0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #180 -: Ноември 19, 2014, 18:37:16 pm »
В потвърждение на горният пост да кажа, че преди малко ми се обадиха че документите ни са разгледани, ура! Лошата новина е че ми искат ново ФСХ за да вземат решение, а аз още нямам цикъл. Отделно и да ми дойде резултата ще е лош. Приемам всякакви идеи за понижаване на фсх  :( .
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #181 -: Ноември 19, 2014, 21:24:33 pm »
В потвърждение на горният пост да кажа, че преди малко ми се обадиха че документите ни са разгледани, ура! Лошата новина е че ми искат ново ФСХ за да вземат решение, а аз още нямам цикъл. Отделно и да ми дойде резултата ще е лош. Приемам всякакви идеи за понижаване на фсх  :( .

Малко оффтопик, ама ми стана интересно :)
Какво е значението на фсх-то и защо мислиш, че ще е лошо :)
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #182 -: Ноември 19, 2014, 21:32:56 pm »
Добрата стойност на фсх е показател за запазен яйчников резерв и добър отговор на яйчниците при евентуална стимулация. А моята стойност беше лоша още преди две години, сега сигурно е съвсем недобра. Макар че не знам дали бременността и раждането не са ми се отразили положително. Надали.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #183 -: Ноември 19, 2014, 22:00:50 pm »
Добрата стойност на фсх е показател за запазен яйчников резерв и добър отговор на яйчниците при евентуална стимулация. А моята стойност беше лоша още преди две години, сега сигурно е съвсем недобра. Макар че не знам дали бременността и раждането не са ми се отразили положително. Надали.

Благодаря ти за пояснението :)
Ами защо не пуснеш едно да видиш - може пък точно бременността да помогне за подходящ резултат ;)
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #184 -: Ноември 19, 2014, 22:19:28 pm »
Този хормон се изследва 3-5-ти ден от цикъла, а аз все още нямам цикъл. Непременно ще го изследвам като дойде, разбира се. Даже може да го изследвам два-три месеца и да подбера най-благоприятната за мен стойност. И все пак ще се ослушвам за добавки. Защото доброто фсх ми е нужно не само за фонда, а и за самото забременяване.
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 22:24:11 pm от lili2011 »
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #185 -: Ноември 19, 2014, 22:56:30 pm »
Здрасти :)

Иренче, първият път имахме час за ИКСИ и одобрение от фонда и забременях естествено - след 4 години опити, 4 инсеминации. С мъжки фактор сме и оперирахме варикоцеле, и пихме добавки, и чудото стана.
Сега изследванията показаха, че пак сме на същото дередже откъм спермограма, пък и отново не става - така че ще пускаме документи пак по фонда. :)

Лили, мерси! Успех и май ще трябва да изчакаш цикъла ...не съм чувала да може да се влияе върху хормони (освен стреса де ;) )

Стискам ви палци!


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #186 -: Ноември 20, 2014, 06:17:14 am »
Раши, щом не сте си използвали заповедта може би само трябва да си я вземете? Или като е минало повече време от една година се подават документи наново?
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #187 -: Ноември 20, 2014, 12:59:58 pm »
Подават се наново документите когато изтече срокът на заповедта. Ние сме в това положение - изтървахме срока по една или друга причина и сега трябва наново...но няма как.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #188 -: Ноември 21, 2014, 23:52:58 pm »
Лили, и аз така чух, че не се чака след като имаш заповед вече. Но, си мисля, че е логично да подам отново. Минаха 5 години оттогава - нещата са се променили. Аз, освен това, тогава информирах фонда и им върнах заповедта и сигурно с дали този номер на друг чакащ, знам ли :)

Ха дано има скоро много похвалили се - така Коледно! :) :)


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #189 -: Ноември 22, 2014, 09:17:24 am »
Момичета, а какъв е срока на заповедта т. е от датата на на получаване в какъв срок трябва да се стартира процедурата?
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #190 -: Ноември 22, 2014, 09:36:18 am »
Мисля че е една година.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #191 -: Ноември 22, 2014, 09:58:15 am »
Благодаря!
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #192 -: Ноември 22, 2014, 11:56:17 am »
Здравейте и от мен,ако може да се включа и аз .Вчера правихме спермограма в Тутракан и морфологията показа 4%,но доктора каза че и така може да настъпи спонтанна бременност.Имаме едно страхотно момченце на 9.5г. но от 9м. не става и не става второто наше желание :(След вагинален преглед докито каза че няма проблеми при матка и яйчници,сега чакам да ми дойде и на ЦС да видим как стоят нещата с тръбите,имам назначени и изследвания за хормони.Малко ме притеснява тази ЦС,в смисъл не от самата процедура а от резултата,но... :balk_134:Пожелавам успех на всички
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #193 -: Ноември 24, 2014, 10:33:59 am »
Момичета, а какъв е срока на заповедта т. е от датата на на получаване в какъв срок трябва да се стартира процедурата?
Срокът е една година от датата на получаване на заповедта.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #194 -: Ноември 25, 2014, 00:20:46 am »
Здравейте :)

Ивета, първият път забременях при морфология 5%. Дано да стане при вас :)

Излязоха ми антимюлеров хормон и инхибин Б. Хич не е розово положението. С намалял яйчников резерв съм :(

« Последна редакция: Ноември 25, 2014, 00:22:45 am от Раши »


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #195 -: Ноември 26, 2014, 11:47:10 am »
Съжалявам Раши ,но в никакъв случай не унивай .Понеже влизам и чета много мнения в различни сайтове попадам на доста "заплетени"диагнози завършили със сполучливи бременности,така че знае ли се дали се знае.... :wink:след снимката  на 3.12.ще пиша, но мисля и съм се нагласила,така го усещам че ще има проблем.Каквото е писано както казва мажът ми,като сме чакали толкова време .....
 :(
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #196 -: Декември 15, 2014, 10:30:19 am »
Здравейте,и аз съм за тази темичка. Искам вече второ дете,не се пазим от няколко месеца,а този месец правим опити целенасочено,надявам се на 26.12 да не ми дойде !Благодарение на Вас и сайта моето момченце навърши 6 годинки на 10 Декември:) пожелавам на всички успех и само положителни резултати!   


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #197 -: Декември 15, 2014, 11:25:44 am »
Охооооо, Аника, дано сте слушали през годината и Дядо Мраз да ви донесе тест с две чертички :)
Иииитт... ако може и на нас също :)
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #198 -: Декември 15, 2014, 17:28:51 pm »
Lili, нека и при теб да донесе желания подарък добрия Дядо Мраз  :) (дано и ти да си била послушна и да си му писала писмо).
Ама, не ти ли е твърде раничко още?  :lol:
Но какво те питам, ние започнахме опитите за второ, когато първото беше на 7 месеца, а се роди, когато баткото стана на 3 години и 1 месец.
Пожелавам ти да си получиш твоя подарък много скоро  :)


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #199 -: Декември 15, 2014, 17:40:06 pm »
моето момченце навърши 6 годинки на 10 Декември:)
А значи сме празнували заедно :) И аз на 10 декември, но на малко повече годинки :) Хайде да има хубав подарък - братче или сестриче ( или и двете :) , аз това си пожелавам :) )
<br />