0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #200 -: Март 19, 2013, 19:04:28 pm »
аз сега като се замислих, не зная в английският да има друга дума освен вагина. а на 2 години да си говорим за разлика между вагина и уретра ми се струва твърде много.


Значи не познаваш добре английския и анатомията. Думата е вулва и се отнася до външните женски полови органи. Вагината е влагалището.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #201 -: Март 19, 2013, 19:47:45 pm »


Лисо....докато те прочета за Дани 100 варианта ми се развиха в главата  :lol:

Хаха,и на мен така :D У нас са все пишки,но моята етърва казваше на дъщеря си "шушка".

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #202 -: Март 19, 2013, 19:59:44 pm »
Да ви кажа, още щом се роди девойката, педиатърката пристигна в къщи и даде име на женското "нещо" :) Шуше и толкоз. При всяка среща, ако се налага говорим за шушето и мием дупето и шушето. Наскоро в градината я бяха питали за частите на тялото и тя се е изчервила и не е казала думичка за гърди. Госпожата я е подканила и е обяснила, че и думата която знае не е грешна (Цици), но има и културна думичка, с която можем да говорим за гърди, без да се изчервяваме. Девойката ми беше много ядосана, че не съм и казала за думата гърди. Може би просто някак не сме обсъждали или споменавали. Иначе семейно когато говорим някак не идват в речника ми думи като вулва, пенис, цици и т.н., просто се чудя какво има да им обсъждаме. Мием шушето, пишкаме и толкоз. А за пчеличките Гане май ти каза, че си обяснявала. Не е ли рано. Твоето момче е малко по-голямо, но за мен май и на 16 ще са си малки за тази тема  :oops:. Аз май искам да си запазя невинното бебе за дълго време  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #203 -: Март 19, 2013, 20:04:47 pm »
То всъщност какво е това за пчеличките? И аз не го знам.


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #204 -: Март 19, 2013, 20:29:30 pm »
Боби, това беше подъл удар под кръста :x Тук е -5 и вали сняг, писна ми :?
Мда, защото периода си е дълъг :D Ние минахме вече първото сътресение - една вечер се появи, стиснал си топките в ръка след баня и ме пита защо са му :oops: За мой късмет баща му го нямаше, та се наложи аз да се обяснявам. След това мъжа ми идва и ми вика - абе жена, знаеш ли, че нашия син вече е наясно с птичките и пчеличките - викам знам, обяснявахме се днес :lol:

Използваме думичката пчелички, когато обясняваме за половете и секс например, може би Гането е имала друго предвид. И аз се учудих, не им ли е рано на децата. Но пак казвам, за мен и на 16 ще им е рано  :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #205 -: Март 19, 2013, 20:43:19 pm »
Боби, това беше подъл удар под кръста :x Тук е -5 и вали сняг, писна ми :?
Мда, защото периода си е дълъг :D Ние минахме вече първото сътресение - една вечер се появи, стиснал си топките в ръка след баня и ме пита защо са му :oops: За мой късмет баща му го нямаше, та се наложи аз да се обяснявам. След това мъжа ми идва и ми вика - абе жена, знаеш ли, че нашия син вече е наясно с птичките и пчеличките - викам знам, обяснявахме се днес :lol:

Използваме думичката пчелички, когато обясняваме за половете и секс например, може би Гането е имала друго предвид. И аз се учудих, не им ли е рано на децата. Но пак казвам, за мен и на 16 ще им е рано  :oops:
дa дe аз го прочетох това от Гането, ама пак не го разбрах. Кое е птичка, кое пчеличка съвсем ме объркахте :-).

То на 16 няма какво да обясняваш, тогава вече го правят.


  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #206 -: Март 19, 2013, 20:59:38 pm »
Мишето го просветлихме относно секса във 2 клас.Тогава беше чул и се поинтересува.Иначе преди това честно казано никога не ме е питал.Е,имаше там някакъв момент в началото в детската градина"Откъде идват бебетата".Тогава му се обясни с прости думички,но едва ли разбра за какво иде реч.
Боби,това за правенето на 16г. ми хареса :D

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #207 -: Март 19, 2013, 21:36:37 pm »
Лелееееее, настръхвам като чета за "Защо-тата"  :lol:
Но всяко нещо - с времето си - ще го мисля на момента  :wink:

А сега искам да ви споделя преди малко какво ми се случи:
Злато заспива на спалнята /приспиваме се/ и като заспи добре - след 15-20 мин - взимам го и го слагам в чувала, закопчавам и го гушвам да го преместя в кошарата. И така - при всяко гушване вечер, аз му казвам тихичко на ушенце: "Обичам те мамо, обичам те, Слънце", а тази вечер той в спящо състояние ми отговори "ДА"  :lol: Направо бях на седмото небе! Не, че като е буден не ми го казва, но като спящ - възможно ли е да чува и да му стига до съзнанието?!?!?!?! Макар че тази вечер това си беше много осъзнато!
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #208 -: Март 19, 2013, 22:06:20 pm »
барбарон, много мило. разбира се, че чуват, особено тези неща.

цигу, аз знам анатомията и английският също, но досега не ми се е случвало да чуя нито един англичанин, американец или човек живеещ в англо-говоряща среда да говори на децата си за вулва, но се говори за вагина и пенис. 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #209 -: Март 19, 2013, 22:35:24 pm »
Пиша е при нас, нали е в женски род. Или пише - пишка се от там. Но любознателна ми е момата - сяда по гащи на пода и разглежда, пипа и пита. Какво да я правя. Обясних че пишка от там и че някога от там ще излезе бебето ѝ. Понеже откри дупчица.
Вчера пък отговарях защо хората имат пъп и днес показвах бебета с пъпна връв .... май схвана идеята за хранене през нея. Даже вечерта обясни на баща си че през пъпната връв бебетата ядът. :lol: Малка ми се вижда ама ....пита детето. И като я знам как помни, не смея да си съчинявам.
До пенис и вагина не сме опрели още. Пък и вагина май не е точно - децата питат за това, което виждат и могат да пипнат - клитор, малки и големи срамни устни - вулва е общото название.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #210 -: Март 19, 2013, 23:28:46 pm »
о, аз вече съм обяснила на моя син всичко за репродукцията при човека.  :D

наложи се една вечер, след като ми обясни как пазел с коремче да не влезе топката във вратата при игра на футбол. обясних, че трябва да пази топчетата и той попита защо.
на бърза ръка изнесох лекцията, обясних за яйцето в коремчето на жената, за малките семенца в топчетата, как се събират, става малко бебе, расте и прочие... цялата репродукция я сбрах в има-нема минута и половина. човекът слушаше внимателно, попита той сега може ли да направи бебенца, обясних му, че семенцата още не са узрели и затова трябва много да ги пази, докато узреят.

тия дни разбрах, че се е опитвал да просвети и аверите в градината, но те много не му фанали вяра, че в топчетата има семенца...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #211 -: Март 20, 2013, 06:12:34 am »
 :lol: много весела темата. Ние все още прелитаме от думичка на думичка, но със сигурност ще е вагина за в бъдеще заради еднаквото значение и на двата езика. Вулва не ми допада.
Четох, че децата трябва да знаят точните имена на половите си органи, за да могат да бъдат разбирани от всеки, ако споделят за нещо нередно т.е. ако кажат "Чичкото ми пипна цветето" надали ще им обърне някой внимание. Да не дава Господ да ни се случват такива преживявания!

ПП. Винаги съм се дразнила от наименованието "срамни устни" :? Какво им е срамното?! Толкова неможаха да измислят по-адекватна дума.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #212 -: Март 20, 2013, 09:47:52 am »
о, аз вече съм обяснила на моя син всичко за репродукцията при човека.  :D

наложи се една вечер, след като ми обясни как пазел с коремче да не влезе топката във вратата при игра на футбол. обясних, че трябва да пази топчетата и той попита защо.
на бърза ръка изнесох лекцията, обясних за яйцето в коремчето на жената, за малките семенца в топчетата, как се събират, става малко бебе, расте и прочие... цялата репродукция я сбрах в има-нема минута и половина. човекът слушаше внимателно, попита той сега може ли да направи бебенца, обясних му, че семенцата още не са узрели и затова трябва много да ги пази, докато узреят.

тия дни разбрах, че се е опитвал да просвети и аверите в градината, но те много не му фанали вяра, че в топчетата има семенца...  :lol:

 :jump12: а не пита ли как се посяват семенцата и какво става с яйцата :lol:

Не записа ли разговорът, много ми е любопитно обяснението :)

Ние сме на "пишока" и "пишики" в зависимост от настроението на Ники. Забранила съм "пишлето", защото звучи мнооого мини-вариант, лигав.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #213 -: Март 20, 2013, 12:55:19 pm »
И у дома при Ели мием дупето, а при Стефан е пишка и дупе. Елена просто няма пишка защото е момиче и точка по въпроса. Иначе съм обяснила, че трябва хубаво да се мие защото може да хване гъбички. Имаме и книгата "Бебе на нулева възраст", гледат си я от време на време, знаят, че бебето расте в корема на майката и знаят, че моят корем са го срязали за да ги извадят. Имаме и книжката за човешкото тяло с едни плъзгачи (не се сещам за името), Мърмотчето я беше препоръчала, но вчера госпожата им беше обяснявала защо не се говори на масата и как може да се задавиш и да ти отиде в белия дроб и в тая книга няма за белите дробове, та май ще трябва да търся друга детска книга за анатомията...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #214 -: Март 20, 2013, 14:04:52 pm »

ПП. Винаги съм се дразнила от наименованието "срамни устни" :? Какво им е срамното?! Толкова неможаха да измислят по-адекватна дума.

