0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Калоян доста късно започна да дъвче и яде не пюрирана храна-мисля след 1г и 3-4м - пиша това , за да не се притеснявате и мъчите и настоявате децата да дъвчат парчена  и да се тормозите. И пак е било избирателно -хляб и банан дъвчеше от по-рано , ядене не .Ако искат пасирано , намачкано -давйте им така , ще започнат да дъвчат  в един момент , драма няма.


*
Mousyt, пробвай, но наблюдавай. Няколко пъти опитах, ми то така юнашката си захапа, че едвам смогнах да вадя парчета. Сега давам с ограничено до пръстите ми парче. Сама да си поднася и отхапва - тц, ще набута ако може цялото парче, след някои и друг месец пак ще пробвам. За дъвкането има леееки наченки, нещо превърта уж в устата, основно си гълта директно, кивито днес нарязано на парченца пак бърза да го плъзне директно към гърлото, та и се наддига лекичко да преглтне. Пък и още само два долни зъба има, три горни едвам са наболи, четвъртия още се бави   :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Калина е само на парченца засега. Давала съм сурови ябълка, круша, банан, авокадо, краставица. Сигурно има и други, но последните дни не я захранвам и забравям. Не се е задавяла досега. Днес погрешка въведох глутен, надявам се че няма да и е проблем. Изпекох бебешки бисквити с ябълка.
*
lili2011, по това което чета за глутена напоследък, той си е подходящ за деца след 6м - просто или ще направи реакция или не. Стискам палци да не сте имали проблеми :)

Момичета, аз съм се хванала да си направя малко "заготовки", че някои дни направо издишам да смогна с пюретата и искам да имам резерва ;) Почнала съм едно количество моркови - правя ги на пара в уреда, пасирам веднага и вряло го наливам в бурканчета и затварям. Въпросът ми е след като изстине в хладилника или във фризера да го съхранявам за по-дълго време става въпрос :)

Преди няколко дни влязох в Карфур и да кажа, че там има от чисто местните пюрета (по-напред в темата се обсъждаше къде ги има). На мен още не ми е дошло ред за тях, но т.к. и аз не ги бях срещала другаде се запасих с пиле, пуйка и телешко :)

При нас захранването върви добре. Започнах да измествам и следобедното хранене (16-16:30ч) с плодово пюре. Още не съм му дала плодова каша, нещо все като им зачета съдържанието и се разколебавам, ама сигурно ще е скоро, че някак ми се струва че само с плод няма да се наяде та да удържи чак до вечерята в 20ч :ask: Иначе в 12:30-13ч яде зеленчуци и добре си хапва. Само картофа още го отказва, дори и в малко количество с тиква или броколи (и двете много ги хареса в други комбинации), но съм взела един сладък картоф - дано поне него хареса :D
Mousyt, във фризера ги съхранявай. Само не ги пълни до горе, да не се пръснат.

Браво на теб и Мати :) Добре се справяте.
Не знам дали ще издържа от следобедна закуска до към 20 ч. Дани не издържа. Той си продължава да си яде на 3 часа, само ако е заспал прескача. Но ние не сме показателни, че както хапваше всичко и изведнъж спря.
*
Ами той си издържа по принцип досега, ама едно е мляко, друго е ябълка...знам ли :lol: Иначе за моя жалост си измести ставането трайно в 6ч, мен 7ч сутринта по-ме устройваше. Сега ми е ни да си доспв, ни да ставам да действам, че много рано... Та режима последната седмица е : 6ч и 10ч се кърмим, в 13ч зеленчуково пюре с или без добавена каша в него (120-140гр), в 16:30ч плодово пюре (100-120гр) и засега се дохранва на гърда, ама не много по мои наблюдения и често попреяжда. И в 20-21ч след къпане суче и около 22:30 заспива :)
Другото интересно е, че след пюрето е много жаден - давам му вода и се задъхва, често после я връща, защото е прекалил ама изпива 20мл например на един дъх 8O То и аз му правя доста гъсти пюретата (отливам водата пред да пасирам), защото се храни по-лесно с по-гъсто :lol:
Ябълката на Хип по-му хареса от ябълката дето аз направих в уреда, ама то си е и до сорт ябълки. Освен това и да го пасирам, то си е по-твърдо някак и по-свежо от другото, ама го яде (а мама дояжда :lol:)
*
Mousyt, да, глутена е ок след шести месец, просто го въведох неочаквано за самата мен :) . Направих и бисквити и после се сетих че глутена не го е пробвала още :) . Но си и дадох бисквитките.
Аз не замествам хранения още, Калина започва да яде с голямо желание, но като пробва три-четири пъти и приключва с яденето. Не настоявам, така ми е удобно като пътуваме. Скоро бяхме на спа почивка (фук-фук), давах чат-пат каквото реша че е подходящо за нея (парче краставица, банан и други такива) по заведенията, но основно си беше на кърма. Изкарахме супер! :)
Искам да попитам момичетата, които сте замразявали пилешки (или други месни) пюренца, как размразявате кубчетата?
Аз купих от това пиле Duc от Лидл (нали е много хвалено) и сварих днес бяло месо и мисля да му го пасирам или нарежа на мини късчета (не съм решила още) и да го замразя във формички за мъфини заедно с бульонче.
Аз оставям на стайнс температура от сутринта и те си се размразяват до обед.Ако съм забравила и извадя по-късно-слагам в чашка,която потапям в друг съд с топла вода.По принцип бързичко се размразяват,защото е малко количество.
*
Mousyt, да, глутена е ок след шести месец, просто го въведох неочаквано за самата мен :) . Направих и бисквити и после се сетих че глутена не го е пробвала още :) . Но си и дадох бисквитките.
Аз не замествам хранения още, Калина започва да яде с голямо желание, но като пробва три-четири пъти и приключва с яденето. Не настоявам, така ми е удобно като пътуваме. Скоро бяхме на спа почивка (фук-фук), давах чат-пат каквото реша че е подходящо за нея (парче краставица, банан и други такива) по заведенията, но основно си беше на кърма. Изкарахме супер! :)

