0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #140 -: Ноември 18, 2014, 23:19:28 pm »
Така е...аз например имах големи очаквания от Либерото, а то... Памперса не го харесах заради формата - някак много ми беше голям и че му залепваше за дупето - но винаги беше сух! Пуфиса също веднъж беше залепнал, въпреки че беше мокър....странно ми е дали аз нещо не бъркам, но го сменям на 2-3часа защото е постоянно наакан и не мажа с нищо, мия с водичка само, не ползвам кърпички... :ask:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #141 -: Ноември 19, 2014, 08:19:53 am »
Аз също мия само с вода и не ползвам мокри кърпички.
Вероятно кожата на Матей е по-чувствителна.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #142 -: Ноември 19, 2014, 08:56:12 am »
Ами щом се зачервяват, мажете де  :D Аз вместо да сменям памперси сменях кремове и накрая си останах със Судокрем-а, всичко червено изчезва от едно мазане, ако има пъпка се успокоява и тя.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #143 -: Ноември 20, 2014, 12:21:11 pm »
Когато бяхме съвсем бебенца ,нашата докторка ме съветваше на всяка смяна на памперс да мажа дупето само с олио, за да се образува защитен слой ,който да пази кожата. Това, когато бебето все още ака на всяко хранене. И колкото намалява честотата на изхождане , толкова намаляваше и мазането (за да може кожата да диша, не че не се спарва в памперса, ама това е друга тема)
Имаше изключителен ефект при нас , ако сте склонни пробвайте, аз подкрепям метода .
За Судо-крема , само предупреди в никакъв случай да не мажа по гънките с него или с подобни кремове. Дори ако случайно е попаднал , да го почистя с памук,напоен в олио. Късмет
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #144 -: Ноември 20, 2014, 14:17:21 pm »
На нас педиатърката също ни посъветва първите седмици да го мажем с преварен зехтин, за да му се омазни кожата и да няма проблеми. Иначе аз с нищо не мажа кожата си му е хубава, чиста - само от време на време дето явно го нападат гъбички или нещо такова та му пламва... Моята теория е да мажа с нещо само при нужда, а да избера подходящите памперси дето да не му дразнят кожата и да не се налага допълнително да го мисля ;)
А защо да не се маже със Судокрем/Бепантен по гънките 8O
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #145 -: Ноември 20, 2014, 14:20:11 pm »
Инцидентно ползвах 3 броя от памперсите на Ганчев докато си намеря от нашите. Те се правели в завод, където правят и Памперс. Нямахме проблеми, не пропуснаха, мекички бяха. Единственото, което не ми допадна е, че лентичките им бяха малко късички. Понеже Молфикса пак изчезна, купих памперсите на Лидъл и нямам забележки. Чудесно качество за 16 лв.
Крем против подсичане съм ползвала само при налично такова, никога превантивно. Ползвам Судокрем и смятам, че е страхотен. Наистина има ефект от първото намазване.
<br />[link=http:
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #146 -: Ноември 20, 2014, 15:24:52 pm »
За Судокрем не знам, но Мустела ако нанесях на влажна кожа и ставаши по- зле, затова съм наблягала на подсушаването.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #147 -: Ноември 27, 2014, 09:47:43 am »
Аз и мок,и къ,пички по.звам на пампе,с и дупетата мия :lol: Но от пампе,сите съм дово.на от пампе,сл купувам ги от Анг.ия с най-ни ха,есват .и.авите и о,анжевите :lol:
Към момента съм по-дово.на от бепантена п,ед судо к,ема


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #148 -: Декември 23, 2014, 13:44:32 pm »
Хубави са памперсите на Била -не пропускат, удобни са , горния слой остава една идея по-мокър  ,в сравнение с Памперс и Бейби лов ДМ, но се нареждат в списъка с добрите памперси, на нивото на Молфикс и Пуфис са. Кан бебе са също много добри и сухи , ама май са някакви нови , защото в началото пак ги бях пробвала ,а не бях впечатлена ,, а сега останах много доволна(може и по -големите размери да са по-добри просто.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #149 -: Декември 23, 2014, 13:50:19 pm »
Пробвахме toujour на Лидл като нощен памперс и сме много доволни.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #150 -: Декември 24, 2014, 00:34:41 am »
Досега най-доволна съм от Puffies и Pampers Active Baby. Molfix също са добри. Единствените памперси, от които се получи зачервяване, бяха Evy Baby. Иначе при зачервяване мажа със Судокрем и от самото начало използвам защитен крем. Повече проблеми има момиченцето ми, явно кожата й е по-чувствителна.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #151 -: Януари 04, 2015, 11:51:53 am »
 :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #152 -: Януари 04, 2015, 16:35:46 pm »
До сега и с двамата съм ползвала само Pampers Active Baby, но сега съм решила да опитам и памперсите на Лидл - Toujour. В болницата ползваха Puffies и имах няколко бройки подарък, които също ми допаднаха, защото са по-меки от Pampers.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #153 -: Януари 04, 2015, 16:51:56 pm »
С първото само Pampers,сега освен тях съм доволна и от Puffies
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #154 -: Май 02, 2016, 11:24:39 am »
Аз след дълго търсене се спрях на Молфикс. Отначало ползвах Памперс защото са най-скъпи и си мислех че са най-добрите. Последствие разбрах че най-добрите пелени са тези които сменяме най-често, на 2-3 часа и няма проблем с повечето марки. Ползвала съм и Пуфис, но от тях детето се зачерви брутално. През лятото търсех по-тънки и пробвах Молфикс.  Мога да кажа че са доста качествени и не са скъпи. Детето е вече на 2г. и не са пропускали нито веднъж.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #155 -: Май 02, 2016, 14:05:02 pm »
Аз съм много доволна от Libero.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #156 -: Май 02, 2016, 15:56:54 pm »
Като се роди, ползвах белия Памперс, само той имаше 0 размер. Много бях доволна, но към 6 месец започна зачервяване, подсичане. Изредих Пуфис, Молфикс, Хигис, Либеро, докато открих Бочко памперси и сега ползвам само тях. Супер доволна съм, не пропуснат през нощта, макар да се налива доволно с вода преди стн.

Няма Бочко в анкетата и затова не съм гласувала :(