0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #100 -: Юли 25, 2013, 10:31:28 am »
Здравейте милички, как сте днес? Аз нощес въобще не можах да спя, толкова често ми се втвърдяваше корема и така се протяга моя бандит, че имах чувството, че ще ми се спраска кожата някъде  :lol: Иначе се чувствам добре, като махнем болките в таза и краката, много трудно ставам от леглото, голяма мъка ми е  :?
Изе  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: да тръгне тази твоя инатлива мома самичка, че всички с голямо нетърпение я чакаме :)
Papilio не мога да ти помогна с чантичката за болницата, понеже не съм в Бг, ако искаш мога да ти пиша аз какво съм нагласила :) А каката направо ме застреля  :D Винаги се изумявам откъде им идват на ума такива бисери  :lol:
Никоя Браво за хубавите грамчета :) Само заради кг на бебчето ли се очертава да си секцио?
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #101 -: Юли 25, 2013, 13:46:33 pm »
Привет мамчета! Papilio, ето тук в това линкче като скролнеш по-надолу има много подробна информация какво да се вземе за бебето в болницата: https://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw

Днес определено ми е тегаво, за пръв път въздух не ми достигна, докато се разхождах сутринта, прибирайки се вкъщи повърнах здраво, легнах поспах малко, уж съм по-добре, но пак ме налазиха киселини, ама ги оправих със сода за хляб.
Много се радвам, че сте добре и Ви растат тумбаците, аз също мога да се похваля със шкембенце, ама моето е скромно и компактно, ама мънички сме все още.  :lol:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #102 -: Юли 25, 2013, 18:56:59 pm »
Привет и от мен!Коте ,киселините са едно от най-гадните неща.Аз вече спя полелугнала,ама здраве да е :lol:

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #103 -: Юли 25, 2013, 21:10:10 pm »
Здравейте и от мен момичета,и аз да се отчета  :D Днес бях на тонове и отново бебка добре,при мен никакви контракции.А така завиждам на родилките вече,поизмори ме това очакване.Та както и да е ,утре ме приемът за предизвикване,което беше най-големия ми страх.И сега не питайте как съм :(.Но се успокоявам,че поне вече ще видя манинката,стига всичко да е наред.Стискайте ми палци и когато мога ще ви пиша как сме,дай боже вече с бубата :).Лека вечер момичета!!!!!!!!!!!!


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #104 -: Юли 25, 2013, 21:20:28 pm »
Не се страхувай ,няма нищо страшно от системите.Аз бях с 3 системи окситоцин ,докато отимам контракции.Всичко ще е наред.Ами време е ,много преносваш тази малка кукла.....Успех !

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #105 -: Юли 25, 2013, 21:38:41 pm »
Изе  :bighug: Силно се надявам бебка да те изненада през нощта и да не ти се налага предизвикване  :crossfingers: А ако се наложат системки... бъди спокойна, всичко ще е наред  :goodluck: мисли си колко много чакаме всички да се похвалиш с малката принцеска и всичко ще мине по мед и масло  :wink:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #106 -: Юли 25, 2013, 22:46:01 pm »
Олелел Изабел хайде бе мила,  аз все нямам време да вляза , но сега си викам, чакай да честитя на Изабел , и ха изненада . Ако не тръгне само , кога ще предизвикате?
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #107 -: Юли 25, 2013, 23:39:46 pm »
Благодаря за подкрепата момичета.Сега след малко лягам и дано утре съм щастлива мама вече.При първа възможност ще ви уведомя.Пазете се и вие и следките бебчета :D


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #108 -: Юли 25, 2013, 23:58:51 pm »
Изе, чакаме твоята принцеска да се появи :) Всичко ще е наред, ти гледай само да си заредена с положителни емоции!
Дяволче, не само заради килограмите. Аз съм тренирала навремето и от това таза ми е по-тесен. Отделно имам лека луксация, което само по себе си предполага секцио. Все пак ще видим де- може да реши момата сама да излиза и едва ли ще има кой да я спре  :lol:
За киселините - аз ползвах в началото талцид (то киселините ми се появиха в средата на 8-ми месец), а от 3 дни гавискон. Талцида е по-вкусен, а гавискона оправя нещата за малко по-дълго време :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #109 -: Юли 26, 2013, 00:58:37 am »
Здравейте момичета, надявам се при всички нещата са добре. :) Бях писала в една тема, но никой не ми отговори и се надявам тук да има някой от Варна и да ми даде малко по-точна информация. Тъй като ще се виждам с док чак след 2 седмици ме интересува въпроса с ФМ и къде във Варна има добри специалисти и г/д за какви суми говорим. До колкото разбрах трябва да се прави към 13 седмица, а ако трябва да се записва и да чакам доста време тази информация ще ми е доста полезна. Все пак реших поне това изследване да направя, а за БХС сметнах, че нямам желание да ме притесняват няколко месеца с резултати дали може да стане или не.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #110 -: Юли 26, 2013, 08:28:48 am »
Здравейте момичета, надявам се при всички нещата са добре. :) Бях писала в една тема, но никой не ми отговори и се надявам тук да има някой от Варна и да ми даде малко по-точна информация. Тъй като ще се виждам с док чак след 2 седмици ме интересува въпроса с ФМ и къде във Варна има добри специалисти и г/д за какви суми говорим. До колкото разбрах трябва да се прави към 13 седмица, а ако трябва да се записва и да чакам доста време тази информация ще ми е доста полезна. Все пак реших поне това изследване да направя, а за БХС сметнах, че нямам желание да ме притесняват няколко месеца с резултати дали може да стане или не.

Аз моите ги правих при д -р Емил Ковачев АГ на седми етаж. Цената е 60 лв. Той е специалист ехографист и специалист по  АРТ.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #111 -: Юли 26, 2013, 08:30:37 am »
Изе и от мен много стиснати палци :crossfingers: ,всичко  ще мине добре,чакаме те с нетърпение с малката    :bighug:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #112 -: Юли 26, 2013, 09:15:32 am »
Изабел, стискам палци за вас, въпреки, че не се съмнявам, че всичко ще мине много добре! :)
Момичета, имам въпрос... :) по принцип съм с много ниско кръвно. Снощи адски ме боля главата, стигнах и до повръщане, което не ми се бе случвало за тези.. от днес вече 9 седмици. Предполагам, че кръвното ми беше паднало много. Пих панадол, и успях да заспя. Притеснявам се днес да не съм в същото положение. Бихте ли ми дали съвет как да си кача кръвното без да пия кафе? Не съм пила повече от 8 седмици (явно е било някакъв инстинкт, :lol: по принцип обичам кафе). И евентуално какви лекарства мога да пия, ако ми стане лошо като снощи? Много ви благодаря.  :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #113 -: Юли 26, 2013, 09:37:33 am »
Много течности, избягвай да ходиш по жегите и гледай да си на по-хладно.Аз лично наблягам на айряна и ми е добре.Повечето бременни са с ниско кръвно и състоянието ти е как да кажа, нормално.Но наистина много течности.Аз се разхождам лятото по принцип с шише с вода в ръка, сега съм на шише с някакъв сок, че водата не ми е вкусна.

Лекарства по време на бременност се взимат след консултация с лекар.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #114 -: Юли 26, 2013, 09:53:18 am »
Маги, много ти благодаря. Течности пия учудващо много.. вчера специално бях изпила 1,5 л. айран и повече от 3 литра вода. Може би е от жегата - хубавичко се разходих точно на обяд, а тук температурата беше повече от 35 С, днес май ще си стоя цял ден у дома. Надявам се, че не съм сгрешила с Панадола (за бебе 2+)? Но просто се чувствах адски зле :? Това е първото лекарство, което приемам за тези 9 седмици (и изобщо от март до сега). А за кафето мнение? Вманиачавам ли се, че не искам изобщо да го пия?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #115 -: Юли 26, 2013, 10:00:53 am »
Аз лично си пия кафе, всяка сутрин, само че е с повече мляко в него.А събота и неделя в къщи не пия, но нашата машина прави много силно и ми става лошо от него.Ти си прецени как се чувстваш с и без кафе.А разходките в най-големите жеги ги забрави.Аз имах подобно преживяване в 6-та седмица, но тогава по работа ходихме в едни села, жега, миризми, задух и вечерта бях като теб, повръщане, главоболие, обезводних се, абе не ща да си спомням.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #116 -: Юли 26, 2013, 10:08:41 am »
Маги, много ти благодаря! :thankyousign: Ей сега ще си направя едно кафе.. липсва ми вкуса :oops: И забравям за излизане по жегите :D Пожелавам ти приятен и усмихнат ден  :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #117 -: Юли 26, 2013, 10:11:48 am »
Starshine и аз като Маги всяка сутрин си пия кафе с мляко и до сега не съм имала проблеми с кръвното.По принцип като не пия кафе сутрин после цял ден ме боли глава.

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #118 -: Юли 26, 2013, 10:32:41 am »
Аз също си пия кафенце по 1 на ден, иначе ме боли глава - имам ниско кръвно, даже си позволявам по една чашка кола някой път.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #119 -: Юли 26, 2013, 10:52:39 am »
Здравейте милички, как сте днес? Аз да ви се оплача, не мога да спя, място не мога да си намеря... Така ме боли таза, не мога да се завъртя в леглото, а и корема ми вече е много ниско долу...
Какво ли става с Изето  :ask: Стискам и палчета всичко да е наред и в най-скоро време да се гушкат с малката принцеска
Tesoria нещо се позагуби, дали не се е обебила  :D
Starshine и аз пия по едно кафенце на ден, че и моето кръвно е много ниско, но откакто съм бременна млякото е преобладаващо :) По-скоро пия мляко с кафе  :lol:
Никоя и аз пия Гавискон-а, от всичко май той най-много ми помага :) Даже ММ ми вика, че от него ще пропия после и мастика, че с този вкус и мирис на анасон...   :D
Хубав и ползотворен ден коремчета
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...