0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #600 -: Юли 01, 2017, 11:03:43 am »
Здравейте момичета ,преди няколко дни ми излязоха резултатите от изследванията TSH 6.27 ,MAT 1068.След прегледа ендокринолога ми откри автоимунен тиреоидит на Хашимото.Изписа ми Еутирокс 50,надявам се TSH да ми спадне,понеже ми предстои инсеминация.
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #601 -: Юли 01, 2017, 12:19:08 pm »
Препоръчвам ти докато ме стане ТСХ 1,5 и се задържи на това ниво да не предприемате опити.

*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #602 -: Юли 01, 2017, 14:49:05 pm »
magi_st благодаря ти и аз съм на това мнение,ние тепърва започваме
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #603 -: Юли 01, 2017, 14:52:47 pm »
Kriska, направи контрола след 40 дни, виж с каква скорост пада  ТСХ.Доктора ще реши да оставили така дозата или да я смени.Каквото и да реши, контрола пак след 40 дни.Така, докато две поредни контроли при еднакъв прием на хормон не са с близки стойности.Тогава можеш да си позволиш контроли вече през 3 месеца.Поне аз действах така в началото.
Успех!

*

    KRISKA79

  • *
  • 17
  • Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #604 -: Юли 01, 2017, 23:16:13 pm »
Да и той ми каза същото,благодаря ти имах нужда да чуя мнение на някой преминал през това,в началото се стресирах,сякаш всичко ни тръгна наопаки,азооспермия...сега при мен...но знам ,че всичко ще се нареди оптимист съм😘
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, щяхме да сме ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. И никога не бихме могли да полетим!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #605 -: Юли 02, 2017, 08:55:22 am »
Ако решавате проблемите един по един накрая ще успеете.Търпение и последователност!

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #606 -: Юли 05, 2017, 00:02:37 am »
Здравейте, опитвам се да забременея от съвсем скоро, но реших да си пусна ТСХ и още няколко неща, защото си спомних, че веднъж преди няколко години като го изследвах беше малко високо и исках да видя как е сега. В общи линии не съм имала проблеми с щитовидната жлеза и никога не съм ходила на ендокринолог. На ехограф са ми поглеждали жлезата като съм ходила за други неща и не са ми казвали да има нещо обезпокоително.
Резултатите ми са следните:
MAT         22.09        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         1.29        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         2.96        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.04        pg/ml      2,3 - 4,2

В общи линии всичко е в норма. Но от това, което четох почти всички препоръчват ТСХ да е под 2. Според вас важно ли е да отида при ендокринолог сега? Просто се чудя дали не е малко хипохондрично. Реално пробваме само от 2 месеца и нямам основание да смятам, че имаме проблеми. Но от друга страна ако е толкова важно да е ниско ТСХ-то може би няма смисъл да чакам.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #607 -: Юли 05, 2017, 10:30:57 am »
liliyka, и аз ти пожелавам всичко да е наред, пиши като направиш следващите изследвания!

Момичетааа, вчера бях при доктор Корудерлиева, каза ми че от едната страна леко ми е издута жлезата и ми назначи 3 изследвания - ехограф, антитела и функционална диагностика на вегетативна нервна система.
Вчера правих ехографията и ми казаха, че всичко е наред, ВНС д-р Димтрова ми каза, че е бетон - без никакви отклонения, а хормоналните изследвания са :
anti -TPO   9.15   IU/mL   0 - 34.0.

Според вас ниско ли е това ниво на антитела или е нормално ?
Мисля, че всичко ще излезе наред. Утре пак съм на преглед за разчитане на резултати.
Много съм доволна от д-р Корудерлиева - изслуша ме много внимателно, отговори на всички въпроси и ми обясни  нещата много подрбоно.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #608 -: Юли 05, 2017, 10:35:24 am »
Здравейте. Бихте ли коментирали моите изследвания? Преди да забременея ТСХ ми беше на горна граница(4,2). Започнах прием на Еутирокс и хормонът се нормализира, след което забременях и продължих приема му. След раждането спрях Еутирокса на своя глава и сега, 9 месеца след раждането, ТСХ ми се е нормализирал от самосебе си. Дали предишното покачване се е дължало на стрес? Знам, че и раждането се отразява благотворно на целия организъм, така че може да има връзка. Планирам втора бременност и затова ще следя ТСХ. Според вас, стойността добра ли, след като се цели забременяване или е най-добре да бъде под 1,5?

