0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #40 -: Март 07, 2013, 13:11:51 pm »
Хомеопатията лекува не симптомите, а пациента цялостно. ....

а каквто има да се лекува на едно дете в перфектно здраве, което реве, например - искаме то да се усмихва, да кима и да гледа в точка ли?
не се заяждам, наистина не разбирам какво трябва да лекуваме на децата си, ами те са деца, тръшкат се, искат си своето, но от нас зависи как, колко и до кога :wink:

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #41 -: Март 07, 2013, 13:13:15 pm »
но не можем да имаме собствено мнение по въпроса дали хомеопатията лекува или не. там има думата науката. а досега тя не е успяла да докаже лечебната сила на хомеопатията.
Къде е научното доказателство? Някои хора са убедени в лечебната сила на хомеопатията, а други я отричат без изобщо да знаят за какво става въпрос - това имах предвид под "собствено мнение".
Създателят на хомеопатията е доктор и използването й е изследвано и описано като се започне от 1800-та година до днес. Друг е въпроса, че някои хора отказват даже да чуят за друго освен "традиционна" медицина и фармацевтика.

Мели, хомеопатът ни е дипломиран лекар, няма да ни остави без наблюдение  :?
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #42 -: Март 07, 2013, 13:24:29 pm »

а каквто има да се лекува на едно дете в перфектно здраве, което реве, например - искаме то да се усмихва, да кима и да гледа в точка ли?
не се заяждам, наистина не разбирам какво трябва да лекуваме на децата си, ами те са деца, тръшкат се, искат си своето, но от нас зависи как, колко и до кога :wink:


Методите, които предложих изобщо нямат това за цел, а могат да повлияят за емоционален баланс. Според мен голямо значение за характера и поведението на дете (също и възрастен) има и храната, която консумира.
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #43 -: Март 07, 2013, 13:27:24 pm »
за храната нищо не съм казала, напълно съм съгласна, че е важно с какво се храним.
мисълта ми беше защо трябва да постигаме "емоционален баланс" при положение, че няма дисбаланс, а това са нормални неща :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #44 -: Март 07, 2013, 13:29:09 pm »
но не можем да имаме собствено мнение по въпроса дали хомеопатията лекува или не. там има думата науката. а досега тя не е успяла да докаже лечебната сила на хомеопатията.
Къде е научното доказателство?

нали това казвам - няма научно доказателство.

защо предполагаш, че хората, които отричат хомеопатията, просто не знаят за какво става въпрос? представи си, че може и да знаят. то не е толкова трудно да намериш информация.

ето и от мен малко за четене, ако разбираш английски:
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRelatedTopics/homeo.html

този човек е посветил дейността си на развенчаване на митовете и търговските мошеничества около медицината. има и други интересни четива на сайта му.

предлагам превод на една извадка от посочения линк, която казва всичко:

"През декември 1996, Homoeopathic Medicine Research Group (HMRG), представляваща панел от експерти, сформиран от Комисията на Европейската общност, публикува подробен доклад. HMRG включваше в състава си лекари-изследователи на хомеопатията, както и експерти в клиничните проучвания, клиничната фармакология, биостатистика и клинична епидемиология. Целта на групата беше да направи оценка на публикуваните и непубликуваните доклади от контролирани клинични проучвания на хомеопатични лечения.
След проучване на 184 доклада, експертита заключиха следното:

(1) само 17 от клиничните проучвания са били достатъчно добре структурирани и отчетени, за да си струва да се вземат предвид; (2) само в някои от тези проучвания, хомеопатичните подходи може да са имали по-голям ефект от плацебо или липса на лечение; (3) броят на участниците в тези 17 проучвания е бил твърде малък, за да се направят някакви изводи за ефективността на хомеопатичното лечение за каквито и да било конкретни заболявания [5].

