0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #100 -: Септември 27, 2013, 15:27:51 pm »
Благодаря за отговорите. Явно ще продължавам да повтарям още 5-10-15 години,
 пък дано да му чуят ушите в някакъв момент.

Марто все още си спи през деня - около 40 мин до час. Но племенниците пропускат обедния сън
 от 2 годишни, така че си е до детето, а ние ще се настройваме по децата...

Друго да питам мислите ли вече за повишаване на имунитета за зимата. Миналата зима по препоръка на личната давах "Бронховаксон" по схема - 3 месеца, но никакъв ефект - до пневмония се докарахме. Давали ли сте "Изопринозин" и има ли ефект? Мисля си на 2г.6м. рано ли е да давам прополис и медните продукти? Мед съм давала само в чай, а на филия Мартин го отказа и е хапвал 2-3 хапки. Не е показал алергия.
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 15:33:57 pm от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #101 -: Септември 27, 2013, 15:42:46 pm »
Снежи, аз лично никога не съм давала имуностимулатори и не бих дала. Виж наторалните продукти са друго нещо. Моята пламеница така боледуваше много като малка и снаха ми й правеше точно пчелен прашец в сок от лимон, гадничко си е, предполагам, но детето го ядеше :)
Така че, ако искаш по-добре пробвай с нещо такова от колкото с изопринозин.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #102 -: Септември 29, 2013, 14:58:54 pm »
Аз пък спретнах два буркана сок от бъз, него смятам да давам, обаче още не ми е станал. Педиатърката много го похвали, пък да видим, че зарибих и други да го правят :D. Някой давал ли е?


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #103 -: Септември 29, 2013, 15:25:01 pm »
Аз пък спретнах два буркана сок от бъз, него смятам да давам, обаче още не ми е станал. Педиатърката много го похвали, пък да видим, че зарибих и други да го правят :D. Някой давал ли е?
Не знам за действието върху деца, но личният ми опит с него е повече от добър.
От него ми минава гърлото буквално за няколко часа.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #104 -: Септември 29, 2013, 16:54:35 pm »
А някой да има идея дали кърмачки може да пият сиропа от черен бъз? Миналата година направихме, но като забременях не посмях да го пия, че нали бил уж много силен.
Изопринозинът ми го бяха изписвали като карах грип преди 2-3 години. Помогна, но не знам за профилактика става ли и за каква възраст. Медецът и пчелен прашец са си по-добрият вариант. За мен си правя зимата промивки със солена вода на носа и помага - аз си мисля, че измива бацилите, дето влизат през носа. Но е важно в студ да е минал около час преди да излезете след промивка.
Оливче, и ние дерем и скубем, но определено е от радост :) Просто няма контрол още над движенията си :) А от една седмица се обръщаме по корем и неуморно се мята - аз се уморявам само като го гледам. Хубавото е, че след час подмятане заспива и имам половин-един час свободен.
Неда, успех! Ще чакаме радостна вест.


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #105 -: Септември 29, 2013, 17:18:00 pm »
Направихме за първи път бъз засипан със захар и е сложен в буркани. Аз не съм ползвала за сега и ми казаха за малкия по половин чаена лъжичка на гладно, а за мен цяла.Дали не бъркам нещо?
Искам да питам и още нещо-малкия има изписан Изопринозин сироп от лекар и в момента го пие, предполагам че не могат да се пият едновременно с бъза защото ще стане много или пък може??
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #106 -: Септември 29, 2013, 17:49:44 pm »
Не знам за действието върху деца, но личният ми опит с него е повече от добър.
От него ми минава гърлото буквално за няколко часа.
Да знаете, че имах предвид бял бъз. За черния нищо не знам.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #107 -: Септември 29, 2013, 18:22:18 pm »
Аз правих черен бъз със захар. Докторката ни каза цяла зима по една чаена лъжичка на ден, а когато са болни по три.


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #108 -: Септември 29, 2013, 20:07:17 pm »
shanoar, и аз зная, че с черния трябва да се внимава (по лъжичка на ден и според нашата педиатърка трябва да се почива, да не се дава непрекъснато), но за белия няма проблем да даваш и заедно с изопринозина.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #110 -: Септември 30, 2013, 09:09:53 am »
От както се помня правим сироп от бъз на село. Ама ние ко разтваряме с вода и си го пием.
По 1 лъжичка ще давате, сигурно е много гъст  :ask:

Много истина има в статията, Джам  :wink:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #111 -: Септември 30, 2013, 12:05:49 pm »
http://www.letthechildrenplay.net/2012/04/recipe-for-boredom.html
:balk_602:
каква е разликата между бял и черен бъз? Цветът и плодчетата на бъза ли имате предвид?
« Последна редакция: Септември 30, 2013, 12:07:44 pm от bebe_2013 »


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #112 -: Септември 30, 2013, 12:48:30 pm »
http://www.letthechildrenplay.net/2012/04/recipe-for-boredom.html
:balk_602:
каква е разликата между бял и черен бъз? Цветът и плодчетата на бъза ли имате предвид?
Предполагам да, цвят се събира от дърветата, а плод от храстите - така аз знам.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #113 -: Септември 30, 2013, 13:59:24 pm »
Ами черния бъз се казва още бъзак и е храстовиден, а белият май е дърво.
http://didi-mybook.blogspot.com/2010/10/blog-post_07.html Ето тази рецепта правих аз.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #114 -: Септември 30, 2013, 15:55:09 pm »
Като правите такива чудодейни неща споделяйте  :wink: За догодина и аз ще се спретна да правя бъз.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #115 -: Септември 30, 2013, 16:22:41 pm »
Кофи, няма защо да чакаш до догодина, то още има черен бъз, не си фатално закъсняла :D.


Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #116 -: Октомври 01, 2013, 10:12:23 am »
Момичета откъде да купя бебешки обувчици за момченце. Не ми харесват буйките на Колев и Колев. Трябват ми кожени обувчици с лепенки, твърда подметка -с идеята, че ще се използват при първите крачки  и т.н.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #117 -: Октомври 01, 2013, 10:48:44 am »
Момичета откъде да купя бебешки обувчици за момченце. Не ми харесват буйките на Колев и Колев. Трябват ми кожени обувчици с лепенки, твърда подметка -с идеята, че ще се използват при първите крачки  и т.н.

такива обувчици със сигурност ще намериш в магазините на Mothercare, Ecco, разните други скъпарски марки бебешки стоки и магазини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #118 -: Октомври 01, 2013, 10:50:19 am »
Clarks имат страхотни обувки точно за прохождане.

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #119 -: Октомври 01, 2013, 11:44:52 am »
мешко, виж в нашия мол и в магазина на суисис, те са на малко по-сносни цени поне :)