0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #200 -: Август 02, 2013, 12:34:05 pm »
Благодаря за стиснатите палчета. Моля се само малечка да е здравичка , пък аз ще изтърпя всичко..

OPTI, моля те дай ми инфо за Д-р. Дяволов...

chattenoire84 писах ти на лични.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #201 -: Август 02, 2013, 13:13:57 pm »
А относно помощта от бабите, само майка ми ми помага за домакинската работа, свекърва ми ми звъни само по телефона (щото се намира на около 150 километра от София) щеше преди две седмици да дойде, но си намери оправдание, сега си пече дупе на море (лошо няма) само и се интересува какви пари трябва да дава за секцио и дали ще взимам майчински (само пари са й в главата), най-важното за нея беше и какъв е пола на детето.

Дано Изето е добре, много искам да се похвали!
А защо тя трябва да дава парите за /евентуално/ секцио?!  :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #202 -: Август 02, 2013, 13:23:14 pm »
А защо ще раждаш секцио, ако нямаш показания? Д-р Дяволов не би направил секцио по желание, доколкото съм чувала. И който ще ражда при него, да му се обади по-рано, че графикът му е пълен. Една моя приятелка му беше звъняла, ама вече в 34 седмица и той казал, че не може да я поеме.
« Последна редакция: Август 02, 2013, 13:37:50 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #203 -: Август 02, 2013, 13:43:37 pm »
Здравейте, мами!

Престрашавам се и аз да се запиша вече в тази тема. Все още не съм прескочила критичния първи триместър, но - с малки проблеми - нещата вървят добре. На скоро родилите - честито! Да са им живи и здрави рожбите! На останалите - лека бременност!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #204 -: Август 02, 2013, 13:52:42 pm »
Благодаря, beata! Честито и на теб, лека и спокойна бременност!  :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #205 -: Август 02, 2013, 14:00:58 pm »
Беата, радвам се да те видя тук.Лека бременност!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #206 -: Август 02, 2013, 14:16:12 pm »
Здравейте, мами!

Престрашавам се и аз да се запиша вече в тази тема. Все още не съм прескочила критичния първи триместър, но - с малки проблеми - нещата вървят добре. На скоро родилите - честито! Да са им живи и здрави рожбите! На останалите - лека бременност!

Dobre do6la beata :bighug:


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #207 -: Август 02, 2013, 15:41:30 pm »
Бубулина, не мисля да давам подробни обяснения, защо свекърва ми е решила да даде половината пари за секцио. Искам само да отбележа, че поне в това отношение й прави чест и може би се опитва да измие донякъде срама си за просташките изцепки в съвсем близкото минало, които съм описала твърде подробно в свекървенската тема. Ще взема тези нейни пари без да ми мигне и окото дори, а защо ще го направя това пак си е лично моя работа.

Blue_sky, веднага ти давам медицинските показания написани от очната ми лекарка, дано бъда достатъчно изчерпателна, че да ти стане ясно, на латиница са диагнозите, дано да схванеш нещо:
Miopia excesssiva degenerativa ocutr. Degeneratio retinae periferica ocitr. St post ALC (превеждам: Прогресираща проява на късогледстово. Разпокъсване и дегенерация по периферията на ретините, проведено лазер лечение и на двете очи). Отделно диоптрите са ми -8 на дясно и -9 ляво око, и след това жената пише съвсем ясно на български: Показание за оперативно родораширение (демек секцио) проблемът не са диоптрите, а разпокъсването на ретините, попитайте всеки един АГ специалист, особенно при тази диагноза как следва да се ражда. И кой те излъга, че нямам медицински показания???

Надявам се да съм била прекалено изчерпателна.

На новодошлите мамчета, добре дошли и спокойни 9 месеца!!!  :bighug:
« Последна редакция: Август 02, 2013, 15:44:42 pm от chattenoire84 »
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #208 -: Август 02, 2013, 15:49:39 pm »
Мерси Блу ще му звънна.
« Последна редакция: Август 02, 2013, 15:51:37 pm от chattenoire84 »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #209 -: Август 02, 2013, 15:59:37 pm »
Коте, не се ядосвай. :bighug:
Предполагам, че никое от момичетата не е искало да те засегне и обиди с цел.
Искам да те попитам как се поставя диагноза, че имаш прогресираща проява на късогледство? Аз също съм късогледа (-1.75 + астигматизъм, който ми поставиха миналата година, две години преди това беше до -0,75) и забелязвам от известно време, че диоптърът ми пак се е качил. Още не съм била на очен лекар, а някак и не ми се отива.. Иска ми се раждането, дай Боже, да стане естествено. И ако ти поставят  такава диагноза, задължително ли е раждането да е секцио?  :?
А относно свекървището - мисля, че ти написах на предната страница малко. Не се ядосвай, имаш да се занимаваш с по-важни неща от нейната персона.  :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #210 -: Август 02, 2013, 16:19:46 pm »
Starshine, споко не се сърдя, значи такава сериозна диагноза може да се постави, ако диоптрите са ти над -5 и самият офталмолог прецени, че е редно да те огледа на апарат наречен Голдман, самото изследване не е неприятно, но трябва да изтърпиш гадните капки за разширяване на зениците, поставя ти се специална леща на роговицата на окото и дъната на очите се оглеждат, чрез апарата. Ако офталмолога прецени, че има разпокъсване на ретините, тогава от същият този апарат (те вече ги произвеждат комбинирани), ти прави лазер серклаж, т.е. лепи ти ретините, самата процедура представлява една зелена лазерна светлина ти блести в окото в различни точки, обаче самият блясък в зависимост от това какъв тип е самият лазер, може да бъде и твърде болезнено, най-мекият лазер в тази област е аргоновият имаше един такъв, който издишаше в Транспортна болница, бях на 15, когато за пръв път трябваше да изтърпя това, сега вече моята докторка си работи на частно, но и по ЗК и кабинета й е оборудван с един лазер, но е в пъти по твърд, преди две години ми повтори серклажа и умрях от болки, трябваше да пия Аулин, защото да те болят очите не е най-приятното усещане. Обясних го не научно, за да ме разберат повече хора. Принципно, от джипито можеш да си вземеш направление за офталмолог, ако искаш можеш да настояваш за оглед на очните дъна, но ако се наложи лазер, трябва да се издаде направление по ЗК за лазер иначе цените са космически. Съжелявам, че точно тук Ви занимавам с този въпрос, но исках да бъда полезна на Starshine:bighug:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #211 -: Август 02, 2013, 16:27:11 pm »
Много ти благодаря chattenoire84, явно тази процедура ще трябва да се направи след раждането. Пък и за сега диоптърът ми е малък. Ще отида скоро на очен, поне да видим какво е положението. Надявам се този диоптър да не ми попречи или да се увеличи за и при нормално раждане. :balk_69:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #212 -: Август 02, 2013, 16:30:59 pm »
Забравих да кажа нещо последно, значи един месец преди термина ми, ако офталмолога ми реши, в зависимост от това в какво състояние са ми ретините може да ми избамка един лазер, че и два (т.е. две процедури или три, правят се веднъж седмично, за да не се разпокъсат ретините, защото лазерът е нож с две остриета, може при самият опит за лепенето на ретините - да се разлепят, а разлепят ли се ослепявам на мига). Самият преглед на Голдман без лазер може да се прави по всяко време на бременността, както и лазера, не е вредно за бебето. Това го преценява офталмолога ;)
Диоптърът ти е наистина малък, но след раждането от напъните има и такава вероятност не се изключва може и мъъъничко да се повиши, за това както си прецениш и преди и след раждането е хубаво да отидеш при такъв доктор.
« Последна редакция: Август 02, 2013, 16:33:04 pm от chattenoire84 »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #213 -: Август 02, 2013, 16:33:32 pm »
Ааа, благодаря отново, ще говоря с него. Защото все пак не ми се струва нормално такова бързо качване на диоптър.  :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #214 -: Август 02, 2013, 16:36:12 pm »
Да непременно, а и друг съвет на офталмоложката ми е да внимавам да не пълнея излишно, защото също се натоварват очите, респективно и ретините.  :flower:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #215 -: Август 02, 2013, 16:42:22 pm »
chattenoire84, :thankyousign:




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #216 -: Август 02, 2013, 16:43:34 pm »
Да непременно, а и друг съвет на офталмоложката ми е да внимавам да не пълнея излишно, защото също се натоварват очите, респективно и ретините.  :flower:

Tova ne go znaeh i az :bighug:
Mnogo hubavo info, kote blagodarq , az sa6to sam s visok dioptar (-4,5 i -5) no korigiram zrenieto uspe6no s le6ti :lol:


Re: Тема на бременните N87
« Отговор #217 -: Август 02, 2013, 16:52:45 pm »
dess_dess, ти нали си с близнаци, естествено или секцио ще раждаш, но тъй като гледам, че с диоптрите си на границата какво ти препоръчват докторите? Значи за този лазер, за който говорех, той не коригира диоптрите, а само залепва ретината, иначе корекцията на зрението ми е с цайси миналата година се изръсих 750 лева за стъкла и рамка, защото моите са задължително по поръчка и са фотосолар, като заради този фотосолар се оскъпяват страшно, та за това е тази безбожна цена, а и са немски на Роденщок (въпреки, че най-добрите стъкла според мен са на Цайс). Лещи, пробвала съм с твърди - ужас не ми понасят, някой ден като се престраша отново ще пробвам с меки, че напреднаха технологиите. Забравих да кажа, че с тия мои ретини е абсолютно противопоказно да намалявам диоптрите чрез лазер, защото този лазер разрязва ретината на две, нали се сещаш, че аз лепя ретина, а тази корекция ще я отслаби драстично и за това ще си карам доживот така я с цаки, я с лещи (стига да ми понесат меките).  :wink:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #218 -: Август 02, 2013, 17:52:16 pm »
Здравейте момичета, как сте днес?
Ние тъкмо се върнахме от доктора и всичко е нормално и много се радвам. Вече си знам и кръвната група и док каза, че няма проблеми, че нали имаше нещо за резус факторите и такива неща. Видяхме и бебо, расте си нормално дори реши, че трябва да пошавръка малко. Също така, док каза, че няма да правя изследване за Даун, тъй като при мен няма рискове, но за ФМ щял да ме праща при доц. Балев и ако някой има информация за него ако може да драсне на лично да не спамим тук как седят нещата при него и дали е добър специалист.
А за диоптрите и секциото, спомням си, че вуйна ми и тя имаше доста голям диоптър и й направиха операция тук във Варна, но мисля, че беше след като роди. То и аз се притеснявам да не съм със секцио, защото съм си дребничка и с неособено голям таз. :D Но док каза, че има още доста време до тогава.
chattenoire84, мерси за съвета, който ми даде относно болките в корема. Днес казах на док и след една дълга дискусия се оказа, че е благодарение на този мой запек, който си го влача от дете. Посъветва ме да ям по-разнообразна храна и не толкова запичащи неща. :D
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #219 -: Август 02, 2013, 18:05:02 pm »
 :oops: :oops: :oops: Alike:bighug: значи си почти като мен аз имам запек не чак от дете, но от няколко години насам гледам, че съм по-запечена. АГ ми изписа сироп за този мой шашав стомах напълно е безвреден и е разработен от гинеколози за бременни казва се ФрутиЛакс пие се по 1 супена лъжица вечер и се пие до откат като продължителност на прием. И разбира се Но-шпа, ако твърде много ме боли.
Относно храните съм съгласна по-течни, кашкави храни, круши, сини сливи, фреш от киви, киви на гладно, сок от домат и всичко останало, което се сетиш от този порядък.

Спирам вече, че станах досадно компетентна.