0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Уред за кисело мляко
« -: Януари 13, 2012, 00:42:32 am »
някой има ли такова нещо и може ли да сподели марка, впечатления?

не ми казвайте колко лесно се кваси мляко, защото съм опитвала три пъти и нищо не стана.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #1 -: Януари 13, 2012, 03:23:25 am »
С любопитство очаквам някой да сподели. Аз го квася в микровълновата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #2 -: Януари 13, 2012, 06:24:41 am »
С любопитство очаквам някой да сподели. Аз го квася в микровълновата.

Ти се шегуваш...

На мен също ще ми са интересни отзивите за този уред!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #3 -: Януари 13, 2012, 08:33:01 am »
 :D Имам прекрасно родопско одеало, страхотно кисело мляко става  :wink:
ако си твърдо решена на този уред- Джемма от бгмамма /пише в готварският подфорум/ има такава машина от Редут купувана и е много доволна, тяхната си марка, от порядъка на 30-на евро намалена беше писала, че е
сега са им намаленията, така че дерзай в тази насока /макар, че рискуваш с уред без гаранция/
Аз тук съм виждала на Тефал, но беше доста скъп
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #4 -: Януари 13, 2012, 10:26:48 am »
и аз имам родопско одеало, не стана.

в микровълнова не знам как става квасене, но не ми се вижда добра идеята да облъчвам млякото с микровълни.

в момента на нашия пазар се предлагат три уреда:

1. Ariete за 46 лв.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823311/P11131201/URED-ZA-KIS.-MLYAKO-ARIETE-YOGURELLA

2. Taurus за 65 лв.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/829173/P11131201/URED-ZA-KIS.MLYAKO-TAURUS-NATURE

3. Tefal за 165 лв. - той е за най-голямо количество, правел и цедено мляко, алабала
http://www.technopolis.bg/b2c/details/824420/P11131201/URED-ZA-KIS.MLYAKO-TEFAL-YG650126

интересува ме дали някой има някоя от тези машинки и какви са отзивите конкретно от тях.
търсих в Гугъл и бг-мама, но повечето хора имат други машинки. В България, до преди половин година май изобщо не е имало внос на тия неща.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #5 -: Януари 13, 2012, 14:31:07 pm »
Аз сериозно за микровълновата... Ползвам я вместо родопско одеало  :lol:, нищо не грея с нея. Подквасвам в огромна купа и е малко нецивилизовано да я дърпаме яростно трима човека...

Машинките ми изглеждат добра идея, прегледах отзивите в амазон на подобни. Хората са доволни, оплакванията са им свързани с пластмасовите контейнери. Само дето сега като се вгледах пише, че контейнерите са стъклени. Вероятно се оплакват от капаците. Ще купя тия дни и ще споделя собствени впечатления.

Ей това евтинкото смята да пробвам http://www.amazon.com/Koolatron-TCYM-07-Yogurt-Maker-5-Ounces/dp/B000MFFDXM/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1326457154&sr=8-10 , ако не става, поне ще ползвам бурканчетата в микровълновата  :D.
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 14:52:52 pm от elle22 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #6 -: Януари 13, 2012, 15:29:19 pm »
elle22, опиши технологията с микровълновата - не я знам?

бурканчетата на тези уреди, които продават в Бг, са стъклени, проверих ги.
и аз се накланям към евтинкият модел.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #7 -: Януари 13, 2012, 15:35:42 pm »
Джам, имала съм прахосмукачка Таурус и бях много доволна. Това единствено мога да споделя.
И аз обмислям подобна покупка напролет, защото имам възможност да купувам домашно мляко.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #8 -: Януари 13, 2012, 15:38:01 pm »
Сварявам млякото, охлаждам го до "специалната" температура да мога да си пъхна пръста, слагам лиофилизирана закваска /пращат ми я от България/ и бутам голямата купа /събира над 3 л/  в микровълновата за през нощта. На сутринта млякото е бетон.

