0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #220 -: Май 25, 2013, 16:37:06 pm »
За теб, знам , казах го и за другите, защото ми се струва че всеки момент ще се скарат за това коя колко е повръщала и коя не, айде сега  :lol:
При всеки е строго индивидуално , така че лека и бепроблемна до края и само пложителни емоции  :P
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #221 -: Май 25, 2013, 16:45:07 pm »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
По-голяма глупост не бял чула скоро. Ние дето не сме повръщали да не сме с ненормално развити бебета?!
О, хайде стига вече!!! Нямам право на лекарско успокоение ли?
Едно е ти да се успокоиш, друго е с твоя пост да шашнеш бременни, които не повръщат. Мисли преди да пишеш.
Никой няма намерение да се кара, но е добре да не се пишат неверни неща ей така просто, за да се пише нещо. Като търсиш тактичност, бъди тактична и ти.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #222 -: Май 25, 2013, 16:46:18 pm »
Че какво лошо има в това, аз не виждам никаква нетактичност chattenoire84, просто момичетата са си казали мнението. Аз също повръщах първите 4 месеца, бях на системи даже, и до ден днешен си драйфам веднъж на седмица, док. и на мен ми беше казал подобно нещо, но и според мен си е просто за успокояване... Не знам как се говори с бременна, тук повечето са бремени или искат да забременеят, особенно тактични трябва да сме ние /забременелите/ с момичетата, които искат да забременеят. За това относно: тактичността и изказванията - бих те посъветвала да си прочетеш няколко пъти постове преди да ги публикуваш ;)
Сори за спама  :sorry:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #223 -: Май 25, 2013, 16:52:37 pm »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
По-голяма глупост не бял чула скоро. Ние дето не сме повръщали да не сме с ненормално развити бебета?!
О, хайде стига вече!!! Нямам право на лекарско успокоение ли?
Едно е ти да се успокоиш, друго е с твоя пост да шашнеш бременни, които не повръщат. Мисли преди да пишеш.
Никой няма намерение да се кара, но е добре да не се пишат неверни неща ей така просто, за да се пише нещо. Като търсиш тактичност, бъди тактична и ти.
Кое е невярното??? Вярно забравих, че имаш диплома за акушерство и гинекология плюс няколко специализации! Не ме разсмивай, и къде СЪМ ПИСАЛА, ЧЕ НЕПОВРЪЩАНЕТО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ НЕ Е НОРМАЛНО, НЕ МИ ИЗОПАЧАВАЙТЕ ДУМИТЕ!!!
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #224 -: Май 25, 2013, 17:05:08 pm »
chattenoire84 и всички останали, спрете, защо си разваляте темичката с бесмсилени неща и спорове  :P
« Последна редакция: Май 25, 2013, 17:47:34 pm от f_28 »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #225 -: Май 25, 2013, 18:10:56 pm »
Малко дяволче,хич не бях забелязала,че има и друга англичанка в темичката :)Големи фойерверки ми спретна  :cool:.Благодаря за мнението за ваксината.И аз ще я откажа.Та тя е предимно за свинският грип,а всяка година какви ли не нови щамове плъзват.По каква причина ти назначават толкова много сканове?На мен ми казаха само 2 (един в 13та и един около 20та г.с)и един бонус- early pregnancy scan,заради преишните ми неуспехи.Изпросих си контролни изследвания на щитовидната на всеки 2 месеца ,заради антителата.
Много се радвам, че не съм само аз бъдеща мама в ук :) По принцип са си само 2 скановте. Първия беше в 12-12 гс за установяване на бременността и втория в 20 гс, казват му още anomaly scan. Той е да се види как се развива бебчето, органите и т.н. Аз също исках  early pregnancy scan заради предните неуспехи, но не ме огря  :lol: Важното е, че сега всичко е ОК. А сега ме викат на скан, защото корема ми върви 2 см по-малък от нормалното за седмиците. Иначе както писах всичко е ок с бебо :)
Двамата доктори, които ме гледаха, ми казаха да не се притеснявам, че е странично, около 36 седмица щял да се обърне с главата надолу 8O Аз не знам защо си мисля, че по-рано трябва да се завърти, но мамите с опит да кажат :)

ПП Момичета, недейте така се драка една с друга, все пак сме тук, за да си помагаме кой с каквото може, аз лично много се радвам, че съм една от вас, защото разбирането и подкрепата, които съм получавала тук през всичките години никъде не съм го срещала в живота си, а даже не се и познаваме лично...  :youwoman: :grouphug2: :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #226 -: Май 25, 2013, 18:47:27 pm »
А бе дяволче, как така корема ти бил с 2 см. по-малък от нормалното???? :lol: osi_13 Сигурна ли си, че доктора точно това е казал?
Нали се сещаш, че в едни и същи седмици коремите на 2 мами може да са с Голееееми разлики в обиколките  :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #227 -: Май 25, 2013, 19:17:07 pm »
Ivanita 100% съм сигурна, че това каза док, даже ми даде една графика и отбеляза къде са моите см за седмицата, в която съм и къде трябва да е :) Тука  не мерят обиколката на целия корем, а самата височина (дано правилно се изразявам) на корема

ПП в предния пост не се изразих правилно за корема, трябваше да уточня :wink:
Моля да ми простите  :balk_81:
« Последна редакция: Май 25, 2013, 19:20:00 pm от malkoto_dqvolche »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #228 -: Май 25, 2013, 19:35:48 pm »
Ivanita 100% съм сигурна, че това каза док, даже ми даде една графика и отбеляза къде са моите см за седмицата, в която съм и къде трябва да е :) Тука  не мерят обиколката на целия корем, а самата височина (дано правилно се изразявам) на корема

ПП в предния пост не се изразих правилно за корема, трябваше да уточня :wink:
Моля да ми простите  :balk_81:
Аааа, може би имаш предвид, че мерят височината на матката. :D 
Не знам това също колко е показателно( не казвам че не е), защото лекарят от ЖК, който ми следи първата бременност ми мереше корема, а сегашния- нито един път не ме е мерил. А също и лекарят(трети човек), при който раждах и ще раждам и сега, също не ме е мерил, нито питал. А той е специалист. Та според мен, не се шашкай много много. Едва ли само този показател, при липса на други отклонения, говори че нещо не е наред с бебето. :-)


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #229 -: Май 25, 2013, 19:49:07 pm »
Стана ми ясно за твоите сканове,дяволче.Верно ,е че тук мерят коремите и по тях се ориентират за големината на бебето.Обшо взето пестят пари за скан,пък на нас ни увъртат,че скана облъчвал...И аз се чудя как дължината до пъпа може да е показателна за  нещо,но такава им е практиката.
Сега споделям една нова поправка в английската здравна система,в частност акушерство.От сигурен източник знам,че от тази година,бъдещите майки ще могат да избират,нормално раждане,в басейн или секцио.Нарочно не се афиширало за секциото,защото ще има много желаещи,а нали знаем държавата как си къта бюджета.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #230 -: Май 25, 2013, 19:59:52 pm »
Иве, слава богу, с бебко всичко е наред, на скана всичко е както трябва да е, и затова честно казано не се притеснявам, че нещо не е наред. Иначе не че нямам корем де  :lol: И на мен ми е странно как може по височината на матката(научих нещо ново  :D ) да съдят за бебето  8O Важното е бебо да е добре и да си расте както досега :)
За кога ти беше насрочено секциото?
Нели, благодаря за инфото, не бях чула :) То пестят пари от каквото могат, но поне за разлика от бг всичко е безплатно, вече ако искаме нещо допълнително, което не е включено в това, което ни се полага, ще си плащаме като попове :) Аз точно по тази причина не знам още пола на бебето, защото нещо не ми се дават 100-на паунда за един скан  :?
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #231 -: Май 25, 2013, 20:44:45 pm »
Дяволче, живот и здраве секциото ми е насрочено за 10.06.  Надявам се бебчо да си стои на топло и да е добре дотогава. :-)
Ох, което като се замисля е след 2 седмици  8O
Малеее, не остана  :lol: :lol:
« Последна редакция: Май 25, 2013, 20:47:36 pm от ivanita »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #232 -: Май 25, 2013, 21:55:18 pm »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
Кое е невярното??? Вярно забравих, че имаш диплома за акушерство и гинекология плюс няколко специализации! Не ме разсмивай, и къде СЪМ ПИСАЛА, ЧЕ НЕПОВРЪЩАНЕТО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ НЕ Е НОРМАЛНО, НЕ МИ ИЗОПАЧАВАЙТЕ ДУМИТЕ!!!
Точно това си написала, в привичния си навик да ръсиш непоискан акъл навсякъде  :wink: Тъй като знам, че Блу ще долети отнякъде с метлата, ще те помоля и аз за пореден път, първо да четеш и после да натискаш Публикувай...
Лично аз, повръщах чак в 9-ти месец от киселини, в първите месеци изобщо не съм и бебето ми е напълно нормално, без лекарско успокоение...А и това с претенциите си,  как се говори на бременна, дето ръсиш като пуканки из темите е меко казано смешно.. :lol:/да не употребя груба дума/ Да обуваме ли калцуните, като ти пишем?  8) Последният ти коментар към мими, бих тълкувала като обида...ако не идваше точно от теб.  :wink:
Дяволче, не узнахте ли пола най -накрая  :lol:
Да и аз мисля, че бебето 2013 може да е родила..Линаполи де е ?
Иванита, като ти видя седмиците и пак се потрисам кога мина това време  :wink: :D
« Последна редакция: Май 25, 2013, 21:58:37 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #233 -: Май 25, 2013, 23:07:57 pm »
Иванита,то не останало!Много бързо лети времето!Дано наистина бебо,мирно си чака датата.
Дяволче,ти ме изненадваш с  пола.На скана около 20 седмица не ти ли го казаха?
Аз и мъжкото тяло не искаме да знаем предварително пола.След 5 години чакане искаме да има и момент на изненада.
Нека не влизаме в спорове ,моля!Вярно е ,че подобни твърдения биха шашнали някой лаик,който е задал нещо в търсачката.Дори и аз се бях впрегнала за симптома с гърдите след като прочетох  във форум твърдението,че щом спрат да те болят преди 3ти месец и край на щастието. Ходих на частен скан,за да се уверя ,че плодът не е спрял да се развива,но това ми коства нерви и средства.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #234 -: Май 26, 2013, 01:42:30 am »
Доки, беше доволен, че съм повръщала - било хубаво, защото бебето се развивало нормално
Кое е невярното??? Вярно забравих, че имаш диплома за акушерство и гинекология плюс няколко специализации! Не ме разсмивай, и къде СЪМ ПИСАЛА, ЧЕ НЕПОВРЪЩАНЕТО ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ НЕ Е НОРМАЛНО, НЕ МИ ИЗОПАЧАВАЙТЕ ДУМИТЕ!!!
Точно това си написала, в привичния си навик да ръсиш непоискан акъл навсякъде  :wink:


Мммм.дааа, има склонност г-жата към такива умопомрачителни излияния и  заключения :D

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #235 -: Май 26, 2013, 02:53:02 am »
За меренето на корема да се включа и аз:  моята лекарка същи ми мери корема всеки път и така се ориентира за големината на бебка. Аз в сравнение с други бременни на моите седмици почти нямах корем до преди 2 месеца, интересното беше, че височината до пъпа ми е почти толкова см, в която г.с. съм /например: 27г.с. - 27см./ , не знам, до колко е вярно, но това означавало, че бебето отговаряло на седмиците си... аз не мисля, че е  така, при по-пълни мамчета според мен със сигурност ще е доста по-голам :? Не се притеснявай malkoto_dqvolche и при мен от начало корема беше 1 см. назад, но бебка си е добре :) /в момента тежи около 3200 ;)/
ivanita като ти видя линийката... osi_14 спомням си как след като видях положителен тест и след около седмица се похвали и ти, а сега като ти чета поста настръхвам, то на теб не е останало, а аз какво да кажа osi_16 сън не ме хваща /вижте само колко е часа :lol: /
« Последна редакция: Май 26, 2013, 03:18:17 am от andi_s »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #236 -: Май 26, 2013, 09:10:45 am »
andi те мерят височина от пубисната кост до дъното на матката , и така определят , дали се развива правилно . Доки казва че щом параметрите отговарят всичко е 6 , а килограмите на бебетата не ги интересуват , защото те могат да се увеличат и след раждането
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #237 -: Май 26, 2013, 10:17:35 am »
Момичета, linapoli стана мама  :lol: Можете да я поздравите тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49711.msg1008346#msg1008346
Респект, хайде вече е твой ред  :wink: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #238 -: Май 26, 2013, 14:41:34 pm »
chattenoire84 и аз смятам ,че на моменти прекаляваш със СПАМА и че изказваш мнения които могат да объркат и панират други момичета.Всеки втори пост в темата след всеки е твой.Рядко пиша и повече чета ,но тази ти склонност ми е направила впечатление.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #239 -: Май 26, 2013, 15:43:12 pm »
Аз пък мисля, че тези дето са родили вече нямат чак толкова работа тук. Нека бременните си решават въпросите помежду си.  Някой от постовете са си направо дребнави и чисто заяждане, от което никой няма полза.
Впрочем аз влязох тук, за да видя нещо за Бебе2013-следя какво изстрада това момиче и повода за споровете ви на този фон ми се вижда направо абсурден.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 15:46:09 pm от shanoar »