0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #100 -: Декември 15, 2013, 20:56:08 pm »
Мокри кърпи предимно купувам оранжеви на Памперс, белите и зелените май много мокри ми бяха  :lol: то угодия няма, пък и цената им е най-добра.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #101 -: Декември 15, 2013, 22:26:54 pm »
Лятото сравних американския и българския продукт от един и същ номер на Pampers - нищо общо нямаха. Българският траеше до първото напикаване и провисваше. Преобувах дете на година и половина през един час. Кърпичките бяха хем прекалено мокри, хем слузести и разтегливи, че и малки, трябваха ми 3-4 за едно почистване. Но цената висока...

Тук купувам пелените и кърпите на Costco, магазин, еквивалентен на Metro. Правят си собствена марка с отлично качество и цена 20% по-ниска от тази на Pampers.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #102 -: Декември 15, 2013, 22:32:33 pm »
Лятото сравних американския и българския продукт от един и същ номер на Pampers - нищо общо нямаха. Българският траеше до първото напикаване и провисваше. Преобувах дете на година и половина през един час. Кърпичките бяха хем прекалено мокри, хем слузести и разтегливи, че и малки, трябваха ми 3-4 за едно почистване. Но цената висока...

Тук купувам пелените и кърпите на Costco, магазин, еквивалентен на Metro. Правят си собствена марка с отлично качество и цена 20% по-ниска от тази на Pampers.
Ти пък, то само за това да беше  :wink: не, че "българският" е правен в БГ, кой знае де го сглабят...Но си права, за мен се пълни прекомерно, провисва гадно...Но какво да правим, цигу, тук е така, няма качествено ОТК.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #103 -: Декември 19, 2013, 18:39:12 pm »
Нищо общо няма в качеството на каквито и да е продукти , когато са произвеждани за Западна и за Източна Европа, пък камо ли за Америка. За съжаление Цигу е права, за БГ качеството значително е намаляло. Може би за това повечето мами предпочитат Памперс Прима ( което е актив бейби, турско производство ,но за износ към Испания), вместо тукашните Памперс Актив бейби. Иначе аз мокри кърпи ползвам предимно Lovely Baby- много ми допадат за това,че не са прекалено мокри и са много хубави дебели и плътни, но са страшно ароматизирани и за това не смея да бърша лице и ръце с тях. Иначе проблеми като зачервявания и обриви специално от кърпите не сме имали. Все пак открих "топлата вода" с миенето на ръчички и муцунка- просто вече мия на мивката в кухнята, а не в банята и вече не подгизваме, и това го открих , когато таткото ни беше окупирал банята и нямаше къде другаде просто да се измием- чудя се понякога как съм толкоз  замаяна . Дес , при вас ,предполагам и големите опаковки ще заминават бързо , но все пак , ако се окажат по-чувствителни бебетата и се обринат  ще хвърляте или ще подарявате памперси при всички положения
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #104 -: Април 18, 2014, 00:49:11 am »
Записвам се и аз да следя, че вече ме вълнува :)!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #105 -: Юли 15, 2014, 11:37:07 am »
Я да поразбутам темичката  :lol:
Ние ползваме почти от началото Пуфис и сме доволни като изключим че изглеждат малко твърдички и оставят следи на крачетата, там където са къдричките.
Преди седмица обаче реших да взема зеления Памперс, че бяха на промоция.
Мекички са и хубаво миришат, обаче .... за 3 дни вече 2 пъти пропускат откъм кръста и мокрят бодито. Първият път реших, че не съм го сложила като хората, ама като се случи и втори път ... (а самият Памперс не е пълен).
С Пуфиса не сме имали никога подобен проблем.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #106 -: Юли 15, 2014, 12:04:21 pm »
аз купих от амазон , зелени памперс, бяха на голяма промоция.
човечето вече доста се движи, не пропускат отникъде, немиришат на нищо, и дори сега в по-топлото няма проблем.

