0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2013, 10:44:00 am »
Ехааа, все такива новини да се "чуват"! Честито ra4ko75! Лека бременност!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2013, 10:57:59 am »
Честито Раче, леки оставащи бременни месеци и здраво, сладко бебче на финала!
Хайде, пък дано да повлечеш крак и всички след теб да премести в бременната темичка.  :D
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2013, 11:01:33 am »
Честито  ra4ko75!Леки оставаши месеци с пухкав финал накрая.

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2013, 11:42:30 am »
Честито! Лека бременност и здраво и пухкаво бебче на финала!

Аз искам да питам за посткуиталния тест - понеже не знаех, че в БГ се прави изобщо - къде и каква му е цената?
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2013, 18:00:31 pm »
страхотна новина  :D, честито и от мен, лека бременност и здраво бебче около термин, дано да има само такива новини и да са много

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #85 -: Ноември 01, 2013, 09:02:12 am »
Скоро никой не е писал в темата . Аз реших да се оплача, че дано ми поолекне малко. Вчера се скарахме с мъжа ми и пропуснахме деня на О (почти съм сигурна , че беше снощи) . Днес вече и  Т ми е висока и ми е много криво. То и да бяхме правили секс едва ли щеше да се получи , но поне щях да имам надежда през следващите 2 седмици. В такива моменти ми става много тъжно - виждам как минават месеци, години, дъщеря ми вече порасна , а толкова искам да й дарим братче или сестриче. Но всъщност кои сме ние , че да даваме.....явно има висша сила, която дава. И наистина не знам какво да мисля, след като знам как е зачената дъщеря ми преди малко повече от 7г. - от веднъж .
Мъжа ми пие третата опаковка Андроситол. Следващия месец ще видим има ли подобрение в спермограмата . Макар че и сегашната не е лоша, но има още какво да се желае. И ще видим какво ще стане. Вече и на Коледно чудо не смея да се надявам , защото Коледи и Нови години минават и заминават. Обещах на мъжа ми, че до лятото няма да го занимавам с лекари ( той изпитва ужас от тях, цяло чудо е , че успях да го заведа на уролог), но и до тогава ако не стане ще трябва да посетим клиника.
Извинявам се за негативния пост , но знам че тук има хора , които могат да ме разберат !
И хайде , мисля, че е ред на някоя хубава новина :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 09:27:00 am от irenaa33 »
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #86 -: Ноември 01, 2013, 09:41:34 am »
Иренка, описваш същите чувства като моите - 1:1.
Знаеш, че тук винаги има кой да те разбере и изслуша.
Аз какво да кажа, като за момента дори не правим опити(заради лечение), годините ме притесняват и всичко..., не съм спокойна и как ще я карам нататък не знам...
И не че досега се получи, де(като вече 6-та г. мина и ... нищо. :?)

p.s. Виждам, че имаме нова хубава новина - Цветето нещо се спотаява, и май е време да си признае. :wink:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #87 -: Ноември 01, 2013, 13:19:02 pm »
Здравейте, ето и моята история: имаме син на 7 г. и преди 6-7 месеца решихме, че е време за второ детенце, но и досега не е станало нищо. Преди 2-3 год. ми махнаха левия лоб на житовидната жлеза, но  хормоните са били винаги в ред.

Сега се чудя какво да предприема- посещение при гинеколог ли, какво ли. Мисля в понеделник  да си направя изследвания на полови и житовидни хормони ( пада се точно трети ден от МЦ) , а след това какво.
 От седмица двамата пием едни билки за безплодие, на мъжа ми взех и тинктура от бабин зъб. Той като прочете "безплодие" казва ми "Малък ли плод си играе оттатък, какво безплодие". Прав е,  но  явно имаме проблем.
 Моля за помощ от вас защото не ми се иска да притеснявам родителите си, а друг няма кого да питам.
Благодаря
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #88 -: Ноември 01, 2013, 13:25:14 pm »
Колегата на мъжа ми също имаха такива проблеми , та той му казал че пил някакви витамини ( или добавки за мъжете специално) 2-3 месеца, доста скъпи били та ги поръчвал от чужбина, а жена му ползвала противозачатъчни през това време. Когато спряла противозачатъчните почти веднага забременяла и сега си имат детенце на 1,5г. А знам че ходиха много пъти в Плевен и бяха планирали вече  ин-витро.
Ако някой знае какви са тези витамини моля да пише. Ще пробваме и това.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #89 -: Ноември 01, 2013, 13:42:45 pm »
А защо мъжът ти не пита колегата си? Явно, че си общуват на тази тема.
След като не знаете за причина да не стане, изчакайте до година, ако си под 35 г. Ако си над, нямате време за губене. Първо бих се обърнала към добър ендокринолог на твое място и после към репродуктивна клиника.
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 14:33:55 pm от blue_sky »

