0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #80 -: Ноември 13, 2013, 12:56:27 pm »
лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(

Оооо, твоята по-лесна... През рибка минахме, ама сега иска бебе зайче, истинско  8O. Първо ме притеснява миризмата и това, че отново аз ще го обслужвам, после се чудя колко дълго би оцеляло, тъй като няма да мога да спра поривите на нежност  :D
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #81 -: Ноември 13, 2013, 13:56:41 pm »
Джаме, ние имаме аквариум, Митака го получи за миналия РД,
обръщаха му внимание месец/два! Два пъти "боледува" цялата система,
сменихме поне два пъти всички рибки, което включва и кончина на няколко. :?
Ако приемеш съвет вземи една Голди, постави я в прозрачен кръгъл купол от Джъмбо,
това цялото упражнение за да видиш докъде ще е мерака за рибките.
Инвестицията за среден мОдел хубав аквариум хич не е малка с всичките такъми и арматури.

За протокола имаме и папагали - същия интерес. За тях се грижа аз, за рибките тате!

Дани  :lol: опасенията ти са напълно основателни и в двете посоки.

При нас еуфорията от рождените им дни още ги държи,
та темата Коледа у дома ще влезе малко по-късно!

Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #82 -: Ноември 13, 2013, 15:02:22 pm »
Рибки, да, трудоемко им е почистването и обслужването, ама поне са безшумни :). А нашият иска папагал, при това - говорещ - сякаш един /в негово лице/ не ни е достатъчен в къщи!!! Ама се разбрахме това да се случва догодина напролет за рождения му ден, щото видиш ли папагалчо може да измръзне докато го транспортира дядо ти Коледа. Изобщо веселба голяма пада!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #83 -: Ноември 13, 2013, 15:09:41 pm »
Благодаря  .
Отзивите около мен  за play-dohс-а е  , че не си заслужават   и т.н . Комплект за низане  мъниста  и подобни   вече имат- между другото много им е  забавен и интересен

лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(
въпросните близначки най-много искат жива маймунка   :D
пп.имат хамстери  :wink:
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 15:11:16 pm от nimika »


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #84 -: Ноември 13, 2013, 15:19:45 pm »
Ами купувай маймун, де, какво чакаш! :D :D :D
Иначе скоро купих за момиче на тази възраст от магазин за дървени играчки следния комплект: кукла или по скоро - фигурка на момиче, която се поставя права на една поставчица и се облича с различни дрешки, шапки, обувки, има и чанти и други аксесоари, които госпожиците могат да комбинират по своя вкус. Всички са с магнитчета и се залепват върху тялото на момичето. Всичко е израбонето от пресовано дърво и боядисано в много красиви цветове. Грабна ме вида му, а ми се стори и забавно, чак и аз взех да се занимавам да я обличам, докато я разглеждах.
Също занимателни ми се сториха 3д пъзели - огромни замъци, с крале и принцеси, които освен да се сглобят, могат и да се оцветя от децата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #85 -: Ноември 13, 2013, 15:44:26 pm »
спира ме цената на маймуна  , да си призная честно  , иначе що не  .После майка им  ще ми прати у дома аз да гледам трите маймуни накуп  :lol:


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #86 -: Ноември 13, 2013, 15:49:06 pm »
Къде две, там и три - и аз така си викам за папагала - дето един, там и два  :) - с него ще е малко по шумно, малко повече за чистене, но и - много по-забавно. Е, маймуна вече е по-сериозна работа, макар че, майтапа на страна, един приятел докато работел в Либия разправя, че обитавал една квартира с друг мъж и една маймуна на име Коко /Николайчо/. Скъсвам се от смях като вземе на разказва за нея - как пораснала, станала силна и "с ръчичките, ръчички ли са крачета ли  - прас, прас, напрвила им маси, столове, шкафове,на трески".
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 15:54:31 pm от hope-love »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #87 -: Ноември 13, 2013, 17:05:49 pm »
Ох това с животните ми е толкова познато... Аз усилено мрънках на нашите за папагалче или евентуално канарче, а те ми обясняваха, че Дядо Мраз няма как да го донесе, защото ще умре от студ. Тогава взех да мрънкам, че го искам за рождения си ден и в крайна сметка за десетия ми рожден ден ми купиха рибки - красиви и скучни, нито издават звуци, нито можеш да ги пипнеш... Не бях много доволна, за това за единайстия ми рожден ден, си купих папагалче и уредих една приятелка да ми го подари за рождения ден, така бях сигурна, че няма да ми откажат да го задържим. Няколко години по късно, майка ми която не искаше никакви животни ни взе коте, а междувременно от време на време гледаха пилета с баща ми в хола, а по едно време и диви зайчета имахме. Промяната в желанието за животни дойде от това, че се преместихме в по голям апартамент, а преди живеехме в две стаи. И сега разбирам майка ми защо не е искала животни и аз не искам, освен ако не живеят навън и идват да ги храним. Изкарах един месец гледайки гълъб в банята, няколко дена съм гледала бързолет, малко коте една седмица - но определено не става в такова малко пространство да живеят четирима човека и животно. Сега децата примрънкват за котка, но единствения вариант е да е улична и да се качва на терасата ни и да я храним. И снощи дойде един голям котак с каишка, решихме че е на съседа, но се оказа, че е на една баба от съседния вход, която почина преди месец и наследниците и са го изгонили. Ако продължи да идва, ще го храним и ще му се радваме, но ще си живее навън. Съседката е казала на нейните деца, че когато почнат да си подреждат сами стаята без да ги юрка, тогава ще говорят за домашни любимци.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #88 -: Ноември 13, 2013, 20:56:55 pm »
Абе като гледам са ви скромни децата  :lol: Моите искат домашни любимци.... тигър и лъв  :lol:
 Аз като дете съм имала котка, 11 хамстера, катерица и като голяма- куче и 3 аквариума риби :)
Вече други домашни любимци освен 3-4 лапета не искам :) По-малко грижи отиват  :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #89 -: Ноември 13, 2013, 21:18:18 pm »
лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(
Ако са ти малко дертовете...
Голема хамалогия е.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #90 -: Ноември 13, 2013, 22:24:25 pm »
Освен Дани някой да иска зайче? Зайкинята на брат ми се отчете преди месец и половина.  :lol:

