0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #20 -: Март 06, 2013, 00:05:36 am »
Дано проработи, аз моите така ги лъжех, после се наложи и аз със сила да действам, щото ми научиха номера :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #21 -: Март 06, 2013, 08:25:05 am »
lidia, къде се пързаляхте с шейна на Витоша?
По скоро лифта и беше интересен. Първият път се качихме без шейна, просто да се повозим на лифта. Беше и много интересно. Преди две седмици се качи отново с баба и. Пързаляли са се на една пътечка отстрани, защото на пистата и е било стръмно :)

« Последна редакция: Март 06, 2013, 09:05:11 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #22 -: Март 06, 2013, 09:14:50 am »
Да, изписаха Тобрадекс.
Ама ако някой даде идея как да го убедя Злато да му ги слагам - ще бъда благодарна  :wink: Първия път легна и даде /защото не знаеше какво ще се случи/, обаче на другото окоооооооо  8O А сега вечерта - още по-зле! Не дава и не дава - капнах някъде по миглите му - дано влезе и в окото!
А иначе сладки сиропчета / лекарства - горчиви и кисели  :wink:/, капки за нос - дава и иска още! Но това в очите хич не му хареса май  :wink: Та утре ще е голяма борба!

И при нас е яка борба. Затова сме си изработили наш си начин - лежи детето със затворено око и аз капвам капката върху затвореното око. Тогава го отваря и започва да мига интензивно. И все нещо влиза.
Не знам колко е правилно, но аз така и не успявам по друг начин да се справя.
А брат ми, пък, се справя с лекота. На него дъщеря ми е давала без никакъв проблем.
Така че можеш да пробваш и със смяна на играчите.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #23 -: Март 06, 2013, 11:07:57 am »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2287767/Two-month-old-baby-boy-killed-cold-sore-virus-loving-kiss-father.html

знам, че сега по света е модерно да не се вземат никакви предпазни мерки при общуване с крехките новородени, че е много шик да се целуват и прегръщат новородени и недоносени, да общуват кожа-до-кожа, наречете ме старомодна, ама това не е правилно за мен и ето един аргумент...
Останах без думи ...
Тъй като ми с е е налагало да се консултирам с вирусолог , специалист по херпеси , той сто пъти е повтарял -дете до 1 г не се  целува по лицето. Когато за първи път  ми даде напечатани указанията  си  и прочетох това , останах малко учудена, но след като ми разясни последиците , разбрах смисъла.
за съжаление горната статия  горчиво го потвърждава.


Хубава седмица на всички и здрави дечица !


Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #24 -: Март 07, 2013, 11:02:48 am »
jam, ние няколко пъти тази зима ходим да се пързаляме с шейна на "Офелиите"- там е учебната писта на детското ски училище на "Мачирски" и те ограждат една част от нея с мрежи и я оставят за пързаляне с шейна.Отделно другата, по-къса страна на склона си е пързалка за шейни.Наши приятели ходиха и някъде на Алеко, но не знам къде точно- пак на детската писта.В момента, може би, Алеко е по-добър вариант, защото напоследък е топло и има хубав сняг само на по-високото. Ходили сме и над Бистрица, но там вече няма сняг.
Момичета, моля, дайте линк или ми препоръчайте някоя книга за 3-годишни, които са в ужасна фаза на тръшкане, отрицание, влачене по земята и безпричинен 40-минутен рев, защото нещо му изпускам края напоследък!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #25 -: Март 07, 2013, 11:08:51 am »
Както сама казваш - фаза е и ще премине. Междувременно може да ти помогне класически хомеопат или специалист по есенциите на Бах - ако си склонна на такива методи  yahoo_33
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #26 -: Март 07, 2013, 11:34:44 am »
Както сама казваш - фаза е и ще премине. Междувременно може да ти помогне класически хомеопат или специалист по есенциите на Бах - ако си склонна на такива методи  yahoo_33
С какво хомеопат може да помогне за тръшкането?  :ask:

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #27 -: Март 07, 2013, 11:36:00 am »
Ох, Inke Tinke, нашата фаза още е такава. Има моменти в които зацикля в такава фаза и е ужасно. Нооо никога не е без повод, винаги има мнооого сериозен повод :lol: Пример от тази седмица: рев сутринта в градината, хлипане и опити да ми шепне нещо на ухото, което аз не чувам и той истерясва още повече. Излизаме, успокояваме се и накрая изплюва камъчето "точно тези пантофки исках, когато ходихме при Х. Това е преди 10тина дни в събота, а пантофките са в градината. Тръгването за Х е придружено от 10минутен рев и не става ясно защо. Та съвет от мен е да питаш до припадък и да опитваш да разбереш защо е драмата.

Забравих да напиша, че вчера бяхме на първото тържество в градината. Беше прекрасно и вълнуващо. Госпожите се бяха постарали много - над 10 песни и стихчета изпълниха младежите, имаше гердани и картички за мама, абе страхотно преживяване беше  :D
« Последна редакция: Март 07, 2013, 12:01:46 pm от midge »
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #28 -: Март 07, 2013, 11:40:04 am »
Хомеопатията лекува не симптомите, а пациента цялостно. Може да ви се вижда странно, но това може да доведе и до успокояване на по-буйни и агресивни деца.
За това, че трябва много да се пита и обяснява също съм съгласна.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #29 -: Март 07, 2013, 11:44:17 am »
Както сама казваш - фаза е и ще премине. Междувременно може да ти помогне класически хомеопат или специалист по есенциите на Бах - ако си склонна на такива методи  yahoo_33
С какво хомеопат може да помогне за тръшкането?  :ask:
Ако не вярваш - с нищо. Ако вярваш, ще се успокоиш, че правиш нещо за детето си, а деца на спокойни майки се "тръшкат" много по-малко от деца на нервни майки.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #30 -: Март 07, 2013, 11:46:08 am »
Не съм съгласна, че хомеопатията е плацебо - иначе нямаше да действа на бебета  :wink:
*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #31 -: Март 07, 2013, 11:49:29 am »
а деца на спокойни майки се "тръшкат" много по-малко от деца на нервни майки.  :)

И аз съм го забелязала това, но защо? Ние(неспокойните) им реагираме по-остро или по-бързо?! Моето дете е малко, но колкото по-спокойно приемам нещата, то толкова повече неща е склонно да направи, а като повиша глас от първия път и приключваме. Вече не позволявам и безпричинно мрънкане, питам защо и казвам "Стоп".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #32 -: Март 07, 2013, 11:53:10 am »
Не съм съгласна, че хомеопатията е плацебо - иначе нямаше да действа на бебета  :wink:

а дали действа или просто им минава от самосебе си? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #33 -: Март 07, 2013, 11:56:31 am »
Както сама казваш - фаза е и ще премине. Междувременно може да ти помогне класически хомеопат или специалист по есенциите на Бах - ако си склонна на такива методи  yahoo_33
С какво хомеопат може да помогне за тръшкането?  :ask:

майката се надрусва яко с есенциите на Бах и спира да й пука за тръшкането на хлапето.

ако не разполагате с есенции на Бах, в магазините продават и други есенции - на Мезек, на Старосел, на Ново село, на Шато Карнобат и т.н. да не изброявам всички...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #34 -: Март 07, 2013, 11:58:16 am »
Няма да влизам в спорове, всеки има собствено мнение по въпроса  yahoo_33
Само ще кажа, че от две години "ползваме" хомеопат и не ни се е налагало да пием никакви лекарства. Имам му пълно доверие и ако имам нужда от съвет за малката, ще се обадя на него, а не на джи-пи-то...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #35 -: Март 07, 2013, 12:04:35 pm »
Не съм съгласна, че хомеопатията е плацебо - иначе нямаше да действа на бебета  :wink:

Това е класически спор, аз понякога го водя с удоволствие, защото ми е смешно, а понякога с яд, защото съм виждала оставени без лечение деца, в някои случаи и с много лоши последици. В огромния процент от случаите бебетата нямат нужда от лечение, ерго каквото и да им дадем, ще им мине. Важно е обаче да има добър лекар наоколо, който да следи състоянието на бебето и да внимава да не мине в онези малки, но важни проценти, в които е нужно лечение. Това у нас не работи, за съжаление. Аз обаче съм следила десетки деца, вкл. и моите, които не са пили антибиотици и други сериозни лекарства, а са преболедували от всички детски болести, както и от някои не-детски.  

Но пък лечебната, изцерителна сила на вярата е известна и доказана от векове. Така че няма лошо да се ползва хомеопатията. С едно наум, нали, за да не навредим с отказ от лечение.  :)

а деца на спокойни майки се "тръшкат" много по-малко от деца на нервни майки.  :)

И аз съм го забелязала това, но защо? Ние(неспокойните) им реагираме по-остро или по-бързо?! Моето дете е малко, но колкото по-спокойно приемам нещата, то толкова повече неща е склонно да направи, а като повиша глас от първия път и приключваме. Вече не позволявам и безпричинно мрънкане, питам защо и казвам "Стоп".

Децата усещат психичното състояние на родителите, правени са множество експерименти, спокойното обкръжение, в частност спокойната майка, има много позитивно влияние върху бебетата.
« Последна редакция: Март 07, 2013, 12:26:54 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #36 -: Март 07, 2013, 12:20:50 pm »
Аз като майка "пушек"  :oops: да кажа - като види че паля продължава.
Ако покажа че ми е безразлично поведението и й и няма да се вържа, продължава още малко, озъртайки се все пак дали няма да "клъвна".
Като види че никой не и обръща внимание идва да се извинява!


Джаме, колегите ще ме водят на лекар с твоите есенции!!! :D :oops: :jump12: :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #37 -: Март 07, 2013, 12:29:53 pm »
Няма да влизам в спорове, всеки има собствено мнение по въпроса  yahoo_33

медицината е наука, не е нещо, по което всеки лаик може да има собствено мнение.

ти имаш ли собствено мнение по въпроса колко е 2*2? в магазина дали се получава любезна дискусия с касиерката по тая тема?

собствено мнение можем да имаме по въпроса как да си похарчим парите - за лекар или хомеопат, за ябълки или цигари, за антибиотик или есенции на Бах. така е. но не можем да имаме собствено мнение по въпроса дали хомеопатията лекува или не. там има думата науката. а досега тя не е успяла да докаже лечебната сила на хомеопатията.

за радост на хомеопатите, доверието на хората в тях и съответно - избора им да харчат парите си за тях - не е свързан с изводите на науката никак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #38 -: Март 07, 2013, 12:30:53 pm »
Май както децата са различни, така и методите  :D Аз пробвам и да подмина, истината е, че пак се ядосвам и не винаги действа, но на Джам лекарствата вярно действат, ма може ли от сутринта  :lol: :lol: :lol: То е ясно, че проблема е в нас, а не в децата  :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на МАМА...4.03-10.03
« Отговор #39 -: Март 07, 2013, 12:37:22 pm »
Имам приятелка, която е много емоционална и се връзва на неща, които аз дори не отчитам. Преживява, страда, ядосва се.... Почнала и тя с хомеопатия, за да лекува нервни изблици у дето. Ми щом се чувства спокойна нека.
Inke Tinke, пробвай с римувани приказки. Ние имаме Лече-буболече, Гъбарко, Шишарко, Житената питка .... Повечето вече ги знае наизуст. Даже бях чела някъде, че децата предпочитат римите и за това и Червената шапчица взех римувана.