0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Месечна тема МАРТ 2013
« -: Март 04, 2013, 08:47:13 am »
С пожелание за слънчево утро,здрава и усмихната седмица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #1 -: Март 04, 2013, 09:11:19 am »
Пожелавам и тук слънчева седмица.
И моля, някой да уреди един кашон кърпички, за такива мами като мен дето ще присъстват за сефте на тържество по случай осми март. И за всички други ревли де. :lol:
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #2 -: Март 04, 2013, 09:44:44 am »
Добро ви утро!
Здраве, слънце и пролетно ухание да има!
Пеше, и аз искам тържество за 8-ми март с мами, но май в яслата не ги практикуват! Че ще настане лудница просто  :wink: Пак ще питам де, ама не вярвам да имат нещо заедно с мамите! Та ти завиждам благородно  :wink:

Ние днес отидохме с букетчета пролетни цветя за лелите и уж щеше Злато да ги подарява, но като отидохме там и каза - Мама  :lol: Мама да ги подари  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #3 -: Март 04, 2013, 10:11:28 am »
добро утро,

тъй като препоръчах сулфагванидин, а се оказва, че вече го няма, а освен това се питаше за ефективно лечение на диария, намерих в бг-мама един текст, писан от потребител-фармацевт, стори ми се полезен като синтезирана информация, затова го копирам тук:

"Сулфагванидинът е сулфонамид с широк противомикробен спектър. Затова показанието му е при бактериални диарии. Използва се за стерилизация на стомашно-чревния тракт преди операции. Той въобще не се резорбира в кръвта- остава си в червата.

Както виждате, неговата употреба беше неправилно разширена (основно от практиката на някои лекари и най-вече, на всезнаещите медицински сестри) до поголовен прием за щяло и нещяло. Прекомерната му употреба води до дисбактериоза, която сама по себе си се характеризира също с .... разстройство, което не можем да овладеем понякога 3-4 седмици.

Съвременните препарати целят друго - да се възстанови баланса на чревната флора. Затова на пазара има най-различни препарати с активни (живи) млечно-кисели бактерии от различни видове. Някои от тях имат регистрацията на лекарствени препарати, други - на хранителни добавки. Това са: Салутил, Ентиросан, Лато 4, Лактофлор, Линекс, Ентерол и сигурно има още поне 6-7 имена.

При силно разстройство, важно е също да се възстанови водно-електролитният баланс на организма, затова има и специални препарати при мощни воднисти разстройства. Например: Хидрасек.

Ако разстройството не се повлиява от тях, има препарати за намаляване на перисталтиката на червата. Те действат централно и май са само различни имена на един лекарствен препарат- лоперамида: Имодиум, Лопедиум, Стоперан, Диаростад, Имомед... С този препарат трябва да се внимава много, особено при малки деца и много възрастни хора, защото лесно може да превърне разстройството в тотален запек и се получават много тежки усложнения.

Не забравяяйте и доброто действие на активния въглен, както и на бабешките рецепти (чай от джоджен, чай от жълт кантарион, капки йодна тинктура в чаша вода, прясно-разтворено сурово нишесте във вода и пр.), особено при вирусни разстройства и такива, причинени от настиване (лятно време много хора спят дибидюс голи и така им изстиват стомасите и на сутринта- разстройство без видима причина).

Ако след направено изследване се установи бактериална диария, тогава има ред препарати, включително и антибиотично лечение, което се назначава от лекар, според причинителя. Тук имена няма да изписвам, понеже са твърде много и твърде разнообразни и това си е наистина за лекар работа - трябва адекватна диагноза.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #4 -: Март 04, 2013, 11:31:55 am »
Хубава и усмихната седмица!
Ние ще ходим на тържество в Българското консулство, по случай 3ти март и Алекс ще пее :oops: Надявам се да се държи прилично, че той малко не зачита авторитетите и непрекъснато разсмива консулите по тържества :oops:

Джам, аз още снощи щях да ти пиша, ама забравих, че сулфагванидина не се произвежда от доста време и се чудих с какво са го заместили. Мерси за информацията!
Пеше, споко, ще го преживееш - внимавай само ако записваш тържеството, как точно го правиш, че аз така първия път от вълнение - записвах, записвах и накрая директно спрях всичко и така си нямам на запис първото му тържество. От много рев... :lol:
П.С. И като поотраснат, пак се реве, да знаеш :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #5 -: Март 04, 2013, 11:56:25 am »
Jam,и аз благодаря за полезната информация :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #6 -: Март 04, 2013, 13:59:47 pm »
Ясно ми е Гане, че реването тепърва започва. :lol:
Джам, ето това „ бабешките рецепти (чай от джоджен, чай от жълт кантарион, капки йодна тинктура в чаша вода, прясно-разтворено сурово нишесте във вода и пр.)“, особено болднатото прилагах активно върху себе си. Не знам обаче от каква възраст може да се прилага.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #7 -: Март 04, 2013, 15:31:02 pm »
Между другото аз давам и много чай от мента, обикновено успокоява стомаха.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #8 -: Март 04, 2013, 16:33:46 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2287767/Two-month-old-baby-boy-killed-cold-sore-virus-loving-kiss-father.html

знам, че сега по света е модерно да не се вземат никакви предпазни мерки при общуване с крехките новородени, че е много шик да се целуват и прегръщат новородени и недоносени, да общуват кожа-до-кожа, наречете ме старомодна, ама това не е правилно за мен и ето един аргумент...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #9 -: Март 04, 2013, 22:34:54 pm »
Слънчева и здрава седмица от нас :P

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #10 -: Март 05, 2013, 10:15:28 am »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2287767/Two-month-old-baby-boy-killed-cold-sore-virus-loving-kiss-father.html

знам, че сега по света е модерно да не се вземат никакви предпазни мерки при общуване с крехките новородени, че е много шик да се целуват и прегръщат новородени и недоносени, да общуват кожа-до-кожа, наречете ме старомодна, ама това не е правилно за мен и ето един аргумент...

Против съм и аз. Една колежка ми обясняваше как не съм била добре, защото не съм се къпела в банята с бебето. Питам се, къде ще вкарваш бебе под душ с теб и защо е нужно. И голями дечица не мачкам и не целувам. Съдя по себе си, че не всеки обича. За бебе и дума да не става. Много мразех, като си пъхаха главата в количката... целуваха я звучно по бузките.. не съм си позволявала и не обичам да ми мачкат детето. Свикнала съм да се радвам и на другите дечица от далеч. Има хора, хващат, дърпат, целуват, децата пищят. Трагедия.
Свекърва ми си идваше, с разстройство, сополива. И все ми обясняваше, как трябва да и облека чоропогащник, докато забърсваше носа. Направо пенясвах от нерви. И сега уважавам личното пространство на хората и държа на своето. Мога да си позволя да прегърна някое детенце, ако ми позволи разбира се, но на близки познати. На другите някак си ми е неудобно, защото просто незнам кой на каква фаза е. Например моя колежка не позволява да се доближават до детето, защото много боледува. И ако се разболее, все някой доближил се и е виновен. Трябва да ви кажа, че с нея не излизаме от както роди. Друга беше полудяла на тема врачки и баене. Детето и не искаше да си спи в стаята само и ставаше през 30 мин да я търси и да реве. беше убедена, че някой го урочасва всеки ден и в момента в който някой и погледнеше детето обръщаше количката обратно. Дето се вика свят широк, хора всякакви.

Мисля си, да се организираме някой ден и да направим разходка с лифта на Симеоново. Миналата седмица бяхме, но беше ветровито и не седяхме много. Но пък емоцията от лифта и шейната си остана  :). Пък и колкото повече деца на пързалката, повече емоции  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #11 -: Март 05, 2013, 10:42:33 am »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2287767/Two-month-old-baby-boy-killed-cold-sore-virus-loving-kiss-father.html

знам, че сега по света е модерно да не се вземат никакви предпазни мерки при общуване с крехките новородени, че е много шик да се целуват и прегръщат новородени и недоносени, да общуват кожа-до-кожа, наречете ме старомодна, ама това не е правилно за мен и ето един аргумент...
Кой нормален човек целува когото и да е, ако има херпес, камо ли новородено. Но за общите настинки разни не е до мода, просто децата на 1 месец имат по-силен имунитет,от колкото на 6, понеже все още имат майчиния. Това за кожа-до-кожа ни ги преповаваха като ходихме на училище за родители. Усилвал се бил имунитета тинтири0минтири.  Аз не го вярвам, няма как антитела да прескочат така та чак до кръвта на бебета, но ако някой иска не го намирам за проблем. Аз самата не съм го правила.
 Някакви нормални хигиенни мерки разбира се, че трябва се взимат, щото ако се разболее по-трудно се бори. Но пък и  това да не се извежда детето първият месец, което у нас го разправяха преди,не е много логично. Ако ще го пазат чак толкова, да спрат да го извеждат след 5-6ти месец,тогава поне има повече смисъл, понеже верно няма почти никакъв имунитет.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #12 -: Март 05, 2013, 10:57:00 am »
lidia, къде се пързаляхте с шейна на Витоша?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #13 -: Март 05, 2013, 13:56:48 pm »
Друга беше полудяла на тема врачки и баене. Детето и не искаше да си спи в стаята само и ставаше през 30 мин да я търси и да реве. беше убедена, че някой го урочасва всеки ден и в момента в който някой и погледнеше детето обръщаше количката обратно. 
Много се смях като го четох това.  :lol: Предвид, че у нас е същата ситуация /без реването/ да хуквам по врачки и баячки. Препоръчайте ми такива моля, че не ги знам  :lol:

Здрава седмица на всички желая! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #14 -: Март 05, 2013, 14:44:18 pm »
Жбрул, по-добре скрий Дани от всички и от всичко, за да не ти се налага да го водиш при врачки и баячки, че е урочасан  :lol: :lol: :lol:

Ние със Злато сме си вкъщи от обяд. Обадиха ми се, че му сълзяло оченцето и имал конюнктивит. И бузката му от същата страна на очето - вчера беше леко позачервена / като лек обрив, но не чак пъпки/. Сестрата в яслата каза, че имало връзка. Има ли такова нещо? Нашата педиатърка е втора смяна, та ще го водя като се събуди, но с какво се лекува по принцип? И по колко дни? Да съм поподготвена все пак, че за първи път ми се случва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #15 -: Март 05, 2013, 19:06:01 pm »
Жбрул, по-добре скрий Дани от всички и от всичко, за да не ти се налага да го водиш при врачки и баячки, че е урочасан  :lol: :lol: :lol:

Ние със Злато сме си вкъщи от обяд. Обадиха ми се, че му сълзяло оченцето и имал конюнктивит. И бузката му от същата страна на очето - вчера беше леко позачервена / като лек обрив, но не чак пъпки/. Сестрата в яслата каза, че имало връзка. Има ли такова нещо? Нашата педиатърка е втора смяна, та ще го водя като се събуди, но с какво се лекува по принцип? И по колко дни? Да съм поподготвена все пак, че за първи път ми се случва.
Ще ти дадат антибиотични капки.


  
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #16 -: Март 05, 2013, 21:35:41 pm »
Весела и най-вече здрава седмица ви желая,че ние нещо се разболяхме. Малкия сополив от неделя, а от днес и аз нещо се предавам - гърлото ме дразни, хремата и мен ме гони, абе думи нямам. :(
Дано се оправим скоро.


Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #17 -: Март 05, 2013, 23:18:36 pm »
Да, изписаха Тобрадекс.
Ама ако някой даде идея как да го убедя Злато да му ги слагам - ще бъда благодарна  :wink: Първия път легна и даде /защото не знаеше какво ще се случи/, обаче на другото окоооооооо  8O А сега вечерта - още по-зле! Не дава и не дава - капнах някъде по миглите му - дано влезе и в окото!
А иначе сладки сиропчета / лекарства - горчиви и кисели  :wink:/, капки за нос - дава и иска още! Но това в очите хич не му хареса май  :wink: Та утре ще е голяма борба!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #18 -: Март 05, 2013, 23:36:15 pm »
Аз обикновено държах капките скрити, играем си нещо, загълвиквам ги, разсейвам, приказвам, после ги гушкам и гъделичкам малко и като се поуморят, се приближавам внимателно, правя се на луда :oops: уж ги галя по главата и капя :lol: Имай предвид, че трябва да си бърза :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #19 -: Март 05, 2013, 23:53:40 pm »
Гане, и това ще пробвам утре, макар че по-бърза от Злато едва ли мога да бъда  :lol: Надушва отдалече такива работи, еййййййй - голямо куче е!