Казано просто: Повечето хомеопатични проучвания са безполезни и досега няма хомеопатичен продукт, за който да е научно доказано, че е ефикасен за лечение на нещо. National Council Against Health Fraud на САЩ предупреди, че "сектантската природа на хомеопатията повдига сериозни въпроси относно достоверността на изследователите на хомеопатията." [6]"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #45 -: Март 07, 2013, 13:31:58 pm »
Е, щом са нормални, ще минат, никъде не съм казала, че е задължително да се лекуват. Може би дъщеря ми е прекалено кротка и затова ми се струва екстремно тръшкането на някои деца  :)

jam, благодаря за споделените материали - познай дали ще повярвам на тях или на собствения си опит  :wink:
Според мен острите нападки срещу "сектантската природа на хомеопатията" са в защита на печалбите на многобройни фармацевтични компании. Сега и билките като забранят, няма да имат конкуренция... 
« Последна редакция: Март 07, 2013, 13:37:44 pm от nomine »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #46 -: Март 07, 2013, 13:35:26 pm »
първо е кротка, второ е малка.

повечето от тези, които се тръшкат, го правят малко по-късно. и на Инке-Тинке момчето го знам като кротък, усмихнат и самостоятелен пич, това сега ми е новост да го чуя.

апропо, таман вчера сутринта гледах в детската градина тръшкането и истерията на една госпойца от предучилищната група, която не искаше да ходи на градина, а да иде с майка си на работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #47 -: Март 07, 2013, 13:52:30 pm »
и ние ползваме хомеопатия при състояния на тръшкане, защото диването стигаше и до опити за самонараняване.

И тук не говорим за спокойни майки, а примерно решава, че е жизнено важно да играе с ножа и при опит да му се обясни, че е опасно - рев и удряне на главата в стената или пода. Относно есенциите за майки..не съм си позволявала да стигам до тях преди 19 часа вечер :lol:

Мина, с дози Хамомила, Апис давам при проява на пристъпи след ухапвания най-вече и не е правил пристъпи повече от година. Хамомила давах и при никнене на зъби.

Инке, направила съм на дребния масло за тяло с базово масло от Жожоба и съм добавила 10 капки лавандулово масло. Действа му успокояващо, заспива бързо и като цяло лавандулата и жасмина са етерични масла, които "укротяват гнева". През лятото капвах по една капка на блузата му лавандула или лимонена трева и като плюс не го и хапеха комарите.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #48 -: Март 07, 2013, 17:42:48 pm »


Мели, хомеопатът ни е дипломиран лекар, няма да ни остави без наблюдение  :?

Мда, в началото на януари личната лекарка на дъщеря ми беше болна. Заместваше я друга, дипломиран педиатър, но много задълбала в хомеопатията. Седмица ме убеждаваше, че трябва да лекувам детето си с хомеопатия, а когато настоях на опипа лимфни възли и сливици започна да ми обяснява как търсила терен/каквото и да значи това/. А още на първата ни среща заявих, че не вярвам в хомеопатията и не желая да се лекуваме по този начин. В крайна сметка се оказа, че детето ми е с мононуклеоза, ами да е жив и здрав д-р Бърди, че консултира онлайн.
     
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #49 -: Март 07, 2013, 18:48:10 pm »
Има всякакви лекари, това че тази е била безотговорна не означава, че всички хомеопати са такива.
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #50 -: Март 07, 2013, 19:26:34 pm »
Според мен острите нападки срещу "сектантската природа на хомеопатията" са в защита на печалбите на многобройни фармацевтични компании.

...Има всякакви лекари, това че тази е била безотговорна не означава, че всички хомеопати са такива.

Хомеопатите не са лекари и разграничението е много важно.

На твое място не бих подозирала конспирация толкова далече, ами бих потърсила отговор на въпроса защо толкова много педиатри и общопрактикуващи лекари в България предписват хомеопатични препарати.

За мен отговорът е, че припечелват добре от тях, за разлика от традиционните лекарства.
« Последна редакция: Март 07, 2013, 19:52:25 pm от цигу »
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #51 -: Март 07, 2013, 19:29:53 pm »
Има всякакви лекари, това че тази е била безотговорна не означава, че всички хомеопати са такива.

А как се очаква да знаем предварително, дали един "традиционен медик", дипломирал се в нормален медицински университет и увлечен по хомеопатията - ще постъпи в даден ситуация адекватно? В крайна сметка, нещата за които е обучаван традиционно този човек - често са в конфликт с хомеопатичните методи.
Аз откровено казано - не бих ползвала за детето си педиатър, който се иживява И като хомеопат, именно защото няма да мога да разчитам на обективната му преценка за дадено състояние на детето ми. Доколко същото е сериозно и кога трябва да се спре с разните гранулки, прахчета и отвари и да се направят класически лабораторни изследвания, на база на които да посетим една класическа аптека...та да не вземем от много "природност" да посетим някоя класическа болница в крайна сметка...

