0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември - месец ученически!
« -: Септември 01, 2013, 23:24:23 pm »
Гледам си нямаме нова тема, та се уредих!

Честит имен ден на именниците днес! Да са живи и здрави и много късметливи!

Пожелавам ви здрав и слънчев месец с "Р"! Нека учениците бъдат весели и засмени! Та, ако може и на училище да им се ходи с желание - ще е супер  :lol: 

Това е и нашия месец - Злато ще има рожден ден! Та като отгърнахме календара на Зачатие днес - Злато каза: "Атито бебеееееее" /Злати бебееееее/ :))))))
Порастнаха ни децата, ейййййй! Ей сега ще правим 3 годинки, а сякаш вчера се вълнувах след като се роди кога ще си го приберем  :wink:

А утре ще сме в голямата градинка вече! Свършихме с яслата - минаваме на голямо  :lol: Да видим как ще се справим и там! На мен ми е мъчно за яслата, че на много свестни лели попаднахме, но се надявам и тук да свикнем бързичко и да ходим и пак с желание!

Здраве на всички ви пожелавам!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #1 -: Септември 02, 2013, 13:00:44 pm »
Топъл и усмихнат септември за майки и деца!Митко от днес на градина,пораснал и той,цяла 2 група :).Аз съм отпуска,ще чистя есенно и ще стягам другия ученик лека-полека.
Хубав ден на всички!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #2 -: Септември 02, 2013, 14:30:41 pm »
Толкова далече ми се струват градина, училище :) Живи и здрави да сме, а и това ще дойде.

Ние ходихме на втори преглед за бъбречетата и всичко е наред. Бяха видели малко задръжка на урина в тях и уж ни казаха, че няма за какво да се тревожим, но не ми беше спокойно. Слава Богу, добре е слънчицето :)


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #3 -: Септември 02, 2013, 15:19:24 pm »
Прекрасен и много цветен есенен Септември! И ние сме "ученици" :D Митко на 16.09 тръгва на ясла, та малко ми е притеснено. Ще празнуваме и рожден ден, та много емоции ни предстоят!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #4 -: Септември 02, 2013, 18:57:13 pm »
Лека и успешна учебна година всички дечица! :)
И ние сме доста далече от училище и градина,но и това ще дойде.Тези 6 месеца не ги усетих как минаха.
В момента сме в опити за пълзене,и изговаряне на срички като''гагага какака тамам''  :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #5 -: Септември 05, 2013, 10:09:26 am »
Прекрасен септември ви пожелавам! Да са здрави всички и малки и големи  :D
На бъдещите първолаци, успешен старт на ученическия живот!

Ние се приготвяме за второ моренце в Гърция. Пак за 5 дни, в Аспровалта. Дано времето е хубаво, ако пък не е, ще се разхождаме  :D Малко промяна на мястото никога не е излишна  :wink:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #6 -: Септември 05, 2013, 11:32:39 am »
Успешен септември на малки и големи ученици!
Ники, приятно ви моренце и дано да ви е хубаво времето :)

Жорко пак с температура от вчера, та днес ще си поседим малко вкъщи.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #7 -: Септември 05, 2013, 11:45:30 am »
Здрав и топъл септември ви пожелавам!
А учениците да са внимателни и усърдни!
Как лето това време... Догодина и ние сме предучилищна.
Аз в момента съм в някаква лудница, да минава другата седмица, че да се успокоят малко нещата. Всичко при мен става по възможно най-сложния начин, ама то в България май няма друг начин...
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #8 -: Септември 05, 2013, 15:18:02 pm »
Хубав и здрав септември и от мен. :)

След три дена мъкнене на деца по изследвания и на работа с мен - изследванията са готови и понеделник живот и здраве тръгват на градина. Дано и градината е готова, че пак правиха ремонти и имало шанс и да не почнат от 9 ами от 16 септември. Аз обаче се надявам да почнат на 9-ти, че с деца на работа не е работа, а отпуска не мога да си взема, че на колегата ми му се роди бебе преди 2 дена и сега той е отпуска.

Иначе изкарахме спокойно лято. Покорихме Черни връх и обиколихме Рилските езера. Стефан се катери като планинска коза и сигурно и Мусала няма да му се опъне, но този връх, ще го оставим за другото лято. От Ели също не мога да се оплача и на нея не и се опряха преходите. И морето видяхме, а децата постояха и на село. Това със селото "не се отрази добре" на Стефан -  сега сутрин кукурига, а и през деня като го хванат лудите  :lol:. Иначе става все по див и все повече не слуша, целия  е в белези и рани... На Рилските езера ми изправи косата, навеждайки се от една скала да гледа надолу, а за ръка не дава да го водиш и се дърпа, наумили си нещо няма управия - ама това е за темата с нервите.... ;)

Мими, дано бързо се успокоят нещата при вас, пък и да не е толкова трудно.

Ники, на вас приятно море!

Мецани, стискам палци Жорко бързо да оздравее!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #9 -: Септември 11, 2013, 14:10:31 pm »
ей ама никой не пише тук. всички се захванахме да обясняваме как трябва да се възпитават деца :lol:

Аз снощи ходих на родителска среща, та сега си имам едно прилежно списъче с неща които трябва да купя, само дето не знам кога ще го извъшра това геройство като имам работа за целия китайски народ. Довечера съм на среща и за втория етап от прочуването, организираме и празника в събота и т.н., но не се оплаквам, а на всичкото отгоре и трябва да изнасям приветствена реч на първия учебен ден пред класа :lol: Нали все се бутам между шамарите, но е факт, че се скътавах до последно. Успешно гледах в чина докато се избираше касиер, представител в училищното настоятелство, доброволец да снима, доброволец да направи питка и т.н.  :lol:
та така, първолашки трепети, какво да се прави :D
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #10 -: Септември 11, 2013, 14:41:03 pm »
Докато се наканя да пиша и мине половината месец :-)
Топъл и слънчев септември пожелавам на всички - на учениците на добър час и да слушат!
На мен морето ми се размина, да се надявам догодина да наваксам, че 3г. не съм била.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #11 -: Септември 11, 2013, 15:38:30 pm »
снощи си припомнихме с мъжа ми как се подвързват тетрадки и се надписват етикети - чудни тетрадчици станаха :)

боже, едва вчера избирах биберони, а днес вече - тетрадки и моливи...

добре, че тия дни е радостна суматоха и шепотня, та няма време човек да се отдава много-много на равносметки и осъзнавания...

този месец първите зачатски деца тръгват на училище, сайтът на Зачатие навършва 10 години - вълнуващи дни, емоционални дни...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #12 -: Септември 11, 2013, 16:08:00 pm »
Стефи, успех със всички задачи! :) Не знаех, че искат толкова неща от родителите, аз ще взема да наблягам на снимането, че в другите работи хич ме няма  :lol:, то не че в снимането съм супер...

