0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Най- добрите памперси ???
« -: Юни 28, 2013, 15:38:33 pm »
Здравейте ! Искам да попитам всички по-опитни и неопитни мами от кои памперси сте най-доволни! Аз до сега съм пробвала Памперс сензитив*****( белия пакет) , памперс актив бейби , пуфис за новородено(лилав пакет с животинче)  и пуфис фешън калекшън!
От високия клас на памперс- снзитив, не съм доволна изобщо- постоянно пропускат, а останалите ги приравнявам на едно ниво ! Доволна съм горе долу от тях, но до сега не съм пробвала памперс който не пропуска, за това не спирам да сменям видовете в търсене на нашата марка памперси! Някой ми беше казал за някакви памперси с ластик и отзад на гърба-били много добри, но не се сети за марката! Та помагайте- има ли памперси които не пропускат ???
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 15:52:15 pm от ivelinca »
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #1 -: Юни 28, 2013, 23:16:32 pm »
И нашия мъник вечно беше мокър с "памперс" .Най доволна бях от моуфикс,но през ноща поне веднъж го подменях.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #2 -: Юни 28, 2013, 23:22:35 pm »
Някой ми беше казал за някакви памперси с ластик и отзад на гърба-били много добри, но не се сети за марката! Та помагайте- има ли памперси които не пропускат ???
Нuggies са такива.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #3 -: Юни 28, 2013, 23:25:06 pm »
изключително съм доволна от памперсите и кърпичките на Ганчев.Много приятно ме изненадаха.
Ползвах и от памперсите на Лидл,също ми харесват и не пропускат,но нещо миризмата не ми харесва. А от Пуфис,моите даца се обриват.
<br />
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #4 -: Юни 28, 2013, 23:48:55 pm »
Либеро също са добри и с ластик отзад
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #5 -: Юни 29, 2013, 08:42:13 am »
Започнах с Памперс,но след като минахме на тройката започнаха да пропускат.Минах на Пуфис,от тях съм доволна.
От няколко дена ползвам Памперс-оранжевия пакет.Тънички са,таман за лятото и засега ми харесват.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #6 -: Юни 30, 2013, 16:49:13 pm »
Година и половина ползвам памперсите на Лидъл. Няма пропуск, доволна съм. Вече сме на вълна махане на памперс :wink:

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #7 -: Юни 30, 2013, 16:59:29 pm »
Първоначално Либеро, много добри впечатления имам, по-късно Памперс Active baby- синьо-зеления пакет, също добри впечатления но Либерото ми е фаворит.

Вече махнахме пармерса, е, сега съм най-доволна, все още ползвам за след обеден и нощен сън все пак.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #8 -: Юни 30, 2013, 18:16:48 pm »
На мен ми е още :oops: ехеееей рано да мисля за памперси, ама за новородени, какви се вземат и кои са най-хубавите :lol:


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #9 -: Юни 30, 2013, 21:43:13 pm »
Ние още от раждането сме на Памперс.Вече сме на №4,досега гаф няма :)
Пробвах и Пуфис няколко дни,но изобщо не ми допаднаха.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #10 -: Юни 30, 2013, 22:16:58 pm »
Ползвахме на Памперс, но турският вариант, Прима. В пъти по-добри са от Памперс - официален внос. Ползвахме и сензитив, и актив бейби, доволна съм. Дълго време ползвахме гащи-памперс, като най-добри според мен са на Хъгис, но трудно ги намирах и затова основно беше с Памперс. Взимала съм гащи и на Либеро, нямаше никакъв проблем с едни със сърчица, лимитирана серия, но от стандартните се обрина. Пробвали сме и Пуфис, но по наше време бяха дебели и отвратителни. От почти три месеца не използваме такива екстри  :D. Ако имате възможност, пробвайте Примата.
     
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #11 -: Юни 30, 2013, 22:31:58 pm »
Ползваме само Памперс и съм доволна, в момента сме на active baby. От 2 седмици се учим на гърне и слагаме памперс само за спане и разходки.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #12 -: Юни 30, 2013, 22:49:34 pm »
като харесам някоя марка и сякаш изчезват от магазините.
оранжевите памперс са ни най-удобни, но нашия размер 3 винаги липсва.

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #13 -: Юли 01, 2013, 06:39:53 am »
Ползвах само на Памперс - всички разновидности /който беше на промоция  :wink: / и никога не е имало проблем с обриване, зачервяване или изпускане.
На 1г. 6м. Тръгна на ясла и там започнаха да слагат по 6-8 памперса на ден, което наистина ми идваше множко и започнах за яслата да купувам марката на магазините Пени и Лидл. И с двата вида не съм имала никакви проблеми. На 2г. 2м. махна пелените и вече не купувам!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #14 -: Юли 01, 2013, 22:16:10 pm »
И ние сме на Памперс сензитив, но се случва да пропусне. Малко си е за яд да купиш най-скъпите и уж най-добри памперси и да пропуснат. Сега имам подарък Ганчев и кърпички и памперси - мисля да ги пробвам как са.


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #15 -: Юли 01, 2013, 23:06:07 pm »
Аз купувам Памперс и Бейбилов, марката на ДМ. Доволна съм и от двата.

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #16 -: Юли 01, 2013, 23:53:06 pm »
 И ние ползваме Памперс и съм доволна. Досега не сме имали проблеми.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #17 -: Юли 02, 2013, 14:59:57 pm »
На мен ми е още :oops: ехеееей рано да мисля за памперси, ама за новородени, какви се вземат и кои са най-хубавите :lol:
За новородено съм пробвала както по-горе писах памперс сензитив (белия пакет), пуфис и памперс ню борн (синьо зелен пакет) и от последните бях най-доволна!
На всички благодаря за включването , като ми свърши фешън калекшъна на пуфис, ще пробвам и Либерото и ще пиша впечатления! :)
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #18 -: Юли 03, 2013, 10:34:14 am »
Huggies са ни фаворити, но им спряха вноса от Април. Сега сме на Памперс baby dry. Никога не съм имала изпускане, дори нощно време, когато понякога изкарва с едни пелени по 5-6 часа.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #19 -: Юли 03, 2013, 13:16:34 pm »
Олив, не ми казвай, че сменяш памперс през нощта. Моята кифла спи от осем до седем, като към полунощ й давам да яде, но не я повивам, за да не се разбуди. И издържат памперсите на Памперс по 11-12 часа.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #20 -: Юли 03, 2013, 14:07:44 pm »
Аз също не сменям Памперси през нощта и не е имало гафове.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #21 -: Юли 03, 2013, 17:00:39 pm »
аз на баткото сменях на 3 часа памперса и нощем - луда работа,то детето се разиграе,после едва заспива.Сега на Никола го сменям чак сутрин,нощем само ако се наака.
<br />
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #22 -: Юли 03, 2013, 20:55:04 pm »
Сега на Никола го сменям чак сутрин,нощем само ако се наака.
И аз така процедирах :)

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #23 -: Юли 03, 2013, 21:51:09 pm »
дори не го проверявам памперса вечер, спим си всички дружно до 8 сутринта
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #24 -: Юли 03, 2013, 22:18:14 pm »
На мен една приятелка ми беше казала да сменям нощем и аз, овцата, сменям. Ама че бебето реве, пък не може да заспи после ... Чудеса! И прочетох, че джам беше писала да не се правят такива неща. Е, живнах.  :lol: Той и големият на два месеца спря да се буди, а мадмоазел още иска да яде, ама нали ми е хърбава, няма как да я оставя гладна.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #25 -: Юли 04, 2013, 14:37:46 pm »
И аз като нова майка с първото дете на всяко ядене сменях дори и през нощта - в началото ползвах белия пакет на Памперс. Ама взе да ми идва нанагорно и смених. Пробвала съм и зеления пакет, както и Пуфис, Молфикс. С никой е нямало проблем по повод обриване но май последните два ми пропускаха. Пробвах турския вариант на Памперс - примата и съм много доволна, и досега сме на тях. Като го изкъпя вечер към 9 и карат до сутринта до към 8. Верно чат пат пропускат, но то и бодитата му пречат, а и памперса сутрин му е до колената пълен,.Все пак всичко си има лимит  :lol:
А сега пък с второто като видях в клиниката какви измислени марки ползват и няма проблем- купих единичка от най-евтините. То така или иначе през 1-2 часа акаше и нямаше смисъл се набутвам с хубави на които дори не можеш им ползваш "екстрите". Чак сега взе да ака по-нарядко и мисля като си свърша пакета да мина на Примата. През нощта почти не сменям памперси.
А пък баткото в момента е на белия памперс енситив - смених го снощи в 22ч. в 3 беше мокър. Айде мерси!


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #26 -: Юли 04, 2013, 14:42:42 pm »
За новородено ползвах Бейбилов на ДМ - много доволна. Сега сме на памперсите на Лидъл - нямам оплаквания, малката също :lol: Нощем яде поне 2 пъти, сменям чак сутринта, пропуск не е имало.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #27 -: Юли 04, 2013, 18:25:06 pm »
тия прима къде ги продават?
и какви суми са?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #28 -: Юли 04, 2013, 19:29:03 pm »
хм май аз нещо не ги слагам като хората памперсите, че протичат  :? Няма да ми се смеете, ама никой не ми е показвал  :oops: Та значи слагам памперса и гледам вътрешните ластици да обхванат крачетата, а външните - да са извадени крайчетата им. Лепенките ги стягам доста, щото и без друго са с ластик и не стягат. Не знам къде бъркам.

Иначе и мен ме светнаха, че нощем бебе не се преповива - само ядем и пак в леглото. Че иначе, както обича да пишка щом свалим памерса, става една - айде сваляй напишкани дрехи, той се разсънва, прегладнява междувременно и става нервен, гълтане като невидял, хълцане, някой път малко повърне, рев и ... отиде ни сънят на кино :)


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #29 -: Юли 04, 2013, 22:30:18 pm »
тия прима къде ги продават?
и какви суми са?
Ами аз си ги взимам от един магазин на пазара. Мисля че 62бр. за 22лв ги взимах. ( в момента нямам плик при мен)


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #30 -: Юли 04, 2013, 22:49:51 pm »
Останах приятно изненадана от памперсите на Лидъл. След като 1,5 г ползвах само Памперс актив бейби и при прехода от 4 на 4+ не останах доволна от разликата в размера, 4+ виси като се понапълни. Тези от лидъл са тънички и не са ми пропускали, а моята девойка наистина пие вода на корем и доста шава.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #31 -: Юли 04, 2013, 23:09:20 pm »
Бебе, едва ли бъркаш според мен. Вероятно сте вече за следващия размер.
Ето ти все пак едно клипче как се сменя памперс: http://m.youtube.com/watch?v=owYBbnvp3Js

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #32 -: Юли 04, 2013, 23:29:48 pm »
 :oops: ми много сме деликатни ние и ако не я сменя се зачервява. Толкова съм се специализирала, че тя много не се разсънва вече, но ако таткото ни го прави ... после всичко дружно пием кафе, защото няма заспиване :lol:

Бебе, на мен ми е протичала пелена само ако сме за следващ номер. Винаги сменям преди да сме достигнали максимума тегло за съответния размер.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #33 -: Юли 05, 2013, 16:43:04 pm »
С дъщеря ми ползвахме почти изцяло либеро и нямам забележки -страхотни памперси. С маалкия сега също взех първоначално либеро, след това пробвах пуфис и продължихме с тях. Либеро са скъпички просто, а от пуфис съм доволна, няма проблеми понастоящем.
<br />[link=http:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #34 -: Юли 06, 2013, 16:32:28 pm »
Бях най-доволна от Либеро.  :D

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #35 -: Юли 15, 2013, 16:16:44 pm »
С първото ми дете започнах с Памперс премиум кер, подсече се, станаха мехури чак. Та стигнахме до Токуда. След това минахме на Либеро и не сме имали никакъв проблем докрая. Но 6-цата струва 37 лв., ужас!
Сега с бебчо пак купих на Памперс, оранжевия пакет, тъничките. И неговото дупе пламна. Веднага купихме изпитаното Либеро и няма никакъв проблем. Освен в цената... :wink:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #36 -: Юли 16, 2013, 09:17:16 am »
либеро и хъджис

Сега сме на тема гърне,ама безуспешно :)  ползва го за столче.
Да питам тук:да махна нацяло памперса през деня,или да си стои с него и да я каня за гърне?Навсякъде има различни подходи.
Още нямаме попадения в гърнето,ама не ми е спешно...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #37 -: Юли 16, 2013, 09:32:09 am »
Кисела, моята девойка е съвсем малко по-голяма от твоята. Аз също съм на вълна памперс. Да ти кажа моя подход.
Свалих дневния памперс, остана по гащи. Първите няколко дни се напикаваше, защото не й идваше на акъла, че гащите не са памперс. Дори беше шокирана, че й тече по краката, даже ядосана. След два три дни, започна да осъзнава и казваше - Искам да пикам, но когато вече го правеше  :D И след още два-три дни започна да си казва. Сега е на село и директно си сваля гащите и пишка на двора. Да видим как ще обуздаваме тези мераци, като се върне. Ще падне голямо маркиране на територия  :lol:
Ако не желае да седи на гърне, може да вземеш седалка за тоалетна. Моята много обича там да седи, защото била "Аляма" (Голяма)  :D

Племенницата ми е на 2.3 г. и не желае да погледне гърнето. Реве, извива се, пищи от него. И тя е на село, та сложихме гащите. Първия ден стиска до следобяд, не искаше да пишка. Следобяд се напишка в гащите. За нея това си беше крачка, отпусна се. Сега се напикава в гащите, но вярвам, че съвсем скоро ще озъснае какво става.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #38 -: Юли 16, 2013, 09:45:24 am »
благодаря,Ники.Така ще направя.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #39 -: Юли 17, 2013, 17:52:13 pm »
С първото ми дете започнах с Памперс премиум кер, подсече се, станаха мехури чак. Та стигнахме до Токуда. След това минахме на Либеро и не сме имали никакъв проблем докрая. Но 6-цата струва 37 лв., ужас!
Сега с бебчо пак купих на Памперс, оранжевия пакет, тъничките. И неговото дупе пламна. Веднага купихме изпитаното Либеро и няма никакъв проблем. Освен в цената... :wink:
на мен ми направи впечатление, че много гадно мирише на химия белия Памперс. Не знам какво слагат, но поне не се обрина. Сега сме на обикновения зелен памперс, дето го има на кашони да се продава и мн рядко е протичал - явно нацелих размера. А Ганчев имах подарени 20тина бройки и ми направи впечатление, че е със силикатните гранулки, дето се слагат в техниката да обират влагата (силика гел май беше). Та тези гранули имат много малък лимит на попиване - протичали са ми за 3те часа между две хранения, пък да пропусна смяна на памперс при едно хранене - бебето ще е цялото мокро. Да питам при всяко хранене ли сменяте памперса - т.е. през 3 часа? Аз, като е много гладен и нервен, пропускам понякога, че забавянето със смяната го изнервя съвсем.


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #40 -: Юли 17, 2013, 23:09:31 pm »
аз го сменям след хранене, така ни каза в началото лл.
а вече май на напипване, като ми се стори по-закръглен значи има нещо и сменям, или пък като подуша  :)
и забелязвам, че на бебето никак не му пречи и да е мокър и с други работи да е пълен, подритва си весело, пък около него не се диша .
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #41 -: Юли 18, 2013, 13:00:55 pm »
След хранене не смея, че ако много го мандахерцам и може да повърне  :balk_71: За това действам преди. А иначе и той не се сърди ако е мокър.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #42 -: Юли 25, 2013, 09:52:37 am »
"............... Аз, като е много гладен и нервен, пропускам понякога, че забавянето със смяната го изнервя съвсем."
[/quote]
И ние сме така, чак посинява от рев ако го сложа на повивалника ,когато е озверял от глад, но Либерото наистина издържат на смяна и през 2 хранения, макар че ми се е случвало малко да ми пуснат от горе през ушичките (щото просто чурката му се е вирнала натам), ама както Иванита беше казала то всяко нещо си има лимит. Иначе за наакано - нямат забележка към момента , всички други- и памперс и пуфис са ми изпускали откъм гърба и през ластиците на крачетата , но тези държат, а ние акаме не много често, но мнооого,чак като го сменям е локва в пДобавям анкета за гласуване с право на промяна на вота, в случай ,че някой вече е гласувал , а после откамперса .Следващия път ще изпробвам и Хъджис ,за сравнение просто, и пак ще докладвам.

Добавям анкета за гласуване с право на промяна на вота, в случай ,че някой вече е гласувал, а после открие по- добър памперс... така няма да се повтаряме, това не значи че не можем да продължим да си споделяме опит и да си говорим по темата. Късмет на всички!Включила съм най-коментираните марки и модели, но ако кажете ще добавям и още видове в анкетата

http://www.peter.and.bilyana.net/2013/03/14/nay-dobrite-peleni-za-ednokratna-upotreba-sravnitelen-test/ Ето нещо много полезно от един блог
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 11:29:24 am от ivelinca »
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #43 -: Август 15, 2013, 14:13:13 pm »
Я да си споделя впечатленията си от други две марки - Хъджис -оле мале, пропускат и напикано и наакано, между две хранения не издържат и заминават като топъл хляб,иначе са много меки и с много яки картинки на Мечо Пух,
и най -голямото ми учудване Молфикс,да се ненадява човек , излязоха много сполучливи и непропускащи,(а ги взех от близкия магазин от нема и къде) освен това са тънки и удобни за бебока, единственото нещо с което Либеро ги превъзхожда е ластика на гърба, но Молфикс са далеч по-тънки и меки от Либерото. Гледам сега новите актив бейби също са ги изтънили доста, че пак ще ги пробвам като си изразходя Хъджиса
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #44 -: Август 25, 2013, 08:10:39 am »
Момичета, трета сутрин поред Ния се буди с мокър памперс . През деня ползваме гърне и бях й ги сменила с по -тънки . По принцип ползваме на Памперс ,но и тази сутрин е пропуснал . Слагам го добре ,стягам го и пак . Вие какви ползвате и не пропускат при вашите деца ?
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #45 -: Август 25, 2013, 09:06:04 am »
Дидомира, аз също ползвам Памперс. Варианта ти е или да минеш на по-големия размер или като видиш, че пие повече течности да го сменяш към 12ч. примерно или преди да си легнеш да я проверяваш и така да решиш. И при нас е имало изпускане, то това е една от индикациите за преминаване към по-голям размер, не само достигане на килограмите.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #46 -: Август 25, 2013, 09:20:16 am »
м-и, ясно . тя течности не пие кой знае колко и затова ми е чудно , но ще пробвам сега с по -големия размер.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #47 -: Август 25, 2013, 10:30:11 am »
Много ми похвалиха Пуфис, но не мога да намеря да продават на бройка за да пробвам. Ще се накисна с цял пакет май.
 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #48 -: Август 26, 2013, 16:21:43 pm »
 Дидомира  опитай с памперсите на  Clever (Billa). Оказаха се много добри. Божидара пие доста течности преди  сън но изкарва с един памперс до сутринта без да пропусне.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #49 -: Август 26, 2013, 16:50:20 pm »
Много ми похвалиха Пуфис, но не мога да намеря да продават на бройка за да пробвам. Ще се накисна с цял пакет май.
 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.
М-и, добри са Пуфис-а, наистина.  :wink: Няма да се набуташ с пакета. Задържат, не пропускат...Според мен, като се препълнят мокреят, което го нямаше при Либерото /на тях им оставам фен, няма такива пелени, всичко съм пробвала, можеш да ми вярваш/. Минах на Пуфис-а само заради цената, щото напоследък Ивайло се скъсва да дриска и направо ми откъсва главата. Според мен Пуфис-а е перфектния памперс за отказване, държи по-мокро и дори Ивайло търпи по-честа смяна. Либерото отдавна вече не е дебел пампер, btw... :wink: , поема невероятни количества, абсолютно никога не е пропускал и държи сухо... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #50 -: Август 26, 2013, 20:09:26 pm »

 Вече само за спане ползваме, как се сваля нощен памперс всъщност? Чакам да спре да пишка или правите упражнения по изпишкване? Това второто не е за мен работа.
 Пак започвам да слушам как му се спарвало дупето с памперса, как трябвало да му го махна. Ми питам го какво иска като се обуваме, понякога предпочита памперс, в повечето случаи гащи и така, не го зоря пък ще видим.

Дневният махнах от раз,но слагах за спане повече от седмица.Беше сух,но слагах...докато не заспа веднъж без него :D.
После спрях да слагам.Имахме инцидент преди 3 нощи(повече от месец без нощен,и то заради една диня на вечеря).Отказа да яде друго,освен диня...и се напишка,диването.От тогава я вдигам в 3-4 за гърнето...Изчакай няколко сухи нощи и сваляй!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #51 -: Август 28, 2013, 00:17:21 am »
Бубулина мерси и за твоя глас за Пуфис, не че им нямам вяра на другите, ама един в повече е още по-добре  :lol: Либеро също ги харесвам, но там от където ги купувам на добра цена ми е много сложно да стигна и като спря да се изрива от Памперс си останахме на него, а за неприятни смени не ми говори  :lol: то очила хвърчаха, то нос разбит, чак като го свалихме за през деня може да слагам и свалям без проблем.
кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #52 -: Август 28, 2013, 08:21:25 am »

кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.

Слагай си му тогава.Още не е готов човека
Бузана пък има задръжки да пика клекнала някъде...не знам как да обясня,че може и без гърне.Вчера бяхме навън и обяви,че има пиш 8O Е не ще и не ще като гледа,че не нося гърне.
Стиска се диването до вкъщи...на бегом се прибрахме заради това гърне :oops:
Ти не знаеш каква картинка сме.До светофара,на кръстовище се вади гърнето изпод количката и Бузана сяда...имаме и такава снимка :D Ми омръзна ми да го нося...багажника на количката ми трябва и за друго
« Последна редакция: Август 28, 2013, 08:24:42 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #53 -: Август 28, 2013, 09:22:58 am »
Бубулина мерси и за твоя глас за Пуфис, не че им нямам вяра на другите, ама един в повече е още по-добре  :lol: Либеро също ги харесвам, но там от където ги купувам на добра цена ми е много сложно да стигна и като спря да се изрива от Памперс си останахме на него, а за неприятни смени не ми говори  :lol: то очила хвърчаха, то нос разбит, чак като го свалихме за през деня може да слагам и свалям без проблем.
кисела аз сух обяд не мога да докарам като спи по 3ч.  :lol: като е един-два - да, за сух нощен и дума да не става с това мляко, което налива преди лягане.
Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #54 -: Август 28, 2013, 10:44:40 am »

Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
Охх ми нали първо бебе и реших, че нещо аз не съм правила както трябва и затова е било ( ако знаеш пък какви количества крем мажех, че да не зачервява, а накрая открих, че трябвало съвсем тънко да мажа). Повече от година няма проблеми.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #55 -: Август 28, 2013, 14:23:47 pm »

Ивайло също се изриваше нечовешки от Памперс, нека ми ги хвалят още  :x
Охх ми нали първо бебе и реших, че нещо аз не съм правила както трябва и затова е било ( ако знаеш пък какви количества крем мажех, че да не зачервява, а накрая открих, че трябвало съвсем тънко да мажа). Повече от година няма проблеми.
И аз така  :wink: Веднъж го заведох на дерматолог и човекът каза, че напоследък страшно са зачестили случаите на негативни реакции към пелените на Памперс. В гилдията подозират, че вината е на гела с Алое Вера, чиито положителни приложения са добре познати, но не и отрицателните. Оказва се, че е възможно да е силен алерген, поне за малките деца...Което, познай дали трогва някой от Памперс?  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #56 -: Август 28, 2013, 22:20:05 pm »
Аз дълго купувах Сензитив, а те са без алое мисля и пак се изриваше. Вероятно си права и е заради някаква съставка де.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #57 -: Септември 15, 2013, 16:39:45 pm »
Да ви питам, досега сме ползвали пуфис такива http://www.kolko.bg/bg/pufies-11-25kg-58br-bg/p/1266653, намерих изгодно от тези http://www.krisieli.com/product/3784/pufies-11-25kg-fashion-coll … 54-br-pufies.html , та се чудя еднакви ли са като качество, да не вземе да се обрине нещо!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #58 -: Септември 16, 2013, 06:40:18 am »
Нещо ти се е омазал втория линк. За моето дете в този момент Пуфис не е добро решение. От известно време ме кара да отваряме памперса за да пиша/ака и стоенето цял ден с един и същ го обрива, неколкократното отваряне и затваряне също не е добре.
Като цяло Пуфис не са лоши и наистина имат различно попиване от Памперс, не се издуват също.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #59 -: Септември 16, 2013, 11:57:41 am »
От месец ползвам Pampers Pants за разходки и съм доволна. Обуват се като гащички и съответно детенце като каже, че му се пишка ( когато каже  :wink: ) лесно ги свалям и вдигам обратно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #60 -: Септември 16, 2013, 12:22:58 pm »
От месец ползвам Pampers Pants за разходки и съм доволна. Обуват се като гащички и съответно детенце като каже, че му се пишка ( когато каже  :wink: ) лесно ги свалям и вдигам обратно.
Точно това щях да кажа и аз. М-и, май по-добър вариант за тебе са гащичките, почти всички марки ги имат /вкл. либеро  8) /
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #61 -: Септември 16, 2013, 14:19:35 pm »
От месец ползвам Pampers Pants за разходки и съм доволна. Обуват се като гащички и съответно детенце като каже, че му се пишка ( когато каже  :wink: ) лесно ги свалям и вдигам обратно.
osi_9
Нещо съм се психирала, че ни му омаляват памперсите и гледам да ги изразходя, а те не помръдват  :lol: иначе и аз купувам гащи, тия не можах да ги намеря и ползвам Либеро. То и с обикновени ходи де, но като пътуваме в колата не смея  :wink:
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #62 -: Септември 16, 2013, 16:09:11 pm »
Pampers Pants се намират в големите вериги - Кауфланд, Фантастико и на цена не са по-различни от нормалните памперси. Дори вчера купихме от Кауфланд и 1 бр. излизаше малко по-евтин от големите разфасовки в кашон.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #63 -: Декември 10, 2013, 10:34:51 am »
Ето впечатления и опит от мен :

