0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #520 -: Февруари 04, 2017, 10:10:18 am »
Аз съм била и при двамата доктори д-р Начев и д-р Катя Тодорова.Наистина Начев не гледа нищо друго освен жлезата.Катя Тодорова обаче изписва много добавки и иска допълнителни изследвания.След доста четене от моя страна виждам, че нещата в организма са взаимно свързани.Жлезата влияе на анемията, на съдържанието на някой минерали и вещества в организма и тотално може да разбие половите хормони и качеството на яйцеклетките. При мен се оказа направо класически случай Хашимото, желязодефицитна, липса на вит Д.Хубавото за мен е, че недолюбването от мен на хляб и тестени изделия, както и що годе спазването на някакъв режим е довело до спадане на антителата.Приемането на железен препарат, заедно с вит.Д и селен се надявам да вкарат в норма ТСХ-то което направо литна тая зима.
Здравей Маги, на мен ми откриха видоизменение на щитовидната жлеза, но ми казаха, чак на пролет да измервам хормони на щитовидната, защото студеното време давало отражение върху резултатите от тези изследвания. Ти как установи, че имаш липса на вит. Д ? Изследване ли пусна?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #521 -: Февруари 05, 2017, 07:27:40 am »
Момичета,д-ра знам ,че беше казал след раждането,да пия тироксина след първото сутрешно кърмене .

След приема на тироксина ,трябваше ли да има някакъв
интервал  от време до следващото
кърмене?

Че още нещо не мога да се синхронизирам кога да пия тироксина,да чакам  да мине време да закуся ...то аз съм гладна като ламя още  рано ,рано .
« Последна редакция: Февруари 05, 2017, 08:54:20 am от nimika »


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #522 -: Февруари 05, 2017, 09:34:48 am »
nimika, аз онзи ден бях при него за последна консултация преди раждането и ми каза същото за кърменето. Каза, ако не кърмя, пия си хапчето и след половин час мога да консумирам храни и напитки. Но с кърмене не уточни какъв да е интервалът, каза само след първото сутрешно, "за да има повече време до следващото кърмене". И аз не попитах колко е това време, но със сигурност говори за повече от половин час, предполагам, поне един.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #523 -: Февруари 05, 2017, 15:51:15 pm »
Kati, изследва се витамин Д.

Момичета, вече не помня.Важно е поне 30 мин след хормона да няма кърмене и за двете страни е важно.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #524 -: Февруари 06, 2017, 06:32:25 am »
Ех,magi хванала ни е склерозата и не помним .
Благодаря момичета-30 мин. е ок като интервал ,съвсем приемлив .


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #525 -: Февруари 06, 2017, 11:09:13 am »
Нинка, 30мин е интервала. При дози под 100 мисля, че няма проблем, дори и да не издържа 3 часа бебето.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #526 -: Февруари 10, 2017, 08:16:01 am »
М-и ,нещо не те разбрах - 30 min интервал за кое и 3ч за кое?
3ч от приема на тироксина до следващо кърмене ?
Сори за заспалия ми мозък.

25/50 е дозата ми сега.
А за часа на прием -около  5 ,когато се случи-може ли да считаме за първо сутрешно и тогава да се пие тироксина ?
« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 08:32:06 am от nimika »


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #527 -: Февруари 11, 2017, 18:47:41 pm »
С първото бебе го пиех след първото сутрешно кърмене.
30 мин. са необходими за усвояването, през което време не се пие и не се яде нищо. За бебето не е проблем, дори да се пие хапчето и да се кърми веднага, не е нужен интервал от 3часа или дори час. Това за да не се шашкаш и да се чудиш да пиеш ли хапче ако си закъсняла нещо го пиша :)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #528 -: Февруари 23, 2017, 11:31:39 am »
Здравейте, отново прекрасни момичета!  Благодаря на всички ви за коментарите и помощта! Страхотни сте! Бях на лекар отново, взеха ми кръв и утре ще ида за видим какви ще са резултатите. От месец и половина взимам 200мг, които явно са доста защото имам замайвания и дори припаднах. Относно за добавките и витамините, аз взимам Ашваганда, Мака- може да прочете в интернет, че и двете помагат супер много за нормализирането на хормоните. Взимам също магнезий, Витамин Д,Ц,Е. Взимам и калций. Днес пристигнаха и спирулината и хлорелата, но тях още не съм ги вземала. Определено се чувствах по-добре, косата ми спря да пада, но до преди три дена, когато получих този припадък. Също не знам дали го има и при вас, но аз се изморявам значително много, болят ме краката и ръцете. Моля  споделете дали и при вас е така. Благодаря ви на всички. Желая ви прекрасен ден!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #529 -: Февруари 23, 2017, 11:47:04 am »
Англеш, много е важно да ти се нацели точната доза.От това дали хормона който приемаш е точен и как влияе може да са всичките ти оплаквания, също и припадърка.Не помня изследвания за желязо и феритин правила ли си?Както и за Б12?
Добавките са хубаво нещо, но с мярка.Аз за сега взимам само магнезии, вит Д, желязо.Спрях глутена под всякаква форма, опитвам се да намаля млечните и въглехидратите.Надявам се с настъпването на по-топлия сезон да ми е по-лесно това последното.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #530 -: Февруари 23, 2017, 13:32:19 pm »
Не всички болки и неволи са свързани със ЩЗ :) Мое мнение е, че добавките трябва да се вземат при доказана нужда и с повишено внимание, тези, които организмът не изхвърля при излишък, а се натрупват.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #531 -: Февруари 23, 2017, 18:34:56 pm »
Правила съм изследвания за желязо и Б12. Всъщност аз съм веган и понеже се чувствах зле си мислех, че имам липса на Б12, изследвах го и беше в норма, желязото също. Всъщност благодарение на този тест аз разбрах, че имам хашимото. Колкото до добавките, аз съм сигурна, че поне на мен ми помагат, защото в интерес на истината съм взимала същите добавки (ашваганда и мака), още преди да разбера, че имам проблеми с ЩЗ. И бях забелязала, че когато ги употребявам (по една чаена лъжичка веднъж дневно със смути), се чувствам по-добре, отколкото когато не ги вземам. Колкото до витамините, мога да забележа ефект, определно от Вит. Д, за другите не мога да кажа. Ще се радвам и вие да споделите какво приемате и как се чувствате. Хубав ден!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #532 -: Февруари 24, 2017, 08:24:01 am »
Ако четеш достатъчно, може би си попадала на достатъчно публикации, че веганството не е много добро за проблеми със щитовидната и въобще изключването на животинско месо.Но това си е твое лично решение.

Аз мога да кажа, че от както махнах глутена изцяло, наблягам на месо и зеленчуци и то определени и смених начина си на хранене се чувствам много по-добре.Сега се отпуснах тази седмица и пак не съм ОК.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #533 -: Февруари 24, 2017, 10:06:53 am »
Най-накрая хубава новина! Бях на лекар и резултатите са страхотни, аз дори не съм очаквала, че ще е толкова добре. ТСХ-0,71 !!!!! Най-накрая, само за 6 седмици! ФТ3 -5,83, ФТ4-1,70. Знам, че са височки, но сега ми намалиха дозата от 200 на 100мг и след 4 седмици пак съм на изследвания. Аз съм много щастлива! Може ли да ми кажете вие какво мислите за по-високите стойности на ФТ3 и ФТ4? Благодаря ви за всичко. Приятен ден!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #534 -: Февруари 24, 2017, 10:16:33 am »
Няма референтни и аз лично не мога да се ориентирам с колко са по-високи.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #535 -: Февруари 24, 2017, 17:32:07 pm »
Извинявам се, че не съм написала стойностите. ФТ3- 1,71 до 3,71 (моят е 5,83, а ФТ4 -  0,70 до 1,48 (моят е 1,70).
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #536 -: Март 29, 2017, 18:10:11 pm »
Здравейте. Пиша точно и в темата за щитовидните хормони. Как ще ги разтълкувате тези резултати и имат ли оправяне? След пиене на Еутерокс са. :(
Предварително благодаря!


ФТ3- 8.79 (3.1-6.8 )
ФТ4- 28.59 (12.00-22.00)
ТСХ- 0.01 (0.27-5.50)
Анти- Тг- 11.82 (0-115.0)
Анти-Тро 19.04 (0-34.0)
« Последна редакция: Март 29, 2017, 18:11:49 pm от Lily21 »
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #537 -: Март 29, 2017, 22:51:20 pm »
Дозата е висока.ТСХ се е сринало, а другите два хормона са се качили.Колко еутирокс пиеш?От кога?Отиди на лекар, за корекция на дозата.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #538 -: Март 29, 2017, 23:40:23 pm »
Пих Еутерокс близо 3 месеца, 1 1/2 от 25 мг. Спря ми и цикъла. :( ЛХ, ФСХ, всичко се вдигна драстично нагоре. Преди това не беше така.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #539 -: Март 30, 2017, 13:27:08 pm »
Прави се контрола и евентуална промяна на дозата на 45ти ден. Не ти ли каза лекарят или в листа ти да пише? Не е толкова лесно да се определи дозата, затова се налучква, отделно нуждите на организма се променят и трябва да се следи дори когато е установена дозата или когато настъпи бременност.