мдаа, много е срамна тая работа с женските полови органи  :wink:. то затова и няма достатъчно думи за тях. ама това е друга тема.
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #215 -: Март 20, 2013, 14:55:20 pm »
"Мамо, защо носиш такива работи на циците (сутиен)?

в тази връзка, да ви попитам - на вас, като жени и дами, харесва ли ви наричането на дамския бюст, на женските гърди с думата "цици"?

извинявайте, но това е груб и вулгарен израз, който идва от думата "цицам" - простонародно название на сученето.
едно време, думата "цици" се използваше основно от момчетата в пубертетна възраст и когато говорещият искаше да даде негативен оттенък - например, "увиснали цици". напоследък съм удивена как масово циците започват да се приемат за нормална дума. даже чета в бг-мама, че в някои краища майките наричали половия орган на дъщерите си "шунда" и "путенце", извинете.

мили дами, ако имате самоуважение към себе си и към своето тяло - не учете децата си да използват такива изрази! учете ги на правилен и красив български език - всичко зависи от вас!

Джаме, съгласна съм напълно с казаното от теб, аз също не харесвам думата цици.

Обаче, преди известно време четох на дъщеря ми една книжка за животните /образователна, детска/, в която се обясняваше, че малките бозайници сучели от ЦИЦЕН. :)
Явно го има като термин в неския

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #216 -: Март 20, 2013, 15:02:14 pm »
Цитат на: albenanedelcheva link=topic=49399.msg997743#msg997743

Обаче, преди известно време четох на дъщеря ми една книжка за животните /образователна, детска/, в която се обясняваше, че малките бозайници сучели от ЦИЦЕН. :)
Явно го има като термин в неския

Zitze :) значело "виме" според речника.

и на български се казва "цицки" или "бозки", когато се говори за млечните жлези на женски бозайник. ама на коя жена би й харесало да сравняват гърдите й с кравешко виме, не знам...
« Последна редакция: Март 20, 2013, 15:05:37 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #217 -: Март 20, 2013, 15:19:41 pm »
Тази дума пък специално, произнесена от дете не ме дразни :) Не знам защо. Сигурно защото е проста, лесна, а от устата на дете особено малко повече отива към нещо за ядене, отколкото дума със сексуален подтекст. Но произнесена от възрастен ме дразни. Интересно, че и моите я използват тази дума, без никога да са я чували от нас, по обяснените от джам причини. И май май ми се струва, че това употребявах и аз като малка в речника си. Така, че не зависи много от нас да ги научат, но е важно от един момент нататък да им се наложи да употребяват обществено приемливата дума.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #218 -: Март 20, 2013, 15:45:52 pm »
Много полезни са ми последните дискусии, че наскоро и аз за сефте бях запитана в прав текст някои неща :D

Водих малкия на Делфинариума в неделя, и след представлението се изсипахме и двамата директно в тоалетната (нормално, с всичката тая вода, де се плискаше пред нас половин час).

Първо се изпиша малкият, а след него аз. И той, виждайки, че той пиша прав, а аз седнала, ме пита - "мамо, ти как пишаш?" Казвам му - момчетата пишат прави, а момичетата - седнали. Той почна да се навежда, да наднича с любопитство докато си вдигам панталона и макар нищо да не успя да види, ме пита:
Мамо, къде ти е чурката?
Аз: Ами нямам.
Той: Тогава с какво пишаш?
Аз: Момченцата пишат с чурка, а момиченцата с... нещо друго. :oops: (така на прима виста изобщо не можах да измисля подходящо наименование)
Този отговор обаче явно не го удовлетвори, защото продължи: Ама с какво друго? :D
Аз пак: Ами... с нещо друго. :oops:
Той помисли, помисли, па с усмивка на уста заключи: Ами то значи все едно пишаш с дупето :lol:

След това генерално заключение аз прихнах да се смея и се отказах да обяснявам повече, само смотолевих, че не е точно оттам, но че ще говорим друг път и това беше :D
Та тъй, моят принос към "бисерите" по деликатни теми засега е "нещо друго" :D
А за в бъдеще ще почерпя идеи от тази тема :D
« Последна редакция: Март 20, 2013, 15:48:02 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #219 -: Март 20, 2013, 16:48:58 pm »
По времето когато Ники беше залепена за мен като гербова марка, някак естествено прие, че и мама пишка седнала също като нея. Но с тати нещата се усложниха. За пръв път със ситуацията отиваш до тоалетна с бонус малко човече, се сблъска на Варненското ДРЗ нашия тати. Проблема бил, не че ще го види, а че искала да лови струйката. После дълго време се опитваше да го убеди да пишка седнал - „имаш дупЕ, седни си на дупЕто и пишкай бе“. Още ѝ е малко странен баща ѝ, но като се има предвид, че ходят по няколко деца до тоалетна в градината, то скоро ще схване разликите. :lol: