0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« -: Ноември 02, 2013, 18:35:30 pm »
Позволявам си да пусна темата , за да ви питам кога започват малките да спят по цяла нощ.
Не знам какво му стана на мойто, но по 4-5 пъти ме буди посред нощ и вече съм на ръба на изтощението.Помислих , че сигурно не му достига кърмата и пробвах и да се цедя (за да знам колко изяжда) и АМ да давам вечер- все същото-буди се, давам му малко да цока ,заспива и след час, час и нещо пак е ревнал. Моля дайте надежда! На моите дружки децата им от 2рия месец спят по 10-11 часа непробудно, а ние бетер бебетата по 5 пъти на нощ се будим
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2013, 19:07:54 pm »
Все някога ще започне да спи по цяла нощ, но кога..зависи от самото бебе. И ние още не спим. Това, което промених, за да не се разпадна от изтощение - лягам си към 8.30-9. Така поне поспивам малко преди 12 и се чувствам по-добре. А откакто върнахме времето т.е. 1 седмица, вече и ставаме с първи петли в 6-6.30. Запасила съм се с търпение и правя по малки корекции по пътя към заветната цел. Надявам се до годинката да спим по повече.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2013, 20:37:23 pm »
Наистина, всяко бебе е различно. Малката ми дъщеря е на 9 месеца и още се будим по 2-3 пъти. До преди 2 месеца се будехме по 4-5 пъти, суче по мъничко и заспива. Мислех, че като се захраним и я храня по-стабилно вечер, ще спи цяла нощ-да ама не  :wink: Вечеря каша и кърма и пак се буди. Кака и, която беше на АМ,  спеше по цяла нощ от втория месец. И аз съм вече на ръба на изтощението, но стискаме зъби и това е-друго не може да се направи.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2013, 23:24:34 pm »
Да не ви плаша, ама Алекс започна да спи сама по цял нощ на 2 години и 3 месеца, след като избиха всичките 20 зъба.

А за изтощението - спете когато и детето спи, така ще имате повече сили. А ако и татковците помагат, е още по-добре.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2013, 23:54:11 pm »
Моите момичета (след месец ще станат на 2 години), също са неспокойни. Рядко се случва да спят цяла нощ.
Явно и ние ще чакаме всички зъбки да изникнат.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2013, 08:18:23 am »
Ех, и аз не спя покрай малкия. Обаче ако са зъбките, ще има да си почакам - все още няма нито един :) Нощем успявам да се успокоя с мисълта, че получавам бонус повече време за гушкане и целувки :)



   La vita è bella
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2013, 09:17:25 am »
И ние не спим цяла нощ.Винаги се събужда по 1-2 пъти,а сутринта сме бодри още в 6 часа. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2013, 13:09:28 pm »
Никола направи годинка ,но още не спи по цяла нощ.Обаче се наспивам доста повече,отколкото с батко му.Никола спи при нас и все още цока ,та той си цока и спи,а аз си дремя също през това време.Брат му беше на АМ и падаше едно носене през 30 мин. като излизаха зъбите.Аз обаче съм свикнала да спя малко,защото и преди децата си лягах в 1 и ставах за работа в 6.30-7,на обяд не мога да спя (ако случайно се излъжа,после ми е много зле на главата).

 Ох ,ние не започнахме добре месеца - Никола е пак с кашлица и сополи ,ма се оправя вече поне.Но откриха на котенцето ни бъбречна недостатъчност и общо взето нещата са зле.
<br />
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2013, 14:55:05 pm »
Ивелинка, индивидуално е. Моите спят. Понякога големият си става преди нас, играе си. Единствено, ако огладнее, ни буди. Но и на това съм му намерила цаката. Подреждам му масата от предния ден. Обича да яде мюсли, сипва си сам в чинията, вади млякото от хладилника. Самообслужва се. Бебето спи обикновено до към осем. Понеже е много слаба, преди да си легна й давам да пие мляко (това към полунощ).
Зъби не са ги мъчили моите.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #9 -: Ноември 03, 2013, 15:04:07 pm »
Зори, какво се случи с маца, в какво се изразява тази недостатъчност?
Целувки за русия перчем Никола и Бате!


« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:26:15 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2013, 15:31:42 pm »
Да ви питам, Иви е от вчера сутрин с температура. Меря в ушите с Браун, но от дясно до ляво ухо има разлика до 0.6 градуса. Коя температура е вярната според вас?
Аз съм взела дясното ушенце, че мери по-високо и карам само по него, но ми интресно да чуя има ли обяснение. Мисля Jam беше писала някога по въпроса, но не откривам поста.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2013, 15:41:49 pm »
Оливче, бързо да оздравявате.
Аз меря със същия и действам като теб, когато има разлика.
Обяснявам си това с анатомията на всяко ушенце, на Митака има разлика, на Калина не.
При нея почти не е имало несходство в показанията.
Забелязала съм и друго, когато Т мине 39 няма разминаване.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2013, 15:48:37 pm »
Благодаря, Мише.
Още немога да разбера какво и е - няма никакви други симптоми освен температурата, която не ще да слиза. Обаче не ми се иска да я водя по спешни центрове, че само ще се обзаведе с още нещо. Чакам си чинно утре сутрин и я водя в педиатриата, само да не се влоши довечера, че снощи неспахме от Т.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2013, 16:11:19 pm »
Много добре те разбирам, бях в подобна ситуация миналата събота и неделя!
Стискам палци да ви мине бързо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2013, 16:13:21 pm »
Моите момчета и двамата започнаха да спят по цяла нощ към 2 годинки.

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2013, 16:26:42 pm »
Мише, какво се оказа при вас?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2013, 16:41:33 pm »
Калина тръгна с ларингит, аз направих гнойна ангина, Митака ден след мен същото!
Трима на АБ, при нас Т беше много висока!Калина не свали под 38 четири дни.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2013, 16:45:56 pm »
Oх! :?
Надявам се, че всички сте по-добре вече!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #18 -: Ноември 03, 2013, 16:57:55 pm »
Минава и заминава Оливче, усложнения да няма!Благодаря ти!
Дано при вас е някой бърз вирус, ако това изобщо е добро и за ден, два да отмине.
Не успях да заведа дори Митака на лекар и аз, и той бяхме с 39,
личната ми оказа това внимание и ни посети у дома. Добър човек е д-р Чавдарова.
Толкова безпомощна се чувствах, детенце да е зле и да не мога да стана да му помогна.
Таткото този път го подмина, та имаше кой да се грижи за нас.
Аз все повече обмислям варианта да ги отстраня тези сливици,
от миналата година това време до сега съм направила 5 или 6 гнойни ангини.
Съответно съм изпила толкова АБ + още един когато ме оперираха.
Обсъдихме това със семейната лекарка и щом оздравея ще направим пълни изследвания,
консултация с добър УНГ и ще решим какво да правим.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2013, 23:03:58 pm »
Мише, ако наистина те са причина за всичките аб, по-добре ги извади преди да са ти навредили по-сериозно. Казват, че уж спирали инфекциите да слизат надолу, но аз съм на друго мнение. Без сливици съм от 6 годишна и досега не съм имала проблем с дробовете или долните дихателни пътища.
Много здраве на цялата миша дружина!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #20 -: Ноември 03, 2013, 23:14:25 pm »
Мише ,много бързо се случиха нещата.В Понеделник вечерта му сложихме храна ,както винаги преди да легнем,но на сутринта не я беше изял.Цял ден се занимавахме с РД на Никола и вечерта му даваме мезенца от масата,той не иска - това не е било до сега ,храната му също непокътната.Сутринта го водихме на лекар и му направиха изследвания и така разбраха.Изведнъж това коте отказа да яде и стана кожа и кости буквално за 2-3 дни,Нищо не е хапнал от Понеделник вечер ,пробвахме какво ли не и със спринцовка и не и не .Всеки ден е в клиниката на системи,вечер го взимаме.Няма сили вече милото,само лежи и главата не може да си надигне. :(Казаха 5 дни системи,после пак кръвна картина и ще видим на къде вървят нещата,та утре ще чуем присъдата .
<br />
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2013, 23:28:30 pm »
Леле, 2-3 годишни мъници и още се будят! А аз си мислех, че още малко остава и ще си отспя най-после  :balk_126: :balk_132:. А иначе през деня и аз не мога да спя- ако легна после съм още по- зле, като маносана ходя, нещо кръвното ми ли пада не знам, ама по-добре да не спя изобщо отколкото да спя през деня.
А за вирусите и нас ни лепна нещо първо тате, после мама и накрая и Коко се разсополиви, но за радост не вдига температура(ако термометърът ми е наред де). Педиатърът ни не е фен на тежките лекарства за бебета и предписа само калций , вит.С и каза панадол да давам, а в нослето или Низита или Стеримар (то и  двете са солен разтвор), но тея сополи не искат да минат. Я кажете нещо безвредно или бабешко за течащ нос, което да помага. Аз имам чувството, че тая  солена вода хем не помага , ами и храчки му образува , да се дави детето
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2013, 06:18:47 am »
Зори, стискам палци на Пухения член на вашето семейство да се оправи!

ivelinca, бебчето ти е на седем месеца,  да има и такива бебета спят си цяла нощ,
но това вероятно са единици, всяко има свой собствен ритъм, като нас!
Дали ще е неспокойно от вадене на зъби, или от желание да хапва нощем или други поводи за будене, които докато детенце няма речеви запас само да каже, няма как да разберем.
Признавам си, може да съм била недоспала някой път, но съм приела това и толкова.
Здрави да са само и ми се ще моите да искат да ме гушкат и като пораснат.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2013, 09:08:42 am »
Сигурно си права, може би е от зъбките, защото определено не е глад- иначе нямаше да цока само по малко и да заспива, а щеше да си се наяде. Ама така се надявах да се включите с думите: А няма страшно още2-3 месеца и ще спи:)!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2013, 09:39:45 am »
Здравейте момичета! Да се включа и аз в ноемврийската темичка :)
Да не го урочасам сега, но моето момче си спи по цяла нощ още от 2-месечен. Е, от време на време се върти повечко, помрънква, но като дам биберона и си заспива. Вечер си изпива млякото в 21.30ч. и после чак в 6.30 ч. се сеща за ядене :) Но това пък не значи, че аз спя - все ги гледам с каката да не са се отвили, да не им е горещо, спокойни ли са -  :balk_132: голяма съм крава.
И нас не ни подмина вируса - всички го изкарахме, но Вики го държи най-дълго :( Като не може да се издуха милото и сополите се стичат в гърлото му и от тях пък се дави и кашля. Иначе Т няма и дано вече се оправи, че стана вече една седмица.
Да попитам: Къде водихте дечицата за профилактичната ехография на коремни органи, която се прави на 6 месеца? Питам за София
« Последна редакция: Ноември 04, 2013, 09:58:55 am от desita_r »


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2013, 10:00:52 am »
Здрав месец ноември пожелавам на всички - малки и големи!

Ние захапахме втора седмица на градина след великото кашляне! Дано е последно и скоро не ни лови, че се измъчихме с кашлящо Злато в къщи, па си и поомръзнахме  :lol: То детето не видя други деца почти месец и направо стана нетърпимо  :wink:

По въпроса за спящи и неспящи деца - ние спим от 2-3 месечен по цяла нощ. С малки изключения - съвсем малки - нито е ял, нито е пил през нощта. Само, ако е сънувал нещо - да промрънка! Ама на кой ще прилича  - майка му спи като буба  :lol:  :lol:  :lol:

Лек ден на всички ви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2013, 10:19:10 am »
А , то и ние сме семейство мечки, само да хъркаме ни дай- ама на'що от къде се пръкна такова неспящо не знам ?? Лятото беше по-добре заспиваше по-късно и откарваше поне до 5-6 сутринта ако е заспал към полунощ. Но сега по-рано го наляга умората и като заспи в 9, храня после към 12 в полусън, и се започва буденето в 2:30,после3:30, после в 5, е снощи например ме вдигна 4 пъти след като яде стабилно в 00:00, и сутринта в 6:30 -7:00 е готов за игри, а мама е толкова уморенааа,ама няма как-ставам храня, слагам нещо за обяд да се приготвя, че ако реши по-рано да врякне да съм готова. Ей сега заспа, но аз съм вече станала и край. Добре че е това Бейби ТВ, че да има занимавка докато върша нещо извкъщи. А вие на какво мнение сте за гледането на телевизия? Май не е много редно толкова мъничък да му давам да гледа, ама и аз да открадна някоя минутка спокойствие -пускам му през деня и също ако не иска да яде нещо пак му пускам и като се зазяпа в телевизора си хапва благо,благо
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2013, 10:26:56 am »
Успешен месец и от мен! Здрави деца и родители!

За спането- моята фурия спи по цял нощ от 5 месечна. Към днешна дата най-късно в 21 часа е в леглото и така до 7  :D

ivelinca, аз не те съветвам да използваш ТВ-то за примамка за ядене. Ще дойде време, в което без да гледа няма да яде. Учи от сега, че на масата се яде, пък после всеки да прави каквото иска.
Моето не е телеман, ама то в нас не се гледа ТВ. Пускам й всеки ден на компа по две-три серии на Маша и Мечока и това е.
Сега е във фаза да пее. Слуша детски песни до посиняване. Че вече и поклон е отработила за пред публиката, която се сътои от 10 плюшени играчки. Дядо КолЯда щял да донесе микрофон.

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2013, 10:37:59 am »
Ау, ами да -голяма съм патка-сама ще го науча ,че яденето и бейби тв са взаимно свързани, макар че това го правя само ако това , което му давам за ядене не го привлича особено, но пък може да му дойде на акъла, че може  да прави мурафети дори и ако яде нещо вкусно.Ей , много съм зле- добре ,че е форума да ме подсеща за някои неща. Хем и Д-р Спок съм чела и пак допускам елементарни грешки и неусетно сама си го набивам
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2013, 19:05:38 pm »
имахме един прекрасен период от около месец, в който нямахме колики, зъбите си кротуваха и се будеше по един път през нощта, та даже и е пропускал. И от миналата седмица изведнъж се почна буденето по n пъти. Гледам през деня да поспя малко с него - половин час да е, все ми е файда. Ама сега и през деня е нервен, предполагам от зъбките. Мрънка, че и ревва, ако не му обърна внимание. Почти постоянно сме или на ръце, или по улиците. А и другата "радост" е, че ползва гърдите ми за чесалки, като му е много гадно явно :( Извадих пак Гармастан-а, а мислех да го подарявам на една прясна мама. Тези силиконови накрайници/ предпазители реве и не суче, докато не ги махна.
Телевизора и компа само да ги зърне и се омагьосва. За сега успявам да се справя без такива занимавки, щото съм против, ама дано устискаме периода със зъбите. Сега пак мрънка, ама съм го дала на баща му да се оправят по мъжки. Той тъкмо пита -ама цял ден ли е така??
Оф, живи и здрави да сме - и това ще мине.


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2013, 20:10:54 pm »
Моят младеж няма особен интерес към телевизора.Единствено като пускаха онази реклама на Джъмбо,гледа като хипнотизиран онзи зелен мечок. :lol:
А лаптопа само да го види и почва да го блъска.
Аз се отчаях като ви чета с това спане.Ей сега заспа в 20 часа,очаквам включване в 1 часа,после в 4 часа и в 6 часа се храним и готов да си играе.А аз две не виждам.Тази сутрин първо го взех при нас,той взе да ни удря шамарчета и да скубе.Върнах го в кошарата и съм заспала,събудих се в 8 часа,нашия си играе и се търкаля.Дали е спал не знам. :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2013, 23:32:17 pm »
Момичета, имам въпрос  :D
Някой дали знае в руските магазини Берьозка само храна ли продават  :ask:
На вълна коледни подаръци съм вече. Един от подаръците се оказа мисия невъзможна. Кукла Маша, а сега де. Гледах в ebay, безобразно скъпи, на нищо не приличат. Тази от снимката струва 23 паунда + 7 паунда доставка  :?
Ако някъде ви попадне ще съм благодарна да ми кажете  :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2013, 08:19:59 am »
А вие на какво мнение сте за гледането на телевизия?
Съветват до 2г. възраст да не се гледа. Аз така направих с моите, малката почна да гледа може би няколко месец по-рано. И сега не давам повече от половин час на ден и само вечер. Въобще съм им казала, че телевизия само, когаот е тъмно т.е. след като вечерят и преди да си легнат. По-трудно е да, но аз мисля, че си струва. И без това както върви света по-голямата част от живота си ще изкарат пред монитори, няма нужда от сега да се зомбират :-).


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2013, 09:00:27 am »
Ники, в този на Дойран със сигурност няма. Имаше единствено бисквитки или нещо подобно с Маша и Мечока.

Аз скоро също търсех нещо подобно в един магазин, но единствено имаха малки фигурки на Маша и мечока - 8 -10 см., пластмасови.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #34 -: Ноември 05, 2013, 10:51:51 am »
Виждала съм Чебурашка и Крокодил Гена в "Берьозка" преди време /но скоро тях видях плюшени и в "Хипо"/, та незнам от къде са ги вземали. Разпитай по руските кулинарни магазини за Маша, може да те насочат хората.
А защо не потърсиш в нет-а някой /фирма или човек/, който изработва текстилни кукли, можеш да му поръчаш, хем ще я направи да изглежда като на филмчето, което май бе споменала, че гледате.
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 10:56:15 am от hope-love »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2013, 10:58:05 am »
Вярно , че повечето са малки  , гумени или пластмасови  кукли Маша .
Ники  , разгледай тук   :
http://prodavalnik.com/tantsuvascha-masha-ot-masha-i-mechoka-i32416939
http://prodavalnik.com/hit-masha-i-mechoka---muzikalni-i34680691
http://prodavalnik.com/malka-masha-s-rozovi-dreshki-i33657539
http://prodavalnik.com/mnogo-golyam-komplekt-figurki-masha-i-mechoka-i34317103

Моя момък няма конкретни желания , той още не разбира  точния смисъл на Коледа и  носенето на подаръци от  дядо Коледа . Аз за това казвам на роднините да не се засилват  за подаръци . Но предполагам , че ще  му купим кухня с аксесоари  -без това все готви супа.
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 11:02:28 am от nimika »


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2013, 15:00:38 pm »
Хубава тема сте захванали, и на мен тази година ми липсват коледните идеи. Засега само чаршафи с ЦСКА са си пожелали  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2013, 15:35:28 pm »
Божидар още нищо не иска освен цица, памперси и гушкане :) искаме нещо да му вземем, но да не се затрупваме с глупави играчки, а да му е все пак хубав първи коледен подарък. Имам идея за костюмче на джудженце, но от къде? Някои знае ли - по възможност с онлайн пазаруване, или в Стара Загора/Пловдив?
На племенника, който е на 1г, съм харесала нещо като къщичка, замък или друго подобно. Помня, като бяхме малки нямаше таквиз работи и си правехме къщичка с одеало върху масата, или върху 2-3 стола :))) ееех какво прекрасно детство, ама кога беше...


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2013, 16:06:34 pm »
Ники,ще попитам една приятелка,тя живее до един от магазините.А да те питам теб,София миналата година хареса ли мечока,дето разказваше приказки ?И аз се чудя ,какво да купувам на малчо.Той уж още бебе ,ама така играе с коли -бръмчи и ги кара из цялата къща. :lol:Другото любимо е топките.

Бебе ,има много костюмчета и пижамки коледни в Джъмбо и са на добри цени - около 10 лв. вървят.

Телевизия у нас почти не гледаме,чат пат вечер ако пуснем.Баткото започна да гледа детски към 3г. ,а бебето за сега не се и заглежда.

нашето котенце вчера умря . :(
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2013, 20:56:10 pm »
Зори, много, много съжалявам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #40 -: Ноември 05, 2013, 22:25:24 pm »
Зори, съжалявам за котенцето :(

Мерси за идеите за Маша. Май открихме една в немския ebay  :D

Зори, за Мечока разказвач, внимание нулево тогава. Чак сега взе да се заслушва, ама й е по-интересно да го включва и изключва. Почти година си седя като украса.
Кухня й подарихме миналата година и тя вися, чак сега прояви интерес.
Трудна работа е да избереш подарък на дете на 1 година. Харесва коли, прохожда, нещо такова може и се ползва дълго време.
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 22:36:39 pm от Ники »

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #41 -: Ноември 06, 2013, 09:09:26 am »
И аз съм на тема подарък за Коледа - след влак, кулата на Рапунцел и къща на Лего френдс, тази година Алекс е повече от скромна. Наскоро си припомняхме филмчетата за Пепа пиг, та Алекс да не види, и тя като прасенцето Пепа си поръча йойо. :lol:
 Та ще търсим йойо, а ще хвърлям и тук поглед за интересни идеи. Че и кукла май иска - доводите ми, че има много кукли, с които не играе, засега не хващат дикиш.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #42 -: Ноември 06, 2013, 09:34:01 am »
Все едно моето момче да се трогне, като му кажа, че има много коли и камиони. Пак е хвърлил око на голям камион за Коледа, а скоро ученик ще става :). Поне вече се е насочил към сглобяващите се на "Лего", "Бам Бао" и пр. Ама камион да бъде и то - колкото се може по-огромен го избира /автовоз за състезателни коли, барабар с пит-стоп /за сервизното обслужване/
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #43 -: Ноември 06, 2013, 10:15:26 am »
мдам, коледни подаръци, време е да мислим. та ще следя и аз, някой с по-големи деца ако измисли добра идея да споделя веднага :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #44 -: Ноември 06, 2013, 10:53:22 am »
Z-че, мила разбирам те. Преди години така загубих моята сиамка, беше ми като детенце. Но... такъв е живота. Радвай се на двамата мъже сега, а ако после поотмине мъката може да си вземете пак. Макар че аз сякаш не бих го преживяла втори път!

Я като сте почнали с коледа, да ви върна малко по-напред: Ще имаме другата седмица карнавал на листата - трябва да измайсторим някаква украса от листа - корона, гердан - нещо такова. Мойто лъвче е капризно, за капак щяла да бъде Есента и ...!  Приемам идеи всякакви!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #45 -: Ноември 06, 2013, 11:01:10 am »
http://krokotak.com/2013/11/lesna-korona-ot-lista/ Ето корона от листа. И още една по-подходяща http://krokotak.com/2013/09/venets-ot-esenni-rozi/

Ние миналата седмица майсторихме книжки с листа, като на всеки лист залепи Алекс по едно листо и надписваше кое от какво дърво е. http://krokotak.com/2013/10/malka-knizhka-za-detsa-napravi-si-sam/
Разгледай и другите им есенни идеи :)
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 11:02:58 am от sia »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2013, 11:10:02 am »
Благодаря ти, Сия!
Крокотака ни е любим сайт, но не ги хареса Лъва тези корони. Не знам дали тези рози като са на главичката ще се виждат, а и колко добре ще станат  :oops:
Имам още малко време дано измисля нещо!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2013, 12:37:39 pm »
Може да се използва принципа, показан в "Крокотак", но с друг вид листа, по ефектни - от кестените например са големи и назъбени - едно слагате отпред, а наоколо - може по-малки или нещо друго.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #48 -: Ноември 06, 2013, 12:38:29 pm »
И аз ще ви чета за идеи за подаръци, за по големи момиченца, че той Стефуна е лесен, минахме на бърз ход през Джъмбо в търсене на плюшена Смърфиета за Ели за рождения ден и като излязохме, той вече повтаряше в несвяст, "ама аз искам, влак, автобус и онова с рибите - това са ми любимите играчки" ;). Да не говорим, че милия той, се оплака на баба си, че нямал джип и това пак му била любимата играчка, да не говорим за динозаварската писта с количките дето и нея я иска и тя пак му е любима  :lol:. Но Ели никога не знае какво иска, а ако се насили да измисли какво иска е някаква пълна глупост или нещо с което няма да играе като кукла например (има няколко, които се въргалят в един шкаф).  Та с нея ми е сложно като цяло, в повечето случаи разиграват със Стефан сценки с динозаврите или с някоя плюшена играчка... Принципно иска детски компютър, което и обясних, че е абсолютен боклук, а истински за момента не бихме им купили.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #49 -: Ноември 06, 2013, 13:05:20 pm »
Гери, в Джъмбо съм виждала домашен театър. Може при следващо ходене да огледате  :wink:

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #50 -: Ноември 06, 2013, 17:39:07 pm »
Позволявам си да пусна темата , за да ви питам кога започват малките да спят по цяла нощ.
Не знам какво му стана на мойто, но по 4-5 пъти ме буди посред нощ и вече съм на ръба на изтощението.Помислих , че сигурно не му достига кърмата и пробвах и да се цедя (за да знам колко изяжда) и АМ да давам вечер- все същото-буди се, давам му малко да цока ,заспива и след час, час и нещо пак е ревнал. Моля дайте надежда! На моите дружки децата им от 2рия месец спят по 10-11 часа непробудно, а ние бетер бебетата по 5 пъти на нощ се будим
Явор е вече на 9 месеца и все още си яде по 3-4 пъти нощем. понякога се събужда и за среднощни игри с един грейнал поглед -как да му се сърди човек.  Аз обаче не се оплаквам, защото наистина ми доставя невероятно удоволствие да съм с него. Понякога ми  се събират не повече от 2 часа сън на нощ, а през деня пишем домашни с първокласничката и работя във всяка свободна минута, но такъв е животът. С каката безсънни нощи не съм имала и тя от тримесечна спеше по цяла нощ, но всичко останало беше адски трудно, че и досега продължава така. Не мога да ви опиша какъв кошмар е този първи клас  за нас.
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2013, 08:39:01 am »
Ох, Мешко, откъде намираш толкова сили! След безсънни нощи и да работиш и домашни да пишеш, освен всички грижи покрай малкия!
Миналата събота и неделя бяха дали домашно и по математика и по писане еми голям зор беше, а в първи клас не ми е ясно как ще се оправяме! Като се приберем в 6 вечерта, какво написала, какво не - направо не ми се мисли.
Колежката казва, че много зависи от възпитателя на занималнята. Някои родители били много доволни, нямало нужда с детето да се занимават след училище, а тя пише домашно с нейното дете до 11 ч. вечерта. Това не е нормално  .... 8O 
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #52 -: Ноември 07, 2013, 10:38:22 am »
Убу де - не е ли за това занималнята? Да си напишат домашните там? Ми то детето ще издъхне, ако цял ден е на училище и после у дома продължава ученето. После как да имат желание за училище.


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #53 -: Ноември 07, 2013, 12:56:31 pm »
Гери, в Джъмбо съм виждала домашен театър. Може при следващо ходене да огледате  :wink:
Ники, мерси за идеята, виждала съм ги тия театри, но не мисля, че им трябва сцена, те сами си я организират и определено не държат да имат публика като си играят - пренасят си се в някакъв техен свят.

За домашните и Ели не е въодушевена много. Миналата седмица в понеделник им бяха дали домашната тетрадка да напишат една страница различни "ченгелчета" и да я занесат този понеделник. Всяка вечер пишехме по един ред, че да не и идва нанагорнище, но имаше реплики "ти само искаш да пиша и няма кога да си играя". Отделно вчера бавачката ми обясняваше като отишла да я взема половината група били наказани, защото са говорели и не са писали, Ели не е била от тях, тя има респект от учителките, но мисълта ми е, че явно е масово нежеланието за учене.
Спомням си, че на мен ми беше хубаво и с желание ходех в първи клас за разлика от брат ми който звънеше на майка ми и я молеше поне днес да не ходел на училище и аз си мислех, че той сигурно е единственото дете което не иска да ходи в първи клас, сега като гледам сигурно са рядкост тия които искат да ходят на училище.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #54 -: Ноември 07, 2013, 13:35:37 pm »
Потвърждавам - и за трудностите при писане на първите домашни в предучилищната и  за...нежеланието да ходят на училище.
Виж за ходенето на някакъв спорт или танци - сега в нашта група това е на мода - като чуят, че някой ходи някъде и почват да молят майките да ги запишат и тях. Това поне е хубаво, все някой някъде ще се "закачи" и няма да стоят само през компютрите и телевизорите.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #55 -: Ноември 07, 2013, 14:05:55 pm »
Мдаа, явно труден ще е прехода. Децата си искат тяхното и се борят със зъби и нокти за това - да не им отнемаме още детството. Прави са миличките, но животът е жесток за съжаление!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2013, 16:17:48 pm »
Ники , чак сега видях въпроса ти може и да сте поръчали но да напиша Една позната от тук си поръча
Маша
http://www.aliexpress.com/item/Russian-Musical-Masha-Baby-Dolls-for-Girls-Child-Russia-The-Gifts-Toys-for-Children/996997811.html

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2013, 18:09:45 pm »
Моето дете явно пак е на обратно.  :lol:
Преди в детската градина ходеше от първия ден с голямо желание и без да плаче.
Сега в училище пак така. Като чуе, че отиваме на лекар започва да се тръшка - Не искам на лекар, искам на училище. :D
Че да не й е малко,  и на английски я водя в Британика, и там много й харесва. И там болна, здрава, иска да ходи. Само един ден пропуснахме и орева квартала това дете. :lol: Ама то и аз щях да ходя да уча, те откровено си се забавляват докато учат. https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/965734_180018488860216_1644514623_o.jpg