Факт е Лили! Аз тъкмо се поотпуснах с малкия, няма дохранване, опазвам го от повръщане и взехме спокойно да щъкаме напред назад, защото с кърменето е лесно - когато, където, колкото :lol: и сега с това захранване мазало! :lol: Е ще мине и този период ;)
*
Искам да попитам момичетата, които сте замразявали пилешки (или други месни) пюренца, как размразявате кубчетата?
Аз купих от това пиле Duc от Лидл (нали е много хвалено) и сварих днес бяло месо и мисля да му го пасирам или нарежа на мини късчета (не съм решила още) и да го замразя във формички за мъфини заедно с бульонче.
Аз замразявах във формички за лед.След като замръзнат всяко кубче увивам във фолио,слагам ги в торбичка и пак връщам във фризера. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Искам да попитам момичетата, които сте замразявали пилешки (или други месни) пюренца, как размразявате кубчетата?
Аз купих от това пиле Duc от Лидл (нали е много хвалено) и сварих днес бяло месо и мисля да му го пасирам или нарежа на мини късчета (не съм решила още) и да го замразя във формички за мъфини заедно с бульонче.
Аз замразявах в малки бурканчета (80гр) пасирано месо с бульон и при размразяване слагах бурканчето в топла вода, колкото да мога да го изсипя във вече приготвящото се ядене - примерно при варенето на картоф и морков 10тина минути преди да е готово, то си се размразява от топлината. Ако замразяваш във формички, направо леденото кубче пускаш в тенджерката, докато вариш.
Благодаря момичета,
Аз бях чела, че месото, за разлика от зеленчуците, се размразява бавно (от предишната вечер в хладилника се мести), но аз забравям и обичайно и аз пъхам кубчето в съда, в който готвя зеленчуците. Ето и днес пак това ми се случва.

Дано да папка днес, че това изхвърляне ми писна. От днес му въвеждам червено цвекло. Приготвям го с каквото има у нас - картофче, спанак, лук, пилешкото "мъфинче"  :lol: и зехтинче.
Смайли,Дани яде ли цвеклото?
Аз мисля другия месец на предложа и на нашите мъници цвекло.
А от кога може коприва? Намерих в къщи малко изсушена и мисля да прибавям от нея като варя зеленчуците.
Взех да правя по-дългосрочни планове за въвеждане на нови храни,че да си подредя нещата поне в главата./не съм по писането на таблици и пр.,макар че го намирам за полезно и удобно/Та се чудех: първо глутен или първо млечни продукти, кисело мляко или сирене по-напред и...квасите ли мляко за децата, какво и как го правите.Иска ми се да квася за малките,но не дъм опитвала никога до сега.
Давате ли извара?Аз мислех,но педиатърката ми охлади ентусиазма,като каза,че тази по магазините често била доста съмнителна и по-добре да не се дава на малки бебета.
Аз първо въведох глутен с каша, после извара, сирене и накрая към годинката кисело мляко. Майка ми квасеше, аз лично не умея подобни неща. Иначе купувах кисело мляко Елена, понеже наистина ми се струваше кисело, в последствие и Каризма на Бор чвор. Копривата мисля, няма проблем да се даде ако е захранено вече със спанак. Все пак не е кой знае колко по-различно. Аз правех каша с коприва, но на по-късен етап след въвеждане на сиренето.
<br />[link=http:
Хоупче, Дани яде цвеклото, колкото и останалите зеленчуци - по 10 лъжички изяжда от яденето и спира да яде. Дояждаме с хляб на този етап.

Копривата е равносилна на спанака и лапада. Според моята схема на захранване може да се дават след 8-ми месец.

Пак според моята схема, първо дадох глутен и после млечни продукти.
Глутенът го въвеждах в следната последователност: овес, ръж, спелта, ечемик, пшеница. Може и нещо да се пропусне от изброените.
От млечните първо дадох обезсолено сирене и след това пълномаслено кисело мляко 3.6%. По-добре е наистина първо извара да се даде, но тъй като аз не я обичам и не купувам, дадох от нашето сирене.

С Мешко сме писали едновременно.
*
Хоупче, извара можеш да си правиш домашна. Ако искаш схема, дай мейл ще ти пусна мойта.
Ето тема за киселото мляко:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47409.0
От доста отдавна (откак си купих по-голяма микровълнова), заквасвам в голям глинен гювеч 6.5л и директно в микрото за цяла вечер. Нямам пропуск. Важно е обаче и какво мляко ще ползваш за закваска, че не с всяко става.
*
Хоуп, копривата я дадох малко по-късно заради мъхчетата, прясна, сварена на пара при зеленчуците по малко. А скоро един път супа и един основно с повече количество коприва - отказа.
Можеш да даваш рикота вместо извара, в млечните магазини има и е хубава. Сирене - по-добре първо козе, аз още давам само такова.
Не знам купешкото прясно мляко подквасва ли се успешно, все ми се вижда гола водица и не мога да разбера как стои десет дена в хладилника и нищо му няма ... тъкмо наблюдавам една Верея.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Авалон, мъхчетата на копривата не са проблем (не е като при прасковите например). Специално го четох това, че и мен ме притесняваше.

Не знам купешкото прясно мляко подквасва ли се успешно, все ми се вижда гола водица и не мога да разбера как стои десет дена в хладилника и нищо му няма ... тъкмо наблюдавам една Верея.
Абсолютно, дори и отворено нищо не му става  8O