0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември - месец ученически!
« -: Септември 01, 2013, 23:24:23 pm »
Гледам си нямаме нова тема, та се уредих!

Честит имен ден на именниците днес! Да са живи и здрави и много късметливи!

Пожелавам ви здрав и слънчев месец с "Р"! Нека учениците бъдат весели и засмени! Та, ако може и на училище да им се ходи с желание - ще е супер  :lol: 

Това е и нашия месец - Злато ще има рожден ден! Та като отгърнахме календара на Зачатие днес - Злато каза: "Атито бебеееееее" /Злати бебееееее/ :))))))
Порастнаха ни децата, ейййййй! Ей сега ще правим 3 годинки, а сякаш вчера се вълнувах след като се роди кога ще си го приберем  :wink:

А утре ще сме в голямата градинка вече! Свършихме с яслата - минаваме на голямо  :lol: Да видим как ще се справим и там! На мен ми е мъчно за яслата, че на много свестни лели попаднахме, но се надявам и тук да свикнем бързичко и да ходим и пак с желание!

Здраве на всички ви пожелавам!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #1 -: Септември 02, 2013, 13:00:44 pm »
Топъл и усмихнат септември за майки и деца!Митко от днес на градина,пораснал и той,цяла 2 група :).Аз съм отпуска,ще чистя есенно и ще стягам другия ученик лека-полека.
Хубав ден на всички!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #2 -: Септември 02, 2013, 14:30:41 pm »
Толкова далече ми се струват градина, училище :) Живи и здрави да сме, а и това ще дойде.

Ние ходихме на втори преглед за бъбречетата и всичко е наред. Бяха видели малко задръжка на урина в тях и уж ни казаха, че няма за какво да се тревожим, но не ми беше спокойно. Слава Богу, добре е слънчицето :)


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #3 -: Септември 02, 2013, 15:19:24 pm »
Прекрасен и много цветен есенен Септември! И ние сме "ученици" :D Митко на 16.09 тръгва на ясла, та малко ми е притеснено. Ще празнуваме и рожден ден, та много емоции ни предстоят!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #4 -: Септември 02, 2013, 18:57:13 pm »
Лека и успешна учебна година всички дечица! :)
И ние сме доста далече от училище и градина,но и това ще дойде.Тези 6 месеца не ги усетих как минаха.
В момента сме в опити за пълзене,и изговаряне на срички като''гагага какака тамам''  :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #5 -: Септември 05, 2013, 10:09:26 am »
Прекрасен септември ви пожелавам! Да са здрави всички и малки и големи  :D
На бъдещите първолаци, успешен старт на ученическия живот!

Ние се приготвяме за второ моренце в Гърция. Пак за 5 дни, в Аспровалта. Дано времето е хубаво, ако пък не е, ще се разхождаме  :D Малко промяна на мястото никога не е излишна  :wink:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #6 -: Септември 05, 2013, 11:32:39 am »
Успешен септември на малки и големи ученици!
Ники, приятно ви моренце и дано да ви е хубаво времето :)

Жорко пак с температура от вчера, та днес ще си поседим малко вкъщи.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #7 -: Септември 05, 2013, 11:45:30 am »
Здрав и топъл септември ви пожелавам!
А учениците да са внимателни и усърдни!
Как лето това време... Догодина и ние сме предучилищна.
Аз в момента съм в някаква лудница, да минава другата седмица, че да се успокоят малко нещата. Всичко при мен става по възможно най-сложния начин, ама то в България май няма друг начин...
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #8 -: Септември 05, 2013, 15:18:02 pm »
Хубав и здрав септември и от мен. :)

След три дена мъкнене на деца по изследвания и на работа с мен - изследванията са готови и понеделник живот и здраве тръгват на градина. Дано и градината е готова, че пак правиха ремонти и имало шанс и да не почнат от 9 ами от 16 септември. Аз обаче се надявам да почнат на 9-ти, че с деца на работа не е работа, а отпуска не мога да си взема, че на колегата ми му се роди бебе преди 2 дена и сега той е отпуска.

Иначе изкарахме спокойно лято. Покорихме Черни връх и обиколихме Рилските езера. Стефан се катери като планинска коза и сигурно и Мусала няма да му се опъне, но този връх, ще го оставим за другото лято. От Ели също не мога да се оплача и на нея не и се опряха преходите. И морето видяхме, а децата постояха и на село. Това със селото "не се отрази добре" на Стефан -  сега сутрин кукурига, а и през деня като го хванат лудите  :lol:. Иначе става все по див и все повече не слуша, целия  е в белези и рани... На Рилските езера ми изправи косата, навеждайки се от една скала да гледа надолу, а за ръка не дава да го водиш и се дърпа, наумили си нещо няма управия - ама това е за темата с нервите.... ;)

Мими, дано бързо се успокоят нещата при вас, пък и да не е толкова трудно.

Ники, на вас приятно море!