от на била памперсите също съм доволна, 12-14 лв е пакета според размера, малко са по-твърди, но само това им намерих като недостатък.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #107 -: Юли 15, 2014, 16:26:39 pm »
Смайл, мисля, че е или неподходящ размер или неправилно сложен, сигурна съм, че вече знаеш как, но пак се случва  :D Като цяло аз бях доволна от тях, при мен по скоро се е случвало в някой пози да пропусне  от ластичетата към крачетата.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #108 -: Юли 15, 2014, 16:37:54 pm »
Смайл, мисля, че е или неподходящ размер или неправилно сложен, сигурна съм, че вече знаеш как, но пак се случва  :D Като цяло аз бях доволна от тях, при мен по скоро се е случвало в някой пози да пропусне  от ластичетата към крачетата.
Размерът мисля, си е ОК. Бебо е 6 кг, а ползвам тройката (за от 4 до 9 кг.) и на Пуфис и на Памперс. И слагането не мисля, че е проблем.  :? Ще видя дали ще се потрети докато свърши този пакет.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #109 -: Юли 15, 2014, 17:10:54 pm »
И аз като се прибирам В България все се чудя какви пелени да купувам. Тези на Pampers наистина не са като тези при нас, а няма и разлика в цените между отделните марки. Снахата на мъжът ми купува на Pampers, но търси внесени от Турция, защото тези, които се предлагали в големите вериги правели наистина проблеми, а не са и никак евтини.


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #110 -: Юли 15, 2014, 22:28:31 pm »
Започнах с Libero, препоръчаха ми Huggies и преминх на тях, дълго ги ползвах. Мъжа ми един път взе Pampers, защото нямало. Пробвах ги но не останах доволна колкото  от Huggies. До сега не са пропуснали, вярно е и  това, че тепърва ставаме шавливи. Има за момче и за момиче.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #111 -: Юли 16, 2014, 00:46:18 am »
 При моите имаше памперси които пускаха при едната, но не при другата, хем и двете са момиченца. Като че ли си е и до дете - на коя стана лежи или знам ли, не мога да си го обясня защо се получава при деца от еднакъв пол.


  
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #112 -: Юли 31, 2014, 15:25:14 pm »
При моите имаше памперси които пускаха при едната, но не при другата, хем и двете са момиченца. Като че ли си е и до дете - на коя стана лежи или знам ли, не мога да си го обясня защо се получава при деца от еднакъв пол.
Зависи и на каква партида си попаднала според мен, понякога има много калпави партиди от един и същ вид памперси... то човек да не знае какво да си купи... Сега пробвах Нанис -не пропускат изобщо , но опикае ли ги -здраво провисват. Да споделя мнение и за памперс -гащите - пробвах и тези на Памперс и тези на Бейби лов (ДМ). ДМ-ските не пропуснаха нито веднъж, а гащите на Памперс пропускаха често... Сега съм решена да взема и Лидълските памперси да пробвам (една майка ми сподели ,че били изключително тънки и идеални за лятото) после и за тях ще кажа... то аз сигурно няма марка ,която да не съм изпробвала...но на мен ми харесва , пък и малкия не е претенциозен към памперси и кърпи- никога не се е обривал или зачервявал
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #113 -: Август 12, 2014, 08:39:27 am »
И с двете ми деца изредих и смених поне по 5 вида памперси. Чааак накрая открих идеалните за тях (непропускащи) и за мен (в големи разфасовки - че да излизат по-евтино). БейбиЛов (BabyLove) - марка на DM - само там се продават. Изключително много съм доволна, ползвала съм 3 размера, пропуски почти нямаме. Като единствен недостатък отбелязвам това,че от междинните размери ги няма в големи кашони (4+ са по 80 и няколко бройки, за сравнение - 4ките са по 126 бр, 5ца - около 120 бр), по такъв начин цената на 1 бр пелелна 4+ е почти колкото 5чката.
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #114 -: Август 12, 2014, 15:50:47 pm »
Аз като върл експериментатор, съм пробвала може би над 30  марки пелени (БУКВАЛНО) и сега попаднах на едни страхотниии за лятото- Тауджурус ултра тънки (има и друг вид , мисля)-това е марката на Лидъл. С голямо недоверие ги купих и съм повече от впечатлена, никога не бях виждала толкова тънки и ,забележете, непропускащи и непровисващи пелени. Реших да ги пробвам , защото в тези жеги моя калпазанин явно се спарва и от  2 седмици насам, всяка сутрин го намирам по пищов, а той не ни буди веднага , когато стане , а известно време си играе тихо в кошарата .Съответно ,ако не го усетя ,че е буден, цялата кошара е опикана (слава Богу ,че матракът е с протектор). Почнах нощем да го слагам с памперс гащи, но единия ден го заварих  с гащи ,наполовина скъсани, просто и на тях им е намерил цаката, а тези ултра тънки лидълски пелени ги търпи и не ги маха изобщо (от 5-6 дена ги ползвам) и не му спарват дупето. Ако , докато ми свърши пакета не ми пропуснат (за сега няма нито един пропуск) ще ползвам все такива.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #115 -: Август 12, 2014, 16:40:14 pm »
Аз като върл експериментатор, съм пробвала може би над 30  марки пелени (БУКВАЛНО) и сега попаднах на едни страхотниии за лятото- Тауджурус ултра тънки (има и друг вид , мисля)-това е марката на Лидъл. Ако , докато ми свърши пакета не ми пропуснат (за сега няма нито един пропуск) ще ползвам все такива.
Няма да пропуснат, аз изкарах с тях от 5-ти месец на момата, та до края /на 2 години свали памперса/
За цената предлагат добро качество  :wink:

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #116 -: Август 12, 2014, 17:24:55 pm »
Как пък сваля памперса?! Аз като закопчея копчетата отдолу сигурно и сега няма да може да го свали  :lol:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #117 -: Август 21, 2014, 17:53:27 pm »
Цитат
Как пък сваля памперса?! Аз като закопчея копчетата отдолу сигурно и сега няма да може да го свали  :lol:
Не го знам как успява, голям сръчко е ... чопли лепенките и ги отлепя, ако не успее да отлепи и двете и едната стига , а останалото ще го изхлузи през крачето... Аз се изумих , как е разбрало ,че памперс гащите се късат отстрани. Ако махаше и тези памперси (от които привършвам втория пакет и още не са изпуснали нито веднъж) , щеше просто да спи с боди , а не с тениска , както сега
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #118 -: Август 22, 2014, 00:22:44 am »
Е аз по тениска не съм го оставяла да спи като слагах памперси  :D
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2014, 16:02:03 pm »
Хайде и аз вече в клуба на "опитните" майки да поразбутам темата ;)
Ние сме на Памперс Премиум (бял пакет) от раждането, т.к. на пазара размер 0 имат само те и DM, пък като се роди 1400 1-цата беше огромнааааа. Пробвахме и Baby Love и на мен лично по-ми допаднаха като прилягане на бебето от Памперса, но са една идея по-твърди и много му се отбелязваха на кожата. Отделно, че от болницата ни изписаха с гъбички на дупето (каква изненада за МД  :x) и забелязах, че с тях по-му се зачервява и по-трудно минава и затова останахме на белия Памперс (все още размер 1). Преобуваме се на всеки 3часа преди хранене, защото той през останалото време спи и не е оферта а след хранене повръща и пак не става, а е наакан постоянно.... Естествено доста често се нааква докато яде и го преобувам при първа възможност. Не използвам кърпички и кремове - чистя го само с вода и памучни тампончета и при нужда едно приготвено кремче за дупето. Проблемът е, че този горния слой на памперса дето да му пази сухо уж напоследък му е постоянно залепнал за дупето - ама едвам го отлепям направо 8O и започва да ме дразни да му го дърпам от и без това нежната кожа... та на някой случвало ли му се е такова нещо и ако да, то например зеления памперс има ли такъв слой или е различен? И от размер 1 знаете ли на кои пелени мога да търся по-малки пакети за да пробвам различни, защото зареждането в повечето магазини не е пълно и няма как да се ориентирам...