0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #20 -: Юли 03, 2013, 14:07:44 pm »
Аз също не сменям Памперси през нощта и не е имало гафове.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #21 -: Юли 03, 2013, 17:00:39 pm »
аз на баткото сменях на 3 часа памперса и нощем - луда работа,то детето се разиграе,после едва заспива.Сега на Никола го сменям чак сутрин,нощем само ако се наака.
<br />
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #22 -: Юли 03, 2013, 20:55:04 pm »
Сега на Никола го сменям чак сутрин,нощем само ако се наака.
И аз така процедирах :)

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #23 -: Юли 03, 2013, 21:51:09 pm »
дори не го проверявам памперса вечер, спим си всички дружно до 8 сутринта
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #24 -: Юли 03, 2013, 22:18:14 pm »
На мен една приятелка ми беше казала да сменям нощем и аз, овцата, сменям. Ама че бебето реве, пък не може да заспи после ... Чудеса! И прочетох, че джам беше писала да не се правят такива неща. Е, живнах.  :lol: Той и големият на два месеца спря да се буди, а мадмоазел още иска да яде, ама нали ми е хърбава, няма как да я оставя гладна.

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #25 -: Юли 04, 2013, 14:37:46 pm »
И аз като нова майка с първото дете на всяко ядене сменях дори и през нощта - в началото ползвах белия пакет на Памперс. Ама взе да ми идва нанагорно и смених. Пробвала съм и зеления пакет, както и Пуфис, Молфикс. С никой е нямало проблем по повод обриване но май последните два ми пропускаха. Пробвах турския вариант на Памперс - примата и съм много доволна, и досега сме на тях. Като го изкъпя вечер към 9 и карат до сутринта до към 8. Верно чат пат пропускат, но то и бодитата му пречат, а и памперса сутрин му е до колената пълен,.Все пак всичко си има лимит  :lol:
А сега пък с второто като видях в клиниката какви измислени марки ползват и няма проблем- купих единичка от най-евтините. То така или иначе през 1-2 часа акаше и нямаше смисъл се набутвам с хубави на които дори не можеш им ползваш "екстрите". Чак сега взе да ака по-нарядко и мисля като си свърша пакета да мина на Примата. През нощта почти не сменям памперси.
А пък баткото в момента е на белия памперс енситив - смених го снощи в 22ч. в 3 беше мокър. Айде мерси!


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #26 -: Юли 04, 2013, 14:42:42 pm »
За новородено ползвах Бейбилов на ДМ - много доволна. Сега сме на памперсите на Лидъл - нямам оплаквания, малката също :lol: Нощем яде поне 2 пъти, сменям чак сутринта, пропуск не е имало.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #27 -: Юли 04, 2013, 18:25:06 pm »
тия прима къде ги продават?
и какви суми са?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #28 -: Юли 04, 2013, 19:29:03 pm »
хм май аз нещо не ги слагам като хората памперсите, че протичат  :? Няма да ми се смеете, ама никой не ми е показвал  :oops: Та значи слагам памперса и гледам вътрешните ластици да обхванат крачетата, а външните - да са извадени крайчетата им. Лепенките ги стягам доста, щото и без друго са с ластик и не стягат. Не знам къде бъркам.

Иначе и мен ме светнаха, че нощем бебе не се преповива - само ядем и пак в леглото. Че иначе, както обича да пишка щом свалим памерса, става една - айде сваляй напишкани дрехи, той се разсънва, прегладнява междувременно и става нервен, гълтане като невидял, хълцане, някой път малко повърне, рев и ... отиде ни сънят на кино :)


*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #29 -: Юли 04, 2013, 22:30:18 pm »
тия прима къде ги продават?
и какви суми са?
Ами аз си ги взимам от един магазин на пазара. Мисля че 62бр. за 22лв ги взимах. ( в момента нямам плик при мен)


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #30 -: Юли 04, 2013, 22:49:51 pm »
Останах приятно изненадана от памперсите на Лидъл. След като 1,5 г ползвах само Памперс актив бейби и при прехода от 4 на 4+ не останах доволна от разликата в размера, 4+ виси като се понапълни. Тези от лидъл са тънички и не са ми пропускали, а моята девойка наистина пие вода на корем и доста шава.
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #31 -: Юли 04, 2013, 23:09:20 pm »
Бебе, едва ли бъркаш според мен. Вероятно сте вече за следващия размер.
Ето ти все пак едно клипче как се сменя памперс: http://m.youtube.com/watch?v=owYBbnvp3Js