Мецани, стискам палци Жорко бързо да оздравее!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #9 -: Септември 11, 2013, 14:10:31 pm »
ей ама никой не пише тук. всички се захванахме да обясняваме как трябва да се възпитават деца :lol:

Аз снощи ходих на родителска среща, та сега си имам едно прилежно списъче с неща които трябва да купя, само дето не знам кога ще го извъшра това геройство като имам работа за целия китайски народ. Довечера съм на среща и за втория етап от прочуването, организираме и празника в събота и т.н., но не се оплаквам, а на всичкото отгоре и трябва да изнасям приветствена реч на първия учебен ден пред класа :lol: Нали все се бутам между шамарите, но е факт, че се скътавах до последно. Успешно гледах в чина докато се избираше касиер, представител в училищното настоятелство, доброволец да снима, доброволец да направи питка и т.н.  :lol:
та така, първолашки трепети, какво да се прави :D
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #10 -: Септември 11, 2013, 14:41:03 pm »
Докато се наканя да пиша и мине половината месец :-)
Топъл и слънчев септември пожелавам на всички - на учениците на добър час и да слушат!
На мен морето ми се размина, да се надявам догодина да наваксам, че 3г. не съм била.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #11 -: Септември 11, 2013, 15:38:30 pm »
снощи си припомнихме с мъжа ми как се подвързват тетрадки и се надписват етикети - чудни тетрадчици станаха :)

боже, едва вчера избирах биберони, а днес вече - тетрадки и моливи...

добре, че тия дни е радостна суматоха и шепотня, та няма време човек да се отдава много-много на равносметки и осъзнавания...

този месец първите зачатски деца тръгват на училище, сайтът на Зачатие навършва 10 години - вълнуващи дни, емоционални дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #12 -: Септември 11, 2013, 16:08:00 pm »
Стефи, успех със всички задачи! :) Не знаех, че искат толкова неща от родителите, аз ще взема да наблягам на снимането, че в другите работи хич ме няма  :lol:, то не че в снимането съм супер...

Хайде като тръгнат първолаците и се поуспокоят нещата, ще разпитвам кога се записват децата за първи клас, какви са тия точки и прочие неща...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #13 -: Септември 11, 2013, 16:13:40 pm »
Гери, няма ли да ги доведеш децата в събота? :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #14 -: Септември 12, 2013, 12:30:40 pm »
Стефи, няма да сме в София. Забавлявайте се всички, а после ще показвате снимки. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #15 -: Септември 13, 2013, 11:11:55 am »
И ние от три дни сме в предучилищна треска.
След три месеца отсъствие от детска градина, на третия ден откакто тръгна се сдоби със зловещ ларингит, който борим вече две седмици. Изследванията са в норма с изключение на леко завишени тромбоцити.
И в понеделник подадох заявление за прием в подготвителен клас в 142 ОУ. Не сме му в квартала (на 4 спирки с трамвай) и въобще не се надявах да я приемат. Но във вторник ни се обадиха, че Александра е приета и в сряда отидохме да се запознаем с госпожата.
Успяхме да купим повечето неща от списъка и май сме готови. Само остава букетче за госпожата  :D

Още не съм решила дали да стои цял ден или да я взимам на обед, но това ще зависи от прегледа във вторник при д-р Бъчварова от "Детско здраве".
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #16 -: Септември 13, 2013, 11:19:40 am »
ей момичета да не забравите да дойдете на купона утре в 13.00 часа с децата  :D
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #17 -: Септември 13, 2013, 13:58:56 pm »
ей момичета да не забравите да дойдете на купона утре в 13.00 часа с децата  :D
Няма да забравиме, даже съм измислила схема за ранна дрямка, за да е в кондиция за дивеене  :wink:

Да ви питам нещо, може и да не е за тук, но знам, че вие знаете  :D
на 6 м, на 1 г. правиха профилактични изследвания на София, урина и ПКК.
На 2 години правят ли се, идеята ми е по ЗК? Ако не се полагат да си ги пусна сама. Педиатърът дума не обелва.
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 14:44:59 pm от Ники »

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #18 -: Септември 13, 2013, 14:17:13 pm »
полагат се, мисля до 3г. се полагаха :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #19 -: Септември 13, 2013, 14:40:35 pm »
И аз си мисля, че правихме - питай.
На нас сега на 5 години ни дадоха направления за очен лекар - полагали се.
Вчера ги водих на преглед - имат 100% нормално зрение, след разширение на зениците се появи далекогледство 1.5 на единия и 1.75 на другия, което било нормално за деца и не се налагало да носят очила, израствало се с годините. Следващ профилактичен преди първи клас. Доволна съм :)
Днес бяхме на ТЕЛК, меко казано съм бясна и адски огорчена и разочарована... Ще си взема решенията в четвъртък, но нали не сме цигани и давам лекарства на децата си, знам какви ще са. Този път няма да се оставя и ще обжалвам. Някой ако е минал оттам, нека да ми разкаже, може и на ЛС.