Машинката ще спести варенето, предполагам, вече я поръчах.
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #9 -: Януари 13, 2012, 15:40:01 pm »
малко оф, ама и аз имах прахусмукачка таурус, мъкааааа :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #10 -: Януари 13, 2012, 15:42:17 pm »
Чакай, чакай elle22, просто поставяш купата
в микронката и така оставяш, без да пускаш уреда ....?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #11 -: Януари 13, 2012, 15:47:31 pm »
Сварявам млякото....

Важно: Варя 10 минути на слаб огън - това променяло протеините, за да е възможно сгъстяването, дори с нискомаслено мляко.
Слагам по лъжица закваска от купен буркан на всеки литър мляко.
И при мен микровълновата върши останалата работа. :D Просто вътре температурата е постоянна. Но и обикновената фурна става за целта.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #12 -: Януари 13, 2012, 15:54:54 pm »
Да, мъжът ми казва същото за варенето, но си мислех, че тази машинка ще я свърши тая работа. Дали? Ако не, работата й се обезсмисля.
Аз също квася и с кисело мляко /от моето си/ още няколко пъти, докато бактерията е активна.
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #13 -: Януари 13, 2012, 15:59:06 pm »
Аз също квася и с кисело мляко /от моето си/ още няколко пъти, докато бактерията е активна.

Да, после киселото мляко става едно лигаво и започва да се влачи...
Но не съм пробвала да квася с бактерии на таблетки.  :D Откъде и какво да купя?
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #14 -: Януари 13, 2012, 16:08:05 pm »
Запис да следя темата.
Аз го завивам с одеало, но не родопско, и във фурната съм правила- престоява през нощта ако вечер съм варила млякото.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #15 -: Януари 13, 2012, 16:08:20 pm »
ясно... аз си помислих, че пускате микровълновата да грее и затова така скептично подходих. а вие я използвате само за контейнер :)
в тая връзка, четох нейде, че ползвали за същата цел термос.

ще пробвам още довечера.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #16 -: Януари 13, 2012, 16:22:45 pm »
ясно... аз си помислих, че пускате микровълновата да грее и затова така скептично подходих. а вие я използвате само за контейнер :)
в тая връзка, четох нейде, че ползвали за същата цел термос.
Аз увивам в хавлия и пъхам в ел. фурна (изключена, но пази да не "бяга" топлината).
Микровълновата често я ползвам за контейнер, когато искам да запазя нещо топло. Не съм се сетила за киселото мляко, обаче. Никога не е късно да научиш нещо  :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #17 -: Януари 13, 2012, 16:36:16 pm »

Аз имам машинка за сирене от ларедутските, ползвам я и за квасене на мляко. Има голяма купа и контейнерчета. Млякото-домашно, не го варя. Слагам си закваската и разбърквам. Наливам в купата и включвам. Става перфектно.

[/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #18 -: Януари 13, 2012, 16:43:25 pm »

Аз имам машинка за сирене от ларедутските, ползвам я и за квасене на мляко. Има голяма купа и контейнерчета. Млякото-домашно, не го варя. Слагам си закваската и разбърквам. Наливам в купата и включвам. Става перфектно.

а дали машинките за мляко правят и сирене? четох нейде из форумите, че с такива уреди правели маскарпоне, прясно сирене и др.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #19 -: Януари 13, 2012, 17:31:10 pm »

Аз имам машинка за сирене от ларедутските, ползвам я и за квасене на мляко. Има голяма купа и контейнерчета. Млякото-домашно, не го варя. Слагам си закваската и разбърквам. Наливам в купата и включвам. Става перфектно.

а дали машинките за мляко правят и сирене? четох нейде из форумите, че с такива уреди правели маскарпоне, прясно сирене и др.


Аз мисля, че принципа е един. За сиренето млякото трябва да е затоплено.

[/url]