FT3- 4,93 (реф. 3,20-6,80)
FT4- 13,45 (реф. 12,00-22,00)
TSH- 1,700 (реф. 0,300-4,200)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #609 -: Юли 05, 2017, 10:47:58 am »
Здравейте, опитвам се да забременея от съвсем скоро, но реших да си пусна ТСХ и още няколко неща, защото си спомних, че веднъж преди няколко години като го изследвах беше малко високо и исках да видя как е сега. В общи линии не съм имала проблеми с щитовидната жлеза и никога не съм ходила на ендокринолог. На ехограф са ми поглеждали жлезата като съм ходила за други неща и не са ми казвали да има нещо обезпокоително.
Резултатите ми са следните:
MAT         22.09        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         1.29        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         2.96        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.04        pg/ml      2,3 - 4,2

В общи линии всичко е в норма. Но от това, което четох почти всички препоръчват ТСХ да е под 2. Според вас важно ли е да отида при ендокринолог сега? Просто се чудя дали не е малко хипохондрично. Реално пробваме само от 2 месеца и нямам основание да смятам, че имаме проблеми. Но от друга страна ако е толкова важно да е ниско ТСХ-то може би няма смисъл да чакам.

На фона на абсолютно всички изследвания, бих казала да посетиш ендокринолог, да споделиш какво мислиш и, че се опитвате да забременееш.Реално има покачване в ТСХ и е хубаво да се свали.Но аз лично бих го изследвала след 40 дни и ако има покачване или седи така, чак тогава бих предприела мерки.

Успех!

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #610 -: Юли 05, 2017, 10:50:12 am »
liliyka, и аз ти пожелавам всичко да е наред, пиши като направиш следващите изследвания!

Момичетааа, вчера бях при доктор Корудерлиева, каза ми че от едната страна леко ми е издута жлезата и ми назначи 3 изследвания - ехограф, антитела и функционална диагностика на вегетативна нервна система.
Вчера правих ехографията и ми казаха, че всичко е наред, ВНС д-р Димтрова ми каза, че е бетон - без никакви отклонения, а хормоналните изследвания са :
anti -TPO   9.15   IU/mL   0 - 34.0.

Според вас ниско ли е това ниво на антитела или е нормално ?
Мисля, че всичко ще излезе наред. Утре пак съм на преглед за разчитане на резултати.
Много съм доволна от д-р Корудерлиева - изслуша ме много внимателно, отговори на всички въпроси и ми обясни  нещата много подрбоно.

Това изследване само по себе си не показва абсолютно нищо!Пуска се пълен пакет на всички хормони на щитовидната жлеза, плюс антитела.Изключително учудена съм, че въобще някой е пуснал само антитела, те не дават така никаква информация.Ако искаш да разбереш какво става пусни ТСХ, фТ3, фТ4 и другите антитела!
Успех!

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #611 -: Юли 05, 2017, 10:52:01 am »

На фона на абсолютно всички изследвания, бих казала да посетиш ендокринолог, да споделиш какво мислиш и, че се опитвате да забременееш.Реално има покачване в ТСХ и е хубаво да се свали.Но аз лично бих го изследвала след 40 дни и ако има покачване или седи така, чак тогава бих предприела мерки.

Успех!
Благодаря много. По принцип съм изследвала ТСХ пак преди 2 г. и стойността тогава беше 2,86, което е доста сходно и по-скоро си мисля, че не е варирало особено. Така че най-добре ще е да отида може би да се консултирам с лекар все пак.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #612 -: Юли 05, 2017, 10:53:55 am »
Здравейте. Бихте ли коментирали моите изследвания? Преди да забременея ТСХ ми беше на горна граница(4,2). Започнах прием на Еутирокс и хормонът се нормализира, след което забременях и продължих приема му. След раждането спрях Еутирокса на своя глава и сега, 9 месеца след раждането, ТСХ ми се е нормализирал от самосебе си. Дали предишното покачване се е дължало на стрес? Знам, че и раждането се отразява благотворно на целия организъм, така че може да има връзка. Планирам втора бременност и затова ще следя ТСХ. Според вас, стойността добра ли, след като се цели забременяване или е най-добре да бъде под 1,5?

FT3- 4,93 (реф. 3,20-6,80)
FT4- 13,45 (реф. 12,00-22,00)
TSH- 1,700 (реф. 0,300-4,200)

Здравейте, след забременяване и раждане много често ТСХ се променя и в рамките на първата година след раждането варира.Хубаво е освен ТСХ да се пуснат и антителата.Също така е добре поне на 3 месеца да се следи ТСХ.Има много варианти за покачване на ТСХ, но щом веднъж е било извън норма вероятността да се оправи от само себе си е клоняща към нула.И за щитовидната жлеза това с бременността не важи, напротив, много често след бременност се стига до болести на щитовидната жлеза.

Следете си хормона, пуснете антитела.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #613 -: Юли 05, 2017, 10:54:50 am »
Бухтичка, щом е такова е много вероятно да ти изпишат някаква много малка доза на хормон, за да го докараш до 1,5.Би трябвало да е нещо от рода на 25 мкгр, на няколко дни!
Успех!

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #614 -: Юли 05, 2017, 10:58:04 am »
liliyka, и аз ти пожелавам всичко да е наред, пиши като направиш следващите изследвания!

Момичетааа, вчера бях при доктор Корудерлиева, каза ми че от едната страна леко ми е издута жлезата и ми назначи 3 изследвания - ехограф, антитела и функционална диагностика на вегетативна нервна система.
Вчера правих ехографията и ми казаха, че всичко е наред, ВНС д-р Димтрова ми каза, че е бетон - без никакви отклонения, а хормоналните изследвания са :
anti -TPO   9.15   IU/mL   0 - 34.0.

Според вас ниско ли е това ниво на антитела или е нормално ?
Мисля, че всичко ще излезе наред. Утре пак съм на преглед за разчитане на резултати.
Много съм доволна от д-р Корудерлиева - изслуша ме много внимателно, отговори на всички въпроси и ми обясни  нещата много подрбоно.

Това изследване само по себе си не показва абсолютно нищо!Пуска се пълен пакет на всички хормони на щитовидната жлеза, плюс антитела.Изключително учудена съм, че въобще някой е пуснал само антитела, те не дават така никаква информация.Ако искаш да разбереш какво става пусни ТСХ, фТ3, фТ4 и другите антитела!
Успех!


Аз ходих на ендокринолог след направени изследвания :
TSH   2.81   mkIU/ml   0.27-5.50
LH   7.37   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   6.28   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   0.82   nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
Estradiol   174.10   pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   607.90   mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )


Може би това е причината да ми пуска сега само антитела, защото съмненията и бяха за Хашимото. Определено имам лека хипофункция, но искаше да видим на какво се дължи. Поне аз така мисля по моето скромно нелекарско мнение. Ако има някой по компетентен, нека да пише.
Благодаря!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #615 -: Юли 05, 2017, 11:26:21 am »
Значи хормоните на щитовидната са 3, а антителата са 2 броя.От тях ти имаш пуснато едно ТСХ и едно анти тро(МАТ).Няма как само те да покажат какъв е процеса започнал в жлезата.Да много от ендокринолозите, разчитат само на ТСХ, те и антитела не пускат, за тях са без значение, но реално не е така.Не знам защо мислиш, че имаш хипофункция, защото ТСХ не е 1,5, вероятно.Но реално стойността ти е гранична на оптималната и е хубаво да се наблюдава.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #616 -: Юли 05, 2017, 11:36:29 am »
Значи хормоните на щитовидната са 3, а антителата са 2 броя.От тях ти имаш пуснато едно ТСХ и едно анти тро(МАТ).Няма как само те да покажат какъв е процеса започнал в жлезата.Да много от ендокринолозите, разчитат само на ТСХ, те и антитела не пускат, за тях са без значение, но реално не е така.Не знам защо мислиш, че имаш хипофункция, защото ТСХ не е 1,5, вероятно.Но реално стойността ти е гранична на оптималната и е хубаво да се наблюдава.