Хайде като тръгнат първолаците и се поуспокоят нещата, ще разпитвам кога се записват децата за първи клас, какви са тия точки и прочие неща...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #13 -: Септември 11, 2013, 16:13:40 pm »
Гери, няма ли да ги доведеш децата в събота? :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #14 -: Септември 12, 2013, 12:30:40 pm »
Стефи, няма да сме в София. Забавлявайте се всички, а после ще показвате снимки. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #15 -: Септември 13, 2013, 11:11:55 am »
И ние от три дни сме в предучилищна треска.
След три месеца отсъствие от детска градина, на третия ден откакто тръгна се сдоби със зловещ ларингит, който борим вече две седмици. Изследванията са в норма с изключение на леко завишени тромбоцити.
И в понеделник подадох заявление за прием в подготвителен клас в 142 ОУ. Не сме му в квартала (на 4 спирки с трамвай) и въобще не се надявах да я приемат. Но във вторник ни се обадиха, че Александра е приета и в сряда отидохме да се запознаем с госпожата.
Успяхме да купим повечето неща от списъка и май сме готови. Само остава букетче за госпожата  :D

Още не съм решила дали да стои цял ден или да я взимам на обед, но това ще зависи от прегледа във вторник при д-р Бъчварова от "Детско здраве".
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #16 -: Септември 13, 2013, 11:19:40 am »
ей момичета да не забравите да дойдете на купона утре в 13.00 часа с децата  :D
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #17 -: Септември 13, 2013, 13:58:56 pm »
ей момичета да не забравите да дойдете на купона утре в 13.00 часа с децата  :D
Няма да забравиме, даже съм измислила схема за ранна дрямка, за да е в кондиция за дивеене  :wink:

Да ви питам нещо, може и да не е за тук, но знам, че вие знаете  :D
на 6 м, на 1 г. правиха профилактични изследвания на София, урина и ПКК.
На 2 години правят ли се, идеята ми е по ЗК? Ако не се полагат да си ги пусна сама. Педиатърът дума не обелва.
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 14:44:59 pm от Ники »

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #18 -: Септември 13, 2013, 14:17:13 pm »
полагат се, мисля до 3г. се полагаха :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #19 -: Септември 13, 2013, 14:40:35 pm »
И аз си мисля, че правихме - питай.
На нас сега на 5 години ни дадоха направления за очен лекар - полагали се.
Вчера ги водих на преглед - имат 100% нормално зрение, след разширение на зениците се появи далекогледство 1.5 на единия и 1.75 на другия, което било нормално за деца и не се налагало да носят очила, израствало се с годините. Следващ профилактичен преди първи клас. Доволна съм :)
Днес бяхме на ТЕЛК, меко казано съм бясна и адски огорчена и разочарована... Ще си взема решенията в четвъртък, но нали не сме цигани и давам лекарства на децата си, знам какви ще са. Този път няма да се оставя и ще обжалвам. Някой ако е минал оттам, нека да ми разкаже, може и на ЛС.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #20 -: Септември 13, 2013, 18:03:40 pm »
Уж далече ми се струваха ДГ и училище, а не усетих кога минаха 4 месеца. Ако перефразирам Джам - днес избираме памперси и мислим за захранване, утре ще бъдем първолаци. Живи и здрави да сме само.
Да ви се оплача днес мойто дете цял ден е кисело- не спи, мрънка, реве. Не мога да разбера колики ли го мъчат, зъби ли, гладен ли е. Сега му размразявам една дозичка кърма да видя дали ще я изпие и по-спокоен ли ще е. Пия чай от копър, ям лук и варено жито. Иначе си задрямва за 15тина минути на гърда и не успявам да му предложа другата за проба. Може ли така изведнъж да ми намалее кърмата? То може и друг да му е зорът на детето, ама ... и разходка само за половин час правихме, че много силен и студен вятър духа. Оплаках ви се :( Сега да си идва мъжо малко да се погушкат, че имам чувството, че бебе усеща като се изнервя и съвсем пощурява. Много е гадно да не знаеш какво му е на малкото слънчице.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #21 -: Септември 13, 2013, 23:21:49 pm »
Бебе, защо варено жито и лук?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #22 -: Септември 14, 2013, 00:23:51 am »
Бебе, защо варено жито и лук?
хахаха за да има мляко, аз наблягах на пържолите  :lol:
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #23 -: Септември 14, 2013, 11:42:21 am »
бебе, при нас имаше страшна криза, точно когато реших да ям жито за повече кърма - голям зор видя детето, та може да пропуснеш житото, за проба. 
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2013, 13:16:04 pm »
Бебе,ни ние имаме такива периоди.Реве и не знам какво му е.Не иска стои сам,едни чинии не мога да измия.Чакам да заспи и тогава,готвя и мия.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2013, 13:57:45 pm »
Народе, ако не се весна тия дни - да не пропусна:

Да са честити първолаците! Здрави, умни, румени!

Майките им - да плачат, та да се късат! Така, де, то не е лесно!  :heartbeat:

ПЪРВОКЛАСНИК

Да си първокласник - то не е шега.
Колко много грижи имам аз сега.

По часовник ставам - времето следя.
Мирно на чина си трябва да седя...

Пиша, пиша букви и чета на глас,
и разказвам ясно, и внимавам в час...

Много, много грижи имам аз сега.
Да си първокласник - то не е шега.

Калина Малина
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2013, 21:25:49 pm »
Ники,на мен ми даде педиатърката,ама след като казах,че ще  тръгва на ясла,та не знам дали се полага


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #27 -: Септември 15, 2013, 10:42:09 am »
Не знам какъв беше зорът, но мина. Размразих кърма и пробвах да я дам - с шише, с лъжичка. Не иска, реве и си иска ц...та. Вчерта се накърмихме и си спа както винаги детенце. Дано имаме кърма до захранването, че не ми се мисли.
Друго да ви питам - всяка сутрин между 4 и 7 започва едно напъване все едно има запек. Мята се, извива се. Пръцка и в повечето случаи се изаква, но си е съвсем рядко, а не като запечено. Нормално ли е?
за протокола - най-бързо ми се засилва млякото с чай от семена на копър. У дома лук си ядем винаги, така че не мога да преценя за него, а житото ми не се свари нещо и не можах да го ям :P


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #28 -: Септември 16, 2013, 06:06:37 am »
Честит първи учебен ден на всички!


bebe_2013 бебешка им работа  :wink: имате странен час за акане, вероятно ще се премести в светлите часове. Жито аз купувам парено на Изи, сварява се за отрицателно време, ефект дали има не знам, просто го обичам  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #29 -: Септември 16, 2013, 06:19:15 am »
На добър час на всички ученици.
Днес изпращаме първите рожби на Зачатие в един дълъг и много важен път от техният живот.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #30 -: Септември 16, 2013, 08:56:03 am »
Честит първи учебен ден на всички ученици!
Честит празник на всички Зачатски първолаци и на техните родители! Успех и попътен вятър, мили деца!
     
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #31 -: Септември 16, 2013, 08:59:11 am »
Чстит първи учебен ден на всички малки ученици! Успех и попътен вятър
:-)


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #32 -: Септември 16, 2013, 09:01:40 am »
Честит първи учебен ден на малките ученици! Да им върви по вода учението и най-вече да са много здрави!

Хубава седмица на всички!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #33 -: Септември 16, 2013, 09:21:32 am »
Честит първи учебен ден на децата на Зачатие!Дано живота им поднесе много хубави моменти :) Успех!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #34 -: Септември 16, 2013, 09:24:00 am »
Мили Зачатски мами, честити първолаци! Да са здрави, щастливи и ученолюбиви!

Кога ви четяхме за памперси и захранване, кога изпращате ученици :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #35 -: Септември 16, 2013, 09:59:58 am »
Музикален поздрав за първолаците и родителите им  :D
Успех, дечица! Бъдете здрави и успешни  :D
http://vbox7.com/play:d02589ed

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #36 -: Септември 16, 2013, 10:11:20 am »
Честит първи учебен ден на зачатските първолаци!
Как лети това време... вече не са бебета.
Радвайте им се, обичайте ги и им го казвайте по-често.