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #90 -: Ноември 01, 2013, 14:02:34 pm »
Ще го пита, но исках първо да направим изследвания за да имаме някаква яснота по въпроса, пък и с лекар не съм се консултирала.
За чакането- изчерпа ми се чакалото  защото съм на 36 , а правим опити от 6-7-месеца.
Явно ще се ходи по лекари. Първият път стана веднага, смятах че и сега ще е така, но не.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #91 -: Ноември 01, 2013, 14:12:24 pm »
bemka най- вероятно пие FertilAid, скъпи са наистина. Аз и моя партньор си пием вече втори месец. Купувам ги от: http://www.fertilaid.bg/
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #92 -: Ноември 01, 2013, 14:26:02 pm »
Благодаря, ще трябва да ги вземем.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #93 -: Ноември 01, 2013, 15:25:34 pm »
@irenaaa33, и при нас засега няма никакъв напредък (ако това може да те успокои по някакъв начин :) ). Ние след като си получихме заповедта от ФАР, решихме, че ще излизаме под наем (уж временно). И сега пред отоплителния сезон, хич не мисля, че ще има свободни средства за стартиране на процедура. Може би на пролет. Дано. Чувствам се една крачка по-далече от мечтата ни честно казано. Сега сме си самички и е супер от тази гледна точка, но финансовата част...трябва да сме внимателни. Много е тънък момента, защото заповедта ни изтича на 05.08.2014г. като знаем клиниките (специално нашата) не работят през месец август като за целта процедурите се спират още в началото на юли предполагам. Та мисля най-късно до месец май ако не стартираме с изследвания и проследяване на цикъла, просто ще изтървем срока. Дано всичко се подреди. Успех на всички!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #94 -: Ноември 07, 2013, 13:29:25 pm »
Излезе ми резултата от контролната  МБ  ,добра е  :D.Лекувахме ентерококи фекалис с мъжа ми и се пазихме известно време.Сега вече на четвъртия цикъл от лапароскопията се надявам да има резултата.
Съвсем скоро започнахме 5-та година от нашата борба и се чудя колко сили още ще имаме и аз и мъжа ми да продължим.Скоро си говорихме и той ми каза,че моята операция му е дошла в повече,тя е продължила малко повече от 2 часа и през това време е изперкал от притеснение.Сега когато уж всичко ми е наред той е на път да се откаже  :(,казва че в крайна сметка ако трябва ще си останем с едно дете.Не иска повече да се подлагам на процедури и упойки.Точно сега ,когато всичко ни е наред щяхме да направим инсеминация,а тоя се дърпа.Исках да се оплача на някой :balk_144:.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #95 -: Ноември 07, 2013, 16:08:12 pm »
Рени,  :bighug:
Радвам се, че резултата от МБ ти е добър.
Споделяй с мъжа ти, защото така трябва сама да се справяш с проблемите си, а тогава за какво сме по двойки, ако всеки сам тегли каруцата?!
Мъжът трябва на жената, за да може тя отвреме навреме да се чувства слаба.Ние и без мъжете сме си силни иначе.
Все пак и двамата сте пожелали да имате още едно дете ..
Неприятностите дразнят, обезкуражават, натъжават.
Но затова е семейството, от двама, да си подават ръка, да се подкрепят и окуражават в трудни моменти.

Горе главата и кураж!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #96 -: Ноември 07, 2013, 18:45:11 pm »
Ами , да взема и аз да се включа в тази тема, след трагедията....
Мислех си, че няма да имам сили да поискам пак дете, но сега желанието е даже по-силно.
Винаги съм си мечтала за 3 деца, но сега може би няма да имам тази възможност. Все пак вече имам 2 секцио, а съм чела че повече от три пъти не е желателно.
Но все пак искам по-бързо да минава времето и да получа зелена светлина от лекарите за нови бебешки опити. Това е мисълта която ме крепи да продължавам напред.
Все още ми е нереално всичко това което се случи. Страхът от това да не се повтори и желанието за второ дете се борят в мен и на моменти се чувствам много объркана. А буцата която е заседнала в гърлото ми се надявам да успея да преглътна с времето.....
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #97 -: Ноември 07, 2013, 19:34:44 pm »
Рени и ние скоро ще започнем 4-тата година , направо не мога да повярвам. Той твоя мъж се е притеснил за теб, но след като казваш, че сега всичко е наред , може да му трябва малко време да се успокои. Той от какво се притеснява, то нали при инсеминацията няма упойки ?
papilio, това , което се е случило на теб и семейството ти е ужасно . Прегръщам те силно, макар и виртуално  :bighug: :bighug: :bighug: Едва ли някога ще можеш да преглътнеш буцата , но дано вече имаш само поводи за радост и стимул да продължаваш.
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #98 -: Ноември 07, 2013, 22:55:16 pm »
papilio, миличка прегръщам те силно, преживяла си наистина огромна трагедия и ще ти трябва много време да се съвземеш, но вярвам, че скоро отново ще изпиташ прекрасните емоции на бременността и този път всичко ще бъде наред

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #99 -: Ноември 08, 2013, 08:27:13 am »
И относно броя  на секцио който може да се прави и през колко време забравих да напиша нещо . Разбира се , че всеки случай е индивидуален и трябва лекар да си каже мнението, но имам позната , която има 4 секцио с  4 деца . Първите две са точно през 1 г.  , а вторите 2 пак през година и малко.  И децата и майката са добре.
<br />