Моят е скромен. Иска само пет хеликоптера и много книжки. Фен е на една поредица (май я няма на бг) на Роджър Харгрийвс (Roger Hargreaves).

Аз искам куче, но май ще трябва да си плащам и някой да ми го разхожда, особено през зимата, когато е много студено. Бррр!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #91 -: Ноември 14, 2013, 09:35:48 am »
Ще има  ли тема  отделна тема за коледните подаръци или тук да питам  :

момичета, дайте съвет - трябва ми подарък за  две сестрички  на 6г . Искам да им купя  общ подарък- нещо занимателно   . Мислех комплект за фокуси , но едната вече  го е  пожелала като коледен подарък  и аз трябва да измисля нещо друго -освен семейни игри  тип монополи и подобни   , друго   сещате ли се ?
От сорта на монополи е " Играта живот" , много популярна сред децата- а за плей дох- племенникът ми имаше почти всички варианти, както и лунни пясъци и не знам още какво - радваше им се за по ден и толкова, но между плей дох-а (което е като пластелин и лунния пясък , пластелинът цапа значително по-малко.Има едни глави на кукли (като отрязани от манекен), на които могат да правят прически, да ги гримират и т.н. Ако нямаш идеи гледай рекламите по Дисни канала , все ще ти хареса нещо
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #93 -: Ноември 14, 2013, 14:18:59 pm »
http://www.obekti.bg/chovek/10463-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82

много ми хареса
Наистина е много красиво. За мен си е вълшебство появата на съвършенно малко човече от две клетчици. Колкото и да сме изучили механизмите - кое, как и кога става, не можем да обясним всичко без да приемем, че е случва едно малко чудо. Нашите деца са малки чудеса :heartbeat:


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #95 -: Ноември 18, 2013, 12:53:03 pm »
Дами, моля ви кажете къде има хубави бебешки възглавнички, които не запотяват. На Коко много му се поти главичката, а като стане от сън, възглавницата му е мокра, много мокра. Сега спи на една( уж хубава) от дунапрен и е цялата на дупки-води се против задушаване.  Чудя се дали не са измислили бебешки възглавници от някакъв друг ,по-неспарващ ,материал.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #96 -: Ноември 18, 2013, 13:03:09 pm »
А на 7 месеца защо му е възглавница? Ние сложихме такава много след годинката. Да не говорим, че сега и двамата са големи и все още възглавниците се подвизават из други краища на леглото...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #97 -: Ноември 18, 2013, 13:10:50 pm »
Още при първото домашно посещение, педиатърът ни каза да му сложа ниска възглавница, а когато
 му поставиха диагноза тежък ГЕРБ , ми казаха, че непременно трябва да спи на възглавница , при това висока (нашата е много ниска ) и ,че трябва да повдигна матрака на леглото му поне на 30 градуса
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #98 -: Ноември 18, 2013, 15:23:17 pm »
Какъв е този "ГЕРБ" - за пръв път чувам. Иначе и на нашето зайче много му се потеше главичката, хем не слагахме възглавница. Тогава чух мнения, че по-обилното изпотяване може да е признак за липса на витамин Д, но не незнам дали е точно така. Така или иначе с възрастта изпотяване намаля.
 Не е или най-добре да е от естествени материали възглавничката - памук и като калъф и като пълнеж?
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #99 -: Ноември 18, 2013, 15:31:10 pm »
ivelinca, този тежък ГЕРБ ни мори почти 4 години всички в България, не е само твоят син  :jump12:

Сега сериозно за ГЕР  или рефлукс накратко - не ти трябва възглавница за бебе, повдигането на матрака заедно с още техники за кърмене на бебе с ГЕР ще облекчи положението.  А и дунапренова възглавница ще изпоти всеки, не само бебе. Моята дъщеря доста късно се сдоби с възглавница, като в началото хич не я ползваше по предначначение.

Има много писано от Бърди как да се облекчи положението. Потърси и пробвай при теб какво ще помогне.
« Последна редакция: Ноември 18, 2013, 15:50:33 pm от sia »