Аз съм в меланхолично настроение - дъщеря ми замина за последния първи учебен ден, къщата ми е тиха и аз всеки момент ще се разцивря...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #37 -: Септември 16, 2013, 10:26:58 am »
Честит първи учебен ден на прекрасните ни първолаци - да са здрави,щастливи и ученолюбиви,да срещнат много нови приятели и да преминават препятствията с лекота! :D

 Жорето беше 2 месеца у дома и днес и той замина на градина,та и аз се чувствам като Елфи .Бебчо спи и къщата ми е толкова тиха,няма го на мама помощника.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #38 -: Септември 16, 2013, 10:54:07 am »
Честит първи учебен ден на всички дечица на Зачатие! Да се адаптират лесно и да ходят с желание на училище! Дано не срещнат затруднения и да се радвате на успехите им :)
За нас почна трета учебна седмица - Мони е втори клас, Боби М0, по български - ясла.
В класа на Мони са 11 деца, което е страхотно! Имат нова учителка - млада, симпатична, ентусиазирана.
В групата на Боби са 8 деца. Той е единственото, което не яде само :( Поне вече не плаче много сутрин. Минахме първите ясленски болести, чакаме втора вълна ;) Само не мога да се примиря, че ги слагат да спят облечени и с обувки...

Аз съм потънала в писане на дипломна работа, тръгнах и на френски, за да помагам на Симеон. Определено няма да се справи сам.
Таткото и той записа магистратура, та ще липсва всяка вечер до 9.30.

След приключване на 1 клас ни насочиха към логопед, за да диагностицираме проблема на Симеон с четене и запаметяване. Това лято направихме консултация с трима специалисти: EEG-BIOFEEDBACK, което имаше за цел да покаже работата на мозъка и взаимодействието на двете полукълба, логопед и психолог. По-нататък ще опиша подробно впечатленията си, за да помогна на други майки, които имат деца с някаква форма на SpLD (затруднения в ученето). При нас се установи почти неработещо ляво полукълбо и нарушен обмен на информацията между двете. Хубавата новина е, че го хващаме тъкмо навреме и чрез подходяща терапия проблемът ще се коригира. Но иска много работа...

Много късмет, здрави нерви и положителна нагласа на всички родители желая :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #39 -: Септември 16, 2013, 11:14:59 am »
Ани, ще се справите  :bighug:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #40 -: Септември 16, 2013, 11:28:42 am »
Ани, ще се справите  :bighug:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #41 -: Септември 16, 2013, 11:43:58 am »
Честит първи учебен ден на малките първолаци! Да бъдат усмихнати, любопитни и търсещи!  :ballons:

Ние отложихме с няколко дни тръгването на ясла, че Митя се натръшка, така че още сме в предстартова треска.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #42 -: Септември 16, 2013, 11:56:13 am »
Честит първи учебен ден на първолаците на Зачатие! Да им върви по вода, да им е интересно и с лекота да се учат! :)  :balk_16:

Ани,  стискам палци Мони да се справи бързо с проблема.  :crossfingers:  :bighug:
И ще ми е интересно след време да опишеш за тези изследвания и за терапията, че имам подозрения, че с моя синковец ще имам проблем, въпреки, че е още малък за да се каже.

Сия, ще чакам отзиви за 142-ро училище, че ми е в списъка с квартални училища. Въпреки, че е много вероятно Ели да я пуснем в 36-то, защото там ходи на съседите голямото дете, а малкото е с Ели и ще може да са в един клас. Иначе най ме е яд, че имаме училище точно срещу нас но е бившото спортно на Славия и отзивите не са добри за него...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #43 -: Септември 16, 2013, 13:02:46 pm »
Честит първи учебен ден на всички, които днес прекрачват прага на училище!

Гери, за отзиви е много рано, но Александра е много ентусиазирана като за първи ден. Твърди, че било много хубаво на училище. Аз го избрах, тъй като съседчета учат там и много го похвалиха, а и на мен ми е удобно да я водя без кола на детска, само с трамвай.

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #44 -: Септември 16, 2013, 14:36:39 pm »
Честит първи учебен ден на първите деца на Зачатие!
Нека да са винаги първи във всичко!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #45 -: Септември 16, 2013, 15:38:08 pm »
Честита учебна година на всички ! Да е успешна и  спорна за всички малки и големи ученици , родители и учители !
Специални поздрави за зачатските първолачета!
Мен тържеството в детската градина  ме развълнува  и зареди   много положително  !


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #46 -: Септември 16, 2013, 15:39:04 pm »
Сия, ясно че отзивите са за по нататък :) Иначе на мен ми се иска не само да мога да ги водя с градски транспорт или пеша, а ми се щеше и сами да могат да ходят на училище по нататък (не в първи или втори клас). Аз от първи клас ходех сама на училище - но училището ми беше през пет къщи само по тротоара, а и времената бяха други, сега не можем да си позволим тоя лукс.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #47 -: Септември 16, 2013, 15:54:58 pm »
Честит първи учебен ден на всички ученици и учители ;) Децата с радост и желание да ходят на училище, учителите с любов да преподават!
Гери, и аз от първи клас самичка ходех, макар да беше по-далече училището, но, както казваш, времената бяха други :( Налегна ме носталгия като видях днес децата - нагласени, усмихнати; учителите - с цветя и заредени за новата учебна година. Дай Боже да сме живи и здрави и да изживеем тези радости с нашите деца и внуци!


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #48 -: Септември 16, 2013, 15:57:53 pm »
Честит първи учебен ден на малки и големи ученици, родинели и учители. Спорна, щастлива, нови приятелства и игри за малките ученици!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #49 -: Септември 16, 2013, 16:24:20 pm »
Честит първи учебен ден на всички деца, учители и родители! И понеже децата на "Зачатие" са най-умните им пожелавам спорна учебна година и само отлични оценки!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #50 -: Септември 16, 2013, 17:00:46 pm »
Честит първи учебен ден на децата и развълнуваните им родители! На добър час!

Гледах ви на рождения ден на "Зачатие"  и много ви се радвах! Прекрасни сте! Бъдете живи и здрави!

Маги, цъфтиш  :flower:!

Ани,  :bighug:!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #51 -: Септември 18, 2013, 10:04:40 am »
Пожелавам ви много здрави дечица, много щастливи първокласници, да ходят с голямо желание на училище и да ви носят само шестици.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #52 -: Септември 22, 2013, 23:02:17 pm »
Аз малко със закъснение, но сега се усетих, че съм пропуснала темата :oops:
Честито на всички първолачета, да им върви по вода и да им е леко в училище! Видях много снимки, много са хубави! Стана ми едно такова мило, върнах се във времето, когато всички бяхме бременни и трепетите по първите колики, по първите зъбки, първите крачки... А сега децата ни не са бебета вече, а първолаци :D Прелестно е! А още по-хубаво е, че идва и нова смяна след тях!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #53 -: Септември 23, 2013, 09:35:54 am »
След месец и половина сборни групи момата вече си е в нейната. Сутринта беше видимо доволна, че отива там, но се разрази спор за шкафчето. Нейното шкафче било това с черешките, а за казвам, че е с крушата. Хахаха, лелките решили да го сменят и голяма драма стана.
Порасна детето, говори всичко вече, много е самостоятелна. При нея яслата оказа много положително влияние.
Вчера излизаме на разходка и аз започвам да й пея песен в асансьора, а тя:
Мамо, тихо ще събудиш всички  :D Сами си представете какви са ми гласовите данни  :oops:
Хубав ден на всички, здрави дечица и майки  :D

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #54 -: Септември 23, 2013, 09:57:00 am »
Ники, браво на София. Много се радвам, че така добре се справя, а не като някой друг, който виси нон стоп за крачола на майка си  :lol:

Хубава седмица на всички!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #55 -: Септември 23, 2013, 10:08:05 am »
Меци, до къде я докара с градината, ходи ли до Вила вилекула?
а болния как е?

И моите ученички са добре за сега. Деси се адаптира горе долу нормално в училище. Госпожата много я похвали, че била много прилежна, дисциплинирана, старателна и не на последно място много добре дете :lol: То това последното си го знам, чак по някога ми се иска да не е чак толкова добро дете :?
А Елена се изживява на голяма кака, защото при тях сега във филиала е първа група и те са големите вече, а и госпожата им казвала да не викат много, че да не събудят бебета горе, които явно лягат малко по-рано :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #56 -: Септември 23, 2013, 10:11:29 am »
Добре дошла есен!

Успех на всички първолаци!
Със здраве да покоряват науките!

Живот и здраве догодина и у нас ще има такива трепети!

Ние днес тръгнахме на детска, след 3 месеца и половина прекъсване.
Те добре понесоха новото начало. Той мъжки, тя леко драматично.
Признавам си крих успешно огорчението си, че лятото свърши.
Много хубаво беше, те са вече големи човечета и този им период ми е много пълноценен.
Общуването с тях ме обогатява и ми се иска да е още дълго.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #57 -: Септември 23, 2013, 12:19:07 pm »
Привет момичета! По-тола и слънчева седмица ви желая!

В Неделя ходихме до http://www.carimaligrad.com/ с. Белчин. Горещо препоръчвам! Крепостта е реставрирана, има страхотни площадки за децата, въжен мост, пейки и маси.

Колеги ми препоръчаха и http://melnicite.bg/ , но още не сме го посетили.

Ако знаете и други приятни места близо до София, подходящи за деца, ще съм благодарна да споделите.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #58 -: Септември 23, 2013, 12:20:28 pm »
Стефи, не съм ходила до Вила Вилекула. Тази седмица смятам да го направя.
Иначе Жорко е по-добре вече. Този месец за 2-ри път е болен. Август пак беше болен. Не ми се мисли какво ще е като тръгне на ясла.

Радвам се за всички ученици, че има харесва в училище. Все така да е и за в бъдеще.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #59 -: Септември 23, 2013, 16:45:38 pm »
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #60 -: Септември 23, 2013, 17:38:11 pm »
Оф...
Най-обичам в статия за ин витрото да видя думата ялови. Просто любимо. Чудя се дали да чета коментарите, защото знам, че ще избеснея.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #61 -: Септември 23, 2013, 19:27:34 pm »
хахаха той само един беше, да получавали пари само за успешните опити  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #62 -: Септември 23, 2013, 21:32:14 pm »
И Кристина тръгна с ентусиазъм на градина....до петък. И тогава си остана у нас  :mrgreen: От март си беше у нас, до петъка и не беше кихнала дори, близо 7 месеца. Сега е с хрема, ама мина, де. Бебето обаче понесе първата атака. :mrgreen: Толкоз сопол изсмуках от това носле като копче, че не знам от де се въдят. Добре й дошла в света на вирусите.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #63 -: Септември 23, 2013, 21:36:14 pm »
Аз само я отворих и затворих, че не съм в настроение да се ядосвам сега. Ама скоро не беше имало такива статии...
Е, Нинка, кофти така, че се е случило, ама нормално, с тоя променливия сезон. Ние изкарахме някакъв вирус, дето още първия ден на градина ги порази... Голямо повръщане падна, при това придружено с дрисък, та сополите е лекия вариант :? дет се вика.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #64 -: Септември 23, 2013, 23:26:45 pm »
м-и, 6 са станали коментарите и като никога нищо лошо не е писано  :)

Я, да ви питам, вие всеки ден ли готвите на домочадието?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #65 -: Септември 23, 2013, 23:56:39 pm »
На децата или на всички? По принцип моите ядат на градина и в занималнята, но явно не им стига и като се върнат са послепели от глад, така че за вечеря почти винаги готвя. Ако остане нещо, гледам да го пробутам на другия ден. Днес момата се разсърди, че сме изяли цялата мусака :D Та се наложи от всички да вземем по малко, за да й дадем на нея още :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #66 -: Септември 24, 2013, 00:04:50 am »
На детето още готвя отделно и като имам повече време му спретна 3-4 вида манджички и ги замразявам в бурканчета и после направо вадя и топля. Иначе си хапва и от нашата храна, но рядко. Ние обичаме по-пикантно, а и като се прибера късно нямам време да готвя и често за нас си правим нещо набързо
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #67 -: Септември 24, 2013, 08:45:49 am »
Меци, ние всички ядем една и съща храна вече, готвя през ден, но по някога и всеки, зависи какво съм решила да приготвям. Например в неделя след обед им сготвих винен кебап, ядохме вечерта и снощи. За тази вечер са си пожелали овчарски пай, снощи само сварих картофите за пюрето, а днес като се прибера ще го изпека. Надявам се да остане и за утре вечер, поне за тях:)
Като нямаме нищо пека кюфтета, карначета, наденички, пържолки ей такива неща, които стават бързо :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #68 -: Септември 24, 2013, 09:30:48 am »
Предимно готвя всеки ден, примерно днес обядваме снощната вечеря - кюфтета със сос и готвя за нова вечеря и евентуално обяд утре, но ако не ме в къщи, остава за вечеря и се получава, че пропускам един ден да готвя  :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #69 -: Септември 24, 2013, 09:50:42 am »
И аз готвя всеки ден и то поне по 2 неща, защото детето яде едно, а бащата друго. Така ми е писнало, че се чудя каква схема да извъртя,  че да готвя през ден.  На всичкото отгоре бях обвинена, че ми изчезнало "моджото" за готвене  :lol: Та се позачудвам, дали да не оставя таткото да си готви, щом недоволства от готварските ми умения   :mrgreen:

Организацията ли ми куца, аз ли се подмотвам, но понякога така се забатачвам, че не знам кое по-напред да захвана. За работещите майки с по 2 и повече деца не знам как се оправят.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #70 -: Септември 24, 2013, 10:05:10 am »
"Организацията ли ми куца, аз ли се подмотвам" - да ;)

Ако организираш готвенето по списък за седмицата, е много по-лесно. Разбира се, приблизително. Аз готвя всеки ден, но не ходя на работа. В смисъл не излизам за работа. Но ако не се организирам правилно за деня, и при мен настъпва пълен хаос и до 12 не мога да смогна понякога.

Семейството е като едно предприятие, трябва добър мениджър.

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #71 -: Септември 24, 2013, 10:09:22 am »
Аз напоследък успявам да сготвя само в събота и неделя. Тогава правя по 2-3 неща и така има за няколко дни. Иначе през останалото врееме хапваме хубаво месо на скара, ризото, картофи и много зеленчуци. През седмицата почти нищо не мога да сготвя, изобщо не ми остава време за това. С бебе, което в момента няма къде да оставя за повече от 5 минути, кака първокласничка и факта, че продължавам да работя от вкъщи, просто нямам никакъв шанс да съвместя и готвене. Иска ми се на моменти да спра времето, че никак не ми стига.
<br />[link=http:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #72 -: Септември 24, 2013, 10:14:01 am »
Семейството е като едно предприятие, трябва добър мениджър.

:)

Това ми хареса  :D
Мислила съм си и аз да направя меню за седмицата и да действам по него, защото иначе всяка сутрин със ставането и започва чуденето какво да се сготви за единия и за другия. Грешката ми е, че не съм го направила досега.
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #73 -: Септември 24, 2013, 10:32:07 am »
о да, приблизително меню винаги си пиша на едно листче в неделя например. иначе наистина е кауза пердута ако трябва и на момента да измислям какво да сготвя, а няма да имам и половината продукти.
и аз съм като Ема, нямам ли план положението става трагично, имам ли нещата са на ред :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #74 -: Септември 24, 2013, 13:05:33 pm »
Любимата ми тема за готвенето  :lol:... Аз гледам да понаготвя в събота и неделя, че да има за 2 - 3 дена, но и през седмицата готвя. А тъй като са ми се паднали капризни деца и мъж, се налага да готвя по 2 - 3 различни неща. Сравнително често се случва четиримата да ядем различни неща (аз все дояждам нещо дето другите не го искат или съм си сготвила нещо дето те не го ядът).  Единственото което и тримата ядът са палачинки, така че те са ми залегнали като едно от нещата в менюто, другото е спагети за децата, че се готвят бързо за вечеря. А "любимото" ми е като кажа вечер има едно, второ, трето, пето за вечеря какво искате да ядете и те ми кажат шесто че искат, е те тогава не знам какво ми иде да ги направя  :lol:. А Стефан ме разбива като ми каже за нещо дето вчера го е ял и допълнително съм му сипала и днес ми казва, аз това не го обичам  8O. Ама какво да се прави и двамата на баща си са се метнали, едно няма на мене  :lol:. Като взехме да излизаме с моя мъж и като разбрах колко много неща не яде и каква ми е "принцеса" относно храненето и си виках, майка му е виновна, че не го е научила да яде всичко, ама сега дойде до моята глава с два броя капризни и злояди деца. Готвя различни неща, предлагам и "не" и "не". При това са и на периоди, Стефан живееше само на супа по едно време, сега изобщо не иска, за сметка на това Елена прояде супа... В общи линии ставам луда калинка с това готвене, ама това е положението.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #75 -: Септември 24, 2013, 13:17:56 pm »
рядко неграмотна статия
http://www.webcafe.bg/id_1575554881_In_vitro_-_porednata_shema_za_iztochvane_na_pari
8O Отказвам коментар ...

Да напиша две думи за ученичката. Освен, че не я пускат преди 16:30 от занималня  8O, в следствие на което седмица пропуска тренировки в петък се събуди с кански рев и не можеше да си движи главата. Преживяхме екшън, достоен за нобелова награда. Съвета на лекарката от бърза помощ беше да я размачкам с кремче ... може би имаше предвид крем здраве? Не посмях да попитам ...
Два дни по-рано беше набита от момиче.   :)
Да интересен старт  :)

Как се справям с организация, готвене и т.н. Ами списък за деня. Опитвам се да го спазвам, но често не ми се получава  :). Понягога просто поръчвам пица  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #76 -: Септември 24, 2013, 13:30:41 pm »
о да, държа да подчертая, че на моите каквото им предложа всичко ядат, така че поне в това отношение проблеми нямам :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #77 -: Септември 24, 2013, 14:36:38 pm »
Е това не ми беше идвало на ума - за седмичното меню. Благодаря за идеята ;) Иначе за организацията - още не успявам винаги да я направя, защото има много "зависи" - как е времето и можем ли да излезем на разходка; кога иска и дали изобщо иска да спи бебе; дали сме спали през нощта и съответно дали не умирам за сън през деня. И други подобни.
Колкото за манджите - и мен много ме е яд като ми залежи някоя манджа, а хладилникът се опразва от лютенички, наденички, салами и т.н. Уж все питам мъжо какво му се яде, за да сготвя и да не остава. Като прояде и малкият ще видим как ще е :)
Не рабирам как става номерът, дето ми казват някои приятелки - "ми оставям го бебето на леглото/кошарката/количката, и аз си върша работата.". Случва се да стане, но за половин час примерно и се почва мрънкане и съответно, ако не го гушна или забавлявам, започва рев. Успявам да свърша нещо само когато спи, а нали все по-малко ще спи през деня. Аз ли не знам как да се оправя, детенце ли е по-глезено? Звъня на приятелка, бебето се чува по телефона как реве, а тя ми вика "оф, тя кой знае от кога реве в другата стая"  8O.

За статията - ами нямам думи. Защо хора, които не са запознати с определена тема пишат глупости. Още първото изречение "... млада жена, която не може да забременее...". Само младите ли не могат, ами какво ще рече "млада"? Вторият абзац "държавата поема изцяло три опита" - туй ще да е ново, не го знаех. Глупостите по-надолу не ми се коментират.

Лиде, учителите какво казват за боя?? Аз от сега не знам как ще се справяме с агресията в някои деца - да го уча да е добър и да не се бие, или да се защитава от такива? Ще се надявам да попаднем на стабилни учители и на свестни съученици.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #78 -: Септември 24, 2013, 16:48:44 pm »
Организация за деня и седмицата ли?! Това вече не си спомням какво беше. Правя някакви неуспешни опити да се справям и вече гледам да не се замислям много-много.

Като заговорихте за агресия да питам. Марти е в 1 група /на 2г.6м./ Преди 2 седмици беше оскубал момиче и учителката веднага го наказала /наказанието е да стои на столче отделно от групичката деца гледащи телевизия, като той също гледал-определено наказанието не е кой знае какво/. Вчера пък захапал друго момиченце - отново при същата учителка. Отново е понесъл някакво наказание, но аз реших, че е нужно да се обадим на майката на захапаното момиче и Мартин лично да се извини по телефона, освен това му казах че е наказан да не играе навън защото е захапал Мика /истината е че така или иначе нямаше да излезе защото беше много силен вятъра/
И в двата случая нямам адекватен отговор на въпроса в каква ситуация е предизвикана агресията. Питането ми е на тази възраст, а и като от случката са минали поне 4 часа, освен да повтарям до премала, че да хапе, скубе и т.н. не е хубаво какво друго бих могла да направя? Да допълня, че пред мен никога не е хапал и скубал отстоява себе си и желанията си като крещи и то само когато някое дете играе с любимия му камион, всички останали играчки се дават.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #79 -: Септември 24, 2013, 22:44:34 pm »
 cofee lungo, а дали не е бил провокиран Марти?
Моята девойка не проявява агресия към децата с изключение на едно-племенницата ми. Тя е 3 месеца по-голяма и все й дърпа нещата. Каквото и да вземе София тя се втурва и го дърпа от ръцете й, което много изнервя момата и следва захапване. Обяснявам, карам се, наказвам, но засега файда няма. Карам я да се извини, тя не иска, за себе си е права. Погледа й казва - Аз се защитавам вие ми се карате...