Pampers Premium Care - зле са , пропускат, мрежата залепва по дупетата
Pampers Active Baby- тънки и удобни, пропускат рядко , много се издуват
Памперс слийп енд плей- като актив бейби са , но ушите не са ластични, което е неудобно за бебето
Pufiеs play day - удобни , пропускат рядко
Pufis Fashion Collection-  тънки , пропускат рядко, много са квадратни
Libero Comfort Fit- не много тънки , не пропускат , но са скъпи
Evy baby- много добри памперси
Canbebe- добри са и не пропускат, но са много дебели, за лято не са подходящи
Molfix - добри са
Новите Molfix 7/24- това е моят фаворит, много добре попиват , не пропускат, на пръв поглед са една идея по- дебели от памперс актив бейби, но като се напълнят не се надуват толкова много, освен това ластиците на крачетата са много здрави и това прави молфикс 7/24 по-непропусклив от актив бейби.  А и цената е нормална
Hellena - клас като кан бебе, но са по-тънки
Huggies - язък за рекламата и цената - покритие 0- прпускат, не са тънки, не си струват и половината от цената
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #64 -: Декември 10, 2013, 10:56:01 am »
Ивелинка, голям тестдрайв си направила за 8 месеца :)
Ние си оставаме за сега на актив бейби - прима (турското производство). Либерото са ми някак по твърди и ластиците им сякаш по му се врязват в крачетата. Молфикс много ми харесаха като материя и попиване, но "кройката" им не ни пасна - бебчо е по-дълъг, а пък с по-малко шкембенце и ни идват някак хлабави на кръста и изпускат откъм гърба. Иначе и трите вида са имали пропускане, но рядко. Тези Еви ми се иска да пробвам, но ще потърся някъде да продават на бройка.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #65 -: Декември 10, 2013, 11:05:08 am »
Либерото са на цената на Пуфис-а бре, не са толкова скъпи  :) ЗА мен, въпреки, че не мога да се намажа на малкият пръст на Ивелинка с нейния тест драйв, те си остават най-качествената и удобна пелена  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #66 -: Декември 10, 2013, 11:43:04 am »
Как ще са на цената на Пуфиса Буби, големите размери са доста скъпи или поне от където пазарувам аз е така. А за тест драйва, реших се да го направя, от както се разочаровах от /хъджиса- тогава разбрах , че не винагни скъпото е най-добро и се зарекох, че докато не намеря памперси, които да ме впечатлят, няма да спра да ги сменям. Е , новия молфикс ме впечатли, не стария в зеленият пакет, а тези 7/24. И като дълбочина са ни идеални, и попиват като луди. Сега вече не ги сменям, макар че ако видя нещо неизпробвано сигурно ще се изкуша да взема малък пакет
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #67 -: Декември 10, 2013, 12:09:21 pm »
Аз не съм ползвала още, но ми похвалиха белите на Памперс, незнам как се казваха точно :lol:


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #68 -: Декември 10, 2013, 12:11:59 pm »
Аз да се оплача от памперсите на Бочко.Изпратиха ми един пакет за проба и трябваше след 2 седмици да попълня анкета с мнението ми.Цветето се изрина ужасно,доплака ми се като й видях дупето.Иначе от раждането е на Памперс-синьо-зелените пакети и проблеми няма.Пробвах и на Лидъл памперсите-няколко пъти пропуснаха.
*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #69 -: Декември 10, 2013, 13:15:55 pm »
Ние от зеления Памперс се изринахме, сега сме с белия памперс (Premium care) и няма проблем, доволна съм. Не пропуска. И Либерото е ОК, цената му в Кауфланд е като на белия памперс. Малко офф, аз на Бочко нищо няма да купя повече, след като от слънцезащитния крем бебето ми се изрина, викам дай аз да се мажа поне-изринах се и аз  :( Та ме загубиха като клиент.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #70 -: Декември 10, 2013, 14:22:41 pm »
Бочко не са качествена козметика и аз се убедих...За слънцезащитен - Биодерма, Кристъл, вярно скъпичък но е страхотен!
Перличке, напиши им отзивите си...милата ми снахичка  :wink: :)

Иве, ми 81 бройки на Либеро са към 37лв, а на Пуфис 60бр мисля са към 27..Малко  наизуст говоря, но съм ги смятала, не са по-скъпи /или поне не много/ :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #71 -: Декември 10, 2013, 14:43:17 pm »
Бубулина, благодаря ти, ще го пробвам. Ние бяхме с Мустела това лято и съм доволна от него.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #72 -: Декември 10, 2013, 15:00:43 pm »
Аз ползвам на ДМ (не знам каква им е цената в Бг), като предпочитам екологичните (да не ме гризе толкова съвестта, че моите деца по 3 г.и кусур се влачат с памперс). През нощта купувам на Памперс (без значение кой вид, само сенситив не взимам, че не издържа по 12 ч.през нощта). За последните акъл не давам, защото ми е ясно, че за бг пазар едва ли ги произвеждат на същото място като тези, които аз купувам. На ДМ са вероятно същите.

http://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/91732/data/bild-babylove-nature-oeko-windeln-maxi-7-18-kg-data.png%3Fv%3D1354719275000


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #73 -: Декември 10, 2013, 16:27:15 pm »
ооо трябва да ги пробваме тези памперси на ДМ. Ще видя дали няма някой по-малък пакет. Пюретата им ми харесаха - каквото остане от дребния, аз си го доизяждам с кеф.
Идея си нямах, че Бочко имат памперси. На Ганчев бях писала, че не ни допаднаха. Иначе кърпичките им ползваме и на двете фирми, нямаме проблеми.
Друго да ви питам - не ви ли се изсушават много ръцете от тези морки кърпи. Не знам дали е от това де... ама откакто сме с бебе и съответно бършем дупето с мокри кърпички, все са ми много сухи пръстите и то на дясната ръка. Не ми се смейте много на въпроса :) 


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #74 -: Декември 10, 2013, 16:31:01 pm »
Бебе, ми то като си в къщи, си постоянно на мивката, на печката, мокриш си ръцете по 1000пъти ... Крем не слагаш, защото може да пипнеш наследника с крема, а не дай Боже и да му бръкнеш в устата с намазани ръце :) , поне на мен от това ми съхнеха ръцете.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #75 -: Декември 11, 2013, 12:59:22 pm »
Решена съм да пробвам и аз дм памперсите- една позната ми препоръча да купувам само от там прахове , омекотители , памперси и пюретата даже , защото там били внос , а не произведени в БГ за съответната марка. Като че ли има разлика ( омекотителя на Коколино купен от там мирише по-дълго, от същия, купен от голяма верига. Пък и цените са малко по добри . А за Либерото , може и аз да греша , понеже нали ми викат Иванка Промоцията :) , та често хващам тея стоки на промоция , а Либеро почти никога нямат, за това може би се заблуждавам
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #76 -: Декември 11, 2013, 15:34:05 pm »
Решена съм да пробвам и аз дм памперсите- една позната ми препоръча да купувам само от там прахове , омекотители , памперси и пюретата даже , защото там били внос , а не произведени в БГ за съответната марка. Като че ли има разлика ( омекотителя на Коколино купен от там мирише по-дълго, от същия, купен от голяма верига. Пък и цените са малко по добри . А за Либерото , може и аз да греша , понеже нали ми викат Иванка Промоцията :) , та често хващам тея стоки на промоция , а Либеро почти никога нямат, за това може би се заблуждавам
Хахахахах, сладур  :D Ми да знаеш, Иванке, аз лично /за прах и омекотител/ съм страшно доволна от Sano Maxima. Омекотителят специално се усеща с дни, не само като Ленор да се радва на реклама  :wink: :D Прахът също е добър, маха лекета и изпира добре. А иначе, права си за промоцията, Либеро много рядко имат...за съжаление  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #77 -: Декември 11, 2013, 17:21:58 pm »
Либерото са на цената на Пуфис-а бре, не са толкова скъпи  :) ЗА мен, въпреки, че не мога да се намажа на малкият пръст на Ивелинка с нейния тест драйв, те си остават най-качествената и удобна пелена  :)
Да, защото пуфис поскъпнаха страшно много. В първите месеци си купувахме пуфис за 21 лв., сега са между  25 и 27лв. Пробвахме новите Молфикс и продължихме с тях. Съотношение цена-качество -перфектно. Няма такава цена и досега не са ни пропускали. Иначе Fashion collection на Пуфис пък много ми харесваше, чисто визуално 8).
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #78 -: Декември 11, 2013, 17:23:03 pm »
как бе - в кауфланд либеро пускат поне веднъж месечно на промоция. 20лв някъде май беше пакетът, за четворката бройките бяха 54.
Мидж, сигурно си права :) като прибавим, че всичко дето ползвам за малкия го мия с вряла вода... Пък аз обвиних кърпичките и уж не съм руса.  :)
Бубу, сано максима на ДМ ли са марка?


