0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,
от доста време се замислям по въпроса. Да ,ние страдаме , искаме , чакаме,плачем, А когато ми кажат:"Нали вече си имаш дете, какво се притесняваш?" Понякога изпитвам вина. Нали вече си имам едно съкровище , един Божи дар, а толкова искам още 2 :)  Да, наистина искам още 2 . Винаги съм мислила че ще има 3 деца. А то второто не идва вече 3-та година .
Реших да пусна тази тема , за мамите , които вече си имаме  деца , да споделяме чувства и мнения . Не знам как точно да го формулирам за да не засегна някой. Опитвам се да се поставя на мястото на момичетата , които с години чакат първа рожба, а аз , на която първата рожба бе дадена като дар, да  се жалвам пред тях, някак ми е неудобно.
Така , че ако модераторите нямат нищо против може тук да споделяме своите болки, надежди, страдания и разочарования и дай Боже да споделяме най-много щастие !

<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #1 -: Юли 28, 2013, 19:25:43 pm »
Напълно те разбирам. Сина ми е на 10 год., забременях веднага, без да броя дни, секс по схема и т.н. Даже не знаех що е то овулация и фоликул. Но вече 4 год. се борим с вятърни мелници и нищо. Направихме едно икси неуспешно, плаках и прегръщах сина, си благодарна, че имам него. Настроих се, че така ми е писано, но въпреки всичко ми останаха моментите в които си тъгувам и наистина боли. Каквото и да си говорим, винаги ще се надяваме на чудо. Ако ние не разбираме тези които се борят за първото си дете, то и те не разбират нас.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #2 -: Юли 28, 2013, 22:19:47 pm »
аз също те разбирам, моят син беше много чакан, много съм се молила и плакала, ходих по много доктори и клиники и когато се случи чудото, решихме за следващото да не чакаме, аз също искам 3 деца, винаги съм искала, започнахме с опитите още месец след раждането, сега много се надявам да е станало и през 10 минути ходя до тоалетна да видя дали не ми е дошло, дано всички да изпитаме отново това щастие, благодарна съм на Бога за синът  ми и се моля всички жени, които наистина го искат да станат майки, няма по голямо щастие от това

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #3 -: Юли 28, 2013, 23:24:09 pm »
milenaandi, твоето закъснение си е стабилно. Друг път случвало ли ти се е ?
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #4 -: Юли 29, 2013, 18:07:39 pm »
след раждането цикъла ми е около 30 дни, преди няколко цикъла пак имах зацапване на 30 ден, но след 5 дни ми дойде, миналия цикъл пък ми беше 26 дни, сега изчаквам да видя дали зацапването не е от овулацията, защото когато забременях 3 цикъла ми зацапваше по време на овулация и имах имплантационно зацапване, знаете ли при липса на бременност, колко време може да е висока температурата, дали да се надявам или да се притеснявам незная

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #5 -: Юли 29, 2013, 19:11:54 pm »
При липса на бременност, лутеалната фаза, е нормално между 12-16 дни, разбира се, при положение, че не се вземат медикаменти.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #6 -: Юли 30, 2013, 08:22:21 am »
Здравейте момичета, аз също се моля за поне още едно детенце, преди дъщеря ми имах една неуспешна бременност, след това бях най - щастливата, когато отново забременях, но някак от притеснения не можах пълноценно да се нарадвам на бременността си. Когато малката беше на 1г. 8м. пак забременях, но всичко завърши с мисед,  сега подновихме опитите за второ детенце и силно се надявам да се получи и този път края да е щастлив.

milenaandi, следиш ли си овулацията ?
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #7 -: Юли 30, 2013, 18:16:24 pm »
много пъти съм усещала овулацията, по ЦС и болки в единия яйчник, но този месец като, че ли нямах ЦС , а няколко пъти имах болки в десния яйчник и така и не разбрах, кога ми е, сега чакам да видя колко време ще се задържи температурата висока и като минат 16 дни, пак ще си направя тест, досега няколко пъти съм забелязала, че ми идва на 14 ден, след като усетя овулацията.
Цвете, този път всичко ще е наред, недей да мислиш за минали неща, мисли позитивно и всичко ще се нареди

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #8 -: Юли 30, 2013, 20:25:20 pm »
Запис и от мен в темичката.И аз съм една от мамите който искат за сега второ детенце,а след това може би и трето.Наши те опити са от година и полови като през този период  имам два миседа в 5-6г.с. Нямам много време да пиша но ще ви следя момичета и се надявам скоро всички да се похвалим с  двете чертички на теста,а не само ние а всички останали който чакат така мечтаната рожба.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #9 -: Юли 31, 2013, 08:32:49 am »
milenaandi, възможно е този цикъл да ти е ановулаторен. По принцип така трябва, ако няма бременност М. да дойде на 14 ден след ову. Дано по - дълго да се задържи висока температурата и резултата да те зарадва.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #10 -: Юли 31, 2013, 15:24:29 pm »
днес ми е 14 ден с температура над 37 градуса, започвам да се надявам

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #11 -: Юли 31, 2013, 15:44:08 pm »
Веднага се записвам като желаеща за 3-то. Първите две не дойдоха лесно, но пък се появиха накуп :) Преди 2 месеца реших че съм готова за трето и опитите започнаха. Надявам се и скоро на резултат :)

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #12 -: Юли 31, 2013, 15:56:40 pm »
еха, така накуп е най добре, успех третото да дойде лесно

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #13 -: Август 01, 2013, 13:19:41 pm »
 Хайде дано новата тема ни е на късмет  :bighug: и да я изпълним с  :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp: :bfp:
milenaandi,как е днес температурата ?
Аз едва този месец се прежалих да започна да я измервам анално :) и наистина засега е постоянна , аз съм още в първата фаза на цикъла  , да видим какво ще стане  във втората. Досега я измервах орално, но смятам, че не беше достоверна.
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #14 -: Август 01, 2013, 18:08:43 pm »
irenaa33 това мерене е много неприятно, по помага да се ориентираш, аз ако бях почнала да меря от началото на месеца, сега щях да знам, кога ми е била овулацията, сега колко ти е температурата, моята и днес е 37,1, вече започвам твърде много да се надявам и ме е страх, после да не се разочаровам, според вас до колко е показателно това с високата температура и бременноста

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #15 -: Август 01, 2013, 18:53:21 pm »
Сега Т ми е 36.2  - 10-ти ден. При мен О е по-късна -към  17-18-ти ден . Иначе за високата Т  доколкото съм чела е надежден метод.  Пожелавам ти скоро да се похвалиш :)
А тест страх ли те е да си направиш? Аз не издържам и почти всеки месец  правя тестове - естествено отрицателни, но докато  не ми дойде не спирам да се надявам и тогава вече е голямото разочарование.
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #16 -: Август 01, 2013, 18:58:50 pm »
наистина ме е страх да си направя тест  :D , но ще си направя след няколко дни

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #17 -: Август 01, 2013, 20:07:32 pm »
 milenaanсигура съм , че си бременна !
Успех!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #18 -: Август 01, 2013, 21:05:48 pm »
мерси миличка, дано

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #19 -: Август 01, 2013, 23:41:31 pm »
Аз съм се решила за второ, ама милото не...За това на този етап само ще ви следя и ще ви пожелавам успехи :)
миленаанди Стискам силно палци :) Дано си първата похвалила се в темата :)