0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #60 -: Септември 09, 2013, 18:33:14 pm »
 :( няма още на обяд с адски болки в корема и кръста си появи петънце и след това...... :( . като казах на моята половинка не му стана хубаво, но каза "не губи кураж , до следващия тираж.ще я хванем тази овулация, нямало да бъде момиче затова не станало" .и така започваме да мерим и температура,половинката каза че сме били несериозни, но от сега нататък започвал по сериозно да работи и рисува принцесата.от мене се искало само спокойствие и нужната температура. искаше да ме разсмее,милото. и така започваме наново,само че както каза кандидат татито по сериозно.успех момичета , ако има нещо ново пак ще пиша ,а и вас ще ви следя може да ми дадете някакъв акъл за по лесно забременяване с принцеси. с тях нямам опит при мен са само момци,дори и котката ми е мъжка.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #61 -: Септември 11, 2013, 15:32:34 pm »
Tonita , според това, което съм чела, мъжките (тези , които носят мъжките хромозоми)  сперматозоиди са по-бързи , но живеят по-малко, а женските са по-бавни , но живеят повече време т.е  ако секса се прави 1, 2 дни преди самата О е доста по-вероятно да я дочакат само "женски" сперматозоиди и детето да е момиче. И обратно - ако секса се прави много скоро преди или по време на самата О е по-вероятно първи да достигнат "мъжките "  и така детето да е момче :)
За зачеването на дъщеря ми мога да кажа , че съвпада с тази теория - секса беше на 12-тия ден (доста рано по принцип за моята О ) , но се оказах бременна с момиченце :)  Ако този месец съм бременна , пак ще е от 12-тия ден  :D
Не знам дали е истина или съвпадение и ще се радвам ако има компетентно медицинско лице да обясни вярно ли е това :)
Успех на всички.
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #62 -: Септември 11, 2013, 23:25:31 pm »
Здравейте момичета! Да се запиша и аз при вас. Имам дъщеря на 11 и син на 4, но искам поне още едно детенце... Ако и този месец не се е получило, ще тръгваме по доктори. Успех на всички нас  :D
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #63 -: Септември 12, 2013, 10:25:35 am »
и аз така подразбрах но ще видим ще пробваме по нея.това означава че някъде преди 20.09 , някъде 18.09 или 19.09 дано стане. сега мерим и температура още веднага започнах от 10 .09 до сега небях го правила ,че да видим ако не изпусна нещо...,незнам.ще стискам палци. дано в началото на октомври да сме сияещи от щастие колкото се може повече кандидат майки.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #64 -: Септември 12, 2013, 13:37:16 pm »
Тонита, защо не направиш и една фоликулометриа, това е най - сигурния начин ?
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #65 -: Септември 14, 2013, 13:41:50 pm »
това е добра идея Цвете :P, но мисля да видя първо какво ще стане този месец защото за да направя изследванията трябва да имам час при лекар а трудно се взимат часовете при нас, пък и не само при нас.Но октомври  ако не ме изненада ще взема да направя тази фоликулометрия тъкмо се пада в началото на месеца,че дори и направление мога да взема ,само не знам дали ще ми свърши работа направлението,но ще пробвам.благодаря ти цвете.А до тогава за да не губим време ще сме на метода с температурата и 12 -тия ден. пък може и това да стане  :goodluck:
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #66 -: Септември 14, 2013, 23:21:17 pm »
Тонита, дано да бъдеш приятно изненадана и да няма нужда от фоликулометрия.  :crossfingers:
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #67 -: Септември 17, 2013, 12:47:02 pm »
Аз съм в едни странен филм на който края все още се чудя какъв ще е  :(.При редовен цикъл от 26-27 дни се вижда в графиката ми колко ми закъснява сега.Това е първи цикъл след лапароскопията ,толкова дълъг цикъл през живота си не съм имала и много странен.На 12 ден започва много леко кървене примесено с ЦС както при овулация в продължение на 7-8 дни и от тогава ни вест ни кост.За сега тестовете са категорично отрицателни,включително и вчерашния кръвен-0,1  :(.Не ми стига това ,ами ТСХ се е повишило рязко за месец на 5,65.За  утре вече си запазих час при гинеколог с надеждата да се изясни това закъснение от какво е.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #68 -: Септември 17, 2013, 18:17:43 pm »
Запис и от мен в темичката. Имам едно дете на 5 години, момченце. Дар от Бог ми е това дете. Забременях без никакви проблеми, без да смятам овулации, без тестове и т.н. След като родих МЦ стана ужасно нередовен и ми поставиха диагноза СПКЯ.  Правим опити за второ детенце от 1 година, но до ден днешен не става и не става.

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #69 -: Септември 22, 2013, 15:42:18 pm »
Здравейте момичета, да ви питам така ли трябва да играе температурата ми.нещо много ме притеснява.мисля че трябваше да се вдигне днес или греша ,незнам не ми е ясно много.немога да го разбера като чета за разгадаването на графиките.благодаря предварително.графиката ми мисля че се вижда ,моля погледнете и споделете мнение.благодаря. :(
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #70 -: Септември 22, 2013, 16:03:49 pm »
Вероятно е утре да се вдигне .  Нали знаеш, че преди самата О понякога температурата спада.  Държиш ли достатъчно дълго термометъра? Понеже и аз само от няколко месеца меря Т и установих, че ако след сигнала на термометъра се задържи още няколко минути, температурата продължава да се повишава и термометъра писука още 1 или 2 пъти и ти записваш най-високата стойност. И така Т е по-постоянна и разбираема. Ето мин. ден рязко падна - от 36.9 на предишния ден, на 36, 2 на следващия и още до обяд ми дойде. Доста по -рано този месец, но аз си го очаквах, защото засякох ЦС много рано още към 10 -ден. Много се изненадах и се чудех дали не е нещо друго, но бях на лекар и той потвърди, че е това. Също така правих едно изследване за наличие на живи  сперматозоиди в ЦС на следващия ден след  полов акт. Докторът  гледа под микроскоп и потвърди че има такива. 
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 16:06:19 pm от irenaa33 »
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #71 -: Септември 22, 2013, 16:23:40 pm »
Също така правих едно изследване за наличие на живи  сперматозоиди в ЦС на следващия ден след  полов акт. Докторът  гледа под микроскоп и потвърди че има такива. 
[color=red irenaa33
][/color] Къде прави това изследване ,стана ми интересно и честно казано чувам за първи път :oops:.Може и на лични да не спамим темата.
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 16:26:12 pm от marina vdb »

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #72 -: Септември 22, 2013, 17:57:14 pm »
Ирена, като изпиука термометъра и го махам,но вече ще го задържам повече. Утре ще видим какво ще бъде ,дано всичко да е ок и да се получи.
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #73 -: Септември 22, 2013, 18:42:22 pm »
марина, при д-р Славейков
Ти нали си от Ямбол ?
тонита , така правех и аз в началото  и се обърквах.  Сега го държа до 2 пъти да изпиука и чакам още , понякога пиука и 3-ти път, понякога - не.
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 18:46:26 pm от irenaa33 »
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #74 -: Септември 22, 2013, 19:27:27 pm »
Да от Ямбол съм.Ще ти пиша ЛС да няма спам.

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #75 -: Септември 23, 2013, 09:28:19 am »
вдигна се , ама само със 0,1 незнам какво значи, дано да е на добро.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #76 -: Октомври 04, 2013, 01:00:25 am »
Ирена, изследването се нарича посткоитален тест.  :wink:

Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #77 -: Октомври 04, 2013, 06:03:31 am »
Благодаря , ти blue_sky :)
Наистина не знаех , че така се казва . Лекарят ми го обясни така, както и аз на вас  :lol:
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #78 -: Октомври 10, 2013, 12:32:40 pm »
Здравейте момичета. Аз минавам само да ви съобщя, че излизам от темата и се премествам в бременната. Този път за наша радост нещата се развиха доста бързо. Пожелавам на всички успех и в най-скоро време да сбъднат мечтата си за второ/трето детенце.


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #79 -: Октомври 10, 2013, 19:24:05 pm »
еее, супер  :D
Ти май си първата с хубави новини!
Хайде сега една по една всички да те последваме :)
<br />