Правих и ехография и всичко беше ок. Това не е ли също показател, че нещата са наред?
Охх, тъкмо се бях успокоила, че всичко е ок и сега пак се притесних.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #617 -: Юли 05, 2017, 11:38:53 am »
Аз не казвам, че са зле нещата или, че има нещо не както трябва, пояснявам само какви хормони се изследват, за да се докаже Хашимото, Базедова болест, хипо и хипер тереотизъм.
Аз лично, първия път като пуснах хормони, за да знам цялата картинка пуснах всичко от-до.Сега на няколко години ги пускам, за да следя какво е състоянието на жлезата.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #618 -: Юли 05, 2017, 13:51:07 pm »
Здравейте. Бихте ли коментирали моите изследвания? Преди да забременея ТСХ ми беше на горна граница(4,2). Започнах прием на Еутирокс и хормонът се нормализира, след което забременях и продължих приема му. След раждането спрях Еутирокса на своя глава и сега, 9 месеца след раждането, ТСХ ми се е нормализирал от самосебе си. Дали предишното покачване се е дължало на стрес? Знам, че и раждането се отразява благотворно на целия организъм, така че може да има връзка. Планирам втора бременност и затова ще следя ТСХ. Според вас, стойността добра ли, след като се цели забременяване или е най-добре да бъде под 1,5?

FT3- 4,93 (реф. 3,20-6,80)
FT4- 13,45 (реф. 12,00-22,00)
TSH- 1,700 (реф. 0,300-4,200)

Здравейте, след забременяване и раждане много често ТСХ се променя и в рамките на първата година след раждането варира.Хубаво е освен ТСХ да се пуснат и антителата.Също така е добре поне на 3 месеца да се следи ТСХ.Има много варианти за покачване на ТСХ, но щом веднъж е било извън норма вероятността да се оправи от само себе си е клоняща към нула.И за щитовидната жлеза това с бременността не важи, напротив, много често след бременност се стига до болести на щитовидната жлеза.

Следете си хормона, пуснете антитела.

Благодаря. Ще следя ТСХ. Все пак преди беше висок за забременяване, но в референтни стойности и затова попитах дали не е възможно да се е регулирал сам в по-средни стойности.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #619 -: Юли 07, 2017, 09:52:00 am »
Момичета, да се отчета и аз. Вчера отново бях при Корудерлиева и ми каза,че сме хванали болестта съвсем в началото - не ми каза директно, но подразбрах, че става въпрос за Хашимото... Стана ми доста странно, защото антителата са ми в норма, на ехографа докторът ми каза, че всичко е наред, единствено на функционалната диагностика д-р ДИмитрова каза, че жлезата напомня за себе си. Корудерлиева ми каза, че понеже е съвсем в началото, ще овладеем лесно нещата. Това дали означава, че ще пия лекарстава само известно време? Изписа ми ел тироксин по схема и селен. Виждам,че пишат, че ел тироксина се приема до живот.. Много стряскащо звучи. ТСХ ми беше 2,81. Не мисля, че е толкова сериозно, но знам ли... Каза през това време, ако забременея, да отида за преглед. Не мога да разбера как ме диагностицира с Хашимото без завишени антитела, възможно ли е според вас ?Благодаря предварително !