0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #560 -: Май 13, 2017, 14:51:51 pm »
От щитовидните съмизследвала анти ТРО, Т3 и Т4 и др, но са в норма. Единствено прогестерона ми е дост нисък и нямам цикъл, но ще действам по направление. Въпросът е, че преди години пих Еутирокс, но при ТСХ 5,5 и повече. Затова се притесних, защото сама си ги пускам, профилактично, а и защото искаме вече второ детенце.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #561 -: Май 15, 2017, 12:11:48 pm »
Аз знам, че Еутирокс не се спора. Само корекции на дозите. 3 е уж високо за бременност, при жените с проблеми се следи да е около 1, но е добре да се консултираш с добър лекар за да бъде всичко точно.
Маги, прати ми линкове. Много ми е интересна връзката между тсх, В12, витД.
Като огранича глутена и аз се чувствам доста добре, но в момента от умората явно организмът търси енергия и съм яко на въглехидрати  :oops:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #562 -: Май 19, 2017, 15:14:33 pm »
Пламче отиди на ендокринолог. 3 е високо ТСХ за забременяване. :)
Маги, пусни и на мен линковете, моля. И аз се интересувам от връзката с Б12 и т.н.:)


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #563 -: Май 23, 2017, 08:18:33 am »
Раши, аз съм член на една група за хора с автоимунни заболявания във фейса.Там е многото информация.Реално като ги чета, те правят изключително много проверки, за пропускливи черва, за различни вещества в организма.Пият една шепа добавки и т.н. Аз не съм толкова крайна, за момента просто отстраних глутена от менюто си, надявам се да успея да махна млечните и въглехидратите(това е най-трудната част)Сега поне лятото ще опитам.Няма да съм постоянно на това хранене де, переодично само.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #564 -: Май 26, 2017, 23:04:34 pm »
Мерси, Маги,

Ще се поинтересувам и аз след 3-4 месеца за някакъв хранителен режим, подходящ за хора с Хашимото. :wink:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #565 -: Май 27, 2017, 22:13:26 pm »
А има ли някой и с Хашимото и с ИР?  Мислех да мина на безглутенова диета,  но тя е несъвместима с ИР.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #566 -: Юни 01, 2017, 13:20:20 pm »
FT 3              5.11   pmol/l   2.25 - 6.00
FT 4             13.05   pmol/l   9.15 - 23.86
TSH             4.400   mU/l           0.35 - 5.00
Anti TG   15.51   IU/ml   < 115.0 IU/ml
Anti TPO   4.07           IU/mL   < 12.00 IU/mL

Момичета можели да ми кажете какво мислите за резултатите ми
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #567 -: Юни 01, 2017, 15:03:55 pm »
Веси, ТСХ е високо за забременяване трябва да го свалиш около 1,5.Намери си читав ендокринолог, следете го на 40 дни в началото докато се стабилизира.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #568 -: Юни 07, 2017, 14:28:16 pm »
Здравейте, момичета :-) Да се впиша и аз с моите резултати: TSH 1,925 / 0,4 -6.0/;
FT4 11.02 /10.2 - 28,3/
FT4 4,12 / 2,156 - 6,468/
Как мислите, правим опити за бебе от няколко месеца и реших да видя накъде са нещата :-)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #569 -: Юни 07, 2017, 15:08:48 pm »
Според мен резултатите ви са добри и няма от какво да се притеснявате.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #570 -: Юни 07, 2017, 19:29:03 pm »
Много благодаря за успокоението :-) Притеснявам се, че стойността на ТСХ е над 1.5, а четох, че това е перфектната стойност ако искаш бебче, та затова така :-)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #571 -: Юни 08, 2017, 08:23:54 am »
Да ТСХ трябва да е около 1,5, но трябва да е под 2-2,5.За жените с доказан проблем е хубаво да е около 1,5 при вас е идеално.Не се притеснявайте.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #572 -: Юни 13, 2017, 10:15:48 am »
Здравейте, бих искала да споделя и свойте изследвания, TSH 3.20 TAT над 4000, ходила съм в клиника Надежда с тези изследвания, назначиха ми цветна снимка на която всичко е ок и до тук, не разбрах какво да правя с ТАТ? За ТСХ разбрах, че трябва да е по-ниско и съм взела мерки в тази посока, но тъй като час в Надежда имам другия месец се надявах тук да ми дадете някъкъв съвет за високия ТАТ!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #573 -: Юни 13, 2017, 12:28:39 pm »
Реално повечето ендокринолози, казват, че няма как да се повлияе на ТАТ и МАТ.Предполагам сте се видели с д-р Начев и той ви е изписал терапия.За висок ТАТ и МАТ това което аз чета е, че трябва хранителен режим, много стриктен, изцяло изключване на глутен, захарта и млечните.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #574 -: Юни 13, 2017, 13:07:49 pm »
Много благодаря! Не съм посещавала д-р Начев, друг ми е лекуващия ендокринолог, тъй като аз съм с диагноза Хашимото, но не прояви особено отношение към така завишените стойности на ТАТ. Ще отида и при д-р Начев за консултация и за хранителния режим знам, опитвам да се ограничавам, но както вие казвате трябва стриктно да се спазва! Благодаря!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #575 -: Юни 13, 2017, 13:27:53 pm »
Начев не е фен на хранителния режим.Реално аз съм срещала само един лекар който да го препоръчва д-р Катя Тодорова.Тя вече преглежда в София, така че можете да видите къде е сега и да отидете при нея.От тук нататък всеки се спасява поединично за съжаление.За ендокринолозите Хашимото е само ТСХ и антитела, за нас хората с болестта това са слабост, трудна концентрация, лесна уморяемост, раздразнителност и ред други симптоми, който мофгат да се покажат и при идеални стойности на ТСХ.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #576 -: Юни 13, 2017, 14:40:37 pm »
Смятам да изключа глутена от моето хранене, четох че, когато приемаш глутен засилваш действието на антителата, ще опитам! Ходила съм при Тодорова, но финансово не мога да издържа на всичките тези изследвания, тъй като ги правя паралелно и в Надежда а при нея има доста допълнителни, за да ти направи хранителния режим! По-скоро исках да разбера високите нива ТАТ пречат ли на зачеването или по-скоро са вредни по време на бременноста?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #577 -: Юни 13, 2017, 15:00:12 pm »
Високите тела на ТАТ не пречат нито на зачеването нито на бремеността.Те нямат отношение към тази част от процеса, поне до сега не е доказано.Аз забременях и износих с високи стойности на ТАТ и МАТ.Тук влияят ТСХ, фТ3 и фТ4.ТСХ трябва да е около 1,5-2, другите да са в граници.Следят се по време на бременност всеки месец и ако се налага се коригира дозата!

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #578 -: Юни 13, 2017, 15:08:00 pm »
Много, ама много благодаря за този отговор, просто не знаеш как ме успокои, от това което разбрах че нивото на ТСХ стигне ли заветните граници при неналичие на други установени проблеми може спокойно да си действаме без инвитро и инсеминации!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #579 -: Юни 13, 2017, 15:15:37 pm »
Да, ако само това е проблема, щом стигне ТСХ до 1,5 започвате опитите.Но ако е само това проблема.ЩЕ кажа защо го пиша.Имам установено Хашимото от дълги години, пиех хормон и ТСХ беше около 1,5 но бебето не ставаше.В течение на времето направихме цветна снимка, оказа се че едната ми тръба е с много сраствания и я прекъснахме.Имахме проблеми със спермограмата, с пиене на добавки я пооправихме.Имах малка стимулация, няколко леки опита(инсета и ин витро на ЕЦ).Забременях спонтанно, но вярвам, че всяко едно от тези неща ми е помогнало, защото през тези 5 години ако бях седяла и чакала нямаше да имаме дете.Та мисълта ми беше не се оставяйте на течението!

Успех, а ако имаш други въпроси, тук сме!