*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #32 -: Юли 04, 2013, 23:29:48 pm »
 :oops: ми много сме деликатни ние и ако не я сменя се зачервява. Толкова съм се специализирала, че тя много не се разсънва вече, но ако таткото ни го прави ... после всичко дружно пием кафе, защото няма заспиване :lol:

Бебе, на мен ми е протичала пелена само ако сме за следващ номер. Винаги сменям преди да сме достигнали максимума тегло за съответния размер.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #33 -: Юли 05, 2013, 16:43:04 pm »
С дъщеря ми ползвахме почти изцяло либеро и нямам забележки -страхотни памперси. С маалкия сега също взех първоначално либеро, след това пробвах пуфис и продължихме с тях. Либеро са скъпички просто, а от пуфис съм доволна, няма проблеми понастоящем.
<br />[link=http:
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #34 -: Юли 06, 2013, 16:32:28 pm »
Бях най-доволна от Либеро.  :D

Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #35 -: Юли 15, 2013, 16:16:44 pm »
С първото ми дете започнах с Памперс премиум кер, подсече се, станаха мехури чак. Та стигнахме до Токуда. След това минахме на Либеро и не сме имали никакъв проблем докрая. Но 6-цата струва 37 лв., ужас!
Сега с бебчо пак купих на Памперс, оранжевия пакет, тъничките. И неговото дупе пламна. Веднага купихме изпитаното Либеро и няма никакъв проблем. Освен в цената... :wink:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #36 -: Юли 16, 2013, 09:17:16 am »
либеро и хъджис

Сега сме на тема гърне,ама безуспешно :)  ползва го за столче.
Да питам тук:да махна нацяло памперса през деня,или да си стои с него и да я каня за гърне?Навсякъде има различни подходи.
Още нямаме попадения в гърнето,ама не ми е спешно...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #37 -: Юли 16, 2013, 09:32:09 am »
Кисела, моята девойка е съвсем малко по-голяма от твоята. Аз също съм на вълна памперс. Да ти кажа моя подход.
Свалих дневния памперс, остана по гащи. Първите няколко дни се напикаваше, защото не й идваше на акъла, че гащите не са памперс. Дори беше шокирана, че й тече по краката, даже ядосана. След два три дни, започна да осъзнава и казваше - Искам да пикам, но когато вече го правеше  :D И след още два-три дни започна да си казва. Сега е на село и директно си сваля гащите и пишка на двора. Да видим как ще обуздаваме тези мераци, като се върне. Ще падне голямо маркиране на територия  :lol:
Ако не желае да седи на гърне, може да вземеш седалка за тоалетна. Моята много обича там да седи, защото била "Аляма" (Голяма)  :D

Племенницата ми е на 2.3 г. и не желае да погледне гърнето. Реве, извива се, пищи от него. И тя е на село, та сложихме гащите. Първия ден стиска до следобяд, не искаше да пишка. Следобяд се напишка в гащите. За нея това си беше крачка, отпусна се. Сега се напикава в гащите, но вярвам, че съвсем скоро ще озъснае какво става.


Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #38 -: Юли 16, 2013, 09:45:24 am »
благодаря,Ники.Така ще направя.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Най- добрите памперси ???
« Отговор #39 -: Юли 17, 2013, 17:52:13 pm »
С първото ми дете започнах с Памперс премиум кер, подсече се, станаха мехури чак. Та стигнахме до Токуда. След това минахме на Либеро и не сме имали никакъв проблем докрая. Но 6-цата струва 37 лв., ужас!
Сега с бебчо пак купих на Памперс, оранжевия пакет, тъничките. И неговото дупе пламна. Веднага купихме изпитаното Либеро и няма никакъв проблем. Освен в цената... :wink:
на мен ми направи впечатление, че много гадно мирише на химия белия Памперс. Не знам какво слагат, но поне не се обрина. Сега сме на обикновения зелен памперс, дето го има на кашони да се продава и мн рядко е протичал - явно нацелих размера. А Ганчев имах подарени 20тина бройки и ми направи впечатление, че е със силикатните гранулки, дето се слагат в техниката да обират влагата (силика гел май беше). Та тези гранули имат много малък лимит на попиване - протичали са ми за 3те часа между две хранения, пък да пропусна смяна на памперс при едно хранене - бебето ще е цялото мокро. Да питам при всяко хранене ли сменяте памперса - т.е. през 3 часа? Аз, като е много гладен и нервен, пропускам понякога, че забавянето със смяната го изнервя съвсем.