0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #40 -: Юли 17, 2013, 23:09:31 pm »
аз го сменям след хранене, така ни каза в началото лл.
а вече май на напипване, като ми се стори по-закръглен значи има нещо и сменям, или пък като подуша  :)
и забелязвам, че на бебето никак не му пречи и да е мокър и с други работи да е пълен, подритва си весело, пък около него не се диша .
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #41 -: Юли 18, 2013, 13:00:55 pm »
След хранене не смея, че ако много го мандахерцам и може да повърне  :balk_71: За това действам преди. А иначе и той не се сърди ако е мокър.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #42 -: Юли 25, 2013, 09:52:37 am »
"............... Аз, като е много гладен и нервен, пропускам понякога, че забавянето със смяната го изнервя съвсем."
[/quote]
И ние сме така, чак посинява от рев ако го сложа на повивалника ,когато е озверял от глад, но Либерото наистина издържат на смяна и през 2 хранения, макар че ми се е случвало малко да ми пуснат от горе през ушичките (щото просто чурката му се е вирнала натам), ама както Иванита беше казала то всяко нещо си има лимит. Иначе за наакано - нямат забележка към момента , всички други- и памперс и пуфис са ми изпускали откъм гърба и през ластиците на крачетата , но тези държат, а ние акаме не много често, но мнооого,чак като го сменям е локва в пДобавям анкета за гласуване с право на промяна на вота, в случай ,че някой вече е гласувал , а после откамперса .Следващия път ще изпробвам и Хъджис ,за сравнение просто, и пак ще докладвам.

Добавям анкета за гласуване с право на промяна на вота, в случай ,че някой вече е гласувал, а после открие по- добър памперс... така няма да се повтаряме, това не значи че не можем да продължим да си споделяме опит и да си говорим по темата. Късмет на всички!Включила съм най-коментираните марки и модели, но ако кажете ще добавям и още видове в анкетата

http://www.peter.and.bilyana.net/2013/03/14/nay-dobrite-peleni-za-ednokratna-upotreba-sravnitelen-test/ Ето нещо много полезно от един блог
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 11:29:24 am от ivelinca »
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #43 -: Август 15, 2013, 14:13:13 pm »
Я да си споделя впечатленията си от други две марки - Хъджис -оле мале, пропускат и напикано и наакано, между две хранения не издържат и заминават като топъл хляб,иначе са много меки и с много яки картинки на Мечо Пух,
и най -голямото ми учудване Молфикс,да се ненадява човек , излязоха много сполучливи и непропускащи,(а ги взех от близкия магазин от нема и къде) освен това са тънки и удобни за бебока, единственото нещо с което Либеро ги превъзхожда е ластика на гърба, но Молфикс са далеч по-тънки и меки от Либерото. Гледам сега новите актив бейби също са ги изтънили доста, че пак ще ги пробвам като си изразходя Хъджиса
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #44 -: Август 25, 2013, 08:10:39 am »
Момичета, трета сутрин поред Ния се буди с мокър памперс . През деня ползваме гърне и бях й ги сменила с по -тънки . По принцип ползваме на Памперс ,но и тази сутрин е пропуснал . Слагам го добре ,стягам го и пак . Вие какви ползвате и не пропускат при вашите деца ?
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #45 -: Август 25, 2013, 09:06:04 am »
Дидомира, аз също ползвам Памперс. Варианта ти е или да минеш на по-големия размер или като видиш, че пие повече течности да го сменяш към 12ч. примерно или преди да си легнеш да я проверяваш и така да решиш. И при нас е имало изпускане, то това е една от индикациите за преминаване към по-голям размер, не само достигане на килограмите.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #46 -: Август 25, 2013, 09:20:16 am »
м-и, ясно . тя течности не пие кой знае колко и затова ми е чудно , но ще пробвам сега с по -големия размер.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #47 -: Август 25, 2013, 10:30:11 am »
Много ми похвалиха Пуфис, но не мога да намеря да продават на бройка за да пробвам. Ще се накисна с цял пакет май.
 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #48 -: Август 26, 2013, 16:21:43 pm »
 Дидомира  опитай с памперсите на  Clever (Billa). Оказаха се много добри. Божидара пие доста течности преди  сън но изкарва с един памперс до сутринта без да пропусне.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #49 -: Август 26, 2013, 16:50:20 pm »
Много ми похвалиха Пуфис, но не мога да намеря да продават на бройка за да пробвам. Ще се накисна с цял пакет май.
 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.
М-и, добри са Пуфис-а, наистина.  :wink: Няма да се набуташ с пакета. Задържат, не пропускат...Според мен, като се препълнят мокреят, което го нямаше при Либерото /на тях им оставам фен, няма такива пелени, всичко съм пробвала, можеш да ми вярваш/. Минах на Пуфис-а само заради цената, щото напоследък Ивайло се скъсва да дриска и направо ми откъсва главата. Според мен Пуфис-а е перфектния памперс за отказване, държи по-мокро и дори Ивайло търпи по-честа смяна. Либерото отдавна вече не е дебел пампер, btw... :wink: , поема невероятни количества, абсолютно никога не е пропускал и държи сухо... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #50 -: Август 26, 2013, 20:09:26 pm »

 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.

Дневният махнах от раз,но слагах за спане повече от седмица.Беше сух,но слагах...докато не заспа веднъж без него :D.
После спрях да слагам.Имахме инцидент преди 3 нощи(повече от месец без нощен,и то заради една диня на вечеря).Отказа да яде друго,освен диня...и се напишка,диването.От тогава я вдигам в 3-4 за гърнето...Изчакай няколко сухи нощи и сваляй!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #51 -: Август 28, 2013, 00:17:21 am »
Бубулина мерси и за твоя глас за Пуфис, не че им нямам вяра на другите, ама един в повече е още по-добре  :lol: Либеро също ги харесвам, но там от където ги купувам на добра цена ми е много сложно да стигна и като спря да се изрива от Памперс си останахме на него, а за неприятни смени не ми говори  :lol: то очила хвърчаха, то нос разбит, чак като го свалихме за през деня може да слагам и свалям без проблем.
кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #52 -: Август 28, 2013, 08:21:25 am »

кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.

Слагай си му тогава.Още не е готов човека
Бузана пък има задръжки да пика клекнала някъде...не знам как да обясня,че може и без гърне.Вчера бяхме навън и обяви,че има пиш 8O Е не ще и не ще като гледа,че не нося гърне.
Стиска се диването до вкъщи...на бегом се прибрахме заради това гърне :oops:
Ти не знаеш каква картинка сме.До светофара,на кръстовище се вади гърнето изпод количката и Бузана сяда...имаме и такава снимка :D Ми омръзна ми да го нося...багажника на количката ми трябва и за друго
« Последна редакция: Август 28, 2013, 08:24:42 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #53 -: Август 28, 2013, 09:22:58 am »
Бубулина мерси и за твоя глас за Пуфис, не че им нямам вяра на другите, ама един в повече е още по-добре  :lol: Либеро също ги харесвам, но там от където ги купувам на добра цена ми е много сложно да стигна и като спря да се изрива от Памперс си останахме на него, а за неприятни смени не ми говори  :lol: то очила хвърчаха, то нос разбит, чак като го свалихме за през деня може да слагам и свалям без проблем.
кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.
Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #54 -: Август 28, 2013, 10:44:40 am »

Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
Охх ми нали първо бебе и реших, че нещо аз не съм правила както трябва и затова е било ( ако знаеш пък какви количества крем мажех, че да не зачервява, а накрая открих, че трябвало съвсем тънко да мажа). Повече от година няма проблеми.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #55 -: Август 28, 2013, 14:23:47 pm »

Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
Охх ми нали първо бебе и реших, че нещо аз не съм правила както трябва и затова е било ( ако знаеш пък какви количества крем мажех, че да не зачервява, а накрая открих, че трябвало съвсем тънко да мажа). Повече от година няма проблеми.
И аз така  :wink: Веднъж го заведох на дерматолог и човекът каза, че напоследък страшно са зачестили случаите на негативни реакции към пелените на Памперс. В гилдията подозират, че вината е на гела с Алое Вера, чиито положителни приложения са добре познати, но не и отрицателните. Оказва се, че е възможно да е силен алерген, поне за малките деца...Което, познай дали трогва някой от Памперс?  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #56 -: Август 28, 2013, 22:20:05 pm »
Аз дълго купувах Сензитив, а те са без алое мисля и пак се изриваше. Вероятно си права и е заради някаква съставка де.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #57 -: Септември 15, 2013, 16:39:45 pm »
Да ви питам, досега сме ползвали пуфис такива http://www.kolko.bg/bg/pufies-11-25kg-58br-bg/p/1266653, намерих изгодно от тези http://www.krisieli.com/product/3784/pufies-11-25kg-fashion-coll … 54-br-pufies.html , та се чудя еднакви ли са като качество, да не вземе да се обрине нещо!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #58 -: Септември 16, 2013, 06:40:18 am »
Нещо ти се е омазал втория линк. За моето дете в този момент Пуфис не е добро решение. От известно време ме кара да отваряме памперса за да пиша/ака и стоенето цял ден с един и същ го обрива, неколкократното отваряне и затваряне също не е добре.
Като цяло Пуфис не са лоши и наистина имат различно попиване от Памперс, не се издуват също.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #59 -: Септември 16, 2013, 11:57:41 am »
От месец ползвам Pampers Pants за разходки и съм доволна. Обуват се като гащички и съответно детенце като каже, че му се пишка ( когато каже  :wink: ) лесно ги свалям и вдигам обратно.