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #79 -: Декември 11, 2013, 17:55:45 pm »
как бе - в кауфланд либеро пускат поне веднъж месечно на промоция. 20лв някъде май беше пакетът, за четворката бройките бяха 54.
Мидж, сигурно си права :) като прибавим, че всичко дето ползвам за малкия го мия с вряла вода... Пък аз обвиних кърпичките и уж не съм руса.  :)
Бубу, сано максима на ДМ ли са марка?
Не, не мисля, че са...просто отбелязвам  :) Не знам има ли ги там, всъщност :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #80 -: Декември 11, 2013, 19:34:58 pm »
Бебе, и сега като остана 3 дни болнични и ръцете ми съхнат до рани :( А кърпите, че са ужас, си е така. Ползваме рядко за малкия, но винаги поддържам в къщи, за да бърша всичко, което с друго не излиза ;)
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #81 -: Декември 13, 2013, 11:44:45 am »
Аз не съм ползвала още, но ми похвалиха белите на Памперс, незнам как се казваха точно :lol:

Ей те са дето за нищо не стават. И ние се заредихме с най -голямата разфасовка ( типично за мен)
И НЯМАХ ТЪРПЕНИЕ ДА ГИ СВЪРША. Актив бейби (зеленият пакет) са в пъти по-добри и непропускливи.
После даже наругах продавачката в бебе борсата , дето толкова ми ги хвали, и случайно още няколко клиентки ме чуха и те също потвърдиха , уж най-високият клас на Памперс са най-голямата им издънка. Продавачката вика" Ау, добре че казахте да знам да не ги препоръчвам повече"
Забележете , че по ТВ реклама на тях няма, рекламират само актив бейбито

Бебе, аз само от Кауфланд пазаря, хващала съм мнооого рядко либерски промоции по 26 лв, пък и малко като гаргите аз- не ми харесва особено щампата на Либеро, а Молфикс 7/24 са с много готини цветни картинки с животинки  и всеки път са различни, не ми омръзват
 И малко извън памперсите - знаете ли за мокри кърпи  за лице и ръце-- много се мокрим на тая мивка , особено след хранене , докато му измия муцунката си играе със струята вода, пръска , цапа после се преобличаме и той и аз, щото сме целите мокри. Все забравям да питам като ходя по борсите, а ще е удобно , ако има таквоз чудо ,особено за хранене навън
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #82 -: Декември 13, 2013, 12:07:45 pm »
И малко извън памперсите - знаете ли за мокри кърпи  за лице и ръце-- много се мокрим на тая мивка , особено след хранене , докато му измия муцунката си играе със струята вода, пръска , цапа после се преобличаме и той и аз, щото сме целите мокри. Все забравям да питам като ходя по борсите, а ще е удобно , ако има таквоз чудо ,особено за хранене навън

Аз ползвам. Има на Мустела и Клоран, малки опаковки са по 25, но са скъпи и трудно се намират по аптеките.



   La vita è bella
*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #83 -: Декември 13, 2013, 13:39:55 pm »
Ivelica, аз пък съм много доволна от белия памперс, а от актив бейби се изриваме. На всяко бебе различни памперси му пасват най-добре, не бъди толкова крайна в оценките си. С белия спим и по 11-12 часа и не е пропуснал до сега. Мокрите кърпички на памперс стават и за лице и ръце-аз ползвам белите.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #84 -: Декември 13, 2013, 14:03:04 pm »
Съжалявам ако така изглежда- може би наистина реагирам остро заради това , че се водят най-висок клас, ако някои неизвестни и евтини ми пропускаха , колкото тези , сигурно нямаше да ме е яд толкова. Мнението ми е лично и не е  меродавно, така че всеки може да пробва всяка марка и модел и сам да прецени кои са най-добри. Просто пробите ги правете с малки пакети , а не с ДЖЪМБО разфасовки като мен, че като не ви паснат нямат свършване. Специално за  въпросните памперси има повече негативни , от колкото позитивни оценки , но разбира се има бебета (най-вече обриващи се), за които са подходящи и добри.Иначе белите влажни кърпи  наистина си струват-тях са ги направили
 По всяка тема мненията са много, аз просто изказах своето, не съм целяла да бъда крайна и властна. Простете отново , ако така е "прозвучало"
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 14:07:08 pm от ivelinca »
*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #85 -: Декември 13, 2013, 17:18:29 pm »
Ивелинка, няма проблем!Мисля,че това кои памперси ще са подходящи за едно бебе зависи от телосложение, колко пухкави са коремчето и крачетата, колко е дълго, а също и от пола. Много мои познати се оплакват от изриване от памперс актив бейби.Пробва се и се установява емпирично кои стават и кои не.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #86 -: Декември 13, 2013, 17:22:15 pm »
ivelinca,

a тези на Актив бейби (зеленият пакет)  имат ли номер 1? че нещо не виждам този номер освен на тези беличките :?
 Значи, да не се хвърляме в големите опаковки, а първо с малките за да пробваме, кои ще са ни най-добре на дупетата  :jump12:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #87 -: Декември 13, 2013, 17:29:14 pm »
Дес, ти както ще си с двоен разход на памперси, май нямаш голяма файда от много малък пакет  :lol:
Иначе, мисля че в началото бяхме купували някакви пакети от по около 30тина бройки на белия Памперс.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #88 -: Декември 13, 2013, 17:35:22 pm »
Само в болницата съм ползвала най-малкият размер, вкъщи минах направо на 2. Ориентирайте се по килограмите на опаковката, те се застъпват. Лично аз, винаги гледам долната граница, иначе почват да пропускат като се напълнят  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #89 -: Декември 13, 2013, 17:58:35 pm »
Само в болницата съм ползвала най-малкият размер, вкъщи минах направо на 2. Ориентирайте се по килограмите на опаковката, те се застъпват. Лично аз, винаги гледам долната граница, иначе почват да пропускат като се напълнят  :D


Да, да и аз по кг се ориентирам, ама моите беболинки ще са дребнички, сега ми ги изкарват на ехографа по +/- 2 кг, а там памперсите са с 1-ца ;)

bebe_2013 :bighug:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #90 -: Декември 13, 2013, 18:09:19 pm »
Само в болницата съм ползвала най-малкият размер, вкъщи минах направо на 2. Ориентирайте се по килограмите на опаковката, те се застъпват. Лично аз, винаги гледам долната граница, иначе почват да пропускат като се напълнят  :D


Да, да и аз по кг се ориентирам, ама моите беболинки ще са дребнички, сега ми ги изкарват на ехографа по +/- 2 кг, а там памперсите са с 1-ца ;)

bebe_2013 :bighug:
Те може още да пораснат до 03,01...живот и здраве  :wink: Ти си купи 1-ца, но не се презапасявай, че представа си нямаш колко бързо им умаляват  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #91 -: Декември 13, 2013, 18:24:05 pm »
Деска, и актив бейби имат същите номера. Ние се родихме 2200 и повече от месец бяхме с единицата, двойката ни беше широка на крачетата и пропускаше.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #92 -: Декември 13, 2013, 19:35:23 pm »
аз между номер едно и номер две не намерих никаква разлика, като ги сложиш един до друг са съвсем еднакви.
напоследък ползваме на лидъл памперсите, не са лоши, особено за цената си, и са доста меки.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #93 -: Декември 13, 2013, 20:37:01 pm »
Аз пък нали очаквах голямо бебе, направо се заредих с 2-ка  :oops: до №4 доста бързо умаляват памперсите, така, че презареждането не е от полза, ще правите подаръци  :lol:
Моят син се зачервяваше дълго време и до 4-ка е бил на Либеро или на бял Памперс, не че спираше, но поне беше по-малко.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #94 -: Декември 13, 2013, 20:40:36 pm »
Аз пък нали очаквах голямо бебе, направо се заредих с 2-ка  :oops: до №4 доста бързо умаляват памперсите, така, че презареждането не е от полза, ще правите подаръци  :lol:
Моят син се зачервяваше дълго време и до 4-ка е бил на Либеро или на бял Памперс, не че спираше, но поне беше по-малко.
И Ивайло така.  :wink: Само с Либеро никога не съм имала проблеми, не се подсичаше лошо, а и на мен лично, никога не са пропускали.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #95 -: Декември 13, 2013, 22:29:30 pm »
напоследък ползваме на лидъл памперсите, не са лоши, особено за цената си, и са доста меки.
Година и половина купувах на Лидъл памперсите. Никога не пропусна и не се е подсичала от тях.
Цената им е идеална  :D
Вече носи на бикини и боксерки от Марк и Спенсър, порасна диването  :lol:

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #96 -: Декември 14, 2013, 09:16:54 am »
Аз пък нали очаквах голямо бебе, направо се заредих с 2-ка  :oops: до №4 доста бързо умаляват памперсите, така, че презареждането не е от полза, ще правите подаръци  :lol:

Това също зависи от бебето. Ние на  3 изкарахме от втория до  деветия месец.  :lol:Явор се роди почти 3 кг., аз бях взела 2, ама му бяха доста големи. Въпреки това не ги смених, ползвахме си ги без проблем.
<br />[link=http:
*

    Crystal

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #97 -: Декември 14, 2013, 09:29:22 am »
Ние сме на 10 месеца и половина и още сме с тройка, сега сме 7500
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #98 -: Декември 14, 2013, 16:10:19 pm »
Какво да ви кажа, Стефан от 6 месечен до сега (почти на 5 години) е с памперс 4-ка - добре, че е кльощав. :jump12:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #99 -: Декември 15, 2013, 20:32:17 pm »
На мен пък белите кърпички на Памперс са ми много миризливи. Бърша какво ли не с тях и нямат свършване. С какво са ги ароматизирали не знам, ама не ги понасям  :sorry:
А за памперси и аз съм пробвала доста, но Молфикс най-ми допадат за сега.


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #100 -: Декември 15, 2013, 20:56:08 pm »
Мокри кърпи предимно купувам оранжеви на Памперс, белите и зелените май много мокри ми бяха  :lol: то угодия няма, пък и цената им е най-добра.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #101 -: Декември 15, 2013, 22:26:54 pm »
Лятото сравних американския и българския продукт от един и същ номер на Pampers - нищо общо нямаха. Българският траеше до първото напикаване и провисваше. Преобувах дете на година и половина през един час. Кърпичките бяха хем прекалено мокри, хем слузести и разтегливи, че и малки, трябваха ми 3-4 за едно почистване. Но цената висока...

Тук купувам пелените и кърпите на Costco, магазин, еквивалентен на Metro. Правят си собствена марка с отлично качество и цена 20% по-ниска от тази на Pampers.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #102 -: Декември 15, 2013, 22:32:33 pm »
Лятото сравних американския и българския продукт от един и същ номер на Pampers - нищо общо нямаха. Българският траеше до първото напикаване и провисваше. Преобувах дете на година и половина през един час. Кърпичките бяха хем прекалено мокри, хем слузести и разтегливи, че и малки, трябваха ми 3-4 за едно почистване. Но цената висока...

Тук купувам пелените и кърпите на Costco, магазин, еквивалентен на Metro. Правят си собствена марка с отлично качество и цена 20% по-ниска от тази на Pampers.
Ти пък, то само за това да беше  :wink: не, че "българският" е правен в БГ, кой знае де го сглабят...Но си права, за мен се пълни прекомерно, провисва гадно...Но какво да правим, цигу, тук е така, няма качествено ОТК.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #103 -: Декември 19, 2013, 18:39:12 pm »
Нищо общо няма в качеството на каквито и да е продукти , когато са произвеждани за Западна и за Източна Европа, пък камо ли за Америка. За съжаление Цигу е права, за БГ качеството значително е намаляло. Може би за това повечето мами предпочитат Памперс Прима ( което е актив бейби, турско производство ,но за износ към Испания), вместо тукашните Памперс Актив бейби. Иначе аз мокри кърпи ползвам предимно Lovely Baby- много ми допадат за това,че не са прекалено мокри и са много хубави дебели и плътни, но са страшно ароматизирани и за това не смея да бърша лице и ръце с тях. Иначе проблеми като зачервявания и обриви специално от кърпите не сме имали. Все пак открих "топлата вода" с миенето на ръчички и муцунка- просто вече мия на мивката в кухнята, а не в банята и вече не подгизваме, и това го открих , когато таткото ни беше окупирал банята и нямаше къде другаде просто да се измием- чудя се понякога как съм толкоз  замаяна . Дес , при вас ,предполагам и големите опаковки ще заминават бързо , но все пак , ако се окажат по-чувствителни бебетата и се обринат  ще хвърляте или ще подарявате памперси при всички положения
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #104 -: Април 18, 2014, 00:49:11 am »
Записвам се и аз да следя, че вече ме вълнува :)!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #105 -: Юли 15, 2014, 11:37:07 am »
Я да поразбутам темичката  :lol:
Ние ползваме почти от началото Пуфис и сме доволни като изключим че изглеждат малко твърдички и оставят следи на крачетата, там където са къдричките.
Преди седмица обаче реших да взема зеления Памперс, че бяха на промоция.
Мекички са и хубаво миришат, обаче .... за 3 дни вече 2 пъти пропускат откъм кръста и мокрят бодито. Първият път реших, че не съм го сложила като хората, ама като се случи и втори път ... (а самият Памперс не е пълен).
С Пуфиса не сме имали никога подобен проблем.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #106 -: Юли 15, 2014, 12:04:21 pm »
аз купих от амазон , зелени памперс, бяха на голяма промоция.
човечето вече доста се движи, не пропускат отникъде, немиришат на нищо, и дори сега в по-топлото няма проблем.

от на била памперсите също съм доволна, 12-14 лв е пакета според размера, малко са по-твърди, но само това им намерих като недостатък.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #107 -: Юли 15, 2014, 16:26:39 pm »
Смайл, мисля, че е или неподходящ размер или неправилно сложен, сигурна съм, че вече знаеш как, но пак се случва  :D Като цяло аз бях доволна от тях, при мен по скоро се е случвало в някой пози да пропусне  от ластичетата към крачетата.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #108 -: Юли 15, 2014, 16:37:54 pm »
Смайл, мисля, че е или неподходящ размер или неправилно сложен, сигурна съм, че вече знаеш как, но пак се случва  :D Като цяло аз бях доволна от тях, при мен по скоро се е случвало в някой пози да пропусне  от ластичетата към крачетата.
Размерът мисля, си е ОК. Бебо е 6 кг, а ползвам тройката (за от 4 до 9 кг.) и на Пуфис и на Памперс. И слагането не мисля, че е проблем.  :? Ще видя дали ще се потрети докато свърши този пакет.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #109 -: Юли 15, 2014, 17:10:54 pm »
И аз като се прибирам В България все се чудя какви пелени да купувам. Тези на Pampers наистина не са като тези при нас, а няма и разлика в цените между отделните марки. Снахата на мъжът ми купува на Pampers, но търси внесени от Турция, защото тези, които се предлагали в големите вериги правели наистина проблеми, а не са и никак евтини.


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #110 -: Юли 15, 2014, 22:28:31 pm »
Започнах с Libero, препоръчаха ми Huggies и преминх на тях, дълго ги ползвах. Мъжа ми един път взе Pampers, защото нямало. Пробвах ги но не останах доволна колкото  от Huggies. До сега не са пропуснали, вярно е и  това, че тепърва ставаме шавливи. Има за момче и за момиче.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #111 -: Юли 16, 2014, 00:46:18 am »
 При моите имаше памперси които пускаха при едната, но не при другата, хем и двете са момиченца. Като че ли си е и до дете - на коя стана лежи или знам ли, не мога да си го обясня защо се получава при деца от еднакъв пол.


  
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #112 -: Юли 31, 2014, 15:25:14 pm »
При моите имаше памперси които пускаха при едната, но не при другата, хем и двете са момиченца. Като че ли си е и до дете - на коя стана лежи или знам ли, не мога да си го обясня защо се получава при деца от еднакъв пол.
Зависи и на каква партида си попаднала според мен, понякога има много калпави партиди от един и същ вид памперси... то човек да не знае какво да си купи... Сега пробвах Нанис -не пропускат изобщо , но опикае ли ги -здраво провисват. Да споделя мнение и за памперс -гащите - пробвах и тези на Памперс и тези на Бейби лов (ДМ). ДМ-ските не пропуснаха нито веднъж, а гащите на Памперс пропускаха често... Сега съм решена да взема и Лидълските памперси да пробвам (една майка ми сподели ,че били изключително тънки и идеални за лятото) после и за тях ще кажа... то аз сигурно няма марка ,която да не съм изпробвала...но на мен ми харесва , пък и малкия не е претенциозен към памперси и кърпи- никога не се е обривал или зачервявал
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #113 -: Август 12, 2014, 08:39:27 am »
И с двете ми деца изредих и смених поне по 5 вида памперси. Чааак накрая открих идеалните за тях (непропускащи) и за мен (в големи разфасовки - че да излизат по-евтино). БейбиЛов (BabyLove) - марка на DM - само там се продават. Изключително много съм доволна, ползвала съм 3 размера, пропуски почти нямаме. Като единствен недостатък отбелязвам това,че от междинните размери ги няма в големи кашони (4+ са по 80 и няколко бройки, за сравнение - 4ките са по 126 бр, 5ца - около 120 бр), по такъв начин цената на 1 бр пелелна 4+ е почти колкото 5чката.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #114 -: Август 12, 2014, 15:50:47 pm »
Аз като върл експериментатор, съм пробвала може би над 30  марки пелени (БУКВАЛНО) и сега попаднах на едни страхотниии за лятото- Тауджурус ултра тънки (има и друг вид , мисля)-това е марката на Лидъл. С голямо недоверие ги купих и съм повече от впечатлена, никога не бях виждала толкова тънки и ,забележете, непропускащи и непровисващи пелени. Реших да ги пробвам , защото в тези жеги моя калпазанин явно се спарва и от  2 седмици насам, всяка сутрин го намирам по пищов, а той не ни буди веднага , когато стане , а известно време си играе тихо в кошарата .Съответно ,ако не го усетя ,че е буден, цялата кошара е опикана (слава Богу ,че матракът е с протектор). Почнах нощем да го слагам с памперс гащи, но единия ден го заварих  с гащи ,наполовина скъсани, просто и на тях им е намерил цаката, а тези ултра тънки лидълски пелени ги търпи и не ги маха изобщо (от 5-6 дена ги ползвам) и не му спарват дупето. Ако , докато ми свърши пакета не ми пропуснат (за сега няма нито един пропуск) ще ползвам все такива.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #115 -: Август 12, 2014, 16:40:14 pm »
Аз като върл експериментатор, съм пробвала може би над 30  марки пелени (БУКВАЛНО) и сега попаднах на едни страхотниии за лятото- Тауджурус ултра тънки (има и друг вид , мисля)-това е марката на Лидъл. Ако , докато ми свърши пакета не ми пропуснат (за сега няма нито един пропуск) ще ползвам все такива.
Няма да пропуснат, аз изкарах с тях от 5-ти месец на момата, та до края /на 2 години свали памперса/
За цената предлагат добро качество  :wink:

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #116 -: Август 12, 2014, 17:24:55 pm »
Как пък сваля памперса?! Аз като закопчея копчетата отдолу сигурно и сега няма да може да го свали  :lol:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #117 -: Август 21, 2014, 17:53:27 pm »
Цитат
Как пък сваля памперса?! Аз като закопчея копчетата отдолу сигурно и сега няма да може да го свали  :lol:
Не го знам как успява, голям сръчко е ... чопли лепенките и ги отлепя, ако не успее да отлепи и двете и едната стига , а останалото ще го изхлузи през крачето... Аз се изумих , как е разбрало ,че памперс гащите се късат отстрани. Ако махаше и тези памперси (от които привършвам втория пакет и още не са изпуснали нито веднъж) , щеше просто да спи с боди , а не с тениска , както сега
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #118 -: Август 22, 2014, 00:22:44 am »
Е аз по тениска не съм го оставяла да спи като слагах памперси  :D
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2014, 16:02:03 pm »
Хайде и аз вече в клуба на "опитните" майки да поразбутам темата ;)
Ние сме на Памперс Премиум (бял пакет) от раждането, т.к. на пазара размер 0 имат само те и DM, пък като се роди 1400 1-цата беше огромнааааа. Пробвахме и Baby Love и на мен лично по-ми допаднаха като прилягане на бебето от Памперса, но са една идея по-твърди и много му се отбелязваха на кожата. Отделно, че от болницата ни изписаха с гъбички на дупето (каква изненада за МД  :x) и забелязах, че с тях по-му се зачервява и по-трудно минава и затова останахме на белия Памперс (все още размер 1). Преобуваме се на всеки 3часа преди хранене, защото той през останалото време спи и не е оферта а след хранене повръща и пак не става, а е наакан постоянно.... Естествено доста често се нааква докато яде и го преобувам при първа възможност. Не използвам кърпички и кремове - чистя го само с вода и памучни тампончета и при нужда едно приготвено кремче за дупето. Проблемът е, че този горния слой на памперса дето да му пази сухо уж напоследък му е постоянно залепнал за дупето - ама едвам го отлепям направо 8O и започва да ме дразни да му го дърпам от и без това нежната кожа... та на някой случвало ли му се е такова нещо и ако да, то например зеления памперс има ли такъв слой или е различен? И от размер 1 знаете ли на кои пелени мога да търся по-малки пакети за да пробвам различни, защото зареждането в повечето магазини не е пълно и няма как да се ориентирам...
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #120 -: Октомври 31, 2014, 16:16:28 pm »
Mousyt, аз ползвах размер 1 на Libero, когато бебо се роди, и бях доволна.
Никога не му се е случвало да му залепне памперса за д-то. Не се сещам на какво може да се дължи.
Baby Love наистина са по-твърди, но на моето бебе не му пречи (слагам ги вечер, а през деня многократни).
Аз Памперсът не го харесвам, че е напарфюмиран.
От многото изчетено по темата все пак знам, че повечето мами (има и изключения разбира се) предпочитат зеления пред белия Памперс. На мен например пък повече ми харесваха Пуфис.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #121 -: Октомври 31, 2014, 16:35:25 pm »
На моят син "правеното кремче", дето е много хвалено и всички майки са го купували и ползвали не ми харесваше, все беше изринат, зачервен и т.н. Като почнах да мажа с много малко количество Судо крем всичко се нареди и спрях да сменям и модели памперси. Добри отзиви мога да дам от двата вида Памперс-бял и зелен, оранжев-много не, Либеро също чудесни. Пуфис при моят син пропускаха и все беше мокър, а не е бил от най-ящните или пък да е изпивал огромни количества вода, до последно като е бил по цял ден на памперс е преобуван при наакване, препълване или максимум на 3ч.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #122 -: Октомври 31, 2014, 16:56:58 pm »
Ние въобще не останахме доволни от Пуфис - малката получи обрив, а и при двамата пропускаха. Памперс зеленият също ни пропуска. Единствено сме доволни от Бочко, но гледам в анкетата ги няма, та затова и не съм гласувала  :lol:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #123 -: Ноември 02, 2014, 17:53:47 pm »
искам да питам момичета може ли да ми кажете има ли разлика между оранжевият Памперс  слиип&плеи пише мини  на него 2-ка(3-6 кг.) и Зеленият Памперс нюборн бейби 2-ка?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #124 -: Ноември 02, 2014, 19:26:04 pm »
Да, има, оранжевите са гадни.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #125 -: Ноември 15, 2014, 17:09:54 pm »
Като размер може би няма разлика, разликата е в лепенките. при зеления памперс те са еластични и разтегливи , а при оранжевия не са "ластични". И според мен оранжевите са гадни.
По дупето залепва една предпазна мрежа , която при по-големите размери на памперс вече липсва, и на нас ни се случваше  и много ме дразнеше това. Малките памперси на пуфис нямат такава. (тогава успях само тези марки да пробвам, ние бързо минахме на 3-ка размер)
Отзив имам вече и за Бейби лов на ДМ - уникално добри  и не пропускащи , удобни и държат доста сухо -подходящи са зимата. К-класик на Кауфланд- не съм впечатлена  -пропускат и не държат сухо.
Повторен тест с белия памперс и хъджис- резултат- белия не е по-добър от зеления , а хъджис все така подгизват и пускат, освен ако не се сменят на 2 часа. Молфикс , които ми бяха любими имат кофти партиди - бях взела 2 пакета -единия не пропускаше изобщо , а от другия всеки 4-ти подгизваше. За Нанис не знам дали съм писала- с ластик на гърба са , но много дебели, ронят се и формата е много странна, иначе не пропускат. Вип бебе не са лоши, но изключително лесно се късат лепките. Стар бейби - пропускат , не са нищо особено. Да взема пак да пробвам едно Либеро ли? ... Късмет с експериментите
А да кажа ,че много добре повлия бариерният крем на Микса -за изриващи се бебешоци е идеален. Пробвала съм и течна пудра на Бочко по същия повод- също много добре действаше
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #126 -: Ноември 15, 2014, 17:22:02 pm »
Ивелинка, за к`ъв чеп ги правиш тия смени и проби непрестанни  :lol: То в голяма част си е до дете и до дупе, на твоето явно всичко му понася, но ако не е така може да направиш беля и детето да страда.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #127 -: Ноември 15, 2014, 19:34:54 pm »
Аз купих Либеро. Много ми харесват на цвят, кройка и материя. Днес обаче сме с червено и  то много дупе, а доста време не беше та се чудя дали не е от тях... По-малко лепнат за дупето от белия памперс, но като че му е по-мокро  :?
Да попитам разликата между белите и цветните пуфис само цвета ли е?
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 19:37:31 pm от Mousyt »
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #128 -: Ноември 15, 2014, 21:06:33 pm »
За мен е само в цвета разликата.Аз съм предимно на Пуфис обикновен и на Памперс - белия.Оплаквания нямаме.Веднъж купих Молфикс и се подсече и повече не съм експериментирала.Бяха останали от племенника обаче няколко памперса с калинки на тях, не бяха в опаковка и търся на коя марка са, защото и от тях не ми се е изривала, а сестра ми каза, че са някакви евтини но не помни на кой магазин.Та ако сте ползвали, споделете.

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #129 -: Ноември 15, 2014, 21:52:28 pm »
Да попитам разликата между белите и цветните пуфис само цвета ли е?
И аз като Маги мисля, че е само в цвета. Ползвала съм и двата. Общото взето, който е на промоция, него съм взимала.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #130 -: Ноември 15, 2014, 22:56:17 pm »
Ивелинка, като откажеш детето от памперса, кой ще се грижи да бъдем добре информирани?  :lol:

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #131 -: Ноември 15, 2014, 23:38:47 pm »
За мен е само в цвета разликата.Аз съм предимно на Пуфис обикновен и на Памперс - белия.Оплаквания нямаме.Веднъж купих Молфикс и се подсече и повече не съм експериментирала.Бяха останали от племенника обаче няколко памперса с калинки на тях, не бяха в опаковка и търся на коя марка са, защото и от тях не ми се е изривала, а сестра ми каза, че са някакви евтини но не помни на кой магазин.Та ако сте ползвали, споделете.
Това са памперсите на Кауфланд. Страхотни са.

[/url]
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #132 -: Ноември 16, 2014, 16:01:49 pm »
За мен е само в цвета разликата.Аз съм предимно на Пуфис обикновен и на Памперс - белия.Оплаквания нямаме.Веднъж купих Молфикс и се подсече и повече не съм експериментирала.Бяха останали от племенника обаче няколко памперса с калинки на тях, не бяха в опаковка и търся на коя марка са, защото и от тях не ми се е изривала, а сестра ми каза, че са някакви евтини но не помни на кой магазин.Та ако сте ползвали, споделете.
Това са памперсите на Кауфланд. Страхотни са.
Как се казва марката?


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #133 -: Ноември 16, 2014, 21:12:46 pm »
За мен е само в цвета разликата.Аз съм предимно на Пуфис обикновен и на Памперс - белия.Оплаквания нямаме.Веднъж купих Молфикс и се подсече и повече не съм експериментирала.Бяха останали от племенника обаче няколко памперса с калинки на тях, не бяха в опаковка и търся на коя марка са, защото и от тях не ми се е изривала, а сестра ми каза, че са някакви евтини но не помни на кой магазин.Та ако сте ползвали, споделете.
Това са памперсите на Кауфланд. Страхотни са.
Как се казва марката?
Тези са. Цената е около 16 лева за 50 бройки някъде. Купувахме ги в Кауфланд като си бяхме в България през лятото.
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 21:18:58 pm от Melissa »

[/url]
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #134 -: Ноември 18, 2014, 00:15:16 am »
Позволявам си да правя експерименти ,защото моят търпи всякакви памперси, пък на мен ми писва еднообразието.  Пак за шампоани , лосиони и кремове като не рискувам да ги сменям едно връз друго е добре,имайки предвид непоносимостта ми към еднотипието. Пък как устисках със захранването -не питайте- беше шок за мен  :lol: Започнах да ги сменям в опит да намеря по-добри от памперс актив бейби, които са фаворит на повечето и с право- тънки са , не пропускат много, държат сухо, но недостатъкът им е прекаленото провисване. За дете, което върви (конкретно за моето) са неудобни -забелязала съм го. А, за да съм коректна в мненията си ми трябва голяма база на сравнение.
Блу , ха дано дойде тоз славен ден да махнем памперса...пък после ако трябва друго бебе ще си родим за да изпробваме и останалите марки  :lol:
С калинките са точно, онези на Кауфланд, оранжев пакет е.
За сега по мое мнение най-големия опонент на титаните Памперс са Бейби лов  -ДМ. За мен ,лично, предимство е и това ,че ДМ-ските нямат синьо -зелен слой с екстракт от алое ли е не знам точно, но според мен чисто белите,отвътре памперси , са една идея по- недразнещи кожата
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #135 -: Ноември 18, 2014, 07:59:23 am »
Точно алоето го водят успокояващо  :lol:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #136 -: Ноември 18, 2014, 22:52:50 pm »
виждам че на пазара има и други марки ,които не са обсъждани като памперсите на Билла,Бочко,Ганчев,Бебико някои ако ги е закупувал моля за мнение за тях?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #137 -: Ноември 18, 2014, 23:03:42 pm »
Бебико само съм ползвала от изброените. Ужасни са  :(
Подарих целия пакет на една циганка.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #138 -: Ноември 18, 2014, 23:08:44 pm »
Някъде срещнах добра дума за тези на Билла, но не съм пробвала лично. Като цяло съм доста добре настроена към всякакви немаркови стоки та може би ще експериментирам по-натам...
Либерото за мен отпадат като вариант - изрина му се дупето жестоко, иначе много са ми симпатични.
Купих някакъв Пуфис малък пакет за проба, но нямат нищо общо с другия пуфис дето бях пробвала - памперсът се изхлузва а дупето е константно мокро :(
На ред е зелен памперс за проба...
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #139 -: Ноември 18, 2014, 23:11:25 pm »
И аз така, пробвах, пробвах и накрая минах на многократни  :lol:
Само за вечер продължавам да слагам или Baby Love Nature или Пуфис.
Аз бях писала и преди. Пуфис не ни пропускат, а Памперс - за един пакет 3 пъти. Явно си е до дете, иначе не мога да си обясня противоречивите мнения  :ask:

PS. Само да допълня - и Baby Love Nature ни пропускат. Купувам ги, защото са 50% биоразградими. Все пак за моето бебе до момента най-непропускливите еднократни пелени си остават Пуфис-а.
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 23:16:24 pm от 47 Smiles »
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #140 -: Ноември 18, 2014, 23:19:28 pm »
Така е...аз например имах големи очаквания от Либерото, а то... Памперса не го харесах заради формата - някак много ми беше голям и че му залепваше за дупето - но винаги беше сух! Пуфиса също веднъж беше залепнал, въпреки че беше мокър....странно ми е дали аз нещо не бъркам, но го сменям на 2-3часа защото е постоянно наакан и не мажа с нищо, мия с водичка само, не ползвам кърпички... :ask:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #141 -: Ноември 19, 2014, 08:19:53 am »
Аз също мия само с вода и не ползвам мокри кърпички.
Вероятно кожата на Матей е по-чувствителна.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #142 -: Ноември 19, 2014, 08:56:12 am »
Ами щом се зачервяват, мажете де  :D Аз вместо да сменям памперси сменях кремове и накрая си останах със Судокрем-а, всичко червено изчезва от едно мазане, ако има пъпка се успокоява и тя.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #143 -: Ноември 20, 2014, 12:21:11 pm »
Когато бяхме съвсем бебенца ,нашата докторка ме съветваше на всяка смяна на памперс да мажа дупето само с олио, за да се образува защитен слой ,който да пази кожата. Това, когато бебето все още ака на всяко хранене. И колкото намалява честотата на изхождане , толкова намаляваше и мазането (за да може кожата да диша, не че не се спарва в памперса, ама това е друга тема)
Имаше изключителен ефект при нас , ако сте склонни пробвайте, аз подкрепям метода .
За Судо-крема , само предупреди в никакъв случай да не мажа по гънките с него или с подобни кремове. Дори ако случайно е попаднал , да го почистя с памук,напоен в олио. Късмет
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #144 -: Ноември 20, 2014, 14:17:21 pm »
На нас педиатърката също ни посъветва първите седмици да го мажем с преварен зехтин, за да му се омазни кожата и да няма проблеми. Иначе аз с нищо не мажа кожата си му е хубава, чиста - само от време на време дето явно го нападат гъбички или нещо такова та му пламва... Моята теория е да мажа с нещо само при нужда, а да избера подходящите памперси дето да не му дразнят кожата и да не се налага допълнително да го мисля ;)
А защо да не се маже със Судокрем/Бепантен по гънките 8O
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #145 -: Ноември 20, 2014, 14:20:11 pm »
Инцидентно ползвах 3 броя от памперсите на Ганчев докато си намеря от нашите. Те се правели в завод, където правят и Памперс. Нямахме проблеми, не пропуснаха, мекички бяха. Единственото, което не ми допадна е, че лентичките им бяха малко късички. Понеже Молфикса пак изчезна, купих памперсите на Лидъл и нямам забележки. Чудесно качество за 16 лв.
Крем против подсичане съм ползвала само при налично такова, никога превантивно. Ползвам Судокрем и смятам, че е страхотен. Наистина има ефект от първото намазване.
<br />[link=http:
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #146 -: Ноември 20, 2014, 15:24:52 pm »
За Судокрем не знам, но Мустела ако нанесях на влажна кожа и ставаши по- зле, затова съм наблягала на подсушаването.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #147 -: Ноември 27, 2014, 09:47:43 am »
Аз и мок,и къ,пички по.звам на пампе,с и дупетата мия :lol: Но от пампе,сите съм дово.на от пампе,сл купувам ги от Анг.ия с най-ни ха,есват .и.авите и о,анжевите :lol:
Към момента съм по-дово.на от бепантена п,ед судо к,ема


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #148 -: Декември 23, 2014, 13:44:32 pm »
Хубави са памперсите на Била -не пропускат, удобни са , горния слой остава една идея по-мокър  ,в сравнение с Памперс и Бейби лов ДМ, но се нареждат в списъка с добрите памперси, на нивото на Молфикс и Пуфис са. Кан бебе са също много добри и сухи , ама май са някакви нови , защото в началото пак ги бях пробвала ,а не бях впечатлена ,, а сега останах много доволна(може и по -големите размери да са по-добри просто.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #149 -: Декември 23, 2014, 13:50:19 pm »
Пробвахме toujour на Лидл като нощен памперс и сме много доволни.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #150 -: Декември 24, 2014, 00:34:41 am »
Досега най-доволна съм от Puffies и Pampers Active Baby. Molfix също са добри. Единствените памперси, от които се получи зачервяване, бяха Evy Baby. Иначе при зачервяване мажа със Судокрем и от самото начало използвам защитен крем. Повече проблеми има момиченцето ми, явно кожата й е по-чувствителна.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #151 -: Януари 04, 2015, 11:51:53 am »
 :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #152 -: Януари 04, 2015, 16:35:46 pm »
До сега и с двамата съм ползвала само Pampers Active Baby, но сега съм решила да опитам и памперсите на Лидл - Toujour. В болницата ползваха Puffies и имах няколко бройки подарък, които също ми допаднаха, защото са по-меки от Pampers.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #153 -: Януари 04, 2015, 16:51:56 pm »
С първото само Pampers,сега освен тях съм доволна и от Puffies
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #154 -: Май 02, 2016, 11:24:39 am »
Аз след дълго търсене се спрях на Молфикс. Отначало ползвах Памперс защото са най-скъпи и си мислех че са най-добрите. Последствие разбрах че най-добрите пелени са тези които сменяме най-често, на 2-3 часа и няма проблем с повечето марки. Ползвала съм и Пуфис, но от тях детето се зачерви брутално. През лятото търсех по-тънки и пробвах Молфикс.  Мога да кажа че са доста качествени и не са скъпи. Детето е вече на 2г. и не са пропускали нито веднъж.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #155 -: Май 02, 2016, 14:05:02 pm »
Аз съм много доволна от Libero.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #156 -: Май 02, 2016, 15:56:54 pm »
Като се роди, ползвах белия Памперс, само той имаше 0 размер. Много бях доволна, но към 6 месец започна зачервяване, подсичане. Изредих Пуфис, Молфикс, Хигис, Либеро, докато открих Бочко памперси и сега ползвам само тях. Супер доволна съм, не пропуснат през нощта, макар да се налива доволно с вода преди стн.

Няма Бочко в анкетата и затова не съм гласувала :(