0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #220 -: Август 02, 2013, 19:21:03 pm »
Момичета,

Благодаря за милото посрещане!

И аз не знаех за тези особености, свързани с отлепването на ретината, но е логично при висок диоптър бременните да минават и на такъв преглед.

А аз, откакто съм бременна, непрекъснато научавам разни "интересни" неща за тялото си, извън обичайните за бременността :). Научих, че имам Хашимото и миомен възел. За първото пия Л-Тироксин по предписание на д-р Начев. За второто ми казаха, че чак при раждането ще се занимаят с него. Засега се боря с кървенето. То всъщност е леко зацапване, което вече намалихме с лежане и увеличена доза от медикаментите, които така или иначе вземам от преди процедурата.

Но пък се надявам това да са ми проблемите :).
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #221 -: Август 02, 2013, 19:48:54 pm »
Здравейте момичета  :wink: Виждам,че сте добре.А пък и нови бременилки в темата....какво по хубаво от това.Добре дошла beata  :welcome_1:
Аз днес се прибрах вкъщи.Прокървих в понеделник и ме вкараха в болница(плацентата на едното близначе притиска церевикалния канал).Вече съм добре. :D Само където ме чака едно лежане.....
Най хубавото нещо което ми се случи в предстоя там беше първото ритниче в корема.От начало си мислех,че се бъркам нещо,но вече съм сигурна  :D Доста ми е рано.....но е факт(реално съм в 11г.с. 5д.)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #222 -: Август 02, 2013, 20:37:03 pm »
Asenceto, радвам се, че всичко е минало благополучно. Четох спорове, че лежането при кървене в първите седмици на бременността (което не е точно твоя случай :)) не носело кой знае каква полза, защото така или иначе не можело нищо да се направи, ако нещо неприятно е тръгнало да става. Не съм напълно съгласна, защото причините за кървене може да са различни. При мен, например, се оказа леко отлепване между двата плодни сака, което - слава Богу - започна да намалява. Явно ще трябва да лежиш, докато се наместят малчовците :).

И на мен ми се струва рано да усещаш ритничета, но ти пък най-добре можеш да разбереш. Страхотно!
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #223 -: Август 02, 2013, 21:27:44 pm »
Ами според лекарите лежането през бременността е много важно.Особенно ако има проблемна бременност,кървене,зацапване.
Всички ми се смеят като кажа,че ги усещам бебоците  :lol: ама  вече 3-ти ден си ми гъделичкат корема отвътре  :wink:
Какво става с Изито???Някой дали има информация?
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #224 -: Август 02, 2013, 22:39:54 pm »
Chattenoire, споделям информация за лекаря, при когото твърдиш, че искаш да раждаш. Не съм попадала да казваш, че имаш проблеми с ретините. Иначе нося лещи, имам -3,5 диоптъра и поне веднъж годишно посещавам очен лекар. Запозната съм в общи линии с материята, тъй като от вече 20 г. не виждам без помощни средства. Като бременна също ходих на преглед. Измериха ми очното налягане и казаха, че няма проблем да раждам по естествен път.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #225 -: Август 02, 2013, 23:18:43 pm »
Бубулина, не мисля да давам подробни обяснения, защо свекърва ми е решила да даде половината пари за секцио. Искам само да отбележа, че поне в това отношение й прави чест и може би се опитва да измие донякъде срама си за просташките изцепки в съвсем близкото минало, които съм описала твърде подробно в свекървенската тема. Ще взема тези нейни пари без да ми мигне и окото дори, а защо ще го направя това пак си е лично моя работа.
Тамън де, "просташките изцепки" на свекърва ти визирах от темата...Бяха нещо от сорта на: "що не се хванете на работа с благоверния, вместо да чакате на другите"  :lol: А, че ще и вземеш парите без да ти мигне окото, не се съмнявам и за миг  :wink: Преди ти пречеше, че ти се мотала в краката, сега- че е на морето.. :lol: Дали не може да се е интересувала за пола на бебето, та да знае какви дрехи трябва да купува?
А и не видях Блу никъде да ти оспорва "правото" на секцио, просто се интересуваше дали се налага  :wink: Не ни е възможно да ви знаем цялото житие и битие...изключая храносмилателната система и газовете...разбира се!  :lol:
Между другото, секциото по медицински показания е безплатно. Заплаща се изборът на екип. Сестра ми е с -6,5 и -7 и роди нормално, не винаги диоптрите са показатели за секцио.
Колкото до помощта от бабите, при 9-те месеца постелен режим и до ден днешен са ми помагали точно 2 дни след раждането. Майка ми е работеща жена, свекърва ми-прекалено възрастна. А и аз не съм изисквала такова нещо от тях. С мъжа ми, що годе се справяме, сигурна съм, че и повечето момичета ще могат. :) В началото е по-трудно, после общо взето всичко става рутина. Ще се справите, момичета, помислете за тези, които успяват с 2 и повече деца /достатъчно примери за това има тук, във форума/  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #226 -: Август 02, 2013, 23:28:36 pm »
Като искам да се оплача и се сещам за лисицата и ме хваща срам.  :oops:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #227 -: Август 02, 2013, 23:35:46 pm »
Като искам да се оплача и се сещам за лисицата и ме хваща срам.  :oops:
И на мен винаги тя ми е главата  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #228 -: Август 02, 2013, 23:48:53 pm »
Да кажа, че имам честта да я познавам лично и да я видя в действие. Не е по разкази на очевидци да съм си формирала мнението.

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #229 -: Август 03, 2013, 08:38:55 am »
Блу и очното налягане е важно, а ретините дали си ги погледнала, диоптрите са ти ниски, за това можеш да раждаш нормално. Бубулина, особенно ти Бубулина, не съм длъжна да търпя заядливия ти тон и подигравателно отношение и ми отговори на един въпрос какво правиш тук в бременната тема? Тук пишат само бременни жени! Относно свекърва ми не е дърта старица като твоята, а е по-млада от работещата ми все още майка. Да ходи на море, ако ще да ходи на Марс не ми е в това проблема, и понеже наистина не ми знаеш житието и битието, освен, че четеш кога ям и кога пърдя, ще кажа, че мъжа ми си намери доста добра работа, аз съм каръка в това отношение, но това не е твоя работа.

Много ще замоля най-учтиво този пост да не се трие и редактира от никой иначе ще сметна, че се прави умишлено с цел да се заяждате лично и персонално към мен, вече го правите не само в една тема. И все сте едни и същи! И това взима вече да прелива чашата!

1. Имайте уважение към хората, към които пишете, макар и да не ги познавате.
2. Зачитайте по-различно мнение от Вашето!
3. Приемете съвет, но не на 100% от когото и да било лекар или съфорумка.
4. Не баннвайте хора, които се опитват да се защитят от злобни нападки!
5. Аман от кофти отношение майки сме всички тук, а някои и бременни!
6. Да упреквате някого, че не може да си оправи дереджето не Ви прави чест!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #230 -: Август 03, 2013, 09:02:02 am »
Dobro utro  :D


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #231 -: Август 03, 2013, 10:32:32 am »
Добро утро,момичета!Хм,Коте не се нерви.....  :wink:
Беата, :welcome_1:!
Асенцето,добре ,че всичко е стабилно вече!Добре ,че не пише вече една "дама"тук щото щеше да те нахули ,че не можеш да усещаш толко рано бебоците.И си внушаваш.С първата бременност се заяде с мен точно щото съм писала ,че в 16г.с съм усетила нещо :lol:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #232 -: Август 03, 2013, 10:36:46 am »
chattenoire84, искайки долните неща, първо погледни предния си нападателен, саркастичен и злобен пост пък тогава пиши такива мирни съобщения.

Аз съм вече трети ден с ужасно главоболие.Тази нощ пих парацетамол, просто не издържах.Имам мигрена по принцип, но това не го очаквах и като знам, че не мога да пия хапчета ужасно е.Днес е по-слабо главоболието, но до довечера ще ескалира пак.Не знам какво да правя.

Момичета, темата е много хубава и ви моля без подмятания и намеци, радвайте се на коремите и неразположенията, чака ли сте някой с много години!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #233 -: Август 03, 2013, 12:58:44 pm »
chattenoire84, искайки долните неща, първо погледни предния си нападателен, саркастичен и злобен пост пък тогава пиши такива мирни съобщения.

Аз съм вече трети ден с ужасно главоболие.Тази нощ пих парацетамол, просто не издържах.Имам мигрена по принцип, но това не го очаквах и като знам, че не мога да пия хапчета ужасно е.Днес е по-слабо главоболието, но до довечера ще ескалира пак.Не знам какво да правя.

Момичета, темата е много хубава и ви моля без подмятания и намеци, радвайте се на коремите и неразположенията, чака ли сте някой с много години!
Маги, сестра ми е с мигрена и през бременността правеше ужасни кризи. Докторът и беше казал, че за съжаление понякога така се случва /мигренните пристъпи се обострят по време на бременност/ и почти нищо не може да се направи  :( Съчувствам ти, защото съм виждала от нея колко е неприятно.../тя повръщаше от болка понякога/ :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #234 -: Август 03, 2013, 13:04:27 pm »
Буболина, за съжаление съм същата картинка като сестра ти.Повръщането от болка облекчава временно това е истината, ама аз гледам да не повръщам.Ще се оправим, поне сега са почивни дни и мога цял ден да лежа и да се само съжалявам.

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #235 -: Август 03, 2013, 13:21:44 pm »
Добър ден  и от мен!
Не е приятно такава хубава тема, в която всички ние, които с години сме опитвали какво ли не, за да изпитаме чувството да можем да дадем живот на едно или няколко деца, да се разменят такива думи и коментари! До сега се въздържах да пиша, но явно и моите хормони вече си казват думата. Моля момичета, които нямат друго занимание освен да се заяждат и да спамят темата да си намерят друг отдушник, а не да натоварват останалите мами. Тук се споделят радости и тревоги от предстоящата среща с желаното дете!

И така след като казах мнението ми по създалия се спор мога да кажа, че се чувствам добре, вече нямам търпение да прегърна малкото създание, което вече почти няма място, където да подритва. Говоря му че вече е настъпил момента, когато трябва да се ражда :) и така.
Съжалявам за дългия пост. Желая лек ден на всички   yahoo_33


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #236 -: Август 03, 2013, 16:23:28 pm »
Маги ст,и аз имам мигрена ,която слава богу след първото раждане не ми се е обаждала.Пробвай с по едно кафе на  ден ,аз иначе като имам много силно главоболие само повръщането ми помага и стоенето на тъмно и тихо.Много е неприятно наистина.
Тесориа и вашия миг наближава. :D

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #237 -: Август 03, 2013, 20:20:21 pm »
Бубулина, понякога така ме забавляваш! :D
Извинявам се на бременните, че използвам темата им за оправяне на настроението. :hug2:
Успех ви желая.

Сори за спама.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #238 -: Август 04, 2013, 07:34:54 am »
Привет бременни  :flower: Дами!

Изключително ми е приятно да "видя" в тази тема нови момичета
със своите мечтани неразположения!Споделяйте си ги, коментирайте си ги, сега му е времето!
Приемайте съветите, ако са ви от полза!

Молбата ми е, въпреки бушуващите хормони да спазвате добрия тон, той е полезен за бебетата :)
Благодаря на онези от вас, които вече са минали през това велико усещане, списват тук и създават баланс!

Усмихнат ден!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #239 -: Август 04, 2013, 08:00:07 am »
Добро утро момичета, все още не пиша тук защото мисля, че ми е рано, защото съм едва 18 - ти ден след трансфера, но тъй като вече сте минали по този път бихте могли да и отговорите на въпроса. Кръвния тест ми мини резултата е 212, уринарния също - две чертички, но снощи ми се появи едно кафеникаво зацапване, което много ме притесни, тази сутрин няма нищо,а корема леко ме придърпване ниско долу, чакам да стане поне 9 да се обадя  на докито си, но ми се ще и вие да кажете нещо. Това дали е нормално :ask:  много ми е притеснено.
Таня Филипова