0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #80 -: Септември 25, 2013, 07:05:24 am »
Кафенце, аз говоря постоянно, каквото и да направят анализирам...
Винаги се извиняват, дори и на непознат, ако е на някой от компанията и на другия ден.
И по-малки, пак така правех...това лято ми казаха, че аз съм си говорела пък видиш ли
на тях нищо не им оставало в главата, може и бял шум да съм вече, но господина кардинално сгреши.
Защото примера е най-важен и при децата има натрупване,
аз не съм сляпа и мога да сравня поведенческия модел в две семейства.
И моите подивяват и се лиготят понякога, но никога не съм ги обиждала публично,
а това адски озлобява децата и после те не могат да си го върнат на родителя и търсят друга жертва.
И не е задължително както казва Ники, физически да наранява, предизвикват с дума,
с друго действие, няма как да знаеш щом не си била там. Марти може да се е защитил.
Имат такива периоди, но ако се говори, дори и да мислим, че не разбират,
остава им в главиците, запомнят сигурна съм в това.
Голямата ми мечта е да мога да изградя между нас доверие за да мога утре да съм спокойна,
че добро или лошо им се случи ще го споделят с нас и ще го съпреживеем заедно.

ГОТВЕНЕТО е голяма тема, правя списък за два дни напред, готвя събота и неделя повече
и след това правя аламинути/ схемата на Стефи/.
Мъжа ми е супер непретенциозен и два, и три пъти яде едно и също.
Проявява разбиране защото и работим заедно, и сам вижда колко дейности ми се събират.
Децата рядко неща отказват, но и театро играя понякога  :lol:
Бебе, на вашата възраст, ставах в 5 и докато спяха сутрин,
кафето форума, сготвя едно ядене и като легнат на обед и аз с тях  :lol:
Меци на мен много ми помага темата Какво ще готвим тази вечер...
идеи ми се раждат така, подсещам се за позабравени рецепти, нови научавам.
Винаги съм казвала, че Зачатие хем майка ме направи, хем кулинарка.

Хубав ден от мен.


Статията е пълен потрес, скоро не бе имало подобна...
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 07:11:57 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #81 -: Септември 25, 2013, 11:50:00 am »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #82 -: Септември 25, 2013, 14:43:36 pm »

Привет и от мен, да се включа, преди да е изтекъл месеца  :wink:

Вече втора седмица Коко е на нова детска градина - най-после го приеха на държавна.
Засега нямаме никакви проблеми с адаптацията, много му харесва, учителките не могат да се нахвалят от него.

И още нещо интересно при нас - последните дни, преди да ми изтече заповедта от фонда, все пак успях да се организирам и да започна процедурата. Стискайте палци!  :)



*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #83 -: Септември 25, 2013, 15:30:16 pm »
Неда:crossfingers:

Кафе, опитай да получиш максимално коректна информация от госпожите и реагирай след това. И ние имахме подобен период миналата година (около 3г) и се оказа, че госпожите не са видели и двете ситуации, които бяха в поредни дни и естествено ме притесниха. Разговор с майките на "ударените" деца изясни положението. В единия случай се бяха затичали един срещу друг и неволно се бяха блъснали, което не е същото като детето да е блъснало някой умишлено, а другия беше драма за играчки.  Първоначалната информация от госпожата беше, че е блъснал някой, той се ударил в стола и му посиняло окото, а на майката не й станало хич приятно и тнт... Добре, че познавах майката и се чухме.
Естествено обяснявам, че трябва да се извини, дори и неволно да е ударил, но не съм се карала и драматизирала...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #84 -: Септември 25, 2013, 16:13:38 pm »
Привет и от нас!

И ние сме вече в училище, макар и подготвителна група.
Харесва и, свиква, но вечер е много изнервена. Вероятно защото не почиват на обяд, но според нея има деца които реват и я боли главата от това!
За капак в понеделник я прибрах с температура и хрема. Има пак пуснат вирус, всяко второ дете е болно. Писна ми ...
Така се молех и надявах поне в училище да ходи малко повече от седмица... :( :oops:
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #85 -: Септември 26, 2013, 00:01:57 am »
Привет и от нас!

И ние сме вече в училище, макар и подготвителна група.
Харесва и, свиква, но вечер е много изнервена. Вероятно защото не почиват на обяд, но според нея има деца които реват и я боли главата от това!
За капак в понеделник я прибрах с температура и хрема. Има пак пуснат вирус, всяко второ дете е болно. Писна ми ...
Така се молех и надявах поне в училище да ходи малко повече от седмица... :( :oops:

Яна, дъщеря ми вече е ученичка в нормално училище, за почивки по обяд не става дума при нас от 3 години насам /т. е. тя от 3 годишна не ляга и за минута по обяд/.
Прибирам я в 15 ч от занималня, днес бяхме от 15 до 18 ч с тротинетките и колелетата навън на сладолед и по площадките,... станала е в 6.40 ч сутринта.
Е, няяяяяяяяма умора това чудо, в 19.45 тръгнахме да си лягаме, миене на зъби , и т. н. ... нашата скача и прави колелета , не можем да я сложим в леглото... в 20. 40 още не беше заспала....
Е, кажете ми какво е това чудо, каква е тази машина

Ганка миналата година ми разказваше, че нейните деца при горе описаните случки през деня, в 19.30 вече са трупове от умора....
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 00:04:20 am от albenanedelcheva »

Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #86 -: Септември 26, 2013, 00:10:50 am »
И да допълня, че от както сме се върнали от Бг, 2-3 часа след като е заспала се буди, я с рев, я с мрънкане, я да пикае /при положение, че преди да заспи вече е пикала поне 3 пъти/, не пие почти нникакви течности, само за протокола.
И че почти всяка вечер ссе местя в детската стая заради нея и спя почти на пода, /тънък сгъваем матрак постелен на пода/

Чакам с нетърпение да стане студентка :D

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #87 -: Септември 26, 2013, 00:26:03 am »
Албена, мисля че се буди и те търси, защото знае къде си била преди да заспи.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #88 -: Септември 26, 2013, 00:28:23 am »
Бени, ти ако мислиш, че моите са почнали в началото да заспиват от раз, лъжеш се :D Ама като почнаха да се товарят повече, като дойдоха домашните и да видиш след ставането рано, училище, домашни и това онова и вече в 8 часа са труп. Ще стане и при вас. Но това с ревовете и буденето го има още и при нас, не знам на какво се дължи, будят се, приказват, стават, реват, разходят се, па си легнат пак и така... Няма сън вече, споко :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #89 -: Септември 26, 2013, 06:45:25 am »
Nedda :crossfingers:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #90 -: Септември 26, 2013, 08:47:16 am »
Бени, ако искаш вярвай снощи това си говорехме с баща им. Стават в 7.15 сутрин, айде Еленка поне полягва на ДГ, може и да не спи, но почива, а Деси е на крак цял ден. До 12.15 на училище, след това отива на занималня, в която първо се пишат домашните, след това който е свършил му се дават допълнителни упражнения и така до към 16.00 часа, след това ги извеждат навън в парка. Взимаме я, играем в градинката пред блока до 19.30, не се спира и снощи в 21.00 бяха в леглата е познай дали заспа... Каква е тая енергия, какво е това чудо, да са ми живи и здрави... :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #91 -: Септември 26, 2013, 09:36:10 am »
Nedda и от мен стиснати палци  :crossfingers:

Яна, то болните деца не са само в градините, водята такива и в училищата  :wink:

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #92 -: Септември 26, 2013, 10:45:02 am »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.

А на 8 месеца има ли такъв период? - цялата съм надрана, нащипана, наскубана, добре, че зъби няма още. Любов ли бе, да го опишеш :lol: никой не ме е предупредил за тези екстри.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #93 -: Септември 26, 2013, 11:09:56 am »
има, има :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #94 -: Септември 26, 2013, 12:40:44 pm »
albenanedelcheva, и моите са така умора нямат, особено Стефан. Вярно те дремват в градината, но сутрин стават в 7.30 и вечер преди да стане 22 изобщо не тръгват да си лягат, а Стефан докато си прибере автопарка и джурасикпарка и ляга след 22.30 и почти винаги веднага заспива, но има вечери си лежи в леглото и си говори и си пее. Казвала съм, че нощем на сън говори и тропа с крака затова спи сам в хола вече 2 години, но поне не става нощем да ни търси. А денем постоянно тича катери се, днес говорих с госпожата в градината и тя каза, че бил като "Пършинг", като ги изведат в дворчето което е сигурно 4 квадрата и той го обикалял на бегом нон-стоп докато са вън, а и вътре не се спира. Аз отдавна съм казала, че трябва да се измислят ДЕЦ-ове - детски електроцентрали, захранвани от тичането и скачане на децата, тая неизчерпаема енергия не бива да се хаби на вятъра  :lol: ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #95 -: Септември 26, 2013, 13:13:13 pm »
coffee lungo,

на тази възраст (2.6 г) много деца проявяват временно такива агресивни действия - хапане, скубане, драскане. не ме впрягай прекалено, това отминава и е просто период - ако детето не е агресивно по принцип.

А на 8 месеца има ли такъв период? - цялата съм надрана, нащипана, наскубана, добре, че зъби няма още. Любов ли бе, да го опишеш :lol: никой не ме е предупредил за тези екстри.

ми режи ноктите бе, Оливче! :)
скубят редовно бебоците, щото обичат да пипкат коси, а не знаят как да пускат.

това хапане и дране при 2-3 годишните е на друга основа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #96 -: Септември 26, 2013, 13:15:51 pm »
Аз отдавна съм казала, че трябва да се измислят ДЕЦ-ове - детски електроцентрали, захранвани от тичането и скачане на децата, тая неизчерпаема енергия не бива да се хаби на вятъра  :lol: ;).

и аз имах подобна идея - някак да ги подключат към генератори и да правят ток от децата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #97 -: Септември 26, 2013, 23:26:10 pm »
Ми режем на 2-3 дни, а косата я яде 8O
Това беше в кръга на шегата, но имам нужда от малко чужд опит. От както се научи да сяда и става това мишле, няма лягане. Приспиваме се по два часа и не иска да спи това дете, точно като малка смехо-централка :lol: само да "отпусна хватката" и скача, нахилва се и е готова за подвизи, а в предишния момент е била 99% заспала. Някакви идеи?! Само БЕЗ да я оставям да плаче.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #98 -: Септември 27, 2013, 09:59:05 am »
Да се включа и аз накрая на месеца, че нещо голяма лудница ми беше тези дни, но отметнах малко задачки.
Гледам обсъждате заспиването, тази сутрин Дани ми сервира, че не спял в градинката, защото не можел да заспи, без да казва от какво. А аз си мисле, че спят там и затова не заспиват вечер. Да, ама не. Сутрин стават в 7, цял ден беснеят, явно без да спят и вечер не мога да ги сложа в 22.30 да легнат. Все им било рано, а легнат ли до 23ч са приказки и поне 4 пъти трябва да се скарам да заспиват. Все другия им е виновен, че не могат да заспят.
Оливче, ние така бяхме със спането през деня и аз като теб със здрава хватка, за да не мърдат, докато не заспят. Само че си представи твоето по 2 и аз по средата бях като октопод - включвах ръце, крака и де що се сетиш. Като се поочовечиха им казвах да си гушкат нанитата (малки възглавнички, на които пеем "Нани, нани" - още са инструментариум в леглото  :lol: ) и чаршафите, за да приспиват Мечо Пух и Йорито. Пак заспиваха по 1 час, но поне не ставаха, за да не изтърват гушкането  :lol:
Бях ги оставила един ден без да ги приспивам, ей след цял ден беснеене чак в 5 следобяд изпозаспаха по земята. Още не ходеха тогава, само пълзяха и ги слагах с играчките на една олекотена завивка на земята да играят. Там си и заспаха  :lol:
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #99 -: Септември 27, 2013, 12:27:17 pm »
ollivia, аз никога не съм "натискала" да спят през деня. Стефан си спеше, но Ели не можех да я сложа в определен час да спи и не съм я слагала, когато и се доспеше спеше, то за това имам цяла колекция от снимки, "дето играла, там заспала"  :lol:. На вашата възраст я имам спяща седнала в кошарата или на столчето за хранене, по голяма вече, както редила пъзел така полегнала на една страна и заспала, на пода съм я намирала също или преметната на табуретка, изобщо беше докато се мотае покрай мен в един момент изчезва и я намирам някъде заспала. И в детската ми се бяха жалвали, че не спи, така че като не спи, не спи, иначе си е хабене на нерви да "натискаш" да спи и да се ядосваш, че не спи. Вярно, нямаш режим и не можеш да планираш разни неща, ама аз така ги планирах, че да ги върша с нея.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!