А и каквото и да си говорим - това което ще мине с хомеопатия, или ще се повлияе от нея уж - ще си мине и без хомеопатия и без намесата на тардиционен медик. Опрат ли нещата до истински лекар и взимането на истински мерки за нечие здраве - хомеопатията нищо няма да свърши. Хубавото е, че едва ли такива методи вредят с нещо при здрави хора и деца. Важното е да не се улисваме в тях и при сериозно състояние - да се обърнем към истински лекар все пак.
Аз да ти кажа, се нагледах за две години на "пресичане на настинка и сополи" с пръскане на "сребърна водичка" в носа и гъчене с митичния "Осцилококцинум" /който си е чист шекер де  :lol:/. При аналогични състояния при моя син - съм правила точно НИЩО! Като въпросните състояния са минавали за същото време, за което и при децата "лекувани с хомеопатични средства". Когато и при моето дете и при другите, наистина са зле нещата - и моето приема класически медикаменти и другите деца - също.

Друг особен проблем със залитанията по тази мода е, че заради нея - често деца /особено деца!!!/ биват зорлен докарани до състояние, в което става неизбежен приемът на сериозни медикаменти, АБ, та и до болнично лечение се стига.
Второто дете на братовчед ми просто си беше по-болнаво и "проблемно" от самото раждане. Майката точно като беше бременна с него, се запали по всички сега актуални "естественически моди" /в разните им направления/. Когато детето на 6 месеца се разболя тежко, заради нещо домъкнато от братчето му от ДГ и се наложи да пие АБ - майката буквално изтрещя. Нямам друга дума. Издири тук някаква специалистка-хомеопат, доволно прехвалена и се почна едно даване на пари, едни шишенца и кутийки с неизвестни субстанции, които се даваха на бебето буквално денонощно. Малкия си беше все така кекав, направи тежък рахит, хомео"патката" обаче съветваше майката вместо вит.Д - да се дват н'ам какви гранулки и прахчета, отхвърляше всички храни препоръчвани от педиатъра, изобщо...каквото каже лекарят - тя наобратно. И майката слушаше нея.
В резулатат на тези "грижи" детето опираше до АБ буквално всеки месец, два пъти влезе в болница, което въпросната "специалистка" обясняваше с факта, че веднъж даден АБ - той обезсилвал действието на хомеопатичните неща. Следователно - сега трябвало да се дават по повече, непрекъснато, че да се "постигне паритет" и веднъж като стане така - всичко цветя и рози нали...
Простата истина е, че детенце опря толкова пъти до АБ, само защото от първия симптом на заболяване, вместо да бъде заведено при педиатър - се завънеше на хомеопатката. Оттам поне 7 дни да се тъпче с каквото тя каже, та хубаво да "втаса" и като подбели вече очите от кашлици, сополи, температура дето не пада и рев - чаааак тогава при педиатъра. И педиатъра какво аджеба да направи за дете в такова състояние, ако не да предприеме лечение с "тежката артилерия". Да му бае ли?

Това продължи почти година. Няма да се спирам на причините, които доведоха до "отрезвяване" у въпросната майка, но откакто НЕ ползва вече хомеопатия - детето дори веднъж не е пило АБ. ;) Рахитът го пребориха, след серия специфични кръвни тестове, на база на които беше назначено лечение със съответни препарати в съответните дозировки. "Хомеопатия" е забранена дума в дома на братовчед ми вече, но се чудя дали си заслужава чак такава цена, за да достигнеш до изводи, които вече някой друг е направил...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #52 -: Март 07, 2013, 19:55:09 pm »
Абсолютно губене на време и пари е хомеопатията.
Освен всичко друго може и да стане опасно, ако се изпуснат симптоми на сериозно забоялване.

Безкрайно уважавам и почитам традиционната медицина, както и лекарите.
  :bouquet:

При здравен проблем с член от семейството, винаги първо се допитвам до лекар.
/понякога после и до чичко Гугъл, разбира ce само от любопитство/ ;-)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #53 -: Март 07, 2013, 21:23:37 pm »
nomine,всички компании правят печалби ,фамацевичните не са по-лошi от тези за хомеопатични препарати. Всъщност компаниите, които продават хомеопатични препарати правят в пъти по-голяма печалба, спрямо това, което са вкарали в тях.  Само ще ти дам пример, който и друг път сме го давали - оборота на Бойрон, само за осилокосиума е 20 милиона на година. С изключение на опаковката и рекламата, тези 20 милиона на година те ги избиват вкарвайки един паток във всичките си хапчета, че дори не целият паток, а само черният му дроб. Заколват един паток и го продават за 20 милиона, това е истината. Води не знам дали някои други части не влизат в състава на други лекарства. Говорм за огромни печалби,без реални разходи, без нужда от изследвания, без нужда от специални разрешителни, нищо. И в хапчетата, които пием, едва ли има и една молекула от този гъши дроб. Какво би трябвало да лекува това?
« Последна редакция: Март 07, 2013, 22:05:57 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #54 -: Март 07, 2013, 21:59:40 pm »
jam, благодаря за споделените материали - познай дали ще повярвам на тях или на собствения си опит  :wink:

ако вярваш само на собствения си опит, не трябва да вярваш и в съществуването на Южния полюс - със сигурност не си го виждала лично.
какъв ти е опита? сополите на детето минаха с осцилококцинум?  :lol:


Според мен острите нападки срещу "сектантската природа на хомеопатията" са в защита на печалбите на многобройни фармацевтични компании. Сега и билките като забранят, няма да имат конкуренция... 

а, то зер хомеопатичните препарати и билките без пари ги дават...

отстрани е много смешно да ви чете човек, защото идея си нямаш как повтаряте като папагали едни и същи фрази. плацебото и бебетата, алчните фармации, световната конспирация...

абе давайте си парите за каквото искате, ваши са си :) и децата са си ваши.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #55 -: Март 07, 2013, 23:42:25 pm »
абе давайте си парите за каквото искате, ваши са си :) и децата са си ваши.

Ан тъй и сополите са си техни :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #56 -: Март 08, 2013, 00:00:30 am »
Честит ви празник, ДАМИ!
Бъдете здрави, радвайте се на живота, обичайте си мъниците и дарявайте всички около вас с усмивки!
Живота е хубав и нека го изживеем щастливи! 

Обичайте се и бъдете обичани жени и майки! 
:bighug:

Весел празник!
И внимавайте с "напиването"  :wink:
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #57 -: Март 08, 2013, 07:42:00 am »
Честет празник на майката!



Зайченце бяло, котенце мило,
в скута на мама сега се е свило,
твойта главичка на моето рамо,
можеш ли ден да прекараш без мама?
Мама във чашката мляко налива,
сплита косите на плитка красива,
кърпи чорапи с пробити петички,
мама се грижи за всичко.
 Кой ще разкаже на мойто момиче,
как тъй луната на сърпче прилича,
как се превръща водата на пара
и самолета с кого ли се кара,
има ли в спътника истинско куче,
мама попитай и ще научиш.
Но след години ще станеш голяма,
умните книги сама ще намираш
и ще рисуваш и ще бродираш,
дългите плитки ще сплиташ самичка.
После ще литнеш и ти като птичка,
 умна и силна ще стигнеш далече,
можеш без майка си вече.
Мама ще бъде с коси побелели, 
скришом ще пази две детски кордели,
ще се тревожи и тихо ще плаче,
ако не носи писма раздавача.
Друго на трябва, три думи само:"Добре съм ,мамо."
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #58 -: Март 08, 2013, 08:46:37 am »
Честит Празник мили Мами :balk_102:
Пожелаваме Ви всеки ден да започва с усмивка!
Пожелаваме Ви всеки ден да завършва с Обичам те!
Весел празник!
 :bighug:
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #59 -: Март 08, 2013, 09:14:54 am »
Не искам да задълбавам в спора. Осцилококцинум и Боарон нямат нищо общо с класическата хомеопатия.
jam, ненужно груба си. Просто ми се наложи да търся други варианти да си лекувам детето, след като "традиционната" медицина не само, че не помогна, а и много навреди. Знам, че няма да ме разберете. Само аз знам през какво сме минали и не го пожелавам на никого.
Хубав празник на всички  :balk_7: