0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #160 -: Ноември 20, 2013, 21:42:06 pm »
глупости, не вервайте на всички слухове, които се носят за Цанко. той, завалията, повече от разходка до копанята с манджа не си позволява - по здравословни причини. да не се измори много.

колкото до разбирането на котки и кучета с деца, искам да ви кажа, че всичко е много относително и ако някой има позитивни впечатления, нека не ги приема за общовалидно правило.

в дома на баба ми имаше куче и котка. виждала съм с очите си няколко случая, когато на гости пристига бебе или малко дете и кучето се скъсваше да лае по детето с един много различен, виещ начин - съвсем явно си изказваше недоволството и ревността.

а пък тая котка, 7 години не можа да преглътне Мартин. още от първия път, когато го занесох там в бебешката кошница, тя изфуча и се скри под дивана. до последно, тя се криеше моментално, щом детето влезе в къщата - а никога нищо не й е направил, не че е могъл изобщо. когато баба ми гушкаше детето, котката фучеше изпод дивана и мяукаше нервно и много особено.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #161 -: Ноември 20, 2013, 22:14:13 pm »
Имаме 200-литров аквариум в къщи. Не мисля, че е чак такава хамалогия да се поддържа. Някои рибки са капризни, но ако се получи баланс при стартирането на аквариума и не се внасят без карантина нови обитатели, могат да оцелеят доста дълго. Нашите рибки са на 5 години.

Бетите - за да са красиви се гледат разделени със стъкло. Доста варианти има за по една рибка в аквариум.

Костенурката, която имах също нямаше много изисквания и не пречеше. Хамстерите  миришат. На котка и куче в къщи не съм почитател.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #162 -: Ноември 21, 2013, 09:52:51 am »
Бетите - за да са красиви се гледат разделени със стъкло.

alia, това не го разбрах. би ли обяснила по-подробно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #163 -: Ноември 21, 2013, 10:39:31 am »
Честит ден на Християнското семейство!
Бъдете живи, здрави и много щастливи!

Аз нямам опит в отглеждането на животни и деца едновременно. Като студентка гледах кокершпаньол. Не ми е тежало, но пък и не е било необходимо да се грижа и за някой друг, пък и хигиена да поддържам като за дете вкъщи. Гледахме и котка - норвежка горска, около 2 години я гледахме, но при едно разгонване избяга и вероятно някой я прибра, защото повече никой не я видя. А беше наистина красиво коте. Тук подкрепям Жбрул, че пишкаше в празна пластмасова кутия без нищо вътре - сутрин с мен /тогава и голямата нужда/, на обяд с мъжо и вечерта след като се прибера от работа. Нямаше миризма на котка, но пък колко косми имашееее.... не ми се разказва.
Марто много се страхува от животни и дългокосми плюшени играчки, веднъж плака в магазин за естествена кожа, защото исках да му обуя топлинки; друг път едно гълъбче го гони, а той бяга с рев. Определено не съм провокирала страх у него, защото аз обичам животни, мен кучета не ме лаят, и изобщо винаги съм гледала дискретно да го насоча към куче или коте. Той отдалеч им се радва, но наближат ли го бяга. Вчера в детската градина трябвало да оцветяват папагал, извадила госпожата някакъв шарен плюшен папагал и нашия ревнал.
Намислила съм да вземем животинка вкъщи, на първо време мисля да вземем рибка или костенурка. Коментарите ви за грижите около рибките ми бяха много полезни и май костенурката ще е. Моля ако някой има опит с костенурки да споделя.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #164 -: Ноември 21, 2013, 10:55:00 am »
Честит празник на християнското семейство !

малко ми   става  едно такова ядосано - този ден отминава между другото , неотбелязан , не разбран ...А видиш ли Хелоуин се отбелязва и тръби    , голяма работа  сякаш е , а нима си нямаме кукерски празници ,заговезни с огньове и стрели ...


