0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #60 -: Януари 16, 2012, 10:38:07 am »
И при мен резултата в микрото стана перфектен! :D
Аз сложих тенджерката направо вътре в микрото! :wink:
Но си мисля, че какъвто и съд да сложим - ще стане! :wink:
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #61 -: Януари 16, 2012, 10:49:26 am »
хм, а моето стана като кремче, т.е. не гъсто като мляко :(
имам съмнения, че не загрях достатъчно прясното мляко. използвах Оли със закваска На баба. Но опитите продължават :lol:
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #62 -: Януари 16, 2012, 11:20:11 am »
И мен ме заразихте с домашното кисело мляко в микровълнова печка. Довечера ще направя да видим дали ще успея като за първи път в живота си :).
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #63 -: Януари 16, 2012, 16:10:37 pm »
хм, а моето стана като кремче, т.е. не гъсто като мляко :(
имам съмнения, че не загрях достатъчно прясното мляко. използвах Оли със закваска На баба. Но опитите продължават :lol:

Хм, възможно е да е също да е от прясното мляко. Аз съм си нацелила от каква марка и каква масленост става най - добре.

Ние за тази микровълнова направо си извикахме неволята  :lol:. Докато разберем, че все някъде в Америката се продава подобно на нашенското, хванахме цаката на домашното  :lol:. Същото се случи и с хляба  :D, а и с еспресото /мъжът ми направи самоделка  :lol:/.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 16:13:30 pm от elle22 »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #64 -: Януари 16, 2012, 16:14:52 pm »
Аз подквасих прясно мляко "на баба" с кисело "на баба" по БДС.
Да ви кажа честно, резултата/вкуса на млякото, ми харесва повече дори от случаите когато съм заквасвала с домашно прясно мляко.
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #65 -: Януари 16, 2012, 16:46:24 pm »
лис моето на баба беше 4.5% киселото, а Оли имаше само един вид 3 и нещо %, абе довечера ще пробвам пак, ама ще заквася само едно бурканче от 250 мл. :lol:
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #66 -: Януари 16, 2012, 18:23:04 pm »
Това е моето мляко: http://teodk7604.snimka.bg/other/kis-mlako.647669
Първото /в малката кофичка/ беше с не подварено мляко, квасено 6 часа. Стана не хомогенно, но гъсто със сладникав вкус.
Второто в голямата купа- подварено, квасено 12 часа, гъсто с плътна и гладка консистенция, леко кисела жилка.
Снимала съм и закваската.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 18:26:48 pm от ЕVIQ »

[/url]
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #67 -: Януари 16, 2012, 19:25:59 pm »
хм, на втори прочит, моето мляко след като цял ден седя в хладилника сега е екстра. е не е гъсто като с нож да го режеш, но е супер на вкус и консистенция, не е пресечено, абе добро е за ядене :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #68 -: Януари 16, 2012, 21:14:05 pm »
хм, на втори прочит, моето мляко след като цял ден седя в хладилника сега е екстра. е не е гъсто като с нож да го режеш, но е супер на вкус и консистенция, не е пресечено, абе добро е за ядене :lol:

Стефи т.к и аз съм заквасвала с на Баба 4,5% искам да ти кажа, че според мен, тя е пълна със суха сметана и затова не се олучава подквасеното кисело мляко, обаче това по БДС да. Съветвам те, него да изп за подквасване  :wink:


*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #69 -: Януари 16, 2012, 21:18:57 pm »
хм, оки, утре с него :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #70 -: Януари 16, 2012, 21:41:25 pm »
Днес и аз сложих, да видим резултата утре. Сложих прясно от "на баба" 3.2% и кисело на "бор чвор" 3.6 %.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #71 -: Януари 16, 2012, 22:16:53 pm »
Това е моето мляко: http://teodk7604.snimka.bg/other/kis-mlako.647669
Първото /в малката кофичка/ беше с не подварено мляко, квасено 6 часа. Стана не хомогенно, но гъсто със сладникав вкус.
Второто в голямата купа- подварено, квасено 12 часа, гъсто с плътна и гладка консистенция, леко кисела жилка.
Снимала съм и закваската.

EVIQ това не е ли и машина за кисело мляко? Откъде и на каква цена е взема? Може и да си споменавала ама ...


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #72 -: Януари 16, 2012, 23:23:25 pm »
хм, на втори прочит, моето мляко след като цял ден седя в хладилника сега е екстра. е не е гъсто като с нож да го режеш, но е супер на вкус и консистенция, не е пресечено, абе добро е за ядене :lol:

това онова първото мляко ли е, дето се точеше?

значи не си чела добре указанията. :P
след като мине времето за ферментация, млякото се слага в хладилник и там престоява поне 12 часа - така се стяга и се спира ферментацията.
после се яде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #73 -: Януари 17, 2012, 01:29:58 am »
Джам, 3-4 лъжици не са ли много. Спомням си едно време, че майка ми, ми казваше да не слагам много подкваса, ама не помня защо. Аз на 2 литра,  слагам 1 супена.
Момичета, имайте предвид, че ако млякото е по-топло при подквасването, после ще има кисела жилка. Или ако преседи малко повече докато се кваси, пак ще киселее.
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #74 -: Януари 17, 2012, 07:12:43 am »
Това е моето мляко: http://teodk7604.snimka.bg/other/kis-mlako.647669
Първото /в малката кофичка/ беше с не подварено мляко, квасено 6 часа. Стана не хомогенно, но гъсто със сладникав вкус.
Второто в голямата купа- подварено, квасено 12 часа, гъсто с плътна и гладка консистенция, леко кисела жилка.
Снимала съм и закваската.

EVIQ това не е ли и машина за кисело мляко? Откъде и на каква цена е взема? Може и да си споменавала ама ...

Това е машина за сирене :), купих я от ларедут по намаленията. Понеже не е много спорна за сирене, малко количество излиза и е по- скоро като маскарпоне. Реших да правя кисело мляко. А и за кисело мляко машинките са по- скъпи отколкото за сирене.Взех я за 18-20 евро с код.
http://www.laredoute.fr/vente-fromagere.aspx?productid=324175099&documentid=999999&categoryid=0&customertarget=0&numberpage=1&offertype=0&pos=17_n_n_n&prodcolor=1&source=search за сирене
http://www.laredoute.fr/vente-yaourtiere-fromagere-439-601.aspx?productid=324229248&documentid=999999&categoryid=0&customertarget=0&numberpage=1&offertype=0&pos=8_n_n_n&prodcolor=1&source=search за мляко


[/url]
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #75 -: Януари 17, 2012, 07:56:02 am »
Моето стана като на Стефи, но пък прочетох Джам и го бутнах в хладилника да видим довечера, ще яде ли Хасан баНца или не.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #76 -: Януари 17, 2012, 08:06:56 am »
Джам, 3-4 лъжици не са ли много. Спомням си едно време, че майка ми, ми казваше да не слагам много подкваса, ама не помня защо. Аз на 2 литра,  слагам 1 супена.

Mary, четох какви ли не пропорции. избрах тая като усреднена. вероятно зависи и с каква закваска се работи.

снощи правих втора проба - с друго купено прясно мляко, същата закваска, но по-малко количество, само в микровълновата. стана доста по-рядко от първия път.
много фактори са намесени, явно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #77 -: Януари 17, 2012, 08:24:22 am »
много фактори са намесени, явно...
И фактора кой кваси, аз слагам колкото теб, майка ми 1 кофичка закваска на 3 литра мляко, а свеки 1 ч.л. (ако била домашна и по-кисела се слагало кафена лъжичка). Според мен номера е да си уцелиш твоето количество...

*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #78 -: Януари 17, 2012, 09:00:54 am »
да бе, първото мляко е :lol: :lol:
ама верно не съм чела инструкциите, нищо де, ще знам за следващия път :)
*
Re: Уред за кисело мляко
« Отговор #79 -: Януари 17, 2012, 09:17:02 am »
Последно заквасвах с "Домлян" 4,5% (по традиционния начин с домашно мляко) - млякото се яде с вилица. На самото мляко пише, че е без консерванти и т.н.