0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #160 -: Септември 08, 2014, 23:40:08 pm »
Честито на всички! Така се радвам да чета хубави новини! :) Браво!

И ние пробваме активно от бая врме вече, пък каквото сабя покаже! :)


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #161 -: Септември 11, 2014, 10:40:48 am »
Здравей те на всички,ние също правим опити за второ детенце,затова реших да се включа и аз в темата.Аз съм на 28 год. а синът ми е на почти 3 год. и желанието ни за второ бебче е огромно.От около три месец се борим за хубавата новина,за сега няма резултата,но не мисля че има място за притеснение,все пак периода не е толкова дълъг.Но определено нямам търпение.Много ще се радвам да споделя ме мнения и да разменя ме опити по тази тема.Желая късмет на всички които са все още в чакане,а на останалите честито и лека бременност  :wink:
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #162 -: Септември 27, 2014, 06:29:59 am »
Скоро ще подаваме документи за нов опит - попълнихме ги, само трябва да отида да ги внеса  :oops:
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #163 -: Септември 27, 2014, 10:43:25 am »
И ние подадохме документи, сега чакаме одобрение!
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #164 -: Септември 27, 2014, 23:16:08 pm »
lili2011:bighug:
Много се радвам на такива ентусиасти като теб ;)
Моят мъж онази вечер ми зададе въпроса кога пак ще опитаме :lol:, а нашето бебе както се изрази днес една докторка "ама той още не е роден" нали  :lol:
Та мисля да видя как ще навакса човечето и ние сме на опашката за второ и трето, ама ми се струва че ще е поне след година-две ;)
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #165 -: Септември 27, 2014, 23:54:52 pm »
Мина цяла година в опити и нищо... Пак се депресирах... А и хората с техните коментари - нали си имате вече едно, май не трябва да имате второ и прочее... В този сайт тръпнех в очакване за двете чертички, тук ги видях да първи път и ми се иска това отново да се повтори. Дано отново заедно с вас се зарадвам на Чудото...
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 00:01:29 am от БялаРоза »
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #166 -: Септември 28, 2014, 17:21:57 pm »
А и хората с техните коментари - нали си имате вече едно, май не трябва да имате второ и прочее...
Koйто не е минал през нашето страдание, няма как да го разбере. И аз  съм ги чувала тези.
<br />
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #167 -: Септември 28, 2014, 22:28:51 pm »
 :bighug:
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #168 -: Септември 29, 2014, 06:51:17 am »
О, ами при нас освен ентусиазъм прибавихме и мъничко трезва мисъл. Първото дете отне няколко години и опита, така че започваме работа на два (даже три) фронта, за да имаме евентуално успех най-рано след година.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #169 -: Септември 29, 2014, 10:51:17 am »
О, ами при нас освен ентусиазъм прибавихме и мъничко трезва мисъл. Първото дете отне няколко години и опита, така че започваме работа на два (даже три) фронта, за да имаме евентуално успех най-рано след година.
Лили, поздравявам те за трезвата мисъл и ентусиазма!
Навремето, когато синът ми беше все още малък(говоря за малко над годинката) ако бях послушала мъжът ми да започнем с опитите, може би вече щяхме да се радваме на още едно дете ..

А и хората с техните коментари - нали си имате вече едно, май не трябва да имате второ и прочее...
Koйто не е минал през нашето страдание, няма как да го разбере. И аз  съм ги чувала тези.
Абсолютно подкрепям!
Често чувана фраза или тази подобна, която наскоро ми казаха:
"Поне имаш едно дете, и това е някаква утеха" ..
Правилно, утеха и радост е, и то голяма, но и аз искам да се сбъдне мечтата ми за още едно дете, именно защото имам представа точно каква огромна радост и смисъл в живота ми е!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #170 -: Септември 29, 2014, 18:39:44 pm »
Навремето, когато синът ми беше все още малък(говоря за малко над годинката) ако бях послушала мъжът ми да започнем с опитите, може би вече щяхме да се радваме на още едно дете ..
При нас пък -обратно.Веднага след раждането на дъщеря ми , бях готова за второ дете, мъжът ми е този , който искаше да изчакаме и сега съжалява.А аз не мога да ви опиша колко. Опитвам се да го приема, казвам си , че така е трябвало да бъде, но .....на моменти мъката ми е голяма. Толкова исках породени деца - да си растат заедно, да си играят, да си споделят..... Но все още вярвам, че ще си има братче или сестричка или и двете :) Подадохме документи за Ин Витро и сега чакаме одобрение. Пак да кажа , че искам 3 деца :)
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #171 -: Септември 30, 2014, 10:12:46 am »
Въобще не сме чакали да мине много време след раждането на първото ни дете. Започнахме опитите за второ, когато малкия беше на 7 месеца. С първото забременях от втори опит, но с второто всичко се случи доста по-трудно. Започнахме опитите през юни 2012 г., а успешния ми трансфер беше на 25-ти март тази година. Не съм пропуснала и месец, в който да нямам процедура (повечето на напълно ЕЦ) и желанието ни се сбъдна след 6-ти трансфер.
През цялото време постоянно чувах "приятелския" съвет да спра да се подлагам на всички тия процедури, нали си имам едно детенце. Ушите ми пропускаха тези реплики и благодарение на упоритостта, подкрепата на мъжа ми и вярата ми, стигнахме отново до успех.
Пожелавам на всички да имат моя късмет, да слушат само сърцето си, а не хорските приказки.


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #172 -: Октомври 02, 2014, 12:29:16 pm »
Здравейте,

Открих темата, много ми хареса и реших да се включа и аз. Надявам се, приемате нови попълнения.

Имаме си момченце след 5 инвитро опита, няма да описвам какво ни струваше, който е минал по този път, знае какво е.

Имах и проблемна бременност защото влизах три пъти в болница, направиха ми и серклаж, но успешно стигнах до планиранвата дата за секцио.

За съжаление и раждането беше проблемно - срязаха задната стена на матката и едва оживях заради продължителното 4 часа кървене, но преборихме и това изпитание.

Решихме да се борим за второ детенце въпреки всички трудности и всички приказки и най-вече риска при евентуална нова бременност.

Признавам, че и аз имам доста притеснения, всъщност все още очакваме да ни дадат зелена светлина за нов опит след разчитане на цветна снимка, която предстои, но много ми се иска да отгледаме още едно детенце.

Успех на всички  :goodluck:


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #173 -: Октомври 02, 2014, 21:26:08 pm »
Luce, радвам се, че отново пишеш във форума.  :)
Надявам се да имаш възможност да сбъднеш мечтата си за второ детенце и да избегнеш всички препятствия, през които ти се наложи да преминеш първия път.


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #174 -: Октомври 03, 2014, 04:23:43 am »
luce, така се радвам,че пишеш и то по такъв повод.Подкрепям те.Дано да не така трудно,въпреки теоретичните индикации за това.
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #175 -: Октомври 03, 2014, 13:04:01 pm »
hope-love , mgstra,много ви благодаря  :bighug: То трябва да пиша и в темата 40+, че съм за там вече  :wink:. Тези дни ще го направя
« Последна редакция: Октомври 03, 2014, 13:05:35 pm от luce »


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #176 -: Октомври 09, 2014, 00:15:08 am »
Здравейте, момичета,

Да се отчета и аз тук :) Повече от година правим опити за второ дете, но няма успех за момента.
Днес, по мои сметки, цикълът ми закъснява. Но, уви, тестът е отрицателен.

Ще запиша час в някоя от клиниките и почваме борбата отново.  8)

И на мен това ми е драмата - искаше ми се да имаме и второ, и то да не са с голяма разлика. Но, дано господ даде да имаме още едно, пък другото не е важно! :)

Успех на всички!


*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #177 -: Ноември 18, 2014, 00:33:06 am »
Така, да се отчета отново :)
Пуснахме изследвания и положението е същото: хормони - тип-топ, тръби-проходими, спермограма - кофти морфология. Ще почваме с добавките и бърканиците отново и ще пускаме документи във фонда отново и дано да се получи!  osi_9

При предишната ходротубация не болеше изобщо и лекарства не съм пила. Сега не ме боля в кабинета на докторката, но после спазъм стана на тръбите и бая ме боля! И температура вдигнах. Но, слава богу, бързо отмина!

Стискам ви палци! :)


Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #178 -: Ноември 18, 2014, 08:40:51 am »
Здравей, Раши и добре дошла при нас.
Хубаво е че сте се насочили към клиника! Казваш, че отново ще подавате по фонда. Първия път инвитро ли си забременяла?
Успех ти желая , както и на всички нас да си  имаме по  две или три( кой колкото иска ) здрави дечица :)
<br />
*
Re: За всички, които искаме 2-ро /3-то дете
« Отговор #179 -: Ноември 18, 2014, 10:53:21 am »
Раши, ние като подавахме ни казаха че номерата вече вървят доста по-бързо. Успех!  :bighug: