0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #120 -: Юли 26, 2013, 11:22:37 am »
Момичета, благодаря. :) Само се надявам, че снощния Панадол Бебе няма да навреди :? Не съм пила много от него, дори дозата беше на половина за моите килограми, но определено ме облекчи. А сега след кафенцето се чувствам много добре - пих 3 в 1.. с доста вода  :)
Дяволче, аз също спя трудно нощем и ме боли таза, въпреки, че съм още в началото. Слаба съм и с тесен таз. Надявам се след 12-та седмица да отмине този симптом :lol:
Приятен и усмихнат ден на всички!  :grouphug2:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #121 -: Юли 26, 2013, 11:25:25 am »
malkoto_dqvolche така като гледам,нищо чудно и да изпредвариш Изето  :D Бебешорче май няма търпение да види бял свят.Дали няма да има бейби бум на някои мами едновременно.
И Туци никаква я няма напоследък.....

И аз си пийвам по едно кафенце сутрин.Въпреки,че вкусът му вече не ми допада,но с това ниско кръвно просто е неизбежно.Всяко нещо в разумни количества не мисля,че може да навреди.Дори и по една малка чаша биричка си позволявам веднъж седмично  :wink:
Като съм виждала какви безотговорни бременни има.....пушат като комини...пият като не виждали  8O направо не е за приказка.И най накрая раждат най здравите бебета.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #122 -: Юли 26, 2013, 11:30:09 am »
Момичета, да Ви кажа на мен вчера какво ми се случи, падна ми кръвното в 17 и 30 часа, бях с кръвно 100 на 60, стана ми зле и легнах, обаче не бях пила кафе, защото повърнах 2 пъти и не беше много препоръчително за стомаха. Общо взето заради повръщането първите три месеца кафе не съм близвала, защото и от него повръщах, сега даже си пия една малка чашка с мляко или чисто, и се чувствам добре, но вчера понеже не пих, си топнах краката в леген със студена вода (хладка е по-точното) и така си направих две три процедури, т.е. като се стопляше водата, сипвах по-студена и живнах! Това се прави, ако Ви е ниско кръвното и помага, отделно, че изпих над 4 литра вода, яжте таратор и пийте айран, избягвайте слънцето, ходете само по сенчестите места.
Изето май ще й предизвикат днес раждането, стискайте й палци да мине леко. Дяволче, още малко ти остава и на теб. Стискам ти палци!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #123 -: Юли 26, 2013, 12:12:13 pm »
Изето май ще й предизвикат днес раждането, стискайте й палци да мине леко. Дяволче, още малко ти остава и на теб. Стискам ти палци!
Коте, днес е предизвикването на Изето, даже вече може да си има кукла :) Силно се надявам всичко да е наред и ще чакаме новини от нея :)
Starshine, нямам търпение да стане понеделник да ида до Midwife да каже как е положението, че вече и седнала ми е трудно да седя, краката ми опират в корема и ми е мнооого дискомфортно, като седна и се разкрачвам като....  :lol:
Сега като си погледнах картона видях, че за положението на бебето/плацентата пише 2/5, някоя мама има ли идея какво означава това? Ще потърся инфо в нета, но ще се радвам и на вашата помощ
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #124 -: Юли 26, 2013, 12:20:06 pm »
Дяволче, как да си сложа графика като твоята - с развитието на бебчето?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #125 -: Юли 26, 2013, 12:45:37 pm »
Виж в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=242.msg157742#msg157742 има сайтове за лентички най-различни.Генерираш си лентичката, копираш url-то и го поставяш в профила си в полето подпис.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #126 -: Юли 26, 2013, 12:53:08 pm »
Не,че не си стискам и аз всичките палци, даже и на краката,ама да взема да го напиша,та да тръгнат най-после тия бебчовци  :goodluck: :D

Харесала съм си едно безкофеиново кафенце,и от него си пийвам всеки ден по едно.Понякога си правя и смес 50на50 обикновено и безкофеиново.А за тези близо 3 месеца съм пийнала 2 или 3 безалкохолни бирички с рибката.

А главоболието при мен си е още от началото и продължава да ме мъчи,но не е силно и за него не пия нищо,и като повечето съм с ниско кръвно.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #127 -: Юли 26, 2013, 12:57:37 pm »
Благодаря! :)




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #128 -: Юли 26, 2013, 13:19:34 pm »
Момичета и аз съм така с кръвното до 15 часа нищо ми няма от там е някакъв ужас. Почти никъде не излизам през деня за да не съм на слънце. Вчера кръвното ми беше 110/50 пих кола защото само от нея се оправям , но пък то взе ,че се вдигна доста 130/80 и 108 пулс много ми беше кофти едвам ходех
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #129 -: Юли 26, 2013, 13:22:50 pm »
Asenceto, тук съм си аз, но ви чета от телефона и ми е много трудно да пиша от него, та затова по-рядко се разписвам.  :) Уж държа още фронта, но не знам докога ще успявам...

За главоболието по лекарска препоръка пиех чист Парацетамол. И аз имах кризи с повръщане и той малко ми облекчаваше. Иначе и по 1 кафе на ден имам разрешение да пия. Кръвното ми често беше 80 на 40 и просто нямаше как да оцелея по друг начин. Безкофеиновото май го обработват с някакви химикали, за да извлекат кофеина и сякаш е по-добре да си се пие нормално.

Виждам, че и киселините обсъждате - и мен много ме мъчат, но честно казано не взимам нито Талцид, нито Гавискон, а ям кисело мляко. Само то ми облекчава, разбира се за малък период от време, но все пак е нещо.

Дяволче, изобщо не знам какво са ти написали за плацентата. На мен само ми пишат кое бебе с каква е - предна или задна.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #130 -: Юли 26, 2013, 14:32:23 pm »
Здравейте, момичета,
Нова съм и съм бременна в 16 седмица. Всичко се случи много трудно и непрекъснато живея в някакъв тих ужас. Има ли начин да се справиш със страховете си?
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #131 -: Юли 26, 2013, 16:27:38 pm »
Здравей, charizmana. При всички от тук нещата са се случили много трудно. Моят съвет е да се концентрираш върху това, което имаш в момента. Да си благодарна, че въпреки всичко през което си преминала, ти се случва. Да мислиш позитивно. Да си спокойна. Вероятно ти звучи банално, но наистина това е формулата, която лично на мен ми помага. Загърби ужаса и се концентрирай върху нещата, които ти предстоят. Представяй си хубави неща, например: как ще рита в коремчето ти, с какви очи ще бъде, каква коса, усмивка.. как ще го гушнеш за първи път... Трябва да знаеш, че твоето бебче усеща всяка отрицателна мисъл, всеки страх още преди да се е родило. Колкото по-спокойна си, толкова по-добре ще е и бебо. Това е моят съвет, много силно се надявам да съм ти помогнала.  :hug2: Всичко ще бъде наред!




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #132 -: Юли 26, 2013, 18:04:13 pm »
Здравейте милички коремчета малки и големи  :D
Днес бяхме на преглед и да се похваля от другия път вече ще сме на ЖК  :) Мъниченцето расте и съвсем вече прилича на мъничко човече - уникално е всичко се вижда на тея апарати  :D
И май му нарушихме спокойствието защото взе да маха с ръчички и да рита крачета а е толкова мъничко още, нямам търпение да почна да го усещам!
Доколкото разбрах другата седмица ще правиме УЗ-то което е преди БХС

Charizmana - Starshine го е описала супер  :D Това е и мойта стратегия в общи линии, аз даже му говоря на мъничето - малко смешно звучи защото знам че още не може да ме чуе, но пък аз така се чувствам много добре и се успокоявам  8)
Надявам се да съм ти била полезна
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #133 -: Юли 26, 2013, 19:25:00 pm »
Privet i ot men,
i az si piq po edno kafence s mn mlqko sutrin
parvite 3 meseca dage ne mogeh i da go gledam :P


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #134 -: Юли 26, 2013, 23:54:35 pm »
Здравейте!
Аз кафето го бях спряла до скоро, но сега нещо му отпуснах края - дано не се отрази, че се опитваме да дочакаме до 7-ми :) (имам си дата!!!)
charizmana при мен също беше трудно да се успокоя, но ти го направи заради бебчето :)
Има толкова неща, които да занимават мисълта ти - аз постепенно ги откривах. И знаеш ли - лекичко започвай подготовка, че времето през тези 9 месеца минава толкова главоломно, че накрая се чудиш къде е изтело :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #135 -: Юли 27, 2013, 11:48:31 am »
Здравейте милички, как сте днес?
charizmana  :welcome_1: Желая ти много лека бременност до края и хубаво бебче възможно най-близо до термин :) На мен ми беше много трудно в началото, това ми е трета бременност и все се притеснявах дали няма да завърши като предните 2 пъти с мисед в 11-12 гс Слава Богу, всичко е наред и вече съм на финалната права след 8 години борба за най-хубавото нещо:) Пожелавам ти само хубави емоции и позитивно мислене и всичко ще е наред :)
Никоя  :crossfingers: бебка да си дочака 7-ми, не вярвам  кафенцето да се отрази по някакъв начин :)
Туци ти как си с малчовците ?
Изето и Тесориа нещо се загубиха, някой да има новини?
Ооо, щях да забравя :) Разбрах какво е това 2/5 от картона :) Означава колко се е смъкнала главичката на  бебето в малкия таз, остава ми 1/5 и 0/5, като и при двете е възможно да започне раждане ;)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #136 -: Юли 27, 2013, 16:24:56 pm »
Здравейте момичета и от мен!!! С радост споделям с Вас, че след един неуспешен опит зад гърба си вече и аз съм в тази тема!!! За мен радостта е двойна - бременна съм в 8г.с. и 5дни с близнаци. Много съм щастлива!!! От един месец нямам никакъв апетит - даже бих казала, че изпитвам отвращение към храни, които по рано съм обожавала! Аз също по принцип без кафе не си представях как ще я карам, но сега и кафето го ненавиждам!Тези дни бях с хрема, но всичко отмина, нямам търпение до следващия преглед!!!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #137 -: Юли 27, 2013, 16:59:26 pm »
Велина Малина, :welcome_1:!,Отвращението минава и идва апетита после.Лека бременност!

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #138 -: Юли 27, 2013, 17:01:35 pm »
Вели, двойно честито! Успешно и спокойно бременеене! :)
Дяволче, при теб не остана много май, скоро ще се радваш на бебочето.  :D
papilio, видях един твой пост от 2009 г. за женската консултация - пишеш, че си била с абонамент в 1-ва АГ Св. София (Тина Киркова). Решила съм да правя същия абонамент. Дали би могла да ми дадеш  по-подробна информация как е минало и дали си била доволна, какво точно беше включено в него? Благодаря ти предварително! :)
Ще съм много благодарна на всяка, която би могла да ми даде някаква информация.
Приятна и спокойна вечер на всички коремчета.  :grouphug2:
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 17:04:05 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #139 -: Юли 27, 2013, 17:45:19 pm »
Здравейте момичета и от мен!!! С радост споделям с Вас, че след един неуспешен опит зад гърба си вече и аз съм в тази тема!!! За мен радостта е двойна - бременна съм в 8г.с. и 5дни с близнаци. Много съм щастлива!!! От един месец нямам никакъв апетит - даже бих казала, че изпитвам отвращение към храни, които по рано съм обожавала! Аз също по принцип без кафе не си представях как ще я карам, но сега и кафето го ненавиждам!Тези дни бях с хрема, но всичко отмина, нямам търпение до следващия преглед!!!

velina_malina добре дошла в най прекрасната тема  :D
Съвсем е нормално всичко в организма да ти се промени.Тия хормони....  :lol: лично мене ме побъркаха.
Хайде,пък да си почиваш повече и да си пазиш бебенцата.Лека бременност ти желая.