича след топката. Само с телефони, таблети и друга техника се занимава. Чакаме го да стане следващия Бил Гейтс :)
Другото им детенце пък (момиченце) обича да е навън и да играе. Водят го на тенис всяка седмица по два пъти.
Често подходът го определя самото дете.
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #97 -: Октомври 28, 2014, 10:34:07 am »
Дани кара колело, тротинетка, играе много навън, с други деца (само да има). Таблети досега му купихме два. Първия - когато беше на 2,5 г., взех по-семпъл и простичък, очаквайки че ще мине много време преди да започне да разбира и да прави по-сложни неща с него. До онзи момент - редеше пъзели на таблет, играеше с "говорещия Том" и такива бебешорски неща. Е за РД, като ставаше на три - получи таблет с по-яки параметри от собствения ми лаптоп  :lol:...просто това, което започна да прави на таблета - не тръгваше на "какво да е" устройство. Игри не играя аз и да искам - не мога да му обясня. Как се научи да ги сваля, как успява да ги разучи като не може да чете още - не знам, ама ми събира очите редовно какво може да прави с тази джаджа.  8O Аз пък се сдобих така с "четец за ел. книги" (стария му таблет)  :lol: Наличието на тези му играчки - изобщо не промени навиците му за игра навън обаче. Ако има и двете опции - няма да предпочете таблета. Но когато сме на закрито дълго време - за мен си е безценна помощ наличието на таблета му.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #98 -: Октомври 28, 2014, 10:49:48 am »
Мешко, повярвай ми, свалих страницата надолу за да видя на колко е Явор!
Въпрос на лично виждане е, но за мен е мега рано.
Няма да скрия обаче, че отрезвително ми дойде, защото аз капитулирах
на тема телефон на първолак и Митака се сдоби със собствен най - най - обикновен с копчета!
Цялото ми "врякане" и принципност по-въпроса отиде нейде......
Къде спонтанно, къде от чиста стиснатост и вещоманя, не съм им давала да играят
с наши телефони, дистанционни и компютри!
Да, таблети имат вече, но те не им пречат на физическата активност,
а Калина ползва своя основно за да си пуска музика и да танцува и пее, а тя го прави постоянно.

Златна среда трябва с техниката, иначе става мания и липса на реално общуване.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: октомври месец - цветна есен
« Отговор #99 -: Октомври 28, 2014, 10:58:56 am »
Мише, покрай теб да добавя една полза на таблетите. Дани поне - се е научил (явно по картинките) да си пуска ХУБАВИ филмчета на таблета. Драконите, Маша и Мечока, Том и Джери и пр. Доста по-удобно е така и за двама ни, вместо да изравям отнякъде ДВД-то (знам, че имам, ама къде е не помня), че да ходя аз да му пускам дискове, че излишна занимавака и за мен само. По детските канали на ТВ какво дават - излишно е да коментирам, в нет-а има къде по-качествени детски филмчета все пак.
Признавам си, че ако имаше склонност да зареже всички други игри в полза на електронните джаджи - още нямаше да притежава такива. Та то си е и до дете. Книжките се котират също толкова у нас, но все още е нужно аз да чета, или да обяснявам, което все пак - не мога да правя часове наред. Не е зарязал нито игрите с конструктори, нито другите нормални, типични и полезни за възрастта му. Електрониките са просто още една опция в нашия случай, та считам че засега съм нацелила "златната среда".

Споделям ги тези неща, просто за да успокоя майките които искат да купят нещо такова, но го приемат за лошо по дифолт, че не е така непременно. Наистина си зависи от склонностите на самото дете, които са вродени все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!