0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #180 -: Март 19, 2013, 16:31:22 pm »
А майките на момичета - каква е думата която ползвате за от къде ви пишка детето? Че още дума нямам за тая работа :-).

Боби, аз използвам "дуди".
Дани дори го смени на "додо". Редобно обяснява на брат си как сестра му има "додо" защото е момиче.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #181 -: Март 19, 2013, 16:39:19 pm »
Да се запиша и аз в темата за половите органи и техните функции. :) Моят "защотко" за сега ме е питал само показвайки тестисите си дали това му бил пикочния мехур. Обясних на две на три за мехура и казах, че това там е нещо друго, ама той пък не прояви за сега никакъв интерес за какво аджеба служи, та се разминах с обясненията. Ще имам време да си помисля как да отговоря като пак стане дума.
Иначе вчера пита дали всеки има по един "конски, не, не - животински зъб", а след уточнение, че вероятно става дума за кучешки, последва въпроса аз колко имам. Докато смогна да отговоря, последва ново питане - той колко ребра имал, щото Теодора от детската градина имала 50 8O. Айде обясних, че хората имат по еднакъв брой ребра, но...се поколебах по колко точно и понеже нямахме интернет - не ми се смейте - обадих се на сестра ми, която е лекар, та вечерта в 21.30 ч броихме ребрата...И така, весело си живеем!
В този ред на мисли - препоръчайте хубава образователна книжка за човешкото тяло за възраст около 6 години, че да има от къде да четем и гледаме картинки.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #182 -: Март 19, 2013, 17:05:34 pm »
а, немам си друга работа. .

е тогава можеш да пропуснеш и тази ти забележка. между другото, аз акъл не давам

боби, до сега не ми се е налагало, но мъж ми например говори с "вагина" и "пенис" когато става въпрос за тези части на тялото с нея. та вероятно и аз така. не виждам смисъл от "измислена" думичка, но не знам. мисля, че има още време за нас.  :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #183 -: Март 19, 2013, 17:08:04 pm »
между другото, аз акъл не давам

това отдавна го забелязаха доста хора в тези форуми :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #184 -: Март 19, 2013, 17:21:36 pm »
боби, до сега не ми се е налагало, но мъж ми например говори с "вагина" и "пенис" когато става въпрос за тези части на тялото с нея. та вероятно и аз така. не виждам смисъл от "измислена" думичка, но не знам. мисля, че има още време за нас.  :wink:
Моля,моля, не е вагина това, за което говоря. Говорим за пишкане... абе каот се замисля, то и аз нямам дума :-).

Лисо, добра идея. И мен подобни дудита ми се въртяха, но така и нямам една дума. Май това ще стане и наша думичка.

hope-love , не знам имена на книжки, но в София виждах прекрасни детски анатомии. Може би за малко по-големи, не знам. Попитай продавачите, те могат да те насочат.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #185 -: Март 19, 2013, 17:26:49 pm »
боби, до сега не ми се е налагало, но мъж ми например говори с "вагина" и "пенис" когато става въпрос за тези части на тялото с нея.

Моля,моля, не е вагина това, за което говоря. Говорим за пишкане... абе каот се замисля, то и аз нямам дума :-).

Лисо, добра идея. И мен подобни дудита ми се въртяха, но така и нямам една дума. Май това ще стане и наша думичка.

хех, някои може да пишкат и през вагината, знаеш ли :) не през уретрата...

"дуда" наричат женския полов орган при малките момиченца в някои краища на България. моята майка никога не е използвала тая дума.

пробвай "пишето". "да измием пишето", примерно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #186 -: Март 19, 2013, 17:28:18 pm »
Аз на Кристина и казвам все още да измием дупето. И толкоз. Към момента не ми е задавала въпроси от кое точно пишка и как се казва. Но знае, че на мъжете това, от което пишкат е по-различно. Ако ме попита, смятам да и кажа, че на мъжете се казва пенис, а на жените вагина и толкова, но да продължим да си мием дупето ;)
Всичко останало, дори и "дуда" ми звучи.....ъ...кофти.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #187 -: Март 19, 2013, 17:38:57 pm »
Ние дълго време казвахме "пипи" и на мъжкото и женското.
Един ден ми казаха нещо, не помня как се завъртя разговора, че и аз имам топки, веднага обясних, че мъжете имате пенис, а жените вагина.

Толкова се смяха....
Сега пак си ги наричат пишлетата "пипи", но знаят, че женското е различно.

 :lol:

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #188 -: Март 19, 2013, 17:50:56 pm »
При нас е пише - нали от там пишка, та асоциацията за нея е по-лесна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #189 -: Март 19, 2013, 17:51:53 pm »
Аз на Кристина и казвам все още да измием дупето. И толкоз.

И ние имаме само дупе все още  :lol:.

Аз днес трябваше да разпиша бележка, че разрешавам детето ми да присъства на лекция на тема "Как да разпознаем сексуално посегателство"... или нещо от сорта. Обучението е за деца от предучилищна до 8 клас. Това доста ме шокира, да си призная честно...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #190 -: Март 19, 2013, 17:53:41 pm »
боби, до сега не ми се е налагало, но мъж ми например говори с "вагина" и "пенис" когато става въпрос за тези части на тялото с нея.

Моля,моля, не е вагина това, за което говоря. Говорим за пишкане... абе каот се замисля, то и аз нямам дума :-).

Лисо, добра идея. И мен подобни дудита ми се въртяха, но така и нямам една дума. Май това ще стане и наша думичка.

хех, някои може да пишкат и през вагината, знаеш ли :) не през уретрата...

"дуда" наричат женския полов орган при малките момиченца в някои краища на България. моята майка никога не е използвала тая дума.

пробвай "пишето". "да измием пишето", примерно.
да,май „пише“ повече ми се връзва.  Сега като се замисля, в някои случаи съм казвала пише, но  явно съм ги объркала кое какво е, понеже сега Ивана му вика и отпред и отзад все дупе, та трябва да си имам постоянна дума... имаме победител :-).

За „дуда“ първо се сетих, но не става, защото ....ще се смееш... ама понеже много съм дудняла и мъжът ми от много години ми вика така, станало е като нарицателно, аз му вика „дуд“ и така :-) . дори днес му оставих бележка , която го нарича така.



  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #191 -: Март 19, 2013, 17:58:55 pm »
На мъж ми на селото, то е град, де, Вълчедръм, дуда викат на черницата. Онези сочни и вкусни плодове.  :D
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #192 -: Март 19, 2013, 18:08:38 pm »
Аз пък знам, че му викат дуд на плода, а за дървото откровено не знам как наричат.
Нина, понеже мъжа ми е от място близо до Вълчедръм да ти разкажа нещо от местният фолклор. Като станал Вълчедръм град все още висял надпис накрая на града-Граждани изхвърляйте боклука на края на селото-местните зевзеци още се бъзикат. Накара ме да се сетя с това,  то е град де. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #193 -: Март 19, 2013, 18:11:34 pm »
Аз пък знам, че му викат дуд на плода, а за дървото откровено не знам как наричат.
Нина, понеже мъжа ми е от място близо до Вълчедръм да ти разкажа нещо от местният фолклор. Като станал Вълчедръм град все още висял надпис накрая на града-Граждани изхвърляйте боклука на края на селото-местните зевзеци още се бъзикат. Накара ме да се сетя с това,  то е град де. :D

 :lol: Ще му кажа на мъж ми, по-точно на свекървата, тя е от там
 
Дуд на плода, а на дървото дуда, нещо такова. :)
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #194 -: Март 19, 2013, 18:12:18 pm »
аз сега като се замислих, не зная в английският да има друга дума освен вагина. а на 2 години да си говорим за разлика между вагина и уретра ми се струва твърде много.

елле, аз мисля, че е добре да знаят, сигурна съм че са адаптирали съдържанието за различните възрасти, но колкото от по-рано знаят, че има неща, които може и не може да им се случват, толкова по-добре, според мен. кажи после каква е реакцията

дуда, в къщи се използва за някоя пълничка девойка, с много любов. та и на нас няма да ни свърши работа. поради някаква незнайна причина за мен като дете думата беше "аля" не ме питайте защо, няма вече и аз кого да питам, ама не ми се връзва и тази. ще видим

нина, аз останах много учудена като ми каза гаджето ми, че дуда били плодовете на черницата (това е около михайловград, не знам вълчедръм къде е  :oops:)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #195 -: Март 19, 2013, 18:14:13 pm »

нина, аз останах много учудена като ми каза гаджето ми, че дуда били плодовете на черницата (това е около михайловград, не знам вълчедръм къде е  :oops:)

Баш там е, в региона Видин, Лом, бившия Михайловград /сега Монтана/ :)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #196 -: Март 19, 2013, 18:16:57 pm »
Не ми е затук въпроса...но някой знае ли къде е темата за Кърменто...или пак я отрязаха?  8O исках нещо старо да прочета, нищо не намирам  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #197 -: Март 19, 2013, 18:19:17 pm »
Не ми е затук въпроса...но някой знае ли къде е темата за Кърменто...или пак я отрязаха?  8O исках нещо старо да прочета, нищо не намирам  :?

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48605.780
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #198 -: Март 19, 2013, 18:32:00 pm »
Боби, у нас сме на "пипе" и "дупе". Знае прекрасно кое кое е, даже ми обяснява, че пишаното го правело пипето  :wink:. Виж с "циците" работата е по-зле - цицорки са  :lol:, а пък мама им слага "саутен". Струва ми се рано да говоря за вагина и пенис.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #199 -: Март 19, 2013, 18:57:12 pm »
У нас разликите в пола са видими и няма как да не ги обясня.
Калина има цвете, Митака пишок, а двамата дупета!/ вагината нещо не ми звучи/
Иначе, аз имам гърди -  :lol: е честно бая бисери последните две страници...
Идеята за детска анатомия ще си я взема присърце.

Лисо....докато те прочета за Дани 100 варианта ми се развиха в главата  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)