И една питанка имам - Александра покрай един филм за вещици и екзорсисти (подценихме ситуацията и я оставихме да погледа малко), вече две седмици, че и повече я е страх да е сама в банята, стаята си и коридорът. Опитахме с табло с усмивки и големи награди да й вдъхнем смелост, на чест го ударихме, много говорихме, че няма такива неща. Гледахме Хари Потър, Каспър и подобни детски, но страхът не отминава.
Самата тя осъзнава, че няма вещици, призраци и духове, но я е страх.
Съвети и предложения приемам всякакви, ако сте минавали по моя път.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #58 -: Ноември 10, 2013, 14:24:01 pm »
Сия, моят ходи на лекар, но там или се завира в мен и почва да реве или не прави това, което му се каже. Така че, срам, не срам обещавам му нещо, което обича - сладолед, желирано мече, приятелче да поканим на гости, да му пусна филмче. И така да видиш колко кооперативен става. И уста отваря при зъболекарката, и при очната каза какво вижда на картинките и т.н.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #59 -: Ноември 10, 2013, 21:23:25 pm »
Сия, аз и сега не мога да гледам ужаси. Още помня, как като ученичка вече, гледах един филм с плъхове дето изяждаха хората... бррр. Та не мойш си представи колко време след това ме беше страх като слизам от леглото, отдолу да няма плъхове. Сърцето ми се стягаше и хем и аз знам, че няма как да стане това. Дано бързо му мине на детето, че наистина е много гадно. Ако усетиш, че имаш нужда от помощ, ходех след неуспешната бременност при психотерапевт. По принцип страховете му били нещо като специалност. Мога да опитам да се свържа с него и  да го питам, дали може да помогне. Но е в Плевен, освен да препоръча колега, където сте.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #60 -: Ноември 11, 2013, 09:25:50 am »
http://bebeshkidreshki.com/product.php?ProductID=16564
Ники, тук има пижамка с Маша и мечока, ако ти върши работа. Попадна ми докато търся някакъв коледен/джуджешки костюм за нашето момче. Ако някой знае къде мога да намеря?


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #61 -: Ноември 11, 2013, 09:29:31 am »
Благодаря за предложенията за Маша.
Сагата приключи щастливо. Поръчахме от немския ebay и вече чака доставка до БГ. Деси, благодаря ти. Изигра ролята на Снежанка  :D
Бебе, в Джъмбо има доста коледни дрешки за бебета. Ако не ти е удобно, търси онлайн.

Честит празник на всички! Нека Св. Мина закриля семействата ни!
Честит Имен Ден и на празнуващите!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #62 -: Ноември 11, 2013, 10:12:08 am »
Сия, аз и сега не мога да гледам ужаси. Още помня, как като ученичка вече, гледах един филм с плъхове дето изяждаха хората... бррр. Та не мойш си представи колко време след това ме беше страх като слизам от леглото, отдолу да няма плъхове. Сърцето ми се стягаше и хем и аз знам, че няма как да стане това. Дано бързо му мине на детето, че наистина е много гадно. Ако усетиш, че имаш нужда от помощ, ходех след неуспешната бременност при психотерапевт. По принцип страховете му били нещо като специалност. Мога да опитам да се свържа с него и  да го питам, дали може да помогне. Но е в Плевен, освен да препоръча колега, където сте.

То и аз не гледам и само подскачам, та и този не гледах, но баща й кат каза Какво толкова, и детето каза, не ме е страх, та сега ходим навсякъде заедно, да не я дръпне някой за крака.  :lol:

п.п. Ти с плъхове, аз след "Няма място за старите кучета", гледах да не се задържам пред вратата много, че да не ме гръмне някой през шпионката. :lol: Луда работа  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #63 -: Ноември 11, 2013, 10:14:55 am »
http://bebeshkidreshki.com/product.php?ProductID=16564
Ники, тук има пижамка с Маша и мечока, ако ти върши работа. Попадна ми докато търся някакъв коледен/джуджешки костюм за нашето момче. Ако някой знае къде мога да намеря?
бебе,тук видях два модела коледни костюмчета
http://www.chochkobochko.com/index.php?route=product/category&path=70

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #64 -: Ноември 11, 2013, 10:22:52 am »
Честит празник!
Здрави да са семействата ни!

Злато е отново на градина след няколко дни в къщи или по-точно на село. И сутринта пак - ходи му се на градинка, ама ако и мама е там - щастието ще е пъъъъъъъълно  :lol:  :lol:  :lol:

За подаръци за Коледа още не съм мислила. Ами то нашето чудо като "Нищо не искам, всичко си имам"  - така ми казва като го питам какво да му купя:)))))))))
Ай ся завиждайте ми, ама благородно  :lol:

Сега да не си помислите, че в къщи бъка от играчки - неееее, просто много, много не се заиграва с "истински" играчки, а повече си играе с нещица от сорта на - клечка от сладолед, кончЕ, празна спринцовка.....! И така! Лесна е моята!!!!!!!!

Слънчева и здрава седмица на всички!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2013, 10:47:11 am »
оф ходихме до пловдивското джъмбо в събота :) След 80км до там и още поне 20тина в търсенето му, щото аз разбрала-недоразбрала, че на пътя за Асеновград, па то било за Пазарджик и уж познаваме що годе Пловдив... та стигнахме ние, Божидар го фанаха лудите вече от пътуването... ииии имаше само едни боденца за 3 месеца и костюмче за 18-24 месеца :( одумкахме ей тъй между другото доста парички за др работи да не сме ходили напразно.
керита, мерси. И аз тъкмо от там май харесах едното елфско костюмче. Поръчвала съм от тях и са хубави дрешките.
Барбаронче, целувки на скромното Злато :)

 Честит празник и от мен! И ние много го тачим св. Мина. Дай Боже да закриля всички семейства!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #66 -: Ноември 11, 2013, 11:21:14 am »
За подаръци за Коледа още не съм мислила. Ами то нашето чудо като "Нищо не искам, всичко си имам"  - така ми казва като го питам какво да му купя:)))))))))
Ние пък искаме жълт подарък. И за рождения ден искаше жълт и сега пак жът. Питах , разпитвах какво да е, само я итересува цвета. Накря и викам добре ще  кажем на Дядо Коледа да ти донесе един жълт фулмастер, надявайки се да протестира, но нашата закима одобритело :-). Та и аз както теб  не знам какво да купувам


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #67 -: Ноември 11, 2013, 11:47:50 am »
Митко си е поръчал за коледа Плейдох за сладки,та сега като беше разпродажбата в Комсед го купих и го скрих.От вчера след 5 мин. зазяпване на Бен тен си поръча и най големия часовник :lol:

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #68 -: Ноември 11, 2013, 12:38:07 pm »
Митко си е поръчал за коледа Плейдох за сладки,та сега като беше разпродажбата в Комсед го купих и го скрих.От вчера след 5 мин. зазяпване на Бен тен си поръча и най големия часовник :lol:


Извода е: изчакайте възможно най-близкия момент до Коледа и тогава купувайте подаръци, иначе ще има да иска дететоооооооо:))))))) Ще му станат много подаръци! Хахахаха!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #69 -: Ноември 11, 2013, 14:18:59 pm »
Ние за това някъде към края на ноември обикновено вече написваме писмото до Дядо Коледа и край - повече промени и добавки не са възможни. Иначе ще се побъркам от ежедневните обсъждания дали да бъде това или онова, "не, не отказвам се, промених си решението" и т. н. и т. н. Сега ще му дам още седмица-две да помисли и сядаме на пишем. Той вече изписва добре печатни букви , така че поне част от текста ще сътвори сам, а защо не и целия. Ще бъде вълнуващо.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #70 -: Ноември 11, 2013, 14:50:39 pm »
София днес накарала баща си да се обади на Дядо Коледа, защото не можела да пише. Обадили се и поръчали подаръците  :lol:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #71 -: Ноември 11, 2013, 15:38:21 pm »
София днес накарала баща си да се обади на Дядо Коледа, защото не можела да пише. Обадили се и поръчали подаръците  :lol:
  :lol: ами че тъй де - да е сигурно детето, че Дядо Коледа знае какво иска

Хоуп, мерси за идеята - ще я ползваме нататък ;)

При нас емоциите за първата Коледа са за мама и тати и родата. Бебето евентуално догодина ще разбере нещо от празника :)


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2013, 13:34:07 pm »
Аз не знам дали ще разбере Духа на Коледата, но от сега го гледам така се радва на играчки и най-вече на новите, че не ми се мисли като дойде време сам да си иска -сигурно желанията ще са безброй  :balk_115: :balk_7:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2013, 11:07:25 am »
Ще има  ли тема  отделна тема за коледните подаръци или тук да питам  :

момичета, дайте съвет - трябва ми подарък за  две сестрички  на 6г . Искам да им купя  общ подарък- нещо занимателно   . Мислех комплект за фокуси , но едната вече  го е  пожелала като коледен подарък  и аз трябва да измисля нещо друго -освен семейни игри  тип монополи и подобни   , друго   сещате ли се ?


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #74 -: Ноември 13, 2013, 11:22:26 am »
Някои момичета в тази възраст се радват на различните комплекти /фабрики/ на play-doh. Но нямам личен опит до колко за занимателни в действителност и дали си струват...
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #75 -: Ноември 13, 2013, 11:31:23 am »
има и компекти за правене на бижута, станове за тъкане...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #76 -: Ноември 13, 2013, 11:42:18 am »
лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #77 -: Ноември 13, 2013, 11:48:19 am »
Е, Джаме, даже сте закъснели ние избухахме едни 200 лв  за ужаст на таткото за аквариум, плюс декорация и още 1000 други буклука, ... Ама още рибите не сме ги купили  :oops:, щото малката не си изпълни обещанието. Та аквариума беше за рождения ден, рибите вероятно Дядо ти КОледа може да се смили да ги донесе!
На работа имаме аквариум, еми хубаво си е да има рибки, недей толкова да го мислиш ами заръчвай!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #78 -: Ноември 13, 2013, 11:54:34 am »
Детският ми спомен от рибите на брат ми е доста ясен - престояване на води в легени, гонене на риби и прехвърляне в други съдове, за да се търка и чисти аквариума - все "приятни" и времеотнемащи занимания. Накрая, благодарение на сръчността на баща ми, монтирал етежерката на аквариума, същата падна от стената, аквариума се счупи, наводни стаята и драмата приключи :)
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #79 -: Ноември 13, 2013, 11:59:35 am »
И ние искаме рибки плюс още куп неща от рекламите между детските. :D


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #80 -: Ноември 13, 2013, 12:56:27 pm »
лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(

Оооо, твоята по-лесна... През рибка минахме, ама сега иска бебе зайче, истинско  8O. Първо ме притеснява миризмата и това, че отново аз ще го обслужвам, после се чудя колко дълго би оцеляло, тъй като няма да мога да спра поривите на нежност  :D
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #81 -: Ноември 13, 2013, 13:56:41 pm »
Джаме, ние имаме аквариум, Митака го получи за миналия РД,
обръщаха му внимание месец/два! Два пъти "боледува" цялата система,
сменихме поне два пъти всички рибки, което включва и кончина на няколко. :?
Ако приемеш съвет вземи една Голди, постави я в прозрачен кръгъл купол от Джъмбо,
това цялото упражнение за да видиш докъде ще е мерака за рибките.
Инвестицията за среден мОдел хубав аквариум хич не е малка с всичките такъми и арматури.

За протокола имаме и папагали - същия интерес. За тях се грижа аз, за рибките тате!

Дани  :lol: опасенията ти са напълно основателни и в двете посоки.

При нас еуфорията от рождените им дни още ги държи,
та темата Коледа у дома ще влезе малко по-късно!

Хубав ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #82 -: Ноември 13, 2013, 15:02:22 pm »
Рибки, да, трудоемко им е почистването и обслужването, ама поне са безшумни :). А нашият иска папагал, при това - говорещ - сякаш един /в негово лице/ не ни е достатъчен в къщи!!! Ама се разбрахме това да се случва догодина напролет за рождения му ден, щото видиш ли папагалчо може да измръзне докато го транспортира дядо ти Коледа. Изобщо веселба голяма пада!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #83 -: Ноември 13, 2013, 15:09:41 pm »
Благодаря  .
Отзивите около мен  за play-dohс-а е  , че не си заслужават   и т.н . Комплект за низане  мъниста  и подобни   вече имат- между другото много им е  забавен и интересен

лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(
въпросните близначки най-много искат жива маймунка   :D
пп.имат хамстери  :wink:
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 15:11:16 pm от nimika »


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #84 -: Ноември 13, 2013, 15:19:45 pm »
Ами купувай маймун, де, какво чакаш! :D :D :D
Иначе скоро купих за момиче на тази възраст от магазин за дървени играчки следния комплект: кукла или по скоро - фигурка на момиче, която се поставя права на една поставчица и се облича с различни дрешки, шапки, обувки, има и чанти и други аксесоари, които госпожиците могат да комбинират по своя вкус. Всички са с магнитчета и се залепват върху тялото на момичето. Всичко е израбонето от пресовано дърво и боядисано в много красиви цветове. Грабна ме вида му, а ми се стори и забавно, чак и аз взех да се занимавам да я обличам, докато я разглеждах.
Също занимателни ми се сториха 3д пъзели - огромни замъци, с крале и принцеси, които освен да се сглобят, могат и да се оцветя от децата.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #85 -: Ноември 13, 2013, 15:44:26 pm »
спира ме цената на маймуна  , да си призная честно  , иначе що не  .После майка им  ще ми прати у дома аз да гледам трите маймуни накуп  :lol:


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #86 -: Ноември 13, 2013, 15:49:06 pm »
Къде две, там и три - и аз така си викам за папагала - дето един, там и два  :) - с него ще е малко по шумно, малко повече за чистене, но и - много по-забавно. Е, маймуна вече е по-сериозна работа, макар че, майтапа на страна, един приятел докато работел в Либия разправя, че обитавал една квартира с друг мъж и една маймуна на име Коко /Николайчо/. Скъсвам се от смях като вземе на разказва за нея - как пораснала, станала силна и "с ръчичките, ръчички ли са крачета ли  - прас, прас, напрвила им маси, столове, шкафове,на трески".
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 15:54:31 pm от hope-love »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #87 -: Ноември 13, 2013, 17:05:49 pm »
Ох това с животните ми е толкова познато... Аз усилено мрънках на нашите за папагалче или евентуално канарче, а те ми обясняваха, че Дядо Мраз няма как да го донесе, защото ще умре от студ. Тогава взех да мрънкам, че го искам за рождения си ден и в крайна сметка за десетия ми рожден ден ми купиха рибки - красиви и скучни, нито издават звуци, нито можеш да ги пипнеш... Не бях много доволна, за това за единайстия ми рожден ден, си купих папагалче и уредих една приятелка да ми го подари за рождения ден, така бях сигурна, че няма да ми откажат да го задържим. Няколко години по късно, майка ми която не искаше никакви животни ни взе коте, а междувременно от време на време гледаха пилета с баща ми в хола, а по едно време и диви зайчета имахме. Промяната в желанието за животни дойде от това, че се преместихме в по голям апартамент, а преди живеехме в две стаи. И сега разбирам майка ми защо не е искала животни и аз не искам, освен ако не живеят навън и идват да ги храним. Изкарах един месец гледайки гълъб в банята, няколко дена съм гледала бързолет, малко коте една седмица - но определено не става в такова малко пространство да живеят четирима човека и животно. Сега децата примрънкват за котка, но единствения вариант е да е улична и да се качва на терасата ни и да я храним. И снощи дойде един голям котак с каишка, решихме че е на съседа, но се оказа, че е на една баба от съседния вход, която почина преди месец и наследниците и са го изгонили. Ако продължи да идва, ще го храним и ще му се радваме, но ще си живее навън. Съседката е казала на нейните деца, че когато почнат да си подреждат сами стаята без да ги юрка, тогава ще говорят за домашни любимци.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #88 -: Ноември 13, 2013, 20:56:55 pm »
Абе като гледам са ви скромни децата  :lol: Моите искат домашни любимци.... тигър и лъв  :lol:
 Аз като дете съм имала котка, 11 хамстера, катерица и като голяма- куче и 3 аквариума риби :)
Вече други домашни любимци освен 3-4 лапета не искам :) По-малко грижи отиват  :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #89 -: Ноември 13, 2013, 21:18:18 pm »
лесна е вашата, хорааааааааа
а ние искаме риби...  :(
Ако са ти малко дертовете...
Голема хамалогия е.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #90 -: Ноември 13, 2013, 22:24:25 pm »
Освен Дани някой да иска зайче? Зайкинята на брат ми се отчете преди месец и половина.  :lol:

Моят е скромен. Иска само пет хеликоптера и много книжки. Фен е на една поредица (май я няма на бг) на Роджър Харгрийвс (Roger Hargreaves).

Аз искам куче, но май ще трябва да си плащам и някой да ми го разхожда, особено през зимата, когато е много студено. Бррр!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #91 -: Ноември 14, 2013, 09:35:48 am »
Ще има  ли тема  отделна тема за коледните подаръци или тук да питам  :

момичета, дайте съвет - трябва ми подарък за  две сестрички  на 6г . Искам да им купя  общ подарък- нещо занимателно   . Мислех комплект за фокуси , но едната вече  го е  пожелала като коледен подарък  и аз трябва да измисля нещо друго -освен семейни игри  тип монополи и подобни   , друго   сещате ли се ?
От сорта на монополи е " Играта живот" , много популярна сред децата- а за плей дох- племенникът ми имаше почти всички варианти, както и лунни пясъци и не знам още какво - радваше им се за по ден и толкова, но между плей дох-а (което е като пластелин и лунния пясък , пластелинът цапа значително по-малко.Има едни глави на кукли (като отрязани от манекен), на които могат да правят прически, да ги гримират и т.н. Ако нямаш идеи гледай рекламите по Дисни канала , все ще ти хареса нещо
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #93 -: Ноември 14, 2013, 14:18:59 pm »
http://www.obekti.bg/chovek/10463-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82

много ми хареса
Наистина е много красиво. За мен си е вълшебство появата на съвършенно малко човече от две клетчици. Колкото и да сме изучили механизмите - кое, как и кога става, не можем да обясним всичко без да приемем, че е случва едно малко чудо. Нашите деца са малки чудеса :heartbeat:


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #95 -: Ноември 18, 2013, 12:53:03 pm »
Дами, моля ви кажете къде има хубави бебешки възглавнички, които не запотяват. На Коко много му се поти главичката, а като стане от сън, възглавницата му е мокра, много мокра. Сега спи на една( уж хубава) от дунапрен и е цялата на дупки-води се против задушаване.  Чудя се дали не са измислили бебешки възглавници от някакъв друг ,по-неспарващ ,материал.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #96 -: Ноември 18, 2013, 13:03:09 pm »
А на 7 месеца защо му е възглавница? Ние сложихме такава много след годинката. Да не говорим, че сега и двамата са големи и все още възглавниците се подвизават из други краища на леглото...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #97 -: Ноември 18, 2013, 13:10:50 pm »
Още при първото домашно посещение, педиатърът ни каза да му сложа ниска възглавница, а когато
 му поставиха диагноза тежък ГЕРБ , ми казаха, че непременно трябва да спи на възглавница , при това висока (нашата е много ниска ) и ,че трябва да повдигна матрака на леглото му поне на 30 градуса
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #98 -: Ноември 18, 2013, 15:23:17 pm »
Какъв е този "ГЕРБ" - за пръв път чувам. Иначе и на нашето зайче много му се потеше главичката, хем не слагахме възглавница. Тогава чух мнения, че по-обилното изпотяване може да е признак за липса на витамин Д, но не незнам дали е точно така. Така или иначе с възрастта изпотяване намаля.
 Не е или най-добре да е от естествени материали възглавничката - памук и като калъф и като пълнеж?
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #99 -: Ноември 18, 2013, 15:31:10 pm »
ivelinca, този тежък ГЕРБ ни мори почти 4 години всички в България, не е само твоят син  :jump12:

Сега сериозно за ГЕР  или рефлукс накратко - не ти трябва възглавница за бебе, повдигането на матрака заедно с още техники за кърмене на бебе с ГЕР ще облекчи положението.  А и дунапренова възглавница ще изпоти всеки, не само бебе. Моята дъщеря доста късно се сдоби с възглавница, като в началото хич не я ползваше по предначначение.

Има много писано от Бърди как да се облекчи положението. Потърси и пробвай при теб какво ще помогне.
« Последна редакция: Ноември 18, 2013, 15:50:33 pm от sia »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #100 -: Ноември 18, 2013, 15:37:23 pm »
Дами, моля ви кажете къде има хубави бебешки възглавнички, които не запотяват. На Коко много му се поти главичката, а като стане от сън, възглавницата му е мокра, много мокра.
Топло му е на детето, всеки се поти на разлчино място, но щом се поти значи му е топло. Ивана така се поти и и става мокра главата и като я видя веднага я развивам или свалям някоя дреха.

Опа, сега видях, че е от дунапрен. Ми това може би помага за изпотяването, макар че нали има отгоре калъфка.


  
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #101 -: Ноември 18, 2013, 23:37:49 pm »
Диагнозата наистина е ГЕРБ ( Гастро Езофагиална Рефлуксна Болест) , а не само ГЕР, и на мен ми беше смешна двусмислицата , която се получава. Боби ,гледам да не го навличам много, топлим се с климатик, който поддържа около -20-21 градуса, което , мисля не е много . Сега спи с едно боди потник и една тениска отгоре,, така ,че само от възглавницата ще да е .Ще взема да я разкарам тая възглавница наистина. По принцип то може малко и гена да играе, защото на мъжът ми главата му също много се поти, особено вечер.  То ние и без друго сме контра на диагнозата си- наддава в норма и повръща, когато е прав или седнал, а не ,когато лежи по гръб, така че от пинизи с матраци и възглавници май няма нужда вече, Мерси за вниманието, но все пак, ако продават хубави бебешки възглаВки- кажете къде ги видяхте
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #102 -: Ноември 19, 2013, 08:12:55 am »
оф с тез въглавници... мен мине се не мине ден и някоя баба - ааа ма то без възглавничка ли е? е, що така? другото дето скоро ми се случи - ям аз мекица и малкият ме гледа. става ми едно гузно такова, а една баба - ми дай му на детето да си опита  8O ми тъй де яко ще захранваме с мекици, кюфтета и т.н.  :lol:
този ГЕР(Б) не изчезва ли след захранването? дано бързо отшуми и при вас. иначе и Божидар се поти на главичката и ръчичките, ама като още не сме охладили след банята и започне да суче. много енергия явно отделя в сукането :)


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #103 -: Ноември 19, 2013, 08:33:55 am »
ivelinca Такава купих навремето за моя син, ама колко е добра - не знам, защото не е ползвана никога, понеже той предпочете моята  :lol: http://www.bambino.bg/chicco-vazglavnichka-protiv-zadushavane-kolichka-chicco-000144-p-1752.html Предполагам, че по-малко ще се поти с нея, ако не друго, защото е цялата на едни дупки, като швейцарско сирене.

Относно рибките като домашни любимци, ако не е златна рибка в буркан...всичко друго е зверска хамалогия. Т.е. с малки деца и ограничено време - не го препоръчвам на никого.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #104 -: Ноември 19, 2013, 09:50:50 am »
Има вече модерни аквариуми, с които няма хамалогии като тези едно време.Най-добре е да се посети специализиран махазин и да се проучи въпроса.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #105 -: Ноември 19, 2013, 09:56:00 am »
Има, да. Като човек поддържал 2 такива модерни - един 300 и един 500 литра, в които гледах и акули, мисля че все пак имам малко от малко понятие какво и защо казвам. ;) Каквато щеш филтърна система слагай - чистиш на ръка грунда с "лайнярката" през ден, иначе и филтрите се задръстват и болести по рибите тръгват и пр. пък тогава какъв разход и мъка е... Та е много трудоемко, ако ще го правиш като хората. Ако купуваш рибки, с цел да измрат набързо, докато детето му мине мерака - става.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #106 -: Ноември 19, 2013, 10:08:03 am »
Щом си гледала акули, всичко е ясно  :? Все пак ако някой има желание не виждам защо да не проучи въпроса. От филтър до филтър има голяма разлика.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #107 -: Ноември 19, 2013, 10:18:01 am »
Кристъл, много близък мой роднина продава рибки, най-различни видове.Е няма такъв ужас.Предпочитам куче, котка, всякакво друго животно ама не и това през ден да чистя това стъкло и да ставам мокра, а човека си е купил много добра система от филтри, точно защото с това си изкарва парите.

А и знам точно колко продължава любовта към рибите на децата , около седмица.След това стават интериор, имала съм риби само да уточня.

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #108 -: Ноември 19, 2013, 10:20:02 am »
Кое точно е ясно Crystal? Аз не казвам някой да не проучва въпроса, споделям си мнението като човек подробно проучил въпроса. Доколкото схващам - в темата никой няма мерак да става "виден акварист", а да зарадва детето си с рибки. Дори малък, но отлично оборудван аквариум за оптимално лесно обслужване - няма да намери човек под 400 лв., оттам насетне има разходи по "пълнеж". Та ако родителите не смятат да се занимават сериозно с такова хоби (понеже децата им 100% няма да го направят) - казвам кой е евтиния и приемлив вариант. Шарановите рибки (като златните) са най-непретенциозни, виреят и само с една машинка за въздух и честа смяна на вода. Другата добра опция са хибридите, щото почти не ги лови болест (т.нар папагали), но те имат нужда от по-голям аквариум все пак и филтърна система. Предлагам инфо на готово в случая, пък ако някой държи лично да провери доколко съм права - нЕмам против.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #109 -: Ноември 19, 2013, 10:36:46 am »
Наистина, ако родителите са запалени има смисъл. Моят мъж е гледал риби и сега ако имахме място бихме си взели заради него, би му доставяло голямо удоволствие. А на децата всяко нещо им е за няколко дни-и кучето, и котката. Като гледала куче 14 години, предпочитам рибите пред него - кучето е много по-голяма разправия, плюс че не можеш да мръднеш никъде без да намериш кой да ти го гледа. Иначе за рибите всеки сам си преценява като събере информация.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #110 -: Ноември 19, 2013, 11:35:41 am »
Jbrul вашата дунапренена ли е ? Понеже нашата също е на дупки, но не се сещам за марката и точно тя го поти.
А по въпроса за храненето - деликатна ,за мен, тема- постоянно ми се случва да ме питат баби и съседи ," ама по някоя трошичка не му ли топваш във вашта яхния да си опита детето. Ма то как тъй не му даваш кисело мляко ,хич. Намажи му зъбките с ракия и ще видиш как цяла нощ ще спи. Като не ще биберон натопи му гу в мед и готово. " и върха на  сладоледа " Навремето за вечеря им правихме попарка с винце и по цяла нощ си спяха децата osi_12.  Една позната на свекито пък ме посъветва да му дам кисело млекце на бебето ( беше на 3 мес) и щяло да спре да повръща. После от болницата ми казаха , че сме с повишен риск от алергия точно към кравето мляко- тъкмо да бях се вслушала в един добросъвестен съвет.
Пък за обличането колко укорително ме гледат съседите.... Ето , вчера го изведох навън, ходихме набързо до магазина, и после реших да поседим още половин час навън- веднага реплика от съседката злобно: "Прибирай го туй дете, ще настине. Айде стига го държа на тоя студ!"

Пу, бъктън от съветници
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #111 -: Ноември 19, 2013, 11:42:42 am »
 :lol: Споко, по-лошо става с времето :lol: После ще ти дават съвети за възпитанието, много е забавно 8)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #112 -: Ноември 19, 2013, 11:52:07 am »
ivelinca, ако я намеря пуста възглавница - мога да ти кажа, ама идея нямам къде е в момента. Затова ти дадох линк точно каква е, вероятно има инфо за материала някъде по-подробно. Моето хлапе спи на възглавница 80х80 см, с пълнеж от гъши пух - всякак я гъне и се намества отгоре й - тя подлежи на всякаква "трансформация". Моята е същата, ама му купих и на него, за да си я измъкна най-после.  :lol:

Относно всякакви "съвети" за малкия - не съм получавала често, ама и да получа - хич не ги отразявам, ако някой си позволи да пили все пак - режа. Нелюбезно.  :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #113 -: Ноември 19, 2013, 12:04:13 pm »
1. за възглавниците

- пуснете в Зачатие търсене за "възглавница латекс" и гледайте колко теми със съвети ще ви изскочат.
- махнете дунапрена, вземете латексова възглавница
- напишете в Гугъл "детска възглавница латекс" и ще ви изскочат сума предложения - повечето с покупка онлайн
- възглавницата на моето дете е тази:
https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_izdeliia-10/vyzglavnici-13/bebe-128

2. за рибките

тъй като аз проявих интерес и целта ми е да задоволим временно мерака на детето без излишна хамалогия и при първа възможност ми се ще рибата да отплува от къщи... да ви питам какво ви е мнението за тоя вариант, който измислих след известно четене:

http://bg-pet.com/Fish/Aquariums/betta.htm

те тоя, първия аквариум си избрах - и вътре една мъжка рибка бета. четох, че не им трябва много място (спори се по въпроса, но общо взето се скланят на около 1 галон (5 литра) на рибка, което го изпълнява този аквариум, не им трябвало аериране и филтър, у нас е топло, така че няма да е нужен нагревател...

добра ли е идеята или нещо бъркам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #114 -: Ноември 19, 2013, 12:16:02 pm »
jam, тъкмо влизах да ти пиша, че това е най-разумен вариант.
Обаче аз от риби не разбирам.

Имахме на работа навремето два огромни аквариума - ами, няма такава хамалогия, хем модерни бяха.
А по-боледуващи животни от рибите, не съм виждала. Или пък сложим нови риби, то пък другите се оказват месоядни, та се изпоизядат.

Абе, взимайте си котки, бе, хора! Спят 23,45ч. в денонощието, па станат да хапнат и от време на време търчат из къщи. Даже и не трябва да се къпят  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #115 -: Ноември 19, 2013, 12:18:29 pm »
Абе, взимайте си котки, бе, хора! Спят 23,45ч. в денонощието, па станат да хапнат и от време на време търчат из къщи. Даже и не трябва да се къпят  :lol:

нали взех миналата седмица едно малко коте за леля ми с тайната умисъл Мартинчо да ходи да си играе с него, като му се прииска. е... на петия ден вече иска да го връща!!!
много скачало, много играело, много лоши навици имало, аман....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #116 -: Ноември 19, 2013, 12:23:48 pm »
И твойта не е лесна. Пак като не е орел  :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #117 -: Ноември 19, 2013, 12:28:35 pm »
и в нашето семейство 75% искат котка, но нямаме кворум заради останалите 25.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #118 -: Ноември 19, 2013, 12:29:55 pm »
не ми припомняй за орела... и без това, летенето не е падало от дневен ред...

моята никога не е лесна, такава ми е кармата. чакам мнения за рибката бета и аквариума...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #119 -: Ноември 19, 2013, 12:30:44 pm »
и в нашето семейство 75% искат котка, но нямаме кворум заради останалите 25.

ми променете си изборния кодекс, бе! така че кворумът да падне до 75%... е, тука има специалисти, ще ви посъветват как...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #120 -: Ноември 19, 2013, 12:38:58 pm »
не става толкова лесно тая работа. ;)

За рибата - много добра идея и аквариумите също изглеждат много добре и като цена. Ако е само за да се радва детето - идеални са. Ако стане хоби работата става голяма вече. Познавам хора целите им холове бяха превърнати в аквариуми за определено време. А какви хубави има на тоя сайт с четирицифрени цени.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #121 -: Ноември 19, 2013, 13:12:18 pm »
Jam мнооого благодаря.
За мераците по животинките се моля на всички Богове, нас да ни пропуснат, защото аз обичам животните отдалеч. Мога да им се радвам само през решетка или на разстояние от 3 метра поне. Но да докосна каквато и да е твар е някакъв ужас за мен, нещо немислимо и недопустимо. Дано само не прехвърля тази си фобия и на детето, както често се случва .
Jam идеята за този аквариум е супер според мен, изглежда добре , но и малък да е пак на мама ще се пада честта да го поддържа. Аз съм имала само риби,(които не пипах аз) и наистина е гадна частта със смяната на водата, но от друга страна рибките  не могат да направят бела ,когато са сами вкъщи, както свободно движещите се животни. Братовчедка ми имат една риба, която я държат отделно в една сферична купа,  без въздух и филтър и нищо и няма . Не знам каква и е породата, но сигурно ще е тази към, която и ти си се насочила - така че , късмет с новото занимание  :balk_175:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #122 -: Ноември 19, 2013, 14:09:02 pm »
тъй като аз проявих интерес и целта ми е да задоволим временно мерака на детето без излишна хамалогия и при първа възможност ми се ще рибата да отплува от къщи... да ви питам какво ви е мнението за тоя вариант, който измислих след известно четене:

http://bg-pet.com/Fish/Aquariums/betta.htm

те тоя, първия аквариум си избрах - и вътре една мъжка рибка бета. четох, че не им трябва много място (спори се по въпроса, но общо взето се скланят на около 1 галон (5 литра) на рибка, което го изпълнява този аквариум, не им трябвало аериране и филтър, у нас е топло, така че няма да е нужен нагревател...

добра ли е идеята или нещо бъркам?
да, става и оосбено ако искаш да оптлува е добра идея, понеже това са възможно най-тъпите и скучни риби. По цял ден седят на едно място и нищо не правят. Със сигурност бързо ще ви омръзне. Само знай, че трябва да е само една, иначе 2 мъжки бети се бият.
Нямаш дори нужда от аквариум, виждала съм хора да ги гледат дори във ваза.
 


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #123 -: Ноември 19, 2013, 15:04:05 pm »
Съвсем не са скучни риби, другото име на Бетата е Бойна риба. Добре е да са на чифт - мъжка и женска. Аз съм имала и по 8 Бети.
Другия вариант за изключително красиви рибки са неонките - малки стадни рибки в невероятни цветове. Според мен не са от най-претенциозните. Обичайните "самци" са принцесите. Сомовете също са лесни за гледане (декоративните естествено, другите са за ядене  :lol: )
но каквато и рибата да е, си иска гледане, хранене и т.н. Имайте предвид, че някои от храните за рибки може да предизвикат алергии при децата (ако са предразположени).
И аз като стар гледач на риби не бих се хванала отново, та родилно имах, та изолатор за хищните - 3 аквариума бях наредила.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #124 -: Ноември 19, 2013, 16:05:35 pm »
и в нашето семейство 75% искат котка, но нямаме кворум заради останалите 25.

ми променете си изборния кодекс, бе! така че кворумът да падне до 75%... е, тука има специалисти, ще ви посъветват как...
Е, първо питай кой е тия 25 %, тогава й предлагай.
Донке, демократичните кворуми никъде не са 100 %. Построила си комунизма ти, подозирам.
*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #125 -: Ноември 19, 2013, 16:07:46 pm »
Jam, трябва да имаш термометър да следиш температурата на водата и ако не нагревател, поне една крушка 40 вата да свети над водата. Всеки вид риби си имат температура, на която живеят-в магазина ще ти обяснят най-добре. Аз още помня колко съкрушена бях, когато ми измряха рибките-била съм на 5 тогава. Така че трябва да и се осигури екзистенц минимума на тая риба, за да се избегнат драми и стресове.
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 16:12:12 pm от Crystal »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #126 -: Ноември 19, 2013, 16:23:20 pm »
По повод възглавниците: в къщи каката спи на детски с пълнеж от просо
http://www.spelta.biz/sleep_pillow_millet.php,
а баткото на пухена. Нямаме проблем с потенето.
Рибки имахме заради мерак на таткото. Интересът на децата беше 2 дни, хамалогията в събота или неделя (по закона на Мърфи тогава се разболяваше някоя или се запушваше филтъра) не ми се коментира. Отидоха при приятели с по-здрави нерви. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #127 -: Ноември 19, 2013, 17:46:38 pm »
Е, първо питай кой е тия 25 %, тогава й предлагай.
а тя знае много добре :) В случая трябва да избирам между мъж и котка, засега вариантът мъж надделява :)
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 17:48:11 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #128 -: Ноември 19, 2013, 18:02:19 pm »
знам аз кои са процентите и кой е построил комунизма. ама една котка излиза по-евтино...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #129 -: Ноември 19, 2013, 18:07:38 pm »
Джам, чуден ти е варианта за рибата. При нас в аквариум тип топка рибата оцеля от май до август. Детето и се насити още на първата седмица, за мен остана всичката хамалогия. Не е имало термометър или крушка.
Нашето бебе зайче, истинско, вече е капарирано. Само дето онзи, който води детето по зоомагазини и капарира зайци, сега се е затюхкал какво ще се случи, ако зайчето се спомине.

Искам да свършва вече този пуст ноември и декември да е по-здрав за нас. Иде ми да се гръмна вече, честно  :?
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #130 -: Ноември 19, 2013, 18:15:06 pm »
Аз 3 години гледах риби и накрая като ми писнаха ги занесох и подарих в един зоомагазин. Никога не съм имала нагревател. Имах филтър и аератор и почиствах водата, но ако в къщи се държи някаква нормална температура, аз лично не виждам нуждата от нагревател.


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #131 -: Ноември 19, 2013, 18:28:51 pm »
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=192 Ето тук по-подробно за вида и оптималните условия за отглеждане. След като идеята е да е една риба и да не оцелее особено дълго - малък съд без никакви "екстри" е ОК и докогато изкара - дотогава.

И аз като стар гледач на риби не бих се хванала отново, та родилно имах, та изолатор за хищните - 3 аквариума бях наредила.

 :lol: същата история беше и у нас. Постоянно някоя като се разболее - айде в изолатора на лечение, та почти винаги имаше 3 аквариума за обслужване. Като пък им дойдеше музата да се обичат на някои от двойките - наставаше бой за кого е аквариума, копаене и мъкнене на растенията да си правят гнездо... Пък като хранехме големите "плескуди" се зареждах с моп-а край аквариума, понеже 3-4 литра вода излиташе по паркета докато им напускаш манджата. Честно казано - не ми е тежало да им слугувам преди да се роди малкия, но после наистина стана непосилно. Не, че ми е минала крастата и аквариумите още си ги има, но на този етап - абсурд пак да се хвана. Като купих първата риба - хабер си нямах за к'во иде реч, да не споменавам как ме излъготиха в магазина де... :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #132 -: Ноември 19, 2013, 18:32:30 pm »
Бетите обичали по-топла вода - 24-26 градуса. Ако целта е рибката да се умори максимално бързо, това е друг въпрос...
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #133 -: Ноември 19, 2013, 18:32:40 pm »
Е, първо питай кой е тия 25 %, тогава й предлагай.
а тя знае много добре :) В случая трябва да избирам между мъж и котка, засега вариантът мъж надделява :)

знам аз кои са процентите и кой е построил комунизма. ама една котка излиза по-евтино...  :lol:
Ооо, значи съм се заблудила - пак съм бляла някъде.
Моят мъж и той уж не обичаше котки...

Ние за малко да вземем лабрадор тази пролет, но не можахме да се разберем кой ще става рано - нямаше желаещи нещо  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #134 -: Ноември 19, 2013, 20:19:15 pm »
Много обичам животни, но хич ме няма в прощаването с тях. Рибка взехме веднъж, живя половин година, после още половин я оплаквах. Мерси съм. На мен ми трябва нещо с по - дълъг срок на годност.

Между другото, на мъжа ми за втори път му се случва да му закарат рибка за евтаназия...
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #135 -: Ноември 19, 2013, 20:50:29 pm »
божкеее и рибките ги карали за евтаназия, простете недоумението ми  :lol:

и у нас е див купон с тия животни, алтернативите са три куче, котка или заек, друго не може, има аргумент против всякакви други дребни животни, които аз така благородно предлагах :lol:
но и аз като у цигнуса съм построила комунизма и за сега 25% са в моя полза :lol:

замазвам за сега положението с животните на село и Есмералда :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #136 -: Ноември 19, 2013, 22:04:28 pm »
Стефке, мари, не щеш ли едно зайче? Още утре можеш да си го вземеш от брат ми, ако кандисаш.

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #137 -: Ноември 19, 2013, 22:17:38 pm »
Стефке, мари, не щеш ли едно зайче? Още утре можеш да си го вземеш от брат ми, ако кандисаш.
Ай, стига предлага зайци, бре  :D

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #138 -: Ноември 19, 2013, 22:25:58 pm »
Много малко живеят тия зайци, да знаете.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #139 -: Ноември 19, 2013, 23:18:38 pm »
Ако наистина живеят малко, леля ми ще е най-доволна. Гаджето на братовчед ми си купило заек и после го натресли на леля ми. И "да го пускали, че да се движел и да имал контакт с хора". Та всеки път, като го пуснат, и си оставя следи, а леля ми търчи да чисти. Казах й без да иска да го превърне в яхния.
На брат ми зайката е доста по-кОлтурна. Мръсните работи си ги върши в клетката. Идва като котка и иска някой да я чеше и гали. Е, гризнала е тук-там по някой тапет, чанта, вестник, каквото докопа. Но предпочитам това отколкото някое да ми дриска на поразия.  :x

Ники, има-давам. Като свършат, няма да предлагам. Ти не искаш ли едно за София? Тя ще му пее "Зайченцето бяло".

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #140 -: Ноември 19, 2013, 23:43:29 pm »
Аз имах котка, сиамка. Умря ми в ръцете, щях да си ида с нея... Мерси съм вече. За сега отбивам атаките за куче и котка. Баба им им подари костенурка, за съжаление се оказа защитен вид тук и не можаха да си я донесат, та ми се размина хамалогията. Сега майка ми си отглежда пето внуче :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #141 -: Ноември 20, 2013, 08:12:05 am »
Деси, взех да се притеснявам с прегризването на туй-онуй от заека  :?. Надявам се, че ще успея да го задържа само в клетката.
И при нас не мина номера с друго животинче. Предлагахме мини костенурка, съседите имат, гледахме я, но... не, тя не искала Франклин, бебе зайче и това е  :lol:
     
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #142 -: Ноември 20, 2013, 08:54:41 am »
Деска, много мерси за лИбезното предложение, но ще ти откажа :lol:
Не мога да чистя и след животно, имам си вече два домашни любимеца, пък и тоя заек да ми изгризе къщата, неща, тц... :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #143 -: Ноември 20, 2013, 09:04:57 am »
Ники, има-давам. Като свършат, няма да предлагам. Ти не искаш ли едно за София? Тя ще му пее "Зайченцето бяло".
Ще откажа засега  :wink:
Оня ден баща й на София ми заяви, че говорил с еди кой си да вземел японски хин  8O Какво му чуха ушите, не искате да знаете. Обичам много животните, като дете, та чак до тийнеджър влачех какво ли не у нас. Но все още ми е рано да взимам куче в нас. Към момента сме сами със София и хич не виждам гимнастиките по разходките зимата как ще са.
Иначе малко по-нататък мисля да взема, да расте с куче и се надявам да няма мераци да влачи други в нас  :P

*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #144 -: Ноември 20, 2013, 11:04:34 am »
Само един съвет мога да дам-куче не взимайте. Голяма беля е, който не е имал, не знае. Най-малкият проблем е кой ще го гледа като ходите някъде. Изпокъсани мебели, опикани килими, да продължавам ли... Наистина е голям дерт. Аз като дете съм минала през всички животни, почна се с рибки, хамстер, папагали, зайци. Кучето го взех сама като бях на 25, защото като дете така и не ми взеха куче. С други думи-самонатресох се. Като живеех сама става, преди да се родят децата-също, ама с бебе, а и с две деца и куче е голяма мъка. Никой от роднините не искаше да го вземе, включително беще ми. Така че добре помислете. Иначе според мен най-безболезненият вариант е вълнисто папагалче. Имала съм няколко такива, ако се вземат от мънички и да са самички, могат да се научат да говорят и да свирят мелодии  :D. Единственият проблем е, че са доста крехки и лесно се разболяват, но затова е важно от къде ще ги купите-много често ги продават заразени  :( Най-дълго живелият ми папагал го бяхме взели от човек, който си ги развъждаше в къщи. Ако приятелката ми, на която го бях дала да го гледа временно, не го беше изпуснала през прозореца посред зима, щеше да живее десетина години. Ако някога децата ми поискат куче, ще отказвам твърдо. Като пораснат и живеят отделно, да си взимат ако искат.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #145 -: Ноември 20, 2013, 11:14:23 am »
и вълнистото папагалче не е никак безболезнен вариант. цапа, кряка, заема много място клетката, постоянно чистене, съобразяване, па спи покрито, па нам кво... свекърва ми имаше такова, за пенсионери е идеален компаньон и занимавка, но за хора работещи и с деца - ъъ!

уви, за хора в апартамент, никое животно не е подходящо. ако можехме всички да живеем човешки - в къщи с дворове, тогава бих имала и куче и котка, които биха живяли в естествения си хабитат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #146 -: Ноември 20, 2013, 11:27:10 am »
Повечето кучета правят бели, докато са малки. Не са с нещо по-различни от децата.
И за справка - имала съм дог, та знам за какво става въпрос.  :lol: Много са любвеобвилни към децата, но майка ми беше вдигнала ръце от пакостите.
И на мен ми се иска някой ден да имаме куче, но няма да е точно сега. Нека да поотраснат малко децата и тогава ще видим!

Дани, може да го пускаш да излиза от клетката, но трябва да го следиш непрекъснато къде е и какво прави.

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #147 -: Ноември 20, 2013, 11:38:06 am »
Истината е че няма лесно животно, всяко си иска грижи.Това е положението.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #148 -: Ноември 20, 2013, 11:56:50 am »
Аз, понеже си гледам от време на време детския канал  :oops:, видях да рекламират някаква робофиш. Не мой да не сте я видели, ако децата ви гледат деЦки. Ми не може ли да мине номерът с тая играчка - то и без друго интересът ще е ден до пладне? Един кръгъл аквариум, робо по избор на децата, а в комплекта има и някви пластмасови водорасли. Видях ги да ги продават и в старозагорския практикер ;)


*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #149 -: Ноември 20, 2013, 12:23:05 pm »
Аз имах дакел. Бели правеше и като порасна, най-много след като се роди първото ни дете. Не можа да приеме, че вече не е център на вниманието. Пикаеше напук, най-много обичаше да се изпикае на леглото докато бебето плаче :? Е няма да ви казвам какво изпитвах тогава. После никаква любов нямаше между кучето и детето, хем кучето беше женско. Даже няколко пъти детето беше сръфвано предупредително-не се е стигало до рани или драскотини, но детето се плашеше и ревеше, което не го спираше да продължи да тормози кучето малко по-късно. Много го обичах това куче, но децата си обичам повече. А и нямам желание да живеят в къща, миришеща на клетката на вълка. Да не говорим, че напикан под ако не се измие с доместос, няма измирисване-ами не искам всекидневно да си тровя децата с препарати.
Наистина, няма животно, което не изисква грижи, но има такива, които изискват по-малко грижи. Като дете ми взимаха заек само за през лятото-правехме му къщичка на балкона с "дворче" от мрежа и там си живееше. Пускали сме го да тича и из къщи, завираше се зад дивана и беше накълцал на ситно една жица, минаваща от там. Наесен го подарявахме на един човек с много зайци. Три заека сме изгледали така.
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 12:32:34 pm от Crystal »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #150 -: Ноември 20, 2013, 13:37:40 pm »
За мен в апартамент най-лесното за гледане животно е котка, вкл. и когато си с бебе. Не иска разходки, ползва си тоалетната (която се обслужва лесно), спи доста време, няма проблем да остава сама дълго време. Ако пътувате - може и някой съсед да минава веднъж дневно да почисти тоалетната и да я нахрани. Куче и на мен не ми се взима пак, само заради разхождането. Но и куче е котка като бебета си имат "буен" период половин-една година и ако на човек не му се занимава с още едно бебе...не е добра идея.

bebe_2013, тези "робо фиш" са интересни за зяпане от много малки деца (като твоето, или докъм година и половина). След тази възраст - може пак да са интересни, но само като играчка. Т.е. детето е наясно, че това си е играчка, а не е жива рибка. Пък на тях мераците им са просто да е жива животинката (все едно каква). Дани има такава риба, която е все още на почит за игра във ваната, или понякога да я пуска в една купа да плува , да бърка вътре, да я вади и пуска обратно, да пличка вода навсякъде и така... Но друго си е то играта с живата котка.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #151 -: Ноември 20, 2013, 14:18:26 pm »
котката също доста цапа.Нашето коте беше много добро,не е правило никога беля,не е драскало,не е препикавало,не е късало нищо.Но беше персиец и колкото и да го сресваме и да чистим,козина си имаше .Другото е тоалетната -ами имахме камъчета от тоалетната из цялата къща.Пусна прахосмукачка и след половин час вече отново има камъчета,които се разнасят по всички стаи.
Има хора,на които това може да не пречи,но на нас това ни беше адска мъка - два камъка и 2 снопа косми да има и ми вадеха очите.Просто ставаш роб на животното.

Зайче сме имали - ако го пуснем,отиваше право при кабелите и ги гризеше.По цяла нощ гризеше клетката и се въртеше в нея и не можехме да спим,а как разхвърля триците-из цялата стая бяха.Живя 2 г.
 Имали сме и куче - то пък вадеше всичко от кофата и разнасяше из апартамента.
Обичаме животните,но стигнахме до извода,че това просто не е за нас - не и в апартамента.Той и моят мъж е един подреден -ако след работа си метна якето на дивана да си почина 2мин.,на първата вече ме е питал "това яке цял ден ли ще е там",та и него космите и камъчетата направо му вадеха очите.
Просто не мога да си представя бебето ми да лази по земята и да събира мръсотията от животното.Е наложи ми се ,защото колкото и да чистм,след 10 мин. пак има.
<br />
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #152 -: Ноември 20, 2013, 14:36:57 pm »
z22 И моята е персийка, но честно казано космите от моята коса къде ли не - са винаги повече от нейната козина.  :lol: Освен това, ударен космопад има само като сменя козина сезонно, за около седмица, иначе - няма проблем. За тоалетната - никоя от котките ми не е ползвала тоалетна с пясъци, бентонит и пр. Един правоъгълен леген БЕЗ нищо в него, леко повдигнат в единия край (за да не стъпи в пишканото без да иска) и се изхвърля после в тоалетната, изплаквам и това е. Веднъж седмично понакисвам с Доместос.

Споделям го, не за да споря с теб разбира се. Просто съветвам хората, които тепърва взимат коте - да не се хлъзват за тоалетната специално с разните там гранулки и пр., които наистина биха се ръсили из цялата къща. Няма животно, което да не е малко, или много ангажимент обаче. Лично аз животно не бих взела (все едно какво) само, "защото детето искало", понеже е ясно че аз ще трябва да се грижа за него и ако на мен не ми се занимава и нямам мерак (или време и сили) - страда животинката накрая.

С новородено бебе и котка у дома - проблем не е имало никакъв обаче - факт. Спеше си при нас в спалнята, много харесваше бебето, пазеше го като цербер, та даже и мен гледаше накриво, ако ревне и не дотърча на секундата.  :lol:  Даже беше готино за Дани, голямо забавление му е маца, мен ако питаш - напъна се и да проходи по-рано само и само да докопа пустата му котка  :lol:

П.П. И като ви чета нагоре - добре сте вие... Мен ме навива отдавна да му купя мечо-панда. Жив разбира се.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #153 -: Ноември 20, 2013, 17:56:54 pm »
Ние сме куче на 2 години,джак ръсел териер.
В момента ни е малко трудно с разходките,ако върна времето назад сигурно щях да отложа вземането на куче.
Отвен това правеше  бели като остане сам,направи 2-3 дупки на дивана.Сега най безопасно е в коридора като е сам.А като се роди бебето почна да ревнува,незнам колко пъти се изпика на възглавниците ни.
Като почна да си играя с детето,кучето идва при мен и скача отгоре ми,целува ме.
Но към детето е много внимателен,малкия му се радва. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #154 -: Ноември 20, 2013, 18:34:14 pm »
П.П. И като ви чета нагоре - добре сте вие... Мен ме навива отдавна да му купя мечо-панда. Жив разбира се.  :D
Да, да, явно не си прочела нашите желания  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #155 -: Ноември 20, 2013, 19:14:33 pm »
е не мирише ли така- все пак не си нон стоп у вас ,за да изхвърлиш веднага.
Иначе и нашето коте се разбираше идеално с децата. Ние го взехме още преди да имаме деца и израстнаха с него. Баткото по не го отразяваше,но бебето много му се радваше.Още го търси като се прибираме от разходка и вика мауу ,защото той ни посрещаше с мяукане.Но умря в началото на месеца. :(
<br />
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #156 -: Ноември 20, 2013, 19:34:57 pm »
е не мирише ли така- все пак не си нон стоп у вас ,за да изхвърлиш веднага.

Ако миришеше - едва ли бих го правила толкова години, или да го препоръчвам на друг ;) В интерес на истината - била съм в жилище, в което котешката тоалетна беше с пясък (обикновен)...ами направо си вонеше. Може би защото и котаракът беше мъжкар, все пак тяхната урина е по - "балгоуханна" по разбираеми причини. Аз винаги гледам женски котки. Всякакви гнусливци и чистофайници са ни идвали на гости, без да знаят, че се гледа котка и като се измуши отнякъде - неведнъж съм чувала изненадани реплики, че имаме котка, а не миришело из къщи.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #157 -: Ноември 20, 2013, 20:11:21 pm »
Пък Цанко на Елфа си ходи в гърнето, пуска си водата и си чисти с мопа после където е стъпвал  :lol:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #158 -: Ноември 20, 2013, 20:32:17 pm »
Пък Цанко на Елфа си ходи в гърнето, пуска си водата и си чисти с мопа после където е стъпвал  :lol:

Ако съм котарак на Елфи, или твой...не само това, ами и за тоалетна хартия до магазина ще ходя.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #159 -: Ноември 20, 2013, 20:42:21 pm »
Пък Цанко на Елфа си ходи в гърнето, пуска си водата и си чисти с мопа после където е стъпвал  :lol:

Ако съм котарак на Елфи, или твой...не само това, ами и за тоалетна хартия до магазина ще ходя.  :lol:
:jump12: Тя сигурно не се е сетила да го прати  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #160 -: Ноември 20, 2013, 21:42:06 pm »
глупости, не вервайте на всички слухове, които се носят за Цанко. той, завалията, повече от разходка до копанята с манджа не си позволява - по здравословни причини. да не се измори много.

колкото до разбирането на котки и кучета с деца, искам да ви кажа, че всичко е много относително и ако някой има позитивни впечатления, нека не ги приема за общовалидно правило.

в дома на баба ми имаше куче и котка. виждала съм с очите си няколко случая, когато на гости пристига бебе или малко дете и кучето се скъсваше да лае по детето с един много различен, виещ начин - съвсем явно си изказваше недоволството и ревността.

а пък тая котка, 7 години не можа да преглътне Мартин. още от първия път, когато го занесох там в бебешката кошница, тя изфуча и се скри под дивана. до последно, тя се криеше моментално, щом детето влезе в къщата - а никога нищо не й е направил, не че е могъл изобщо. когато баба ми гушкаше детето, котката фучеше изпод дивана и мяукаше нервно и много особено.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #161 -: Ноември 20, 2013, 22:14:13 pm »
Имаме 200-литров аквариум в къщи. Не мисля, че е чак такава хамалогия да се поддържа. Някои рибки са капризни, но ако се получи баланс при стартирането на аквариума и не се внасят без карантина нови обитатели, могат да оцелеят доста дълго. Нашите рибки са на 5 години.

Бетите - за да са красиви се гледат разделени със стъкло. Доста варианти има за по една рибка в аквариум.

Костенурката, която имах също нямаше много изисквания и не пречеше. Хамстерите  миришат. На котка и куче в къщи не съм почитател.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #162 -: Ноември 21, 2013, 09:52:51 am »
Бетите - за да са красиви се гледат разделени със стъкло.

alia, това не го разбрах. би ли обяснила по-подробно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #163 -: Ноември 21, 2013, 10:39:31 am »
Честит ден на Християнското семейство!
Бъдете живи, здрави и много щастливи!

Аз нямам опит в отглеждането на животни и деца едновременно. Като студентка гледах кокершпаньол. Не ми е тежало, но пък и не е било необходимо да се грижа и за някой друг, пък и хигиена да поддържам като за дете вкъщи. Гледахме и котка - норвежка горска, около 2 години я гледахме, но при едно разгонване избяга и вероятно някой я прибра, защото повече никой не я видя. А беше наистина красиво коте. Тук подкрепям Жбрул, че пишкаше в празна пластмасова кутия без нищо вътре - сутрин с мен /тогава и голямата нужда/, на обяд с мъжо и вечерта след като се прибера от работа. Нямаше миризма на котка, но пък колко косми имашееее.... не ми се разказва.
Марто много се страхува от животни и дългокосми плюшени играчки, веднъж плака в магазин за естествена кожа, защото исках да му обуя топлинки; друг път едно гълъбче го гони, а той бяга с рев. Определено не съм провокирала страх у него, защото аз обичам животни, мен кучета не ме лаят, и изобщо винаги съм гледала дискретно да го насоча към куче или коте. Той отдалеч им се радва, но наближат ли го бяга. Вчера в детската градина трябвало да оцветяват папагал, извадила госпожата някакъв шарен плюшен папагал и нашия ревнал.
Намислила съм да вземем животинка вкъщи, на първо време мисля да вземем рибка или костенурка. Коментарите ви за грижите около рибките ми бяха много полезни и май костенурката ще е. Моля ако някой има опит с костенурки да споделя.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #164 -: Ноември 21, 2013, 10:55:00 am »
Честит празник на християнското семейство !

малко ми   става  едно такова ядосано - този ден отминава между другото , неотбелязан , не разбран ...А видиш ли Хелоуин се отбелязва и тръби    , голяма работа  сякаш е , а нима си нямаме кукерски празници ,заговезни с огньове и стрели ...


От големите кучета  и  котки Кало също  изпитва страх  - радва им се отдалеч , но доближат ли  пищи .
Наскоро вървим по тротоара  двамата  , изведнъж  до една ограда се появява муцуната на едно голямо  лаещо куче  - ми то аз се  стреснах ,а  малкия направо  заплака . А уж знам до кои огради има такива , но това ни изненада .И сега минавайки  покрай там -все отдалеч вече  , той казва , че има голямо куче  и го е страх.

Иначе снощи -видяхме малко котенце - изпадна в луд възторг  , толкова му се е радвал  ,с  глас се е смял  .Искаше да го вземем , повтаряше:  мое , мое , ела коте ,ела ... Обясних му , че то чака майка си да се върне  . 


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #165 -: Ноември 21, 2013, 11:31:03 am »
А не сме го забравили празника :) Тази година за първи път го посрещаме с нашето прекрасно слънчице и за нас е още по-хубав! Дай Боже всички семейства да са здрави и щастливи, домовете да са изпълнени с детски смях и Богородица да закриля децата ни!


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #166 -: Ноември 21, 2013, 21:24:04 pm »
глупости, не вервайте на всички слухове, които се носят за Цанко. той, завалията, повече от разходка до копанята с манджа не си позволява - по здравословни причини. да не се измори много.
Моля ви се, какви слухове - писалите го познават лично  :wink: и казват почти истината - Цанко си върши нуждите върху (до) сифона в банята. Кутия с пясъци или камъни не сме имали никога. Номадствали сме много - поне 4 къщи е сменил тоз котарак - намира си сам банята и си действа там.

Иначе, ако трябва да бъдем сериозни - котката върви с много косми! Хич няма да ви казвам къде съм си намирала бели снопове. Особено през пролетта и лятото.

Другото неудобство - заради тоз разглезен котарак вкъщи врати не се затварят. Не съм от хората, които ще вземат животно и ще го държат в коридора. Качен ми е на главата буквално. И изобщо съм на мнение, че всяко едно животинче трябва да се третира като такова, а не като кукла - като се наиграеш с него, да го затвориш някъде. Те подскачат, цапат, драскат, съсипват вещи и т.н. - ако не сте готови да го приемете, не си взимайте животно.  Аз си го търпя с все всичките недостатъци - търкам си черния под от бели косми и лапи, прежалила съм си дивана, няколко пердета, поне 5 китки и да не изброявам още, че да не ви откажа  :lol:

« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 21:26:47 pm от Елфи »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #167 -: Ноември 21, 2013, 21:27:33 pm »
Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
Кога ги заведохте за първи път на театър?
Вчера мина една жена през офиса и ми направи много мила презентация на Младежки театър Николай Бинев. Убеждаваше ме, че детските представления ставали вече за София.
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
http://www.mlt.bg/repertoar/spiashtata-krasavica/
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 21:29:23 pm от Ники »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #168 -: Ноември 21, 2013, 22:10:56 pm »
Аз заведох Ивана на куклен театър в София миналата година, точно беше на 2 годинки. Нищо не разбра, но пък си умря от кеф. Водя ги лятото на някакви представления в парка, които не са за деца, но Ивана обича висчко, в което има музика. Дори ни държа на някакви индиски танци, на които ние умряхме от скука, ама тя отказваше да си тръгва. Андреа е още малка, пък и не е като кака си с музиката. Догодина смятам вече да почна и двете да ги водя по детски театри. Тук няма куклен театър за съжаление.


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #169 -: Ноември 21, 2013, 22:16:47 pm »
На детски театър водеха дъщеря ми редовно организирано от ДГ.
Първият ни "за по-големи" беше "Българи от старо време" - в първи клас - много се смяхме.

На три и половина я заведох с много ентусиазъм на цирк - никакъв интерес.

Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
На този афиш бих отишла с удоволствие и аз  :D
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 22:21:35 pm от Елфи »
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #170 -: Ноември 21, 2013, 22:45:02 pm »
На детски театър водеха дъщеря ми редовно организирано от ДГ.
Първият ни "за по-големи" беше "Българи от старо време" - в първи клас - много се смяхме.

На три и половина я заведох с много ентусиазъм на цирк - никакъв интерес.

Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
На този афиш бих отишла с удоволствие и аз  :D
Еми, айде де, идвай  :lol:
Ще я заведа, най-много да си тръгнем предсрочно  :D
Иначе за куклен си заплюх това : http://www.sofiapuppet.com/index.php/bg/main/programme_details/219/1/2013-12-01/0
На 7.12 е, ако има желаещи може да се съберем банда  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #171 -: Ноември 21, 2013, 22:52:51 pm »
Да ви питам аз нещо относно културния живот на децата  8)
Кога ги заведохте за първи път на театър?
Вчера мина една жена през офиса и ми направи много мила презентация на Младежки театър Николай Бинев. Убеждаваше ме, че детските представления ставали вече за София.
http://www.mlt.bg/repertoar/karlson-koito-zhivee-na-pokriva/
http://www.mlt.bg/repertoar/spiashtata-krasavica/

нека стане поне на 3 годинки и първо опитай с добро - тоест, в кукления театър, на представленията за най-малките. в програмата там са описани кои представления за каква минимална възраст са.

на младежкия театър хич не ги бива "детските", а пък специално Карлсон, моят син не го изтърпя и на 6 години...


препоръчвам това:
http://www.sofiapuppet.com/index.php/bg/main/programme_details/249/2/0/0
« Последна редакция: Ноември 21, 2013, 22:54:40 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #172 -: Ноември 21, 2013, 23:07:58 pm »
Ники, ще дойдем  с вас на куклен театър.
Почти съм сигурна, че след 5 мин в залата, ще трябва да излезем, но поне ще се видим  :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #173 -: Ноември 21, 2013, 23:19:06 pm »
Дообре, значи куклен 7.12 с Гиги и Меци на  Трите прасенца. Ако проявят интерес ще идем и на Любопитното слонче  :lol:
Да се видим, Мецано, че е срамота. Ще се забравят младите  :wink:

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #174 -: Ноември 21, 2013, 23:26:23 pm »
Много е малка още и според мен, Ники. Изчакай поне на три да стане, както казва и джам. Ние гледахме преди половин година тук "О, колко е хубаво в Панама!" и много му хареса, но той знаеше историята от книжката почти наизуст.
В неделя ще ходим на "Петър и вълкът".
На цирк не е ходил.
През януари сме на концерт. Да видим колко ще издържи!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #175 -: Ноември 22, 2013, 09:58:43 am »
 Ще опитаме, ако не стане ще си ходим и ще чакаме да порасне още малко  :D
Времето вече е кофти за разходки навън и ми се иска събота и неделя някакъв социален живот да води, та и аз покрай нея  :lol: 

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #176 -: Ноември 22, 2013, 15:49:06 pm »

Аз май доста отдавна не съм се вясвала тук...
И ние около 3-тата година ходихме за първи път на куклен театър- трите прасенца. Хареса му, не се наложи да излизаме по средата...
И сега вече да се похваля /не, че повечето от вас вече не знаят де.../ - след като преди две седмици видяхме 2 точки, днес чухме две сърчица...Ама нали не може всичко да е спокойно, сега притеснения относно размерите - едното е доста по-малко, според УЗ - с около седмица разлика. Дето казва доктора - оттук нанатък всичко е в божиите ръце...



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #177 -: Ноември 22, 2013, 15:53:08 pm »
 :crossfingers: всичко да е наред и с двете човечета, Неда! Много много се радвам за вас :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #178 -: Ноември 22, 2013, 16:20:23 pm »
леле, Неда...  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #179 -: Ноември 22, 2013, 16:33:12 pm »
леле, Неда...  :bighug:

мдааа, както каза днес д-ра : докато се кумеше, искаш ли второ или не искаш - ей ти ся близнаци на стари години да гледаш....

Благодаря на всички за стиснатите палци досега /знам ви кои сте/  :wink:



*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #180 -: Ноември 22, 2013, 16:51:52 pm »
Неда  :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #181 -: Ноември 22, 2013, 16:52:40 pm »
и от мен стиснати палци, Неда, че може и да не знаеш, че те мисля :) Успех!!!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #182 -: Ноември 22, 2013, 16:56:35 pm »
Неда, много хубава новина! Дано всичко да е наред!
Ама то и да е, ние пак ще си намерим притеснения  :lol:

пп Кураж за две наведнъж аз нямам на тия години  :oops:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #183 -: Ноември 22, 2013, 17:36:07 pm »
Ихааааааааааа Недда, стиснати палци и от мен. Дано всичко да е наред!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #184 -: Ноември 22, 2013, 18:22:55 pm »
Честито и леки и безпроблемни месеци  !   Чудесно е , Неда !!!

Аз пък  се чудя пък дали да го заведа на цирк  малкия , че сега има в града, до нас е , не знам колко ще му е интересно .


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #185 -: Ноември 22, 2013, 18:51:01 pm »
Неда, честито, да е лека и безпроблемна до края!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #186 -: Ноември 22, 2013, 19:01:47 pm »
Страхотна новина ,Неда - стискам палци всичко да е наред !Чудесно е  3 деца !
<br />
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #187 -: Ноември 22, 2013, 20:25:05 pm »
Nedda, страхотна новина! Стискам палци! :bighug:


Jam, слага се разделително стъкло в аквариума, ако са две бетите. Друг трик е да се сложи огледало.
Идеята е всеки мъжки да вижда конкурент и да си разперва перките и плавниците. Така стават по-воални и по-оцветени.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #188 -: Ноември 22, 2013, 20:34:50 pm »
Неда, много се радвам за теб! Късмет и дано всичко бъде наред!
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #189 -: Ноември 22, 2013, 21:06:10 pm »
Ехааааааааааааааа Неда, лека и безпроблемна до финала!
Знаех си! :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #190 -: Ноември 22, 2013, 21:52:14 pm »
Ехаааа, я кой имал страхотни новини :D Неда, стискам палци всичко да е наред, много се радвам за вас! Лека и безпроблемна да е цялата бременност, а бебоците да са кротки и спокойни!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #191 -: Ноември 22, 2013, 22:26:15 pm »
Неда, лека да е и безпроблемна! Ще стискаме палците за щастлив финал на тази приказка  :D

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #192 -: Ноември 22, 2013, 22:55:26 pm »
Честито, Неда!
Колкото повече, толкова повече!
Нека са леки оставащите месеци и нека са 3 децата - по-весело ще е в къщи!

П.П. Елфова, кво ни е на годините, бре  :wink: Ако додАт, ША ги върнеш ли?!?!?!  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #193 -: Ноември 23, 2013, 00:23:31 am »
Неда, честито. Пожелавам ти да е безпроблемна и 2 здравички дечица на финала.


  
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #194 -: Ноември 23, 2013, 01:26:32 am »
Ей, Неда, страхотна новина  :)
Лека и безпроблемна бременност до края  :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #195 -: Ноември 23, 2013, 04:52:52 am »
Неда, браво момиче
лека и спокойна да ти е до края
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #196 -: Ноември 23, 2013, 10:53:00 am »
Честито,Неда!Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #197 -: Ноември 23, 2013, 11:14:52 am »
Честито, Неда! Лека и безпроблемна бременност ти желая и още по-леко раждане :)
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #198 -: Ноември 23, 2013, 12:19:24 pm »
 
:bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:

 Ей, оспамихме темата :)
Благодаря на всички за пожеланията.
На Константин още нищо не сме казали. Вчера яде някакви бонбонки. Казвам, че и аз искам. "Чакай,мамо, ще ти отделя най-малките".
-"Браво на теб! А ако имаш братче или сестричка, пак ли така ще правиш?"
-"Ако имам братче, ИЛИ сестричка...НИЕ ТРИМАТА ще си ги изядем набързо..."
;)



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #199 -: Ноември 23, 2013, 12:46:42 pm »

-"Ако имам братче, ИЛИ сестричка...НИЕ ТРИМАТА ще си ги изядем набързо..."
;)

:) Лека и безпроблемна
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #200 -: Ноември 23, 2013, 14:09:59 pm »
мале, малееее страхотни новини, Неда, пожелавам всичко да е наред с братчето и сестричката :wink:
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #201 -: Ноември 23, 2013, 16:17:07 pm »
Неда, честито!!! Прекрасна новина :D
Ще чакам да пишеш за реакцията на Константин, когато му кажете, че съм му фен :wink:

Много познати мами, бременни с второ, с трето. Почва да ме обхваща бебешка треска и мен :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #202 -: Ноември 23, 2013, 19:37:09 pm »
Неда, честита радост! Лека бременност ти желая и здрави големи бебета да родиш :)
 И на мен ми е интересна реакцията на баткото :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #203 -: Ноември 24, 2013, 13:43:56 pm »
Ходихме днес в Мол Сердика на театър, Дядо вади ряпа. София и племенницата(2,8г.)проследиха с интерес постановката. Уж трябваше да е куклен, но не беше. Извикаха от публиката по-големи дечица, преоблякоха ги като героите и те направиха постановката. Много лудница беше, но на мен идеята ми беше да видя ще има ли интерес. Накрая пуснаха музика и нашата отиде на сцената да танцува и пее. Заяви ми, че била певица ВЕЧЕ  :D
Докато се приберем все за това говореше.
Ако някой има интерес всяка неделя от 11 ч. в Мол Сердика има театър (http://serdikacenter.bg/events/456.aspx)
В България Мол също има (http://www.bulgariamall.bg/%D1%81%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F/)
« Последна редакция: Ноември 24, 2013, 13:50:39 pm от Ники »

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #204 -: Ноември 24, 2013, 14:08:23 pm »
Неда, честито! Пълна къща с дечица, какво по-хубаво от това! Желая ти лека и спокойна бременност!  :D

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #205 -: Ноември 25, 2013, 10:25:06 am »
Неда, страхотна новина... Честито, лека и безпроблемна до края!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :) И слушай детето ТЕ ТРИМАТА ще ядът бонбоните ;) и всичко ще е наред. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #206 -: Ноември 25, 2013, 13:56:04 pm »
И аз да се включа в спама. :lol:
Неда, стиснати палци за лека и безоблачна бременност  и здрави бебета около термин. Той Коко вече знае... :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #207 -: Ноември 26, 2013, 09:48:10 am »
И аз да се наредя :) Честито, Неда :) стискам палци до края и с баткото да изяждат всичките бонбони :)

Относно ходенето по театри - аз Марти на театър още не съм го водила, но има много представления в градината му и ми ги разказва, явно му е интересно. С цирка изчаках до тази година (да стане на 5г.) и го заведох на представлението на цирк Балкански. Беше меко казано впечатлен :) На всеки който видеше месец поне след посещението ни обясняваше какво е видял, кой какво направил и какви животни имало. Ние последни си тръгнахме от цирка. Накрая дори момчетата с моторите от "сферата на смъртта" го поздравяваха и му даваха да им пипне мотора, единият дори го сложи на него. Няма да ви обяснявам в какъв екстаз изпадна Мартин. Едвам сме си тръгнали. Попита водещия дали може да го вземе в цирка :):):)  Пак преди месец-два го заведох и на първото кино. Двамата се забавлявахме със "Самолетите". Беше много щастлив и 100 пъти ми благодари, че сме отишли.
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 09:51:49 am от Black_rose »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #208 -: Ноември 26, 2013, 10:29:02 am »
момичета  , аз още не мога да се осъзная  от вълнение  , но току що  видях  :bfp:  без дори да съм очаквала подобно чудо  !

Освен , че много се зарадвах , още повече се притесних дали всичко е наред    , но не мога да не споделя тук   :hug2: 
Ох , стотина въпроса ми изникнаха в главата  дали да правя това или онова , но да  се съвзема  и отивам да питам в подходящата тема  :oops:
 

В неделя Кало беше на цирк с баща си -  май не беше  много впечатлен   , а баща му направо разочарован  , че представлението е посредствено . Но за дребния   става .А   като  го попитах какво е имало на цирка -отговори  : коза, конче , пуканки и котета !
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 10:34:19 am от nimika »


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #209 -: Ноември 26, 2013, 10:39:39 am »
Водила съм Гошко няколко пъти на цирк до сега. Единствения път когато му хареса, не се разсейваше и не питаше кога ще си ходим в къщи беше на цирк "Балкански". После разказваше дълго време и ме караше да играем на цирк у дома. Другите представления бяха наситина посредствени и детето не беше впечатлено. Последния път си тръгнахме преди да свърши дори.
Така че, ако ще е цирк - препоръчвам "Балкански"!
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #210 -: Ноември 26, 2013, 11:36:41 am »
nimika  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #211 -: Ноември 26, 2013, 12:22:06 pm »
Ехааа  :) предколедно заваляха положителни тестове. Нимика, много се радвам за изненадата ти! Дай Боже всичко да е наред :)
А при нас заваля сняг - много мокър и почти се стопява след като падне, но поне мъничко остава, за да ни създаде предпразнично настроение. Та честит първи сняг от мен :)


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #212 -: Ноември 26, 2013, 13:16:34 pm »
Неда, nimikaq стиснати палци и от мен! Дай боже всекиму такива изненади!

Марто е "гледал" театър още в яслата на 1г. 8м.  :wink: нищо не казваше после, дали му е харесало, но имаше едно съседче в подготвителна група същата градина и то ми разказваше, че гледал като хипнотизиран и само пляскал и се смеел. Намислила съм сега около Коледа да го водя на представление на нашия театър.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #213 -: Ноември 26, 2013, 18:35:52 pm »
все се каня да ви питам - докато бяхте бременни увеличиха ли ви се бенките? Направо имам вече навсякъде, а някои стари са порастнали :( Ще трябва да търся свестен кожен лекар май. Свекърва ми ме успокоява, че и при нея така станало и не било тревожно, ама знам ли.


*

    Crystal

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #214 -: Ноември 26, 2013, 18:43:24 pm »
Бебе, на мен 2 бенки ми се промениха по време на бременностите. Ходих на кожен и едната ми я махнаха още преди да забременея с второто. Другата не била опасна, но и нея махнах сега. С бенките шега не бива, казвам го от горчив опит с мой близък. Консултирай се непременно с дерматолог.
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #215 -: Ноември 26, 2013, 19:47:02 pm »
bebe_2013, и при мен се получи така по време на бременността ми. Бях махала преди това една и знам , че моите не са проблемни, та затова съм спокойна. Хубаво е, все пак, да ги погледне специалист.
nimika, чудесна изненада, лека и спокойна бременност!

*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #216 -: Ноември 26, 2013, 21:15:52 pm »
Ейй, изненада след изненада  :D много обичам така.
Нимика, много се радвам за теб. Лека и спокойна бременност! Всичко ще е наред, ще видиш  :)


Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #217 -: Ноември 26, 2013, 21:48:35 pm »
Честита радост, Нимика! Ех, че хубавоооо....

Аз не съм вярвала, че някога мога да изпадна в нервен срив и паник атака, ама ей, на...вече два дни.
Причината, за повечето хора може да е смешна, но мен ме постави в невъзможност два дни да бъда майка и жена. Така...докато си намеря правилните хапчета :lol:

Четвъртък сутрин - заварвам изкуствена тарантула на бюрото си, опищявам света и обяснявам на всички, че имам фобия. Оказва се, поставена от шефката. Обяснявам и потретвам за арахнофобията си.
Понеделник - пак същото, накрая шефката я хвърля по мен. Получавам аритмия, треперят ми ръцете и се прибирам. Разревавам се истерично пред детето си, то се разревава, аз не мога да си стоя на краката. Имам фобия от паяци и всички го знаят. Колабирала съм от такъв вид "шеги". Накрая ми се развикаха по телефона, защото съм си тръгнала от работа, понеже ми е ЗЛЕ!
Не спах изобщо и мислих само да напусна. Но днес на улицата получих паник атака и....ами да става, каквото ще, безнаказано няма да мине тая история. От колегите си разбрах, че е мислила, че се лигавя и това е само шега, чух смеха й, когато й казаха, че тръгвам, защото ми е зле, чух викането й по телефона, като й потретих, че съм зле....

Абе въобще...мисля да предявя иск за обезщетение, ако откаже да ми плати такова за извън съдебен спор. В четвъртък ще имам среща с психиатър и да ми се назначи по-адекватна терапия, че втори път паник атака насред квартала не знам, дали ще издържа.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #218 -: Ноември 27, 2013, 00:34:57 am »
Нимика, Неда, много стиснати палци от мен! Дядо Коледа вече е минал през вашите домове.  :D

Бебе2013, и при мен след първата бременност много нови бенки ми се появиха. Аз имам по принцип доста и всяка година ходя профилактично на преглед. Последния път бях в София в "Токуда". Лекарката много внимание ми обърна. Ако иска някой, да ми пише, препоръчвам я с две ръце.

За театъра - много му беше харесало на детето в неделя. Пожела да отиде с баща си, та аз не мога да свидетелствам от първо лице. Пак ще ходи. Театърът ни е под носа (на пет минути от нас).

Днес го водих на УНГ заради проблемите със сливиците, ушите и носа. Докторът потвърди, че бил израснал всичко и нямало нужда от операция. Камък ми падна от сърцето.

Вени, много дебелашки шеги. Чак не можа да разбера как нормален човек може да направи подобно нещо и да го намира за смешно.  8O

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #219 -: Ноември 27, 2013, 06:29:38 am »
Искам с хубаво да започна този пост  :P
Прекрасна новина Нимика, много сме орисниците тука, късмет и спокойствие!

Бебе, момичетата са те посъветвали, прегледай се при добър дерматолог.
Съмнението е най-голямата тревога.

Вени, аз имам подобна фодия, но от жаби и ако някой ми причини нещо такова умишлено
не мога да предположа как ще реагирам, защото неумишлено съм получавала огромен стрес!
Никога не съм разбирала, какво е това садистично и безчувствено отношение
към слабостите на хората, това е извън моята природа, обидно и непонятно.
И изобщо от шеф ..... това е още по-противно.
Факт е обаче, че хората са страшно оскотели и е рядкост доброто отношение.
Да, може да съм луда, инфантилна и вечно нахилена, но когато ми се отдаде възможност
си доставям малки лични радости като засвидетелствам добро отношение към хората.
Разбира се не ги каня на кафе  :lol: , но преди две седмици, ей така, направих на една дама комплимент
като слязохме двете от автобуса, ако аз бях слязла и тя бе останала или обратно
нямаше да се случи, но палтото и бе алено и великолепно, тя на около 50 и лицето й светеше.
Каза ми" Благодаря ти, Момиче! Това палто е моята младост."
Случиха ми се много и все неприятни неща в личен план, за щастие сме здрави всички.
Но те ме карат да оценявам живота, децата, мъжа до мен и близките обичани хора още повече.

Деси, радвам се за Кай, от такива камъни най-леко става.

Едно от притесненията ни последния месец бе именно с набързо назначена
"деликатна" операция на Митака, която благодарение на майчиния ми усет,
съвет от приятел и помощта на д-р Тачева, д-р Владимиров и д-р Кацаров за щастие няма да се състои.

Хубав снежен ден ви пожелавам, да са румени бузите на децата и това да ни топли сърцата!

« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 06:40:11 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #220 -: Ноември 27, 2013, 10:25:14 am »
Вени, това не е нормално поведение на зряла жена за мен 8O Определено си заслужава да я съдиш и дано да я осъдиш безпроблемно! Айде първия път да не  е знаела, ама да продължава, след като е видяла реакцията ти? А и дали наистина не е знаела, щом точно пък с паяк те плаши  :? Това може да го подхвърлиш на адвоката, ако се наложи. Пожелавам ти сили за (извън) съдебния спор и бързо да се оправиш от този шок. Познавам психотерапевт, чиято специалност са фобиите. Ако те интересува мога да се свържа с него дали би се заел.
Между другото, има един метод - ТЕС (техника за емоционална свобода), който и този лекар ми е казвал, че е много добър в борбата с фобии. Виж в нета, ако искаш.


*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #221 -: Ноември 27, 2013, 10:59:05 am »
Вени, шефката ти е абсолютна идиотка! И изобщо кой е поставил петокласник на ръководен пост  8O

Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #222 -: Ноември 27, 2013, 12:13:43 pm »
Баща й :)
Очевидно ще предприема стъпки за лечение, защото снощи пак не спах и сутринта имах пак паник-атака, слава Богу дребния не разбра.
Минавам от състояние на страх в състояние на тревожност - оставам без работа и пари, пред зима и т.н.
Но тъй като продължава да се смее на ситуацията според колеги, ще си водя всичко до край.

Шефовете не гледат на служителите си катона хора, а като...заплати, които не искат да плащат.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #223 -: Ноември 27, 2013, 16:00:48 pm »
nimika, честито лека и безпроблемна и здраво бебе на финала :)  :crossfingers:

Вени, тая баща й като я е назначил,  да вземе да я заведе и на лекар или на детска градина...  :x Търси си правата, дано успееш да се пребориш с нея и със страховете си!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #224 -: Ноември 28, 2013, 09:36:13 am »
Вени, много неприятен случай разказваш. След като тъй или иначе се каниш да ходиш на психиатър, мисля, че ще бъде добре да си вземеш от него документ, в който удостоверява наличието на твоята тревожност в момента и фобията, за която разкзваш. Той ще ти послужи, ако осъществиш намерението си да съдиш тази жена за обезщетение. Но задължително ще ти трябва подкрепа и от колегите, които евентуално да свидетстват за случката и съдът да може да направи връзка между нея и документа от психиатъра. Пожелавам ти най-искрено скоро да надмогнеш паниката си и успех в борбата с тази неприятна жена.
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #225 -: Ноември 28, 2013, 09:42:52 am »
Мерси за съвета  hope-love :)
Отивам точно с такова намерение, да ми издаде документ и за фобията и за сегашного състояние, защото според джи-пи-то в момента съм временно нетрудоспособна.

Между другото извинение още нямам, сутринта пратих смс, че болничният се удължава и ми върнаха "По-добре така".

Ники обаче също не спи добре, сънува паяци и плаче насън и пищи. Цяла нощ аз будувам и го слушам. Това ме смазва още повече.
[/url][/url]
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #226 -: Ноември 28, 2013, 11:42:37 am »
Милото дете, те са много впечатлителни, когато станат свидетели на изразени негативни емоции от мама. Още помня как на две години и половина моят син страшно много се разстрои като ме чу да е тюхкам и да ме избива на рев заради изгубен или откраднат портфейл с пари и документите ми за самоличност. От тогава имам едно на ум и когато ми е възможно гледам да контролирам подобен род емоции пред него. Разбира се, в твоя случай, за съжаление, става дума за нещо, което не си била в състояние да контролираш в онзи момент и за това добре си решила да потърсиш помощ от специалист, за да се справиш.
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 11:47:39 am от hope-love »
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #227 -: Ноември 28, 2013, 20:29:51 pm »
Помощ - потърсена и намерена, правна и психиатрична.
за съжаление, още не съм си оценила състоянието и според тях е по-тежко, отколкото си мисля.
Ще се лекувам, между временно - правната помощ е на лице и без значение за изхода за мен, ще впрегна всички сили и контакти, когато му дойде времето.

Между временно си търся нова работа :)
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #228 -: Ноември 30, 2013, 11:05:11 am »

Вени, стискам палци всичко да се нареди по-бързо.

Знам, че не е тук мястото, ама така и така оспамихме темата с моята бременност...Вчера се оказа, че едното бебе е спряло да се развива. Засега всичко с другото изглежда ок, стискаме палци.
Всяко зло за добро, дето се вика.



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #229 -: Ноември 30, 2013, 12:30:55 pm »
Неда, права си, важно е бебчето да се роди здраво, природата сама е направила своя избор!
И моята спонтанна редукция бе в 8ма седмица!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #230 -: Ноември 30, 2013, 16:31:41 pm »
...Вчера се оказа, че едното бебе е спряло да се развива. Засега всичко с другото изглежда ок, стискаме палци.
Всяко зло за добро, дето се вика.
Знам през какво минаваш и стискам палци всичко да е ок и до финала.   :bighug:
Наистина, едно има по-голям шанс да се задържи.
При мен редукцията беше между 6та и 10 седмица, с постоянни кръвоизливи до 12та седмица почти, но след това се наслаждавах на прекрасна и почти безпроблемна бременност.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #231 -: Ноември 30, 2013, 21:02:21 pm »
Неда, стискам палци всичко да е наред до края!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема-НОЕМВРИ '13
« Отговор #232 -: Декември 01, 2013, 05:31:51 am »
Неда, може би е за добро
едно да е, но да е успешноо износено и с щастлив и ревлив финал
лека да е до края и без никакви притеснения повече
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит