0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #20 -: Септември 13, 2013, 18:03:40 pm »
Уж далече ми се струваха ДГ и училище, а не усетих кога минаха 4 месеца. Ако перефразирам Джам - днес избираме памперси и мислим за захранване, утре ще бъдем първолаци. Живи и здрави да сме само.
Да ви се оплача днес мойто дете цял ден е кисело- не спи, мрънка, реве. Не мога да разбера колики ли го мъчат, зъби ли, гладен ли е. Сега му размразявам една дозичка кърма да видя дали ще я изпие и по-спокоен ли ще е. Пия чай от копър, ям лук и варено жито. Иначе си задрямва за 15тина минути на гърда и не успявам да му предложа другата за проба. Може ли така изведнъж да ми намалее кърмата? То може и друг да му е зорът на детето, ама ... и разходка само за половин час правихме, че много силен и студен вятър духа. Оплаках ви се :( Сега да си идва мъжо малко да се погушкат, че имам чувството, че бебе усеща като се изнервя и съвсем пощурява. Много е гадно да не знаеш какво му е на малкото слънчице.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #21 -: Септември 13, 2013, 23:21:49 pm »
Бебе, защо варено жито и лук?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #22 -: Септември 14, 2013, 00:23:51 am »
Бебе, защо варено жито и лук?
хахаха за да има мляко, аз наблягах на пържолите  :lol:
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #23 -: Септември 14, 2013, 11:42:21 am »
бебе, при нас имаше страшна криза, точно когато реших да ям жито за повече кърма - голям зор видя детето, та може да пропуснеш житото, за проба. 
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2013, 13:16:04 pm »
Бебе,ни ние имаме такива периоди.Реве и не знам какво му е.Не иска стои сам,едни чинии не мога да измия.Чакам да заспи и тогава,готвя и мия.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2013, 13:57:45 pm »
Народе, ако не се весна тия дни - да не пропусна:

Да са честити първолаците! Здрави, умни, румени!

Майките им - да плачат, та да се късат! Така, де, то не е лесно!  :heartbeat:

ПЪРВОКЛАСНИК

Да си първокласник - то не е шега.
Колко много грижи имам аз сега.

По часовник ставам - времето следя.
Мирно на чина си трябва да седя...

Пиша, пиша букви и чета на глас,
и разказвам ясно, и внимавам в час...

Много, много грижи имам аз сега.
Да си първокласник - то не е шега.

Калина Малина
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2013, 21:25:49 pm »
Ники,на мен ми даде педиатърката,ама след като казах,че ще  тръгва на ясла,та не знам дали се полага


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #27 -: Септември 15, 2013, 10:42:09 am »
Не знам какъв беше зорът, но мина. Размразих кърма и пробвах да я дам - с шише, с лъжичка. Не иска, реве и си иска ц...та. Вчерта се накърмихме и си спа както винаги детенце. Дано имаме кърма до захранването, че не ми се мисли.
Друго да ви питам - всяка сутрин между 4 и 7 започва едно напъване все едно има запек. Мята се, извива се. Пръцка и в повечето случаи се изаква, но си е съвсем рядко, а не като запечено. Нормално ли е?
за протокола - най-бързо ми се засилва млякото с чай от семена на копър. У дома лук си ядем винаги, така че не мога да преценя за него, а житото ми не се свари нещо и не можах да го ям :P


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #28 -: Септември 16, 2013, 06:06:37 am »
Честит първи учебен ден на всички!


bebe_2013 бебешка им работа  :wink: имате странен час за акане, вероятно ще се премести в светлите часове. Жито аз купувам парено на Изи, сварява се за отрицателно време, ефект дали има не знам, просто го обичам  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #29 -: Септември 16, 2013, 06:19:15 am »
На добър час на всички ученици.
Днес изпращаме първите рожби на Зачатие в един дълъг и много важен път от техният живот.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #30 -: Септември 16, 2013, 08:56:03 am »
Честит първи учебен ден на всички ученици!
Честит празник на всички Зачатски първолаци и на техните родители! Успех и попътен вятър, мили деца!
     
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #31 -: Септември 16, 2013, 08:59:11 am »
Чстит първи учебен ден на всички малки ученици! Успех и попътен вятър
:-)


*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #32 -: Септември 16, 2013, 09:01:40 am »
Честит първи учебен ден на малките ученици! Да им върви по вода учението и най-вече да са много здрави!

Хубава седмица на всички!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #33 -: Септември 16, 2013, 09:21:32 am »
Честит първи учебен ден на децата на Зачатие!Дано живота им поднесе много хубави моменти :) Успех!

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #34 -: Септември 16, 2013, 09:24:00 am »
Мили Зачатски мами, честити първолаци! Да са здрави, щастливи и ученолюбиви!

Кога ви четяхме за памперси и захранване, кога изпращате ученици :)
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #35 -: Септември 16, 2013, 09:59:58 am »
Музикален поздрав за първолаците и родителите им  :D
Успех, дечица! Бъдете здрави и успешни  :D
http://vbox7.com/play:d02589ed

*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #36 -: Септември 16, 2013, 10:11:20 am »
Честит първи учебен ден на зачатските първолаци!
Как лети това време... вече не са бебета.
Радвайте им се, обичайте ги и им го казвайте по-често.

Аз съм в меланхолично настроение - дъщеря ми замина за последния първи учебен ден, къщата ми е тиха и аз всеки момент ще се разцивря...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #37 -: Септември 16, 2013, 10:26:58 am »
Честит първи учебен ден на прекрасните ни първолаци - да са здрави,щастливи и ученолюбиви,да срещнат много нови приятели и да преминават препятствията с лекота! :D

 Жорето беше 2 месеца у дома и днес и той замина на градина,та и аз се чувствам като Елфи .Бебчо спи и къщата ми е толкова тиха,няма го на мама помощника.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #38 -: Септември 16, 2013, 10:54:07 am »
Честит първи учебен ден на всички дечица на Зачатие! Да се адаптират лесно и да ходят с желание на училище! Дано не срещнат затруднения и да се радвате на успехите им :)
За нас почна трета учебна седмица - Мони е втори клас, Боби М0, по български - ясла.
В класа на Мони са 11 деца, което е страхотно! Имат нова учителка - млада, симпатична, ентусиазирана.
В групата на Боби са 8 деца. Той е единственото, което не яде само :( Поне вече не плаче много сутрин. Минахме първите ясленски болести, чакаме втора вълна ;) Само не мога да се примиря, че ги слагат да спят облечени и с обувки...

Аз съм потънала в писане на дипломна работа, тръгнах и на френски, за да помагам на Симеон. Определено няма да се справи сам.
Таткото и той записа магистратура, та ще липсва всяка вечер до 9.30.

След приключване на 1 клас ни насочиха към логопед, за да диагностицираме проблема на Симеон с четене и запаметяване. Това лято направихме консултация с трима специалисти: EEG-BIOFEEDBACK, което имаше за цел да покаже работата на мозъка и взаимодействието на двете полукълба, логопед и психолог. По-нататък ще опиша подробно впечатленията си, за да помогна на други майки, които имат деца с някаква форма на SpLD (затруднения в ученето). При нас се установи почти неработещо ляво полукълбо и нарушен обмен на информацията между двете. Хубавата новина е, че го хващаме тъкмо навреме и чрез подходяща терапия проблемът ще се коригира. Но иска много работа...

Много късмет, здрави нерви и положителна нагласа на всички родители желая :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Септември - месец ученически!
« Отговор #39 -: Септември 16, 2013, 11:14:59 am »
Ани, ще се справите  :bighug: