0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #340 -: Октомври 28, 2013, 15:01:24 pm »
Всяка уголемена трета сливица дава кашлици с месеци. И се бърка лесно с всичко останало.
Изваждате третата сливица, и нещата се оправят. Бързо, до седмица.
Зависи от погледа на място, и преценката от рентгенографиите.
В този аспект, рентгенографията за трета сливица е важна, доказателствена.
Само че са нужни две- ако прецените че на БД не е нужна- не правете.
Не знам какво да кажа без преглед... .
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 15:07:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #341 -: Октомври 28, 2013, 15:03:01 pm »
Ок, ако откаже да ми даде направления, ще ги направя сама и ще ви напиша резултатите. Благодаря още веднъж за отделеното време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #342 -: Октомври 28, 2013, 15:06:26 pm »
Как "успяхте" да счупите крак?
Направихте ли всичко нужно около това изследвания?
Ларингоспазъм може да се дължи на ниски калциеви нива... понякога, макар и рядко.
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 15:09:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #343 -: Октомври 28, 2013, 17:37:01 pm »
Благодаря д-р Бърди, извинявам се за невежеството :oops:.
Ще направим този тест и ще кажа резултата, много съм притеснена :(.
Само лоши неща чета за тази бактерия. А сега след като е добре, мога ли да я водя на детсдка градина?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #344 -: Октомври 28, 2013, 17:59:22 pm »
Защо да не може? но някой в Дг е носител, вероятно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #345 -: Октомври 28, 2013, 18:16:47 pm »
Върнахме се от личният лекар.

Първо, за флискотайд ме отразя, то било същото кат пулмикорт, ама не било с инхалатор, ама тя нямало да го прави хубаво, трябвало и спейсър да се взима и щяло да е на вятъра.
За снимка на БД каза, че категорично за него е чист БД и няма нужда.

Сега за това, което направи - утре сутрин ще вземе секрет от носа и гърлото, че се съмнява за бактериална инфекция.
След това ще ни изпрати на УНГ за преглед и необходимите изследвания.

Днес в две болници звънях за рентгенография за трета сливица и ми отговориха, че не правят, а на трето място не можаха да ми обяснят от регистратурата дали снимка на носни кухини ще ми свърши работа? Каква трябва да е снимката - има ли някакво специфично наименование?

Да търся ли начин да се снабдя с фликсотид или да изчакам микробиологията и резултатите от УНГ?
Приятелка може да ми даде Фликсотайд 50 (има излишен флакон) и аерочембър.

Как "успяхте" да счупите крак?
Направихте ли всичко нужно около това изследвания?
Ларингоспазъм може да се дължи на ниски калциеви нива... понякога, макар и рядко.

За счупеният крак много се постара.  :lol: На едно детско парти, скачайки на батут стъпи на криво. Всъщност глезенът беше само пукнат, но пак се наложи три седмици да е в гипс. Нищо не сме правили като изследвания, казаха, че не е нужно допълнително калций да давам, само на контролни прегледи ходихме. Само от любопитство какви изследвания се правят в Гърция при счупен крак?




Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #346 -: Октомври 28, 2013, 18:46:35 pm »
Прочетох за Потния тест, още повече се спекох.
Да не дърпам дявола за опашката.
За сега ще направим още една Антибиограма в друга лаборатория.
Хубава вечер на всички, и само здрави дечица.
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 19:39:51 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #347 -: Октомври 28, 2013, 19:28:21 pm »
Върнахме се от личният лекар.

Първо, за флискотайд ме отразя, то било същото кат пулмикорт, ама не било с инхалатор, ама тя нямало да го прави хубаво, трябвало и спейсър да се взима и щяло да е на вятъра.
За снимка на БД каза, че категорично за него е чист БД и няма нужда.

Сега за това, което направи - утре сутрин ще вземе секрет от носа и гърлото, че се съмнява за бактериална инфекция.
След това ще ни изпрати на УНГ за преглед и необходимите изследвания.

Днес в две болници звънях за рентгенография за трета сливица и ми отговориха, че не правят, а на трето място не можаха да ми обяснят от регистратурата дали снимка на носни кухини ще ми свърши работа? Каква трябва да е снимката - има ли някакво специфично наименование?

Да търся ли начин да се снабдя с фликсотид или да изчакам микробиологията и резултатите от УНГ?
Приятелка може да ми даде Фликсотайд 50 (има излишен флакон) и аерочембър.

Как "успяхте" да счупите крак?
Направихте ли всичко нужно около това изследвания?
Ларингоспазъм може да се дължи на ниски калциеви нива... понякога, макар и рядко.
За счупеният крак много се постара.  :lol: На едно детско парти, скачайки на батут стъпи на криво. Всъщност глезенът беше само пукнат, но пак се наложи три седмици да е в гипс. Нищо не сме правили като изследвания, казаха, че не е нужно допълнително калций да давам, само на контролни прегледи ходихме. Само от любопитство какви изследвания се правят в Гърция при счупен крак?
Фликсотайд е по-добър избор като вид л-во, като сила на действие и време на действие.
Освен това, Аер-чамбер е световен метод за лекуване на тази патология. Течните инхалации освен че са с риск ако се правят дълго, нямат този ефект както сухите шпрейове в дълготраен аспект.

Ако детето е стабилно, може да изчакате с Фликсотайд. Аз бих предпочел обаче да минете на Аер-чамбер с Фликсотайд, изчаквайки резултатите- 100 мкг, два пъти дневно. МНОГО внимателно измийте уреда за инхалации преди да ползвате. 5 до 10 минутки дишаме през Аеро-чамбер. Иначе няма ефект в повечето случаи, особено при малки деца.

При фрактури ( нетравматични, най-вече) при деца обикновено се правят:

* СБС, СУЕ, СРП
* натрий, калий,калций, фосфор, хормони на щитовидната и паращитовидната жлеза, алкална фосфатаза, ЛДХ.
* 1,25 ОН Вит Д - серумни нива.
* обикновена урина

http://www.learningradiology.com/archives06/COW%20233-Adenoids/adenoidscorrect.html
Странична, с полу-отворена уста.

Ако нямат представа, по-добре не облъчвайте детето напразно.
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 19:40:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #348 -: Октомври 28, 2013, 20:18:53 pm »
Благодаря ви за помощта още веднъж.

Засега ще изчакаме с Фликсотайд, защото мъжът ми иска да чуе още мнения в негова подкрепа. Въпреки че и на него му звучат нелогично обясненията против на личният лекар на дъщеря ни. Но някак му се иска някой да поеме отговорност и да издаде рецепта за Фликсотида.

Ще ви държа в течение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #349 -: Октомври 28, 2013, 20:39:42 pm »
ок
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #350 -: Октомври 29, 2013, 21:27:23 pm »
Днес водих София на контролен преглед, няма хрипове, гърдите са чисти. АБ ще пие 7 дни, инхалации само с физиологичен разтвор.
Често прави продължителни хреми(ходи на детска градина), сега вече 3-та седмица е със сополи. Понякога уж няма нищо, а нослето е като пълно и хърка.
Педиатъра предложи десетина дни след АБ да пуснем носен секрет. Пускала съм по време на хрема, чисто беше. Ако и сега не се изолира нищо, ще я изпрати за изследване за трета сливица.
Спомена, че ще направим изследването след Нова година, когато щяла да си седи повече в къщи и нямало да има контакт с много хора(това не разбрах защо).
Иначе, когато е с хрема понякога хърка през нощта. Редовно почиствам нослето със Стеримар и дърпам с Baby vac.
Спомена за АЦЦ назален спрей, като добро средство за хигиена на носа.
Докторе, вие на какво мнение сте за този спрей?

п.п отивам да чета за трета сливица. Кога се прави изследване, какви симптоми има и т.н

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #351 -: Октомври 29, 2013, 21:28:50 pm »
Това, което правите, е достатъчно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #352 -: Октомври 29, 2013, 22:31:50 pm »
Благодаря, продължавам така  :D
За третата сливица ще ви питам, но първо ще прочета в темата  :D