От големите кучета  и  котки Кало също  изпитва страх  - радва им се отдалеч , но доближат ли  пищи .
Наскоро вървим по тротоара  двамата  , изведнъж  до една ограда се появява муцуната на едно голямо  лаещо куче  - ми то аз се  стреснах ,а  малкия направо  заплака . А уж знам до кои огради има такива , но това ни изненада .И сега минавайки  покрай там -все отдалеч вече  , той казва , че има голямо куче  и го е страх.

Иначе снощи -видяхме малко котенце - изпадна в луд възторг  , толкова му се е радвал  ,с  глас се е смял  .Искаше да го вземем , повтаряше:  мое , мое , ела коте ,ела ... Обясних му , че то чака майка си да се върне  . 


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #165 -: Ноември 21, 2013, 11:31:03 am »
А не сме го забравили празника :) Тази година за първи път го посрещаме с нашето прекрасно слънчице и за нас е още по-хубав! Дай Боже всички семейства да са здрави и щастливи, домовете да са изпълнени с детски смях и Богородица да закриля децата ни!


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #166 -: Ноември 21, 2013, 21:24:04 pm »
глупости, не вервайте на всички слухове, които се носят за Цанко. той, завалията, повече от разходка до копанята с манджа не си позволява - по здравословни причини. да не се измори много.
Моля ви се, какви слухове - писалите го познават лично  :wink: и казват почти истината - Цанко си върши нуждите върху (до) сифона в банята. Кутия с пясъци или камъни не сме имали никога. Номадствали сме много - поне 4 къщи е сменил тоз котарак - намира си сам банята и си действа там.

Иначе, ако трябва да бъдем сериозни - котката върви с много косми! Хич няма да ви казвам къде съм си намирала бели снопове. Особено през пролетта и лятото.

Другото неудобство - заради тоз разглезен котарак вкъщи врати не се затварят. Не съм от хората, които ще вземат животно и ще го държат в коридора. Качен ми е на главата буквално. И изобщо съм на мнение, че всяко едно животинче трябва да се третира като такова, а не като кукла - като се наиграеш с него, да го затвориш някъде. Те подскачат, цапат, драскат, съсипват вещи и т.н. - ако не сте готови да го приемете, не си взимайте животно.  Аз си го търпя с все всичките недостатъци - търкам си черния под от бели косми и лапи, прежалила съм си дивана, няколко пердета, поне 5 китки и да не изброявам още, че да не ви откажа  :lol:

« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 21:26:47 pm от Елфи »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #167 -: Ноември 21, 2013, 21:27:33 pm »
Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
Кога ги заведохте за първи път на театър?
Вчера мина една жена през офиса и ми направи много мила презентация на Младежки театър Николай Бинев. Убеждаваше ме, че детските представления ставали вече за София.
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
http://www.mlt.bg/repertoar/spiashtata-krasavica/
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 21:29:23 pm от Ники »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #168 -: Ноември 21, 2013, 22:10:56 pm »
Аз заведох Ивана на куклен театър в София миналата година, точно беше на 2 годинки. Нищо не разбра, но пък си умря от кеф. Водя ги лятото на някакви представления в парка, които не са за деца, но Ивана обича висчко, в което има музика. Дори ни държа на някакви индиски танци, на които ние умряхме от скука, ама тя отказваше да си тръгва. Андреа е още малка, пък и не е като кака си с музиката. Догодина смятам вече да почна и двете да ги водя по детски театри. Тук няма куклен театър за съжаление.


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #169 -: Ноември 21, 2013, 22:16:47 pm »
На детски театър водеха дъщеря ми редовно организирано от ДГ.
Първият ни "за по-големи" беше "Българи от старо време" - в първи клас - много се смяхме.

На три и половина я заведох с много ентусиазъм на цирк - никакъв интерес.

Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
На този афиш бих отишла с удоволствие и аз  :D
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 22:21:35 pm от Елфи »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #170 -: Ноември 21, 2013, 22:45:02 pm »
На детски театър водеха дъщеря ми редовно организирано от ДГ.
Първият ни "за по-големи" беше "Българи от старо време" - в първи клас - много се смяхме.

На три и половина я заведох с много ентусиазъм на цирк - никакъв интерес.

Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
На този афиш бих отишла с удоволствие и аз  :D
Еми, айде де, идвай  :lol:
Ще я заведа, най-много да си тръгнем предсрочно  :D
Иначе за куклен си заплюх това : http://www.sofiapuppet.com/index.php/bg/main/programme_details/219/1/2013-12-01/0
На 7.12 е, ако има желаещи може да се съберем банда  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #171 -: Ноември 21, 2013, 22:52:51 pm »
Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
Кога ги заведохте за първи път на театър?
Вчера мина една жена през офиса и ми направи много мила презентация на Младежки театър Николай Бинев. Убеждаваше ме, че детските представления ставали вече за София.
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
http://www.mlt.bg/repertoar/spiashtata-krasavica/

нека стане поне на 3 годинки и първо опитай с добро - тоест, в кукления театър, на представленията за най-малките. в програмата там са описани кои представления за каква минимална възраст са.

на младежкия театър хич не ги бива "детските", а пък специално Карлсон, моят син не го изтърпя и на 6 години...


препоръчвам това:
http://www.sofiapuppet.com/index.php/bg/main/programme_details/249/2/0/0
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 22:54:40 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #172 -: Ноември 21, 2013, 23:07:58 pm »
Ники, ще дойдем  с вас на куклен театър.
Почти съм сигурна, че след 5 мин в залата, ще трябва да излезем, но поне ще се видим  :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #173 -: Ноември 21, 2013, 23:19:06 pm »
Дообре, значи куклен 7.12 с Гиги и Меци на  Трите прасенца. Ако проявят интерес ще идем и на Любопитното слонче  :lol:
Да се видим, Мецано, че е срамота. Ще се забравят младите  :wink:

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #174 -: Ноември 21, 2013, 23:26:23 pm »
Много е малка още и според мен, Ники. Изчакай поне на три да стане, както казва и джам. Ние гледахме преди половин година тук "О, колко е хубаво в Панама!" и много му хареса, но той знаеше историята от книжката почти наизуст.
В неделя ще ходим на "Петър и вълкът".
На цирк не е ходил.
През януари сме на концерт. Да видим колко ще издържи!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #175 -: Ноември 22, 2013, 09:58:43 am »
 Ще опитаме, ако не стане ще си ходим и ще чакаме да порасне още малко  :D
Времето вече е кофти за разходки навън и ми се иска събота и неделя някакъв социален живот да води, та и аз покрай нея  :lol: 

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #176 -: Ноември 22, 2013, 15:49:06 pm »

Аз май доста отдавна не съм се вясвала тук...
И ние около 3-тата година ходихме за първи път на куклен театър- трите прасенца. Хареса му, не се наложи да излизаме по средата...
И сега вече да се похваля /не, че повечето от вас вече не знаят де.../ - след като преди две седмици видяхме 2 точки, днес чухме две сърчица...Ама нали не може всичко да е спокойно, сега притеснения относно размерите - едното е доста по-малко, според УЗ - с около седмица разлика. Дето казва доктора - оттук нанатък всичко е в божиите ръце...



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #177 -: Ноември 22, 2013, 15:53:08 pm »
 :crossfingers: всичко да е наред и с двете човечета, Неда! Много много се радвам за вас :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #178 -: Ноември 22, 2013, 16:20:23 pm »
леле, Неда...  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #179 -: Ноември 22, 2013, 16:33:12 pm »
леле, Неда...  :bighug:

мдааа, както каза днес д-ра : докато се кумеше, искаш ли второ или не искаш - ей ти ся близнаци на стари години да гледаш....

Благодаря на всички за стиснатите палци досега /знам ви кои сте/  :wink: