0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #140 -: Март 15, 2013, 16:55:57 pm »
И моите са пощурели с тези стикери. Все ме карат да ходим в онзи магазин, където дават стикерите.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #141 -: Март 15, 2013, 16:58:18 pm »
и ние ги събираме, но нямаме повтарящи, защото Деси си ги разменя с другарчетата в ДГ :)
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #142 -: Март 15, 2013, 22:18:43 pm »
недда, нали ти обяснявах как излизам насам-натам без ади. е днес излязох за един час, но се оказа, че съм си оставила телефонът в колата. та се върнах, да го взема, да не би точно през това време ужасно спешно да потрябвам да детето и човекът, който я гледа от една година насам без проблеми :wink:. не мога да си помисля как са се оправяли майките преди мобилните телефони.  :wink:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #143 -: Март 16, 2013, 12:55:57 pm »
Пфу, толкова отвратително болен месец не сме имали въобще  :? Направо не мога да си намеря място от яд...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #144 -: Март 16, 2013, 13:39:26 pm »
Не се ядосвай, Мими, лятото идвааааааа  :wink:
Още малко!
А иначе аз март месец хич не го лЮбя! Миналата година март бяхме болни всички, сега само Злато беше болен, но този път мина бързо! В понеделник сме отново на ясла! Нищо, че малкия човек "не ика"  :lol:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #145 -: Март 16, 2013, 14:07:12 pm »
и ние болни  :( от 28 по списък в градината и 25 редовно посещаващи, в петък бяха 6бр., снощи и моят юнак окапа, та макс 5 от 25 са здравите. Да минава и това,а  после всички САМО здрави да сме.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #146 -: Март 16, 2013, 14:23:11 pm »
И при нас миналата седмица са окапали повечето деца, та са били в сборни групи. Та ми звъняха в четвъртък да ме питат дали и кога ще ходим на ясла. Ориентират се сестрите, дали да се връщат по групите. Но май в понеделник вече няма да са сборни!
Здраве на всички ви - малки и големи!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #147 -: Март 16, 2013, 14:36:50 pm »
osi_15 osi_15 osi_15 osi_15 от 4 в домакинската книжка.
Чета ви и съжалявам, че лазаретите сме така много! :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #148 -: Март 16, 2013, 20:08:49 pm »
Много съжалявам, че има толкова много болни деца и не само:(
Бързо да оздравявате всички.

Ние бяхме с кашлици и сополи по предната седмица, но тази изкараха цялата на градина:)
Понеделник като ги взимах ме изненадаха с бележка за варицела на вратата и сега чакаме евентуално да минем и това. Не, че ще се обидя ако ни пропусне:)
Но момиченцето, което се е разболяло от варицела и наобяд родителите са взели е най-добрата (и май единствена) приятелка на Никол и госпожите все ми разказват как по-цял ден Ники я прегръщала и целувала:)
Алекс си има и той приятелка:) Вики. Дори и каза "Вики, обичам ТА" докато ги обличахме до шкафчетата:))))))
Сега сме на фаза въпроси.
"Мамо, къде е сунта (сутринта)?"
"Мамо, къде е обяд?"
Или на обяд ме питат "Мамо, къде е луната?"

Сутрин докато се събудят и започват "Мамо, хайде по-бързо, стана обяд":)))))
а то е още 8.00ч

Очаквам следващата фаза "защо?":) но не с нетърпение:)

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #149 -: Март 16, 2013, 20:17:19 pm »

Очаквам следващата фаза "защо?":) но не с нетърпение:)



що, бе лиско :wink:

дано ви се размине варицелата
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #150 -: Март 17, 2013, 09:05:22 am »

Очаквам следващата фаза "защо?":) но не с нетърпение:)



що, бе лиско :wink:

дано ви се размине варицелата

:)Ти се шегуваш, ама като я започнем тази фаза ще направя филмче:)
аз сега не им спогвам на питанките и не могат все още да се научат да се изчакват. На всеки въпроса е най-важен и нямат търпение да изчакат да отговарям по ред.

Честно, не знам учителките в градината как се оправят. Преди не ми беше жал за тях, ама откакто децата ходят на градина си промених мнението:)
Всички казват, че там децата слушат и вярвам донякъде, че е така. Аз в 80% от случаите когато съм ходила да ги взимам "съм подслушвала" на вратата или гледала през прозореца. Верно успяват госпожите да ангажират вниманието на всички деца и няма крясъци, няма викове. единствената суматоха е била като ще ги изкарват в двора.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #151 -: Март 17, 2013, 15:05:40 pm »
абе то и ние така - на чуждо място или на работа се държим прилично и после като се приберем вкъщи....

между другото, не знам дали знаеш, но "по белия свят" стандартът за добра грижа в детската градина е на 3 деца под 2 да има 1 учителка, а за децата над 3, мисля е на 4ри деца 1 възрастен. сега го направиха това с 4тирите деца и се вдигна врява до бога, че са твърде много за един възрастен. та не знам дали на теб ти е жал за тях, ама аз лично шапка ти свалям на теб как се оправя сама с тримата :)
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #152 -: Март 18, 2013, 08:55:22 am »
Успешна седмица ви пожелавам и дано се пооправи времето, че ми писна този студ.

Моята мома втора седмица е на ясла, а от днес ще спи там. Да видим как ще се държи. Сутрин проплаква малко, но бързо я улисват сестрите. Тази сутрин й връчиха нейната си възглавница, която нося прилежно от в къщи и отидоха да избират креватче :D

Здрави да са всички и малки и големи :D

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #153 -: Март 18, 2013, 08:57:44 am »
Очаквам следващата фаза "защо?":) но не с нетърпение:)
:jump12:
Скоро, скоро, дружке моя  :lol: Ще ти кажа един номер ;) примерно, ако Алекс пита "защо....", ти кажи "Никол, ти знаеш ли, я обясни на брат си" и ги пращаш да се разправят сами  :lol: Не можеш да си представиш какви умотворения ще излязат накрая, а и ще им намериш занимавка  :lol:
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #154 -: Март 18, 2013, 09:08:20 am »
Добро утро!
Здрава и топла седмица и от мен!
Ние сме отново на ясла днес  :wink: И въпреки, че Злато "не ика" на ясла - влезе като мъж без да плаче  :lol: Дано е здрав и да продължи да ходи!
Ники, успешно спинкане в яслата!
А тоз номер със "Защо?" го очаквам, но още сме далеч от него май. Сега се опитваме да повтаряме разни думички и фрази  :lol:
От оня ден  - "Ая папа боб" /Леля яде боб/ изказано бързо като скороговорка е най-смешното нещо  :lol: Голямо кисане пада! А боб май вика на всяко ядене  :wink: Яде кюфтета и вика "Папа боб"  :lol:
Хайде, лека да ви е седмицата и да посрещнете здрави Първа пролет!
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #155 -: Март 18, 2013, 10:30:36 am »
Успешна седмица ви пожелавам и дано се пооправи времето, че ми писна този студ.

Моята мома втора седмица е на ясла, а от днес ще спи там. Да видим как ще се държи. Сутрин проплаква малко, но бързо я улисват сестрите. Тази сутрин й връчиха нейната си възглавница, която нося прилежно от в къщи и отидоха да избират креватче :D

Здрави да са всички и малки и големи :D

Вече от яслата ли дават възглавница? Аз и в градината нямах  :)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #156 -: Март 18, 2013, 10:55:21 am »
В нашата ясла също няма възглавници, но са ни казали, че ако детето иска и си има любима - можем да си носим  :wink: Добре, че още и възглавница не сме помъкнали  :wink: Че си ходим всяка сутрин с чадъра на ясла  :lol:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #157 -: Март 18, 2013, 16:52:36 pm »
ето нещо, за тези от вас дето трябва да отговарят на сложни въпроси
http://www.parentdish.co.uk/kids/talking-to-children-about-homosexuality-really-not-a-big-deal/#photo-6

минете надолу след статията има снимка и под всяка снимка - съответният въпрос и два варианта на отговора. дано свършат работа :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #158 -: Март 18, 2013, 16:59:20 pm »
Като си говорите за въпроси - имам една колежка, която е голяма скица. Като се върна на работа от майчинството и детенцето и беше на две години. Гледаше го баба му и често се обаждаше на майка си. Един ден седя до нея и тя говори, а детето я пита "какво правиш, мамо сега", аз слушам медено гласче на спикъра. А колежката отговаря - чешам се, мамо  :lol: Абе, викам, що така на детето? "Говорим си 20 мин., вика тя и след всеки отговор на въпрос, следва нов въпрос, само като и кажа така и спира и можем да приключим разговора." Малки защотковци :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #159 -: Март 18, 2013, 18:08:15 pm »
Elena B, наистина ли смяташ, че това е един от първите въпроси, които детето ще ти зададе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!