*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #353 -: Октомври 31, 2013, 08:25:22 am »
Не- да направите потен тест.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sweat_test
Здравейте , позволявам си да се намеся и да ви дам препоръки относно потният тест, защото ние правихме наскоро. Първият ни потен тест беше Поликарпинов и е правен във Варна / там живеем/ показа 61,9 , вторият е правен във Александровска болница във София по стандартен начин показа 38 , а третият правен пак там след два дни показа 48 . Така събрахме три различни резултата положителен , нормален и граничен. Правихме и ДНК тест , но затова ще ви поговорят докторите , ако разбира се имате нужда./ Дай Боже да нямате / .  Мисълта ми беше че във детското отделение за белодробни болести във Александровска болица са най- наясно със потните тестове и ако сте от София най- добре отидете там, там са специалисти в тази област и заболяване . Ние бяхме хоспитализирани даже . Поликарпиновите тестове дават много често фалшиви резултати от порядъка на 10-15 процента. Ние нямахме тази бактерия , но пък потта на синът ми е много солена , особенно по челото , имаме изкарани 4 бронхиолита , два бронхита и една пневмония - диагностицирани сме със астма от миналата година , нямаме проблеми със акитата .......трудно е .
Пишете после какво е станало и дано всичко е наред.

Ние се разболяхме-  едни секрети , едно чудо - задна хрема гъсти и прозрачни сополи и започна и кашлица съвсем рядко - даже във вторник се поразсвири малко . Прибавихме Вентолин инхалер и АБ - Цевзил , Флудитек  и Коларгол 3 процента / много го мразя /  . Все си мисля че сливиците нещо не са наред и как да са като тези Стафилококи Аерелиус нямат изтребване . Като си отвори устата детето да му видят гърлото и сливиците изглеждат като гроздове , а не овални ......
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 08:44:15 am от klem4e »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #354 -: Октомври 31, 2013, 10:41:49 am »
Изследвайте и за редки мутации. Не само най-честите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #355 -: Октомври 31, 2013, 12:41:50 pm »
Изследвайте и за редки мутации. Не само най-честите.
В България изследват в Генетика / доц. Савов и проф. Кременски / само 37 мутаций от общо 1800 , а някъде казват че са били и 3000. Открита ни е една мутация R 74W , за която пишат че не променя функцията на гена . Оказва се че тук във България ,след разговор със проф. Кременски и доц. Савов , изследването приключва. Чувала съм за ДНК изследване във Израел , но не съм наясно как става и никой от докторите специалисти немогат да ми обяснят. 
Между другото сме със наднормено тегло за възрастта си ...., абе наистина е сложна работа.
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 12:44:21 pm от klem4e »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #356 -: Октомври 31, 2013, 14:41:58 pm »
Докторе, минавам само да напиша, че гърленият и носният секрет са чисти - няма растеж. При това положение отпада АБ или?

Следващата ни стъпка ще е консултация при УНГ специалист. Препоръчаха ми от две места д-р Златанов от ВМА.

Междувременно, кашлицата поспря. Остана само сутрин (при миене на зъби като се задави) и като тича или кара колело навън. Спряхме и киселото мляко по ваша препоръка. Чакаме да се стабилизира, за да сложим и ваксигрип.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #357 -: Октомври 31, 2013, 15:04:32 pm »
Цитат
"Остана само сутрин (при миене на зъби като се задави) и като тича или кара колело навън."
Отпада, що се отнася до посявките... но кашлицата трябва да спре след 2-3 дена изцяло.
Само инх КС- нищо друго като инхалации.
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 15:18:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #358 -: Октомври 31, 2013, 23:57:56 pm »
Изследвайте и за редки мутации. Не само най-честите.
В България изследват в Генетика / доц. Савов и проф. Кременски / само 37 мутаций от общо 1800 , а някъде казват че са били и 3000. Открита ни е една мутация R 74W , за която пишат че не променя функцията на гена . Оказва се че тук във България ,след разговор със проф. Кременски и доц. Савов , изследването приключва. Чувала съм за ДНК изследване във Израел , но не съм наясно как става и никой от докторите специалисти немогат да ми обяснят. 
Между другото сме със наднормено тегло за възрастта си ...., абе наистина е сложна работа.
Би ли казала какво ТОЧНо изледване правят т.е какво пише на изледването, при което са открили тази R74W?


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #359 -: Ноември 01, 2013, 10:26:25 am »
Цитат
"Остана само сутрин (при миене на зъби като се задави) и като тича или кара колело навън."
Отпада, що се отнася до посявките... но кашлицата трябва да спре след 2-3 дена изцяло.
Само инх КС- нищо друго като инхалации.

Благодаря.