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #80 -: Септември 25, 2013, 07:05:24 am »
Кафенце, аз говоря постоянно, каквото и да направят анализирам...
Винаги се извиняват, дори и на непознат, ако е на някой от компанията и на другия ден.
И по-малки, пак така правех...това лято ми казаха, че аз съм си говорела пък видиш ли
на тях нищо не им оставало в главата, може и бял шум да съм вече, но господина кардинално сгреши.
Защото примера е най-важен и при децата има натрупване,
аз не съм сляпа и мога да сравня поведенческия модел в две семейства.
И моите подивяват и се лиготят понякога, но никога не съм ги обиждала публично,
а това адски озлобява децата и после те не могат да си го върнат на родителя и търсят друга жертва.
И не е задължително както казва Ники, физически да наранява, предизвикват с дума,
с друго действие, няма как да знаеш щом не си била там. Марти може да се е защитил.
Имат такива периоди, но ако се говори, дори и да мислим, че не разбират,
остава им в главиците, запомнят сигурна съм в това.
Голямата ми мечта е да мога да изградя между нас доверие за да мога утре да съм спокойна,
че добро или лошо им се случи ще го споделят с нас и ще го съпреживеем заедно.

ГОТВЕНЕТО е голяма тема, правя списък за два дни напред, готвя събота и неделя повече
и след това правя аламинути/ схемата на Стефи/.
Мъжа ми е супер непретенциозен и два, и три пъти яде едно и също.
Проявява разбиране защото и работим заедно, и сам вижда колко дейности ми се събират.
Децата рядко неща отказват, но и театро играя понякога  :lol:
Бебе, на вашата възраст, ставах в 5 и докато спяха сутрин,
кафето форума, сготвя едно ядене и като легнат на обед и аз с тях  :lol:
Меци на мен много ми помага темата Какво ще готвим тази вечер...
идеи ми се раждат така, подсещам се за позабравени рецепти, нови научавам.
Винаги съм казвала, че Зачатие хем майка ме направи, хем кулинарка.

Хубав ден от мен.


Статията е пълен потрес, скоро не бе имало подобна...
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 07:11:57 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #81 -: Септември 25, 2013, 11:50:00 am »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #82 -: Септември 25, 2013, 14:43:36 pm »

Привет и от мен, да се включа, преди да е изтекъл месеца  :wink:

Вече втора седмица Коко е на нова детска градина - най-после го приеха на държавна.
Засега нямаме никакви проблеми с адаптацията, много му харесва, учителките не могат да се нахвалят от него.

И още нещо интересно при нас - последните дни, преди да ми изтече заповедта от фонда, все пак успях да се организирам и да започна процедурата. Стискайте палци!  :)



*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #83 -: Септември 25, 2013, 15:30:16 pm »
Неда:crossfingers:

Кафе, опитай да получиш максимално коректна информация от госпожите и реагирай след това. И ние имахме подобен период миналата година (около 3г) и се оказа, че госпожите не са видели и двете ситуации, които бяха в поредни дни и естествено ме притесниха. Разговор с майките на "ударените" деца изясни положението. В единия случай се бяха затичали един срещу друг и неволно се бяха блъснали, което не е същото като детето да е блъснало някой умишлено, а другия беше драма за играчки.  Първоначалната информация от госпожата беше, че е блъснал някой, той се ударил в стола и му посиняло окото, а на майката не й станало хич приятно и тнт... Добре, че познавах майката и се чухме.
Естествено обяснявам, че трябва да се извини, дори и неволно да е ударил, но не съм се карала и драматизирала...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #84 -: Септември 25, 2013, 16:13:38 pm »
Привет и от нас!

И ние сме вече в училище, макар и подготвителна група.
Харесва и, свиква, но вечер е много изнервена. Вероятно защото не почиват на обяд, но според нея има деца които реват и я боли главата от това!
За капак в понеделник я прибрах с температура и хрема. Има пак пуснат вирус, всяко второ дете е болно. Писна ми ...
Така се молех и надявах поне в училище да ходи малко повече от седмица... :( :oops:
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #85 -: Септември 26, 2013, 00:01:57 am »
Привет и от нас!

И ние сме вече в училище, макар и подготвителна група.
Харесва и, свиква, но вечер е много изнервена. Вероятно защото не почиват на обяд, но според нея има деца които реват и я боли главата от това!
За капак в понеделник я прибрах с температура и хрема. Има пак пуснат вирус, всяко второ дете е болно. Писна ми ...
Така се молех и надявах поне в училище да ходи малко повече от седмица... :( :oops:

Яна, дъщеря ми вече е ученичка в нормално училище, за почивки по обяд не става дума при нас от 3 години насам /т. е. тя от 3 годишна не ляга и за минута по обяд/.
Прибирам я в 15 ч от занималня, днес бяхме от 15 до 18 ч с тротинетките и колелетата навън на сладолед и по площадките,... станала е в 6.40 ч сутринта.
Е, няяяяяяяяма умора това чудо, в 19.45 тръгнахме да си лягаме, миене на зъби , и т. н. ... нашата скача и прави колелета , не можем да я сложим в леглото... в 20. 40 още не беше заспала....
Е, кажете ми какво е това чудо, каква е тази машина

Ганка миналата година ми разказваше, че нейните деца при горе описаните случки през деня, в 19.30 вече са трупове от умора....
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 00:04:20 am от albenanedelcheva »

Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #86 -: Септември 26, 2013, 00:10:50 am »
И да допълня, че от както сме се върнали от Бг, 2-3 часа след като е заспала се буди, я с рев, я с мрънкане, я да пикае /при положение, че преди да заспи вече е пикала поне 3 пъти/, не пие почти нникакви течности, само за протокола.
И че почти всяка вечер ссе местя в детската стая заради нея и спя почти на пода, /тънък сгъваем матрак постелен на пода/

Чакам с нетърпение да стане студентка :D

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #87 -: Септември 26, 2013, 00:26:03 am »
Албена, мисля че се буди и те търси, защото знае къде си била преди да заспи.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #88 -: Септември 26, 2013, 00:28:23 am »
Бени, ти ако мислиш, че моите са почнали в началото да заспиват от раз, лъжеш се :D Ама като почнаха да се товарят повече, като дойдоха домашните и да видиш след ставането рано, училище, домашни и това онова и вече в 8 часа са труп. Ще стане и при вас. Но това с ревовете и буденето го има още и при нас, не знам на какво се дължи, будят се, приказват, стават, реват, разходят се, па си легнат пак и така... Няма сън вече, споко :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #89 -: Септември 26, 2013, 06:45:25 am »
Nedda :crossfingers:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #90 -: Септември 26, 2013, 08:47:16 am »
Бени, ако искаш вярвай снощи това си говорехме с баща им. Стават в 7.15 сутрин, айде Еленка поне полягва на ДГ, може и да не спи, но почива, а Деси е на крак цял ден. До 12.15 на училище, след това отива на занималня, в която първо се пишат домашните, след това който е свършил му се дават допълнителни упражнения и така до към 16.00 часа, след това ги извеждат навън в парка. Взимаме я, играем в градинката пред блока до 19.30, не се спира и снощи в 21.00 бяха в леглата е познай дали заспа... Каква е тая енергия, какво е това чудо, да са ми живи и здрави... :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #91 -: Септември 26, 2013, 09:36:10 am »
Nedda и от мен стиснати палци  :crossfingers:

Яна, то болните деца не са само в градините, водята такива и в училищата  :wink:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #92 -: Септември 26, 2013, 10:45:02 am »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.

А на 8 месеца има ли такъв период? - цялата съм надрана, нащипана, наскубана, добре, че зъби няма още. Любов ли бе, да го опишеш :lol: никой не ме е предупредил за тези екстри.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #93 -: Септември 26, 2013, 11:09:56 am »
има, има :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #94 -: Септември 26, 2013, 12:40:44 pm »
albenanedelcheva, и моите са така умора нямат, особено Стефан. Вярно те дремват в градината, но сутрин стават в 7.30 и вечер преди да стане 22 изобщо не тръгват да си лягат, а Стефан докато си прибере автопарка и джурасикпарка и ляга след 22.30 и почти винаги веднага заспива, но има вечери си лежи в леглото и си говори и си пее. Казвала съм, че нощем на сън говори и тропа с крака затова спи сам в хола вече 2 години, но поне не става нощем да ни търси. А денем постоянно тича катери се, днес говорих с госпожата в градината и тя каза, че бил като "Пършинг", като ги изведат в дворчето което е сигурно 4 квадрата и той го обикалял на бегом нон-стоп докато са вън, а и вътре не се спира. Аз отдавна съм казала, че трябва да се измислят ДЕЦ-ове - детски електроцентрали, захранвани от тичането и скачане на децата, тая неизчерпаема енергия не бива да се хаби на вятъра  :lol: ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #95 -: Септември 26, 2013, 13:13:13 pm »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.

А на 8 месеца има ли такъв период? - цялата съм надрана, нащипана, наскубана, добре, че зъби няма още. Любов ли бе, да го опишеш :lol: никой не ме е предупредил за тези екстри.

ми режи ноктите бе, Оливче! :)
скубят редовно бебоците, щото обичат да пипкат коси, а не знаят как да пускат.

това хапане и дране при 2-3 годишните е на друга основа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #96 -: Септември 26, 2013, 13:15:51 pm »
Аз отдавна съм казала, че трябва да се измислят ДЕЦ-ове - детски електроцентрали, захранвани от тичането и скачане на децата, тая неизчерпаема енергия не бива да се хаби на вятъра  :lol: ;).

и аз имах подобна идея - някак да ги подключат към генератори и да правят ток от децата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #97 -: Септември 26, 2013, 23:26:10 pm »
Ми режем на 2-3 дни, а косата я яде 8O
Това беше в кръга на шегата, но имам нужда от малко чужд опит. От както се научи да сяда и става това мишле, няма лягане. Приспиваме се по два часа и не иска да спи това дете, точно като малка смехо-централка :lol: само да "отпусна хватката" и скача, нахилва се и е готова за подвизи, а в предишния момент е била 99% заспала. Някакви идеи?! Само БЕЗ да я оставям да плаче.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #98 -: Септември 27, 2013, 09:59:05 am »
Да се включа и аз накрая на месеца, че нещо голяма лудница ми беше тези дни, но отметнах малко задачки.
Гледам обсъждате заспиването, тази сутрин Дани ми сервира, че не спял в градинката, защото не можел да заспи, без да казва от какво. А аз си мисле, че спят там и затова не заспиват вечер. Да, ама не. Сутрин стават в 7, цял ден беснеят, явно без да спят и вечер не мога да ги сложа в 22.30 да легнат. Все им било рано, а легнат ли до 23ч са приказки и поне 4 пъти трябва да се скарам да заспиват. Все другия им е виновен, че не могат да заспят.
Оливче, ние така бяхме със спането през деня и аз като теб със здрава хватка, за да не мърдат, докато не заспят. Само че си представи твоето по 2 и аз по средата бях като октопод - включвах ръце, крака и де що се сетиш. Като се поочовечиха им казвах да си гушкат нанитата (малки възглавнички, на които пеем "Нани, нани" - още са инструментариум в леглото  :lol: ) и чаршафите, за да приспиват Мечо Пух и Йорито. Пак заспиваха по 1 час, но поне не ставаха, за да не изтърват гушкането  :lol:
Бях ги оставила един ден без да ги приспивам, ей след цял ден беснеене чак в 5 следобяд изпозаспаха по земята. Още не ходеха тогава, само пълзяха и ги слагах с играчките на една олекотена завивка на земята да играят. Там си и заспаха  :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #99 -: Септември 27, 2013, 12:27:17 pm »
ollivia, аз никога не съм "натискала" да спят през деня. Стефан си спеше, но Ели не можех да я сложа в определен час да спи и не съм я слагала, когато и се доспеше спеше, то за това имам цяла колекция от снимки, "дето играла, там заспала"  :lol:. На вашата възраст я имам спяща седнала в кошарата или на столчето за хранене, по голяма вече, както редила пъзел така полегнала на една страна и заспала, на пода съм я намирала също или преметната на табуретка, изобщо беше докато се мотае покрай мен в един момент изчезва и я намирам някъде заспала. И в детската ми се бяха жалвали, че не спи, така че като не спи, не спи, иначе си е хабене на нерви да "натискаш" да спи и да се ядосваш, че не спи. Вярно, нямаш режим и не можеш да планираш разни неща, ама аз така ги планирах, че да ги върша с нея.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #100 -: Септември 27, 2013, 15:27:51 pm »
Благодаря за отговорите. Явно ще продължавам да повтарям още 5-10-15 години,
 пък дано да му чуят ушите в някакъв момент.

Марто все още си спи през деня - около 40 мин до час. Но племенниците пропускат обедния сън
 от 2 годишни, така че си е до детето, а ние ще се настройваме по децата...

Друго да питам мислите ли вече за повишаване на имунитета за зимата. Миналата зима по препоръка на личната давах "Бронховаксон" по схема - 3 месеца, но никакъв ефект - до пневмония се докарахме. Давали ли сте "Изопринозин" и има ли ефект? Мисля си на 2г.6м. рано ли е да давам прополис и медните продукти? Мед съм давала само в чай, а на филия Мартин го отказа и е хапвал 2-3 хапки. Не е показал алергия.
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 15:33:57 pm от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #101 -: Септември 27, 2013, 15:42:46 pm »
Снежи, аз лично никога не съм давала имуностимулатори и не бих дала. Виж наторалните продукти са друго нещо. Моята пламеница така боледуваше много като малка и снаха ми й правеше точно пчелен прашец в сок от лимон, гадничко си е, предполагам, но детето го ядеше :)
Така че, ако искаш по-добре пробвай с нещо такова от колкото с изопринозин.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #102 -: Септември 29, 2013, 14:58:54 pm »
Аз пък спретнах два буркана сок от бъз, него смятам да давам, обаче още не ми е станал. Педиатърката много го похвали, пък да видим, че зарибих и други да го правят :D. Някой давал ли е?


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #103 -: Септември 29, 2013, 15:25:01 pm »
Аз пък спретнах два буркана сок от бъз, него смятам да давам, обаче още не ми е станал. Педиатърката много го похвали, пък да видим, че зарибих и други да го правят :D. Някой давал ли е?
Не знам за действието върху деца, но личният ми опит с него е повече от добър.
От него ми минава гърлото буквално за няколко часа.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #104 -: Септември 29, 2013, 16:54:35 pm »
А някой да има идея дали кърмачки може да пият сиропа от черен бъз? Миналата година направихме, но като забременях не посмях да го пия, че нали бил уж много силен.
Изопринозинът ми го бяха изписвали като карах грип преди 2-3 години. Помогна, но не знам за профилактика става ли и за каква възраст. Медецът и пчелен прашец са си по-добрият вариант. За мен си правя зимата промивки със солена вода на носа и помага - аз си мисля, че измива бацилите, дето влизат през носа. Но е важно в студ да е минал около час преди да излезете след промивка.
Оливче, и ние дерем и скубем, но определено е от радост :) Просто няма контрол още над движенията си :) А от една седмица се обръщаме по корем и неуморно се мята - аз се уморявам само като го гледам. Хубавото е, че след час подмятане заспива и имам половин-един час свободен.
Неда, успех! Ще чакаме радостна вест.


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #105 -: Септември 29, 2013, 17:18:00 pm »
Направихме за първи път бъз засипан със захар и е сложен в буркани. Аз не съм ползвала за сега и ми казаха за малкия по половин чаена лъжичка на гладно, а за мен цяла.Дали не бъркам нещо?
Искам да питам и още нещо-малкия има изписан Изопринозин сироп от лекар и в момента го пие, предполагам че не могат да се пият едновременно с бъза защото ще стане много или пък може??
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #106 -: Септември 29, 2013, 17:49:44 pm »
Не знам за действието върху деца, но личният ми опит с него е повече от добър.
От него ми минава гърлото буквално за няколко часа.
Да знаете, че имах предвид бял бъз. За черния нищо не знам.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #107 -: Септември 29, 2013, 18:22:18 pm »
Аз правих черен бъз със захар. Докторката ни каза цяла зима по една чаена лъжичка на ден, а когато са болни по три.


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #108 -: Септември 29, 2013, 20:07:17 pm »
shanoar, и аз зная, че с черния трябва да се внимава (по лъжичка на ден и според нашата педиатърка трябва да се почива, да не се дава непрекъснато), но за белия няма проблем да даваш и заедно с изопринозина.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #110 -: Септември 30, 2013, 09:09:53 am »
От както се помня правим сироп от бъз на село. Ама ние ко разтваряме с вода и си го пием.
По 1 лъжичка ще давате, сигурно е много гъст  :ask:

Много истина има в статията, Джам  :wink:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #111 -: Септември 30, 2013, 12:05:49 pm »
http://www.letthechildrenplay.net/2012/04/recipe-for-boredom.html
:balk_602:
каква е разликата между бял и черен бъз? Цветът и плодчетата на бъза ли имате предвид?
« Последна редакция: Септември 30, 2013, 12:07:44 pm от bebe_2013 »


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #112 -: Септември 30, 2013, 12:48:30 pm »
http://www.letthechildrenplay.net/2012/04/recipe-for-boredom.html
:balk_602:
каква е разликата между бял и черен бъз? Цветът и плодчетата на бъза ли имате предвид?
Предполагам да, цвят се събира от дърветата, а плод от храстите - така аз знам.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #113 -: Септември 30, 2013, 13:59:24 pm »
Ами черния бъз се казва още бъзак и е храстовиден, а белият май е дърво.
http://didi-mybook.blogspot.com/2010/10/blog-post_07.html Ето тази рецепта правих аз.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #114 -: Септември 30, 2013, 15:55:09 pm »
Като правите такива чудодейни неща споделяйте  :wink: За догодина и аз ще се спретна да правя бъз.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #115 -: Септември 30, 2013, 16:22:41 pm »
Кофи, няма защо да чакаш до догодина, то още има черен бъз, не си фатално закъсняла :D.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #116 -: Октомври 01, 2013, 10:12:23 am »
Момичета откъде да купя бебешки обувчици за момченце. Не ми харесват буйките на Колев и Колев. Трябват ми кожени обувчици с лепенки, твърда подметка -с идеята, че ще се използват при първите крачки  и т.н.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #117 -: Октомври 01, 2013, 10:48:44 am »
Момичета откъде да купя бебешки обувчици за момченце. Не ми харесват буйките на Колев и Колев. Трябват ми кожени обувчици с лепенки, твърда подметка -с идеята, че ще се използват при първите крачки  и т.н.

такива обувчици със сигурност ще намериш в магазините на Mothercare, Ecco, разните други скъпарски марки бебешки стоки и магазини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #118 -: Октомври 01, 2013, 10:50:19 am »
Clarks имат страхотни обувки точно за прохождане.

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #119 -: Октомври 01, 2013, 11:44:52 am »
мешко, виж в нашия мол и в магазина на суисис, те са на малко по-сносни цени поне :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #120 -: Октомври 01, 2013, 12:15:22 pm »
Ако не ти трябват спешно, а чак за прохождане, можеш да дебнеш и в javari за изгодни оферти.
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #121 -: Октомври 01, 2013, 12:17:36 pm »
Момичета откъде да купя бебешки обувчици за момченце. Не ми харесват буйките на Колев и Колев. Трябват ми кожени обувчици с лепенки, твърда подметка -с идеята, че ще се използват при първите крачки  и т.н.
Аз купих на Жорко точно такива с лепенки, кожени на Clarks от Продавалник, чисто нови за 36 лв. Много съм доволна.
Също така ходихме до аутлета в Младост, този до Метро, там има магазин за детски обувки на много добри цени. За пръв път я видях тази марка http://www.mod8.com/fr/la_collection/collection.php, имаше тогава голямо намаление и му взехме страхотни есенно/зимни обувчици за 29 лв., намалени от 140 лв. После като видях цените в сайта и направо се втрещих. Викам си дори никога да не ги обуе сделката си струва  :lol:
Както и sia е написала javari също е вариант, както и ebay.
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 12:19:14 pm от Врабчо »
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #122 -: Октомври 01, 2013, 13:57:41 pm »
И аз да се запиша в ученическата  тема :).от вчера гардже бузана е ясленче..заведох я усмихната....взех си я хлипаща.подозирам,че са се опитвали да сложат да спи....днес беше пак моя си смехурко...да видим как ще е след няколко часа.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #123 -: Октомври 01, 2013, 21:03:56 pm »
Врабчо, аз миналата година купих един чифт на mod8, намерих ги из чужбинските сайтове, ами обувките са страхотни, въобще не са мръднали, тази година ще ги носи другия, че неговия крак върви с 2 номера назад. На Кларкс също съм купувала, главно от ибей, също много доволна, то аз и обувки български освен първите буйки на Колев и Колев, не съм купувала.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #124 -: Октомври 01, 2013, 22:21:13 pm »
Врабчо, аз миналата година купих един чифт на mod8, намерих ги из чужбинските сайтове, ами обувките са страхотни, въобще не са мръднали, тази година ще ги носи другия, че неговия крак върви с 2 номера назад. На Кларкс също съм купувала, главно от ибей, също много доволна, то аз и обувки български освен първите буйки на Колев и Колев, не съм купувала.
Да, обувките наистина са страхотни, но те и цените им ако не са намалени са такива  :lol: Аз взех 20 номер, защото нямаше по-малък, но дори и да не успее да ги носи до пролетта, защото сега е с 18.5, ще ги продам или подаря.
 
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #125 -: Октомври 04, 2013, 12:55:38 pm »

Само за сирапа от бъз да кажа...И аз се бях засилила да правя от черен бъз, дето засилвал имунитета уж. Един приятел на баща ми, възрастен билкар ми каза, че детето е много малко още за този сироп, не било добре да се консумира от малки деца, особено момчета.  :?  Не разбрах защо...



*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #126 -: Октомври 07, 2013, 13:29:19 pm »
ей, никой не пише нищо тук, я не се скатавайте ами бързо на отчет :lol:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #127 -: Октомври 07, 2013, 13:39:25 pm »
Я си направете октомврийска тема  :P

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #128 -: Октомври 07, 2013, 15:04:17 pm »
оф